Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

iNew V3

- - - - -
  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#109
AlexKudry

AlexKudry

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.05.2014

View PostAlexKudry, on 30 mai 2014 - 16:10, said:


te rog sa-mi spui daca stii cum sa instalez/ reinstalez/ update   GPS si NFC la Inew V3
l-am primit cu v1.0.8  dar nu merge GPS si NFC
daca stii sa-mi trimiti linkurile de unde as putea sa download si cum trebuie sa instalez, daca se poate pe pasi, cum ai descris si inainte
Iti multumesc anticipat


multumesc foarte mult, am reusit!!!!

View PostAlexKudry, on 01 iunie 2014 - 16:24, said:


am incercat si tot nimic, ceva fac gresit...
romul dezarhivat trebuie sa-l copiez in telefon?
In aplicatia flash_tool la Scatter-loading incarc fisierul MT6582_Android_scatter_upgrade din telefon sau totul se produce in computer...?

am incercat
- SP_Flash_Tool_v3.1344.0.212
- load MT6582_Android_scatter_upgrade !!!
- Firmware -> Upgrade … check DA DL ALL
- Inew V3 mit USB verbinden
cit trebuie sa astept? ce ar trebui sa se intimple? ce reactii ar trebui sa se intimple?
- warten
- über vol+ und power ins CWM
- wipe data/ factory reset
- erster start dauert ein wenig

iti multumesc foarte mult anticipat

Super  multumesc, am reusit

mai mare decit originalul nu am vazut/gasit

#110
razvan_77

razvan_77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 16.11.2005
ma ajuta cineva cu o reinstalare de ROM la telefon? sau banuiesc ca e ceva asemanator ca upgradeul pe care l-am facut la 1.0.8? romul trebuie sal iau de pe needrom.com? e ok acolo? oficialul?

#111
razvan_77

razvan_77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 16.11.2005
dupa jumatate de zi am reusit sa aduc telefonul la viata...
am instalat http://www.needrom.c...inew-v3-c-lewa/ ..a fost singurul pe care am reusit sa-l instalez..e simplu rau..daca are cineva idee cum upgradez..astept pareri...

#112
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
http://www.needrom.c.../vonino-jax-qs/
Pune romul lui vonino jax care este varianta romaneasca a lui inew3, poate iti place.

#113
razvan_77

razvan_77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 16.11.2005
solved! am instalat pe rand 1.0.4 gficialul si apoi pe rand pana la 1.0.8
stie cineva ceva despre versiunea 1.1.4 asta noua?

#114
razvan_77

razvan_77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 16.11.2005
mai are cineva simptomele astea?: gasesc cateodata telefonul inchis..ca s-a pun pe ON trebuie sa scot bateria , si si-a pierdut reteaua de 3 ori in 2 zile....ceva nu e bine.....e de la android sau de la hardware?

#115
catalin_vasile

catalin_vasile

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.02.2010

View Postrazvan_77, on 28 iunie 2014 - 10:46, said:

mai are cineva simptomele astea?: gasesc cateodata telefonul inchis..ca s-a pun pe ON trebuie sa scot bateria , si si-a pierdut reteaua de 3 ori in 2 zile....ceva nu e bine.....e de la android sau de la hardware?

SAL!
Telefonul l-am gasit inchis dupa mai multe ore de functionare ( de exemplu dimineata) dar stiam ca mai are putina baterie si deci probabil s-a descarcat. Inchis asa cind stiam ca mai are baterie nu.
Uneori cind se incarca ajunge la 100% in citeva minute si scot si eu bateria si indica ulterior corect ( patit si pe la samsung)/ cred ca condesatorul sau ce piesa o fi cea care ofera informatia privind niv. bateriei ramane prea incarcata cu sarcina electrica si cind scoti bateria se descarca si ulterior la incarcare ofera inf corecta.
Reteaua si-a pierdut-o in zone izolate cind eram la pescuit si o regasete destul de tirziu - ideea ca e foarte inconstant semnalul uneori- chiar uneori si acolo gaseste chiar semnal de date ( rds) dar il pierde.
Eu banuiesc ca este de la Android si sunt curios daca sunt setari sau vreo aplicatie care sa mareasca viteza refresh-ului(vitezei) de cautare a semnalului.Chiar si in oras uneori nu are semnal de date si il regaseste in citeva minute.
Vad ca pe chinapfonearena se vb deja de de o versiune 1.1.5 Rom dar intr-unul din mesaje Producatorul spune ca nu a lansat-o deoarece lucreaza la modul de descarcare a bateriei.
In 1.1.4 cineva spunea ca tot are probleme cu gps-ul.
Intrebare pt cine a schimbat Rom-ul : ati facut back-up cu droid tools? Daca da si ati avut probleme la instalarea noului rom este usor sa folosesti backup-ul?

#116
yahym97

yahym97

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 13.04.2014
Telefonu a sosit acum 3 zile si este suuper!
Comanda de pe Pandawill cost total de 184 cu DHL si ca telefon declarat cu 60$
La vama amplatit fix 47 lei DHL-ului!
Eu am v1.1.1, sa l schimb?

#117
fanaticbmw

fanaticbmw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 06.08.2011
Vreau sa cumpar telefonul pentru cineva.Functioneaza cu semnal 3g peste tot sau doar in orase ?Am vazut ca nu are frecventa de 900.

#118
yahym97

yahym97

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 13.04.2014
De vanzare INEW V3 650 ron cu card sd de 32!
Telefon nou, o saptamana de functionare
Nu m-a dezamagit deloc, este fantastic doar ca vreau XIAOMI MI3Posted Image

#119
fanaticbmw

fanaticbmw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 06.08.2011
Au venit si am constatat ca nu am date pe cattela de vodafone .Trebuie sa fac ceva setari ?


#120
fanaticbmw

fanaticbmw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 06.08.2011
Incarcat la maxim am scos bateria .Dupa ce am bagat-o inapoi arata 78%.A mai patit cineva la fel.La o utilizare normala tine o zi bateria ?

#121
catalin_vasile

catalin_vasile

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.02.2010
Sal!
In sfirsit am reusit sa rezolv problema Gps-ului!!
am v1.0.8 si am incercat eu pina acum cite ceva dar nam reusit nimic , mai ales ca nam inteles exact cum faci un bakup bun ( sau mai exact nu stiu sa il pun inapoi daca busesc telefonul)
DAR !!!!
citind un forum despre Leagoo Lead 1 care se pare ca are aceeasi problema a rezolvat-o in felul urmator:
instalezi Mobileuncle tools / intri in Engineer mode / Engineer mode (MTK) / dai la dreapta de la meniul telephony pina la Location/ Locasion Based Service/pe AGPS se seteaza la CP and Upswitiching din control Plane In User Plane si Evrika!!!
gaseste in gps test mai multi sateliti si cel putin la mine daca il lasi un pic si fixeaza 4-5 sateliti !!! lucru pe care nu l-a facut niciodata pina acum.

#122
fanaticbmw

fanaticbmw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 06.08.2011
Unul din telefoane a murit.La inceput nu au mai mers butoanele de jos dupa care a inceput sa palpaie ecranul.Trebuie sa-l trimit in china la garantie.

#123
reti

reti

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 29.07.2007
Eu l-am scapat in baltoaca ..care stie un service ceva prin sectorul 1

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate