Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

iNew V3

- - - - -
  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#91
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008
cine doreste romul de la vonino jax qs, telefonul care este similar lui inew, descarcati aici
http://www.needrom.c.../vonino-jax-qs/

interesant ca nu a aparut telefonul dar avem rom

#92
tiuvitalie

tiuvitalie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 20.03.2009
Cine este interesat de telefon, am s ieu 2 bucati Posted Image
astept pe PM

versiune 1.0.8

Edited by tiuvitalie, 04 May 2014 - 18:37.


#93
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,416
  • Înscris: 21.10.2010

View Posttiuvitalie, on 04 mai 2014 - 18:36, said:

Cine este interesat de telefon, am s ieu 2 bucati Posted Image
astept pe PM

versiune 1.0.8

Au frecventa 3G 900?

#94
soare911

soare911

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 10.03.2011

View Posttiuvitalie, on 04 mai 2014 - 18:36, said:

Cine este interesat de telefon, am s ieu 2 bucati Posted Image
astept pe PM

versiune 1.0.8
La ce pret ?M-ar interesa si pe mine.

#95
catalin_vasile

catalin_vasile

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.02.2010
Sal, azi mi-a venit si mie chinezaria,super faina...pret aprox 630 lei de la shenzen bbb aliexepress (versiunea cu de toate), . Merge bine, problemele clasice cred ca nu ma evita  - citite pe toate forumurile blitzul bate tare stinga - o sa-l reglez cu o hirtie transparenta subtire lipita pe el -  in rest,  o sa testez si gps sa vedem daca merge... de revenit...aaa cu swedeen post a venit direct la ghiseu deci nicio taxa vamala tva etc.

#96
costy7us

costy7us

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.05.2014

View Posttiuvitalie, on 04 mai 2014 - 18:36, said:

Cine este interesat de telefon, am s ieu 2 bucati Posted Image
astept pe PM

versiune 1.0.8

Buna Daca te referi la i new sunt interesat.La ce pret te-ai gandit?Multumesc.

#97
razvan_77

razvan_77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 16.11.2005
Stie cineva cum se activeaza functia ..on fly.. Pe youtube am vazut ca poti schimba pozele trecand mana pe deasupra ecranului

#98
Lovebird

Lovebird

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 21.09.2012

catalin_vasile  in cat timp  a ajuns  coletul prin Sweden post?  stima


#99
relu17

relu17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 21.12.2003
La mine a ajuns in 15 zile calendaristice prin Sweden Post. A venit la posta de cartier fara nici o taxa suplimentara. Comanda pe 7 mai ridicare de la posta pe 22 mai.

#100
cvapailty

cvapailty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 03.10.2011
...... Cei care il folosesc sa isi mai dea cu parerea. E bun de cadou la o doamna sau ma fac de cacao ?

#101
AlexKudry

AlexKudry

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.05.2014

View PostTheEye, on 05 aprilie 2014 - 13:41, said:

dai jos softul SP_Flash_Tool_v5.1343.01 si versiunea de rom v3_inew_v1.0.8_GPS-Fix_MNShop.cz_  (google search) si driverul pt Inew V3
Se instaleaza driver inew v3 dupa care trebuie bifat in telefon USB DEBUGING MODE ca sa il bifezi deschizi meniu/setings/about phone/si apesi pe build number de 10 ori sa se activeze developer options dai inapoi in setings intri la developer options si bifezi USB debugging.
Pentru firmwire upgrade deschide fisierul SP_Flash_Tool_v5.1343.01 si din fisier deschide aplicatia flash_tool.
In aplicatia flash_tool la Scatter-loading incarci fisierul MT6582_Android_scatter il gasesti in fisierul v3_inew_v1.0.8_GPS-Fix_MNShop.cz adica in romul pe care il descarci mai jos trebuie sa dezarhivezi rom-ul
Dupa ce ai incarcat fisierul de mai sus in flash_tool unde scrie Download Only selectezi Firmware Upgrade.
Se inchide telefonul si se scoate bateria. Se ia cablul de date si se baga in telefon inca nu se baga in calculator. (telefonul trebui sa fie fara baterie si cu cablul de date bagat nu trebuie sa fie in priza sau bagat in calculator)
In aplicatia flash_tool se apasa pe Download in partea stanga sus dupa ce ai apasat pe download se baga cablul de date in calculator.
O sa se descarce flashtool firmware... si la final o sa apara cu verde OK atunci poti scoate telefonul din usb se pune bateria si se deschide.
In cazul in care da o eroare in timp ce se face upgrade dai stop scoti telefonul din usb dai iarasi download bagi telefonul si astepti pana se termina.

rom download http://www.needrom.c...search&scat=702   il ei pe cel din stanga sus din data de 03/31/2014 custon ca are root facut deja cu tot cu superuser
flash tool http://code.google.c...01.zip&can=2&q=
driverul  http://www.filehost....er_inew_v3_rar/
sau https://dropbox.ucon...fmvGjnnWs8ROk3n

te rog sa-mi spui daca stii cum sa instalez/ reinstalez/ update   GPS si NFC la Inew V3
l-am primit cu v1.0.8  dar nu merge GPS si NFC
daca stii sa-mi trimiti linkurile de unde as putea sa download si cum trebuie sa instalez, daca se poate pe pasi, cum ai descris si inainte
Iti multumesc anticipat

#102
TheEye

TheEye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 27.03.2006

View PostAlexKudry, on 30 mai 2014 - 16:10, said:

te rog sa-mi spui daca stii cum sa instalez/ reinstalez/ update   GPS si NFC la Inew V3
l-am primit cu v1.0.8  dar nu merge GPS si NFC
daca stii sa-mi trimiti linkurile de unde as putea sa download si cum trebuie sa instalez, daca se poate pe pasi, cum ai descris si inainte
Iti multumesc anticipat

rumezi pasii de mai sus pas cu pas doar ca romul il dai jos de aici http://www.needrom.c...deutsch-rooted/

In aplicatia flash_tool la Scatter-loading incarci fisierul MT6582_Android_scatter_upgrade il gasesti in rom-ul downloadat vezi ca trebuie sa dezarhivezi romul

Edited by TheEye, 01 June 2014 - 11:05.


#103
AlexKudry

AlexKudry

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.05.2014

View PostTheEye, on 01 iunie 2014 - 11:03, said:

rumezi pasii de mai sus pas cu pas doar ca romul il dai jos de aici http://www.needrom.c...deutsch-rooted/

In aplicatia flash_tool la Scatter-loading incarci fisierul MT6582_Android_scatter_upgrade il gasesti in rom-ul downloadat vezi ca trebuie sa dezarhivezi romul

am incercat si tot nimic, ceva fac gresit...
romul dezarhivat trebuie sa-l copiez in telefon?
In aplicatia flash_tool la Scatter-loading incarc fisierul MT6582_Android_scatter_upgrade din telefon sau totul se produce in computer...?

am incercat
- SP_Flash_Tool_v3.1344.0.212
- load MT6582_Android_scatter_upgrade !!!
- Firmware -> Upgrade … check DA DL ALL
- Inew V3 mit USB verbinden
cit trebuie sa astept? ce ar trebui sa se intimple? ce reactii ar trebui sa se intimple?
- warten
- über vol+ und power ins CWM
- wipe data/ factory reset
- erster start dauert ein wenig

iti multumesc foarte mult anticipat

#104
cmd

cmd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 28.06.2004
http://www.chinaphon...v3-ROM-Firmware
ai aici ROM uri cu explicatii. Mare grija, faci pe cont propriu, mai ales ca se pare ca difera de la lot la lot cel putin partitionarea si banda radio. Citeste bine si nu te apuca numai dacă esti sigur pe ce faci...

#105
TheEye

TheEye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 27.03.2006
romul se dezarhiveaza in calculator din calculator incarci scater file
cand bagi telefonul in calculator trebuie sa ai driverul instalat
telefonul se baga in calculator CU BATERIA SCOASA si asta dupa ce ai dai download

MAI CITESTE O DATA POATE INTELEGI MAI DETALIAT DE ATAT NU POT FI

dai jos softul SP_Flash_Tool_v5.1343.01 si versiunea de rom v3_inew_v1.0.8_GPS-Fix_MNShop.cz_  (google search) si driverul pt Inew V3
Se instaleaza driver inew v3 dupa care trebuie bifat in telefon USB DEBUGING MODE ca sa il bifezi deschizi meniu/setings/about phone/si apesi pe build number de 10 ori sa se activeze developer options dai inapoi in setings intri la developer options si bifezi USB debugging.
Pentru firmwire upgrade deschide fisierul SP_Flash_Tool_v5.1343.01 si din fisier deschide aplicatia flash_tool.
In aplicatia flash_tool la Scatter-loading incarci fisierul MT6582_Android_scatter il gasesti in fisierul v3_inew_v1.0.8_GPS-Fix_MNShop.cz adica in romul pe care il descarci mai jos trebuie sa dezarhivezi rom-ul
Dupa ce ai incarcat fisierul de mai sus in flash_tool unde scrie Download Only selectezi Firmware Upgrade.
Se inchide telefonul si se scoate bateria. Se ia cablul de date si se baga in telefon inca nu se baga in calculator. (telefonul trebui sa fie fara baterie si cu cablul de date bagat nu trebuie sa fie in priza sau bagat in calculator)
In aplicatia flash_tool se apasa pe Download in partea stanga sus dupa ce ai apasat pe download se baga cablul de date in calculator.
O sa se descarce flashtool firmware... si la final o sa apara cu verde OK atunci poti scoate telefonul din usb se pune bateria si se deschide.
In cazul in care da o eroare in timp ce se face upgrade dai stop scoti telefonul din usb dai iarasi download bagi telefonul si astepti pana se termina.

Edited by TheEye, 04 June 2014 - 15:03.


#106
catalin_vasile

catalin_vasile

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.02.2010
Sal!
se rezolva si bug-ul de incarcare al bateriei?
(incarcarea merge pina la 80 % si repede urca la100% - binenteles si scade rapid la 80% dupa reincarcare.)

Edited by catalin_vasile, 07 June 2014 - 17:24.


#107
catalin_vasile

catalin_vasile

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.02.2010
usb mass storage setat cind e conectat la pc?

Edited by catalin_vasile, 07 June 2014 - 17:45.


#108
cvapailty

cvapailty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 03.10.2011
Cu bateria cum stati? La mine e proasta rau. Ajung cu el la priza de doua ori pe zi. Nu aveti idee daca se gasesc acumulatori mai mari (macar un 2500 mah)?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate