Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto
 Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...
 "Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis
 Foisor - noi reglementari

Recomandare telefon preț 300...

La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...
 

Sony Over-Head MDR-ZX300, merita?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Betwixt

Betwixt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 01.12.2013
Merita sa iau castile astea?

http://www.pcgarage....mdr-zx300-blue/

Stiu ca la un moment dat costau 130 lei, iar acum, cand le vad la 85, parca la simt la Black Friday.

Ce credeti?

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 15.12.2009
Le-am ascultat circa 5 minute avand ca sursa un telefon Samsung S3. Sunt confortabile, sunetul mi s-a parut un pic infundat. Probabil se aud mai bine pe o sursa decenta.

#3
alexx20alexx

alexx20alexx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,506
  • Înscris: 13.03.2009
Pentru aceasta categorie de pret nu cred sa ai alternativa mai fericita ... Posted Image

#4
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 15.12.2009
Wow, acum vad Posted Image Sennheiser Hd 201 nu erau vreo 75-80 de lei acum ceva timp?

http://www.pcgarage....nheiser/hd-201/

Edited by Ann0nyym0us, 18 January 2014 - 06:43.


#5
motanu44

motanu44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,719
  • Înscris: 01.08.2007
Acum 4 ani, HD201 erau ~50 lei, le faceam un soi de "review": http://forum.softped...n/#entry7554174

View Postmotanu44, on 25 decembrie 2009 - 05:47, said:

Pretul celor doua la momentul de fata e acelasi - 55ron

Acum, aceleasi HD201 sunt aprox 120 lei

Acelasi fenomen l-am intalnit si la Microlab: http://forum.softped...6#entry13333146
Si chiar se facea comparatia acolo cu Sennheiser:

View Postgumball3000, on 27 iunie 2013 - 14:40, said:

Cred ca se intampla si cu Microlab acelasi lucru care s-a intamplat cu Sennheiser.
Desi cei de la Senn au oferit niste explicatii stupide (vezi topicul dedicat).
Eu tind sa cred ca au marit preturile tocmai pt. a iesi din cercul vicios cu sisteme audio la preturi scazute si calitate proasta: Genius, Logitech, Phillips samd.

View Postgumball3000, on 27 iunie 2013 - 15:20, said:

In termeni de marketing se numeste diferentiere si repozitionare ce au facut ei.
Aveau un produs bun la preturi scazute. Asa riscau sa fie bagati in aceeasi oala cu firmele care fac sisteme de sunet mai proaste, dar la aceleasi preturi.
Sunt mai mult decat sigur ca inainte de a lua decizia asta au lansat o cercetare de piata, in care au intrebat consumatorii actuali limita de pret care le da de gandit ca produsul ar avea o calitate scazuta si limita maxima pe care ar plati-o pt. acelasi produs.

[/offtopic]

#6
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,898
  • Înscris: 10.02.2011

View PostAnn0nyym0us, on 17 ianuarie 2014 - 22:38, said:

Le-am ascultat circa 5 minute avand ca sursa un telefon Samsung S3. Sunt confortabile, sunetul mi s-a parut un pic infundat. Probabil se aud mai bine pe o sursa decenta.
Nu probabil ci sigur. Sa vezi ce diferit suna castile in unele amplificatoare dedicate de casti fata de statii sau fata de combine, casetofoane, telefon, placa de sunet etc. Si nu uitati de sursa de redare.Posted Image

#7
motanu44

motanu44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,719
  • Înscris: 01.08.2007
Subscriu, sunt diferente majore intre surse.
De exemplu, am fost apostrofat in trecut, de ce am zis ca mai bine suna Philips SHP-2500 decat Sennheiser HD201. Pe placa mea de atunci, Xonar D1, pe muzica lossless, si scoase din iesirea de casti a unui amplificator NAD C325BEE, Philips-urile sunau mai bine. Dintr-o sursa slaba, iesirea unui Nokia 6234 sau a unui TV oarecare, lucrurile stateau tocmai invers, Sennheiser HD201 sunau incomparabil mai bine.
Deci... conteaza mult sursa de redare, sunt si casti mai sensibile la acest capitol.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate