Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Blocare google chrome cu master p...

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?
 Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom
 Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...
 La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 

Protestele de la Kiev iau amploare

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
22425 replies to this topic

#15049
Billy

Billy

    Cautator ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,256
  • Înscris: 26.06.2005

View PostThinkAbout, on 29 aprilie 2014 - 15:41, said:

... esti doar ceea ce spui ...

Asa-s ...

#15050
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View PostMIZRAHIND, on 29 aprilie 2014 - 15:46, said:

Uite pe cineva frustrat cind aude de oameni trimisi la canal dar care sare in sus de bucurie cind sint omoriti copii in Gaza sau Irak de catre invadatori. Ciudat pacifism! Aberanta logica!
postarea unde am sarit eu in sus de bucurie, daca se poate, nu de alta dar tu minti mult
incepand cu psihoza ca te urmareste mossadul pe forum si terminand cu ineptia ca eu telefonez in romania sa extermin un cont de pe net
fara numar, sunt la tine aberatiile
dovezi din canci

View PostThe_brain, on 29 aprilie 2014 - 15:47, said:

ai vina ca postezi offtopic! pozele nu au legatura cu acest topic, doar daca n-au fost parasutati copii aia in ucraina ca s-o cucereasca!
pozele au legatura cu topicul, scolile respective sunt un proiect rusesc Posted Image

Edited by ThinkAbout, 29 April 2014 - 15:49.


#15051
The_brain

The_brain

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 12.04.2014

View PostThinkAbout, on 29 aprilie 2014 - 15:49, said:

pozele au legatura cu topicul, scolile respective sunt un proiect rusesc Posted Image

ma lashi cu scenariile? proiect rusesc pentru ce?
asa o sa postez si eu poze cu femei ucrainiene stand la cozi prin kiev!

Edited by The_brain, 29 April 2014 - 15:55.


#15052
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View PostThe_brain, on 29 aprilie 2014 - 15:54, said:

ma lashi cu scenariile? proiect rusesc pentru ce?
asa o sa postez si eu poze cu femei ucrainiene stand la cozi prin kiev!
pai de ce pastreaza campusul in care invata copiii sa traga cu arma
apropo, de cand au anexat crimeea, cate scoli, gradinite noi au deschis?

A pro-Russia group has stormed the regional state administration building in the eastern city of Luhansk, according to local reporters.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SRXsLUpbsVI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15053
kuivasto

kuivasto

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 696
  • Înscris: 29.01.2008

View PostSpetnaz, on 29 aprilie 2014 - 14:45, said:

Foarte frumos , unde n-am avea si in Romania tabere de genul asta .

Sa-i dam link-ul si lui Giurgea capitalistul ca sa mearga cu brigada sa paramilitara la training.

Edited by kuivasto, 29 April 2014 - 16:01.


#15054
The_brain

The_brain

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 12.04.2014

View PostThinkAbout, on 29 aprilie 2014 - 16:01, said:

pai de ce pastreaza campusul in care invata copiii sa traga cu arma
apropo, de cand au anexat crimeea, cate scoli, gradinite noi au deschis?

de ce sa nu-l pastreze?
cred ca glumesti cu scolile si gradinitele

#15055
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postkuivasto, on 29 aprilie 2014 - 16:01, said:

Sa-i dam link-ul si lui Giurgea capitalistul ca sa mearga cu brigada sa paramilitara la training.
Asta mai lipseste Romaniei, brigazi paramilitare.

#15056
Spetnaz

Spetnaz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 01.11.2012

View PostCapitanuPICARD, on 29 aprilie 2014 - 15:34, said:

Stai linistita, el militeaza pe forum, ca orice roman bataios din postarea lui edihaller. Posted Image De altfel tipul ii pupa-n pla pe rusi deoarece are un vis pe care i l-au calcat in picioare niste baieti cu ochii albastri: autonomia aia teritoriala. Spera si el sa vina din nou Rusia sa le faca si sa le dea cea le-a mai dat Stalin dupa ww2 in Romania.

S-a vazut in 89' cate parale au facut temutii baieti cu ochi albastri romani Posted Image , au scapat ca prin urechile acului de la executia programata pe stadion , stii tu , cand au fost chemati pentru defilare , mitralierele erau deja instalate si plinul facut , daca nu venea ordinul de la Kremlin de anulare a operatiunii ... Posted Image .
Autonomie teritoriala :) , esti departe captain , departe rau . Posted Image

#15057
Otto_Von_Stierlitz

Otto_Von_Stierlitz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 18.04.2014
Pe fondul sanctiunilor americane conducatorul cosmopromului rus Rogozin le-a propus americanilor sa transporteze cosmonautii sai cu BATUTA

Attached File  PICT0009.jpg   159.98K   8 downloads

Americanii in asa fel au ajuns clowni cu fete serioase

#15058
sabazios

sabazios

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,497
  • Înscris: 27.08.2013

View PostBilly, on 29 aprilie 2014 - 14:32, said:

....
De multe ori, ca si de aceasta data, si intrebarile sunt raspunsuri ...


...


sa inteleg ca nu vezi mana Rusiei in violentele din Ucraina

#15059
Billy

Billy

    Cautator ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,256
  • Înscris: 26.06.2005

View Postsabazios, on 29 aprilie 2014 - 16:18, said:

sa inteleg ca nu vezi mana Rusiei in violentele din Ucraina

Vrei sa iti spun ce vad eu in Ucraina? Ca inca n-am spus, cum bine ai observat ...

Am sa spun dar nu azi, ca merg la culcare, dupa o zi de munca obositoare, cu zgomot de Black Hawkuri si Osprey-uri si Air Force One invartindu-se toata ziua buna ziua pe cer.

#15060
Otto_Von_Stierlitz

Otto_Von_Stierlitz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 18.04.2014

View PostBilly, on 29 aprilie 2014 - 14:41, said:


Si de ce n-or incepe oare cu ucigasii celor peste 100 de ucrainieni de pe Maidan?

Pentru ca ei i-au si platit sa omoare atat manifestanti cat si oameni din partea fortelor de ordine. Doar ca echipamentul mai bun al mascatilor din Berkut a micsorat numarul victimelor din randul fortelor de ordine. Dar si printre ei sunt oameni ramasi fara maini, picioare si ochi, arsi si lasati in spitale sa moara.

Ati vazut ce raport au facut Avakov in legatura cu moartea lui Muzicko? Cica el s-a impuscat singur in inima de 2 ori dar pe haine nu s-au gasit urme de praf de pusca si este un martor care a vazut ca cei ce l-au incatusat au tras 2 focuri in el.

#15061
sabazios

sabazios

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,497
  • Înscris: 27.08.2013

View PostBilly, on 29 aprilie 2014 - 14:59, said:

..
Cum nu e clar? Au observat ca civilii, armata, poporul ucrainian in totalitatea sa nu prea marsaza la demersul pucist Turcinov / Arseniuc si au pus de o actiune de motivare.
Poate poate se mai mobilizeaza si alti ucrainieni ca doar n-o sa se poata baza doar pe niste extremisti fascisti si o mana de militari care nici ei nu stiu impotriva cui merg la lupta ori pe cine apara. Trebuie ca le-au venit semnale din ... teritoriu, probabil extrem de dezamagitoare; dar daca de atat sunt in stare sa inventeze ca actiune, pesemne ca sunt foarte disperati fata de cum evolueaza situatia in teren.

mie mi se pare mai degraba ca cei care ataca sunt minoritari ca sustinere populara, doar ca sunt foarte violenti, inarmati de rusi ... si ii reduc pe ceilalti la tacere


ca exemplu, a fost ieri in un miting de 2000 de manifestanti care sustin guvernul de la Kiev ... fluturau steaguri ... cantau


au navalit peste ei 500 de rusi beti cu cutite, rangi de metal si caramizi  ... un exemplu clar al civilizatiei ruse



din cauza asta nu ii vezi Billy ... sau poate nu vrei sa ii vezi si pe oamenii care nu au cagule si pistoale

#15062
Otto_Von_Stierlitz

Otto_Von_Stierlitz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 18.04.2014
Oleg Tzarev, candidatul la presedentie din partea regiunilor estice ale Ukrainei a iesit din cursa si i-a indemnat pe ceilalti candidati din parte regiunilor estice si sudice sa-l urmeze si sa nu continuie aceasta campanie farsa.

Edited by Otto_Von_Stierlitz, 29 April 2014 - 16:32.


#15063
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

View Postsabazios, on 29 aprilie 2014 - 16:29, said:


ca exemplu, a fost ieri in un miting de 2000 de manifestanti care sustin guvernul de la Kiev ... fluturau steaguri ... cantau


au navalit peste ei 500 de rusi beti cu cutite, rangi de metal si caramizi  ... un exemplu clar al civilizatiei ruse



din cauza asta nu ii vezi Billy ... sau poate nu vrei sa ii vezi si pe oamenii care nu au cagule si pistoale

Pai hotaraste-te .
Daca sunt inarmati de rusi cu cagule si pistoale de ce ii ataca pe ucrainieni cu cutite , rangi si caramizi ?????

#15064
sabazios

sabazios

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,497
  • Înscris: 27.08.2013

View PostBilly, on 29 aprilie 2014 - 16:23, said:

Vrei sa iti spun ce vad eu in Ucraina? Ca inca n-am spus, cum bine ai observat ...

Am sa spun dar nu azi, ca merg la culcare, dupa o zi de munca obositoare, cu zgomot de Black Hawkuri si Osprey-uri si Air Force One invartindu-se toata ziua buna ziua pe cer.

o noapte linistita

#15065
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View PostThe_brain, on 29 aprilie 2014 - 16:05, said:

de ce sa nu-l pastreze?
pentru ca nu ai voie sa antrenezi copiii pe post de soldati
conform Statutului incheiat la Roma care sta la baza Tribunalului Penal International, daca recrutezi copiii si-i inrolezi comiti o crima [art 8]
faptul ca denumesti respectiva tabara de instructie, gradinita nu te exonereaza Posted Image

View PostSpetnaz, on 29 aprilie 2014 - 16:09, said:

daca nu venea ordinul de la Kremlin de anulare a operatiunii ... Posted Image .
Autonomie teritoriala Posted Image , esti departe captain , departe rau . Posted Image
mersi ca ne confirmi ca,de fapt, kremlinul trateaza romania ca pe un vasal, nu?

Edited by ThinkAbout, 29 April 2014 - 16:39.


#15066
Otto_Von_Stierlitz

Otto_Von_Stierlitz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 18.04.2014

View Postsabazios, on 29 aprilie 2014 - 16:29, said:

mie mi se pare mai degraba ca cei care ataca sunt minoritari ca sustinere populara, doar ca sunt foarte violenti, inarmati de rusi ... si ii reduc pe ceilalti la tacere

ca exemplu, a fost ieri in un miting de 2000 de manifestanti care sustin guvernul de la Kiev ... fluturau steaguri ... cantau

au navalit peste ei 500 de rusi beti cu cutite, rangi de metal si caramizi  ... un exemplu clar al civilizatiei ruse

Vezi ca ti-e ti-au dat in gura doar ce este necesar, nicaieri nu scrie ca mai intai manifestantii cu drapele ukrainene au navalit peste i manifestatie pasnica a manifestantilor pro federalizare si iau batut si doar dupa aceasta au venit si baietii cu bate. pe site-ul anna-news poti vedea filmarile atat online cat si reportaje facute de ei in Ukraina si Syria fara filtrul american.

p.s. Cat despre cutite nu erau, iarasi o inflorire a situatiei favorabila americanilor.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate