Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...
 Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 

Serioux S745TAB

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
katurev

katurev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 22.03.2012
Tinand cont ca eu ma uit mai mult la 480p si 720p cu luminozitatea pe minim... si sunet incet.. ( deobicei ma uit seara tarziu cand am timp ) probabil o sa ma tina cel putin 3 ore.. :x ceea ce e supeeeer. :D

Si eu sunt curios care e treaba cu apex launcher...

#20
katurev

katurev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 22.03.2012
Avem si un unboxing in limba romana de la colegul forumist icXu pentru cei care sunt curiosi ce contine pachetul sau pentru cei care inca asteapta sa ajunga tableta ( eu ).

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-RndOvuCR5w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
byCV9

byCV9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 01.08.2013
Pai treaba cu apex launcher e ca o face sa fie mai fluida (si aici ma refer la modul cum intra in meniu, deblocare tableta, navigarea printre paginile ecranului principal)... Cam asta e treaba cu apex launcher

#22
katurev

katurev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 22.03.2012
Am si eu tableta de cateva ore... si sunt extrem de multumit la prima impresie. Daca sunt asa multumit acum.. dar cand o sa cumpar un nexus? :))

Foarte bogata in accesorii cutia.. practic ai tot ce iti trebuie de la OTG la casti...
Tableta se misca foarte ok... mi-am bagat cateva episoade 720p dintr`un serial.. te uitai de drag... se vede f frumos..
Am bagat si ceva jocuri... au mers fara probleme..

Am avut si 2-3 momente de lag.. nederanjante.. chiar imi pare rau ca nu am cumparat doua. :))

#23
m_maru

m_maru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,297
  • Înscris: 04.05.2013
Am cumparat tableta pt. baiatul meu de 5 ani.Daca ai noroc tragi cistigator din prima daca nu mai tragi o data.Sa ma explic.Tableta este OK pt ce am vrut eu.Nu trbuie sa ai mari pretentii la un asemenea pret.
Nu am avut noroc din prima dupa 7 zile citiva pixeli morti.Am schimbat tableta si este Ok si chinuita de pustiul meu care are vechime in IT.
Se pare ca regula este NU DIN PRMA.Acelasi lucru a pati si un copil din vecini.

#24
katurev

katurev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 22.03.2012
Hm.. si sa ma astept la pixeli morti in viitorul apropiat?

#25
Bratu_94

Bratu_94

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 19.09.2013

 katurev, on 28 noiembrie 2013 - 21:21, said:

Hm.. si sa ma astept la pixeli morti in viitorul apropiat?


Depinde de noroc. Oricum ai garantie si pentru pixeli morti ti-o schimba imediat.

#26
BMW Driver

BMW Driver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 09.12.2002
Cu ce program pot sa fac sa instaleze programele pe cardul SD? Aceasta setare in "storage" nu exista ...

#27
m_maru

m_maru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,297
  • Înscris: 04.05.2013

 Bratu_94, on 28 noiembrie 2013 - 23:01, said:



Depinde de noroc. Oricum ai garantie si pentru pixeli morti ti-o schimba imediat.


A trecut ceva vreme de cind am schimbat pt. 2 pixeli morti.La schimbare am marit si garantia si este OK.Mai ales ca am meu pusti sta cam toata ziua pe jocuri.Chiar sunt multumit la raportul pret/functionalitate.

#28
mdk3

mdk3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 02.10.2012

 katurev, on 28 noiembrie 2013 - 19:33, said:

Am si eu tableta de cateva ore... si sunt extrem de multumit la prima impresie. Daca sunt asa multumit acum.. dar cand o sa cumpar un nexus? Posted Image)

Foarte bogata in accesorii cutia.. practic ai tot ce iti trebuie de la OTG la casti...
Tableta se misca foarte ok... mi-am bagat cateva episoade 720p dintr`un serial.. te uitai de drag... se vede f frumos..
Am bagat si ceva jocuri... au mers fara probleme..

Am avut si 2-3 momente de lag.. nederanjante.. chiar imi pare rau ca nu am cumparat doua. Posted Image)

Salut
Te rog, am o intrebare, tableta are 4Gb memorie interna (asa cum scrie pe emag) sau 1,3 Gb asa cum spune tipul de mai sus, in acel "unboxing" pe youtube ?

#29
Bratu_94

Bratu_94

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 19.09.2013
4GB

#30
byCV9

byCV9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 01.08.2013
Am o nelamurire... Stie cineva daca sau cum se face "root" pe aceasta tableta? As cam avea nevoie de "Chainfire 3D" si de "Ram Expander" pentru a face totul sa se miste mai bine :) astept sugestii :)

#31
katurev

katurev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 22.03.2012
Legat de memorie... cu tot ce are tableta instalat pe ea.. eu am putut sa bag episoade de exact 1.3 gb... deci cam 1.3gb ai putea spune ca are.. dar dai 300 de mii pe un card de 8 gb ( eu am de 16 ), si problema a fost rezolvata.

#32
byCV9

byCV9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 01.08.2013
Si sti cumva cum se face "Root" pentru aceasta tableta?

#33
katurev

katurev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 22.03.2012
Nu.. eu consider inutil acest root, nu inteleg cum ma poate ajuta pe mine ca utilizator.

Google ai incercat?

#34
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Garantia acopera si schimbarea de rom? Am fost nevoit sa fac asta, dupa ce nu am reusit cu cwm sa ii fac un back-up.

Apropo, tableta vine rootata.

#35
byCV9

byCV9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 01.08.2013

 miki07, on 30 noiembrie 2013 - 16:12, said:

Garantia acopera si schimbarea de rom? Am fost nevoit sa fac asta, dupa ce nu am reusit cu cwm sa ii fac un back-up.

Apropo, tableta vine rootata.
Nu cred... Altfel avea SuperUser instalat... Si stie cineva unde gasesc un ROM Custom pt acest tip de tableta? Sau cum sa-i pun CWM Recovery? Multumesc anticipat!

Si aici te referi la faptul ca daca cei de la garantie o sa iti schimbe rom-ul, sau ca tu ti l-ai schimbat si acum nu mai ai garantie, ca nu inteleg...

Edited by byCV9, 30 November 2013 - 16:31.


#36
mdk3

mdk3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 02.10.2012

 katurev, on 30 noiembrie 2013 - 10:29, said:

Legat de memorie... cu tot ce are tableta instalat pe ea.. eu am putut sa bag episoade de exact 1.3 gb... deci cam 1.3gb ai putea spune ca are.. dar dai 300 de mii pe un card de 8 gb ( eu am de 16 ), si problema a fost rezolvata.

a sosit tableta asta si la mine, cumparata de BF de la emag. E o petarda, nu merita nici macar cei 99 ron. Nu e prezenta nici macar pe site-ul oficial serioux, atat de proasta e. Si apropo, are 1,33 Gb memorie totala, din care vreo 100 Mb sunt ocupati de android. Liberi mai raman vreo 990 Mb, asta fara sa instalezi nici o aplicatie noua. NU ARE 4Gb memorie interna, e o minciuna de la emag

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate