Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Serioux S745TAB

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#37
katurev

katurev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 22.03.2012
Ma eu nu te inteleg... cum spui tu ca e o petarda.. daca eu pot citi pe ea, pot sa ma uit la serial ( 720p si 1080p ) ... si fratemiu se joaca pe ea ( nu cine stie ce jocuri ) si se uita la desene..

e adevarat ca se duce bateria repede in browsing... dar daca nu folosesti wi fi .. apuci peste 3 ore zic eu.. ceea ce e super la 99 de lei..

#38
m_maru

m_maru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,297
  • Înscris: 04.05.2013

View Postmdk3, on 30 noiembrie 2013 - 16:44, said:

a sosit tableta asta si la mine, cumparata de BF de la emag. E o petarda, nu merita nici macar cei 99 ron. Nu e prezenta nici macar pe site-ul oficial serioux, atat de proasta e. Si apropo, are 1,33 Gb memorie totala, din care vreo 100 Mb sunt ocupati de android. Liberi mai raman vreo 990 Mb, asta fara sa instalezi nici o aplicatie noua. NU ARE 4Gb memorie interna, e o minciuna de la emag

Dragule tu ce ai vrea de banii astia.Nu inteleg la ce te asteptai si de ce ai mai comandat.Eu am luat pt. copil pt. ca nu vroiam sa dau o groaza de bani pt. joaca.

#39
DavidxD

DavidxD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 15.03.2011
O am si eu dar de la flanco nu am mai gasit la 99 :( , oricum eu sunt foarte multumit, cum au zis si mai sus nu ai la ce sa te astepti la o tableta la pretul acesta, dar pentru un film HD sau full HD, un TV online, un youtube, facebook, citit carti sau proiecte, sau jucat joculete mai mici este perfecta. Bateria tine cam 3ore de video si browsing din cate am observat, oricum eu o tin mult la incarcat deoarece o folosesc toti membrii familiei.

La pretul acesta nu ai ce reprosa , tatal meu o foloseste cu mare drag la navigarea pe net, ce'i drept unghiurile de vizualizare proaste dar ce pretentii sa ai ? Oricum in mod peisaj(landscape) se vede super si din stanga si din dreapta.

Eu o recomand cu caldura, o folosesc pentru seriale seara, si mai imi citesc cursurile pentru ca este mai relaxant decat sa stau in fata Pc-ului, asa decat descarc de pe site-u facultatii cursu si ii si dau drumu.

O seara buna si viata lunga tabletei :)).

#40
taz1vas

taz1vas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 30.11.2007
A reusit cineva sa mute programele pe cardul exterior micro-sd ? nu reusesc ....

#41
m_maru

m_maru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,297
  • Înscris: 04.05.2013

View PostDavidxD, on 02 decembrie 2013 - 22:41, said:

O am si eu dar de la flanco nu am mai gasit la 99 Posted Image , oricum eu sunt foarte multumit, cum au zis si mai sus nu ai la ce sa te astepti la o tableta la pretul acesta, dar pentru un film HD sau full HD, un TV online, un youtube, facebook, citit carti sau proiecte, sau jucat joculete mai mici este perfecta. Bateria tine cam 3ore de video si browsing din cate am observat, oricum eu o tin mult la incarcat deoarece o folosesc toti membrii familiei.

La pretul acesta nu ai ce reprosa , tatal meu o foloseste cu mare drag la navigarea pe net, ce'i drept unghiurile de vizualizare proaste dar ce pretentii sa ai ? Oricum in mod peisaj(landscape) se vede super si din stanga si din dreapta.

Eu o recomand cu caldura, o folosesc pentru seriale seara, si mai imi citesc cursurile pentru ca este mai relaxant decat sa stau in fata Pc-ului, asa decat descarc de pe site-u facultatii cursu si ii si dau drumu.

O seara buna si viata lunga tabletei Posted Image).


A aparut si ceva nou.s 1081 tab.

#42
byCV9

byCV9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 01.08.2013
Sttie cineva de aici sa schimbe ROM-ul pentru aceasta tableta? Un hacker, cineva? Multumesc si sper sa apara in curand un hacker care sa faca developeing pe acest device :) seara buna

#43
Mihai1971

Mihai1971

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 02.05.2006
Vinde careva tabletutza? :D

#44
taz1vas

taz1vas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 30.11.2007
eu o vand 150 cine vrea /pm

#45
razvanu

razvanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,115
  • Înscris: 06.06.2006
Cum se poate face downgrade pt. S745Tab la android 4.1.2 sau 4.0.4?  Se misca oribil pe 4.2.2

Edited by razvanu, 25 December 2013 - 21:48.


#46
sosow

sosow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 28.06.2007
Am achizitionat-o de la flanco l;a 149 lei ptr baiatul meu de 8 ani, este ok, dar nu prea are spatiu, si-a instalat si el cateva joculete si nu mai are spatiu deloc, asa ca am rugamintea sa-mi ziceti ce card de memorie ii trebuie ptr tableta asta, eu sunt pe afara cu tehnologia. Multumesc aniticipat.

#47
m_maru

m_maru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,297
  • Înscris: 04.05.2013

View Postsosow, on 09 ianuarie 2014 - 18:03, said:

Am achizitionat-o de la flanco l;a 149 lei ptr baiatul meu de 8 ani, este ok, dar nu prea are spatiu, si-a instalat si el cateva joculete si nu mai are spatiu deloc, asa ca am rugamintea sa-mi ziceti ce card de memorie ii trebuie ptr tableta asta, eu sunt pe afara cu tehnologia. Multumesc aniticipat.


Format mic fara adaptor.Ca marime depinde citi bani ti-ai propus sa investesti in el.

#48
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,995
  • Înscris: 11.01.2011

View Postsosow, on 09 ianuarie 2014 - 18:03, said:

Am achizitionat-o de la flanco l;a 149 lei ptr baiatul meu de 8 ani, este ok, dar nu prea are spatiu, si-a instalat si el cateva joculete si nu mai are spatiu deloc, asa ca am rugamintea sa-mi ziceti ce card de memorie ii trebuie ptr tableta asta, eu sunt pe afara cu tehnologia. Multumesc aniticipat.

Nu cred ca jocurile pot fi mutate sau instalate pe un card de memorie , pe cardul care l-ai cumpara ai putea tine doar filme , muzica , poze etc.

Edited by chflorin, 09 January 2014 - 18:11.


#49
Lupau123

Lupau123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 05.01.2013
Salut am un Serioux S745TAB cu android 4.2.2

-LCD Dimension : 7 inch capacitive multi-touch (5 points)
-Resolution: 800 x 480 pixels
-processor: Allwinner A13 ARM Cortex-A8 1.2GHZ
-Video: Multi-Core Dual Mali-400 2D/3D core (single core i saw)
-Memory RAM: 512 DDR3
-Operating System: Google Android 4.2.2
-Internal Memory; 4GB
-WI-FI; 802.11b/g/n(Realtek 8188,USB module)
-Camera;Front 0.3MP
-Support;Gravity sensor,Support Adobe Flash 10.3,Support web video
-Battery; Lithium Polymer 2400mA 3.7V
-I/O Port: TF card slot*1(up to 32GB), mniUSB*1, 3.5 Stereo earphone jack*1
-Dimensions:199x 122 x9 mm
Chinese brand name M700D10A

Azi ma uitam pe la developers menu si din greseala am apasat pe ceva de genul "simulate secondary display" ( sau ceva de genul) si am fost pus sa selectez o rezolutie.... am selectat pe cea mai mare ( 1280x1024 parca ) dupa care mi`a aparut black screen... nu pot sa mai fac nimik... i`am dat un force restart... imi arata ca se incarca android si cand termina si in mod normal imi aparea paternul pentru deblocare se face black screen... ecranul este aprins dar nu imi afiseaza nimik...

Ceva sugestii ?

#50
Lupau123

Lupau123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 05.01.2013

View PostLupau123, on 18 aprilie 2014 - 16:24, said:

Salut am un Serioux S745TAB cu android 4.2.2

-LCD Dimension : 7 inch capacitive multi-touch (5 points)
-Resolution: 800 x 480 pixels
-processor: Allwinner A13 ARM Cortex-A8 1.2GHZ
-Video: Multi-Core Dual Mali-400 2D/3D core (single core i saw)
-Memory RAM: 512 DDR3
-Operating System: Google Android 4.2.2
-Internal Memory; 4GB
-WI-FI; 802.11b/g/n(Realtek 8188,USB module)
-Camera;Front 0.3MP
-Support;Gravity sensor,Support Adobe Flash 10.3,Support web video
-Battery; Lithium Polymer 2400mA 3.7V
-I/O Port: TF card slot*1(up to 32GB), mniUSB*1, 3.5 Stereo earphone jack*1
-Dimensions:199x 122 x9 mm
Chinese brand name M700D10A

Azi ma uitam pe la developers menu si din greseala am apasat pe ceva de genul "simulate secondary display" ( sau ceva de genul) si am fost pus sa selectez o rezolutie.... am selectat pe cea mai mare ( 1280x1024 parca ) dupa care mi`a aparut black screen... nu pot sa mai fac nimik... i`am dat un force restart... imi arata ca se incarca android si cand termina si in mod normal imi aparea paternul pentru deblocare se face black screen... ecranul este aprins dar nu imi afiseaza nimik...

Ceva sugestii ?
am rezolvat din recovery....
Apropos... a reusit cineva sa ii faca root?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate