Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...
 Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi
 Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 

Ce garantie avem ca motorina de la OMV e cea mai buna?

- - - - -
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#19
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,014
  • Înscris: 14.03.2013

View PostCorneliuRos, on 10 noiembrie 2013 - 09:53, said:

Cand alimentez la masina mea ma preocup doar ca benzina sa fie de aia fara plumb, si cat mai ieftina posibil.

Pentru initiator: Baga motorina de acolo unde este mai ieftin, pentru ca sunt masini cu motoare diesel care merg si pe baza de resturi de ulei de gatit! Pentru ca din cauza celor ca tine se scumpeste carburantii, daca cererea unui produs este mare atunci hotii fac sa creasca pretul!  Ce sunt cu mofturile astea?

Bre, unii au masini normale nu din alea refuzate si la programul rabla.
On-topic: motorina bag de la Petrom de ani de zile, nu am avut problema niciodata dar la cealalta masina, pe benzina, numai de la OMV. Am patit de 2 ori ca, dupa ce am facut plinul de la Petrom, sa faca scandal computerul de bord din cauza benzinei proaste. Si a durat sa tot completez de la OMV pana sa nu se mai planga. Nu recomand Petrom pentru benzina.

Edited by jm2010, 10 November 2013 - 10:15.


#20
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007

View Postripper, on 10 noiembrie 2013 - 10:09, said:

Mai chinuie-te sau... mergi in alta parte! Posted Image
Am inteles, ai chef de bascalie. Si prostii astia incearca sa-ti raspunda, ca, vorba aia, esti moderator ... Auzi ? Da' cu benzina de OMV cum e ?

#21
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Postmarius87ism, on 10 noiembrie 2013 - 09:46, said:

Hai sa nu fim mai catolici decat papa , si sa avem putina incredere si in compatriotii nostrii, ca sa fim siguri ca ceva e facut bine, trebuie sa il facem noi cu mana noastra, altfel vin strainii sa ni-l faca si isi vor cere pretul, apoi nu ne ramane decat sa ne plangem ca e scump, si cand e scump degeaba e calitate , pretul primeaza. Dupa mintea multora si un rahat, daca e din Austria sau Germania , nu miroase asa urat.
In Ungaria nu lucreaza romani la pompe, dar fiindca au fost si ei stat comunist, combustibilul OMV e aproape la fel de prost ca la noi. Asta e diferenta, intre combusibilul de la austrieci, nemti, italieni si estul Europei. Dar ca la noi de proasta, nu mai e nici unde.

#22
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012

View PostCorneliuRos, on 10 noiembrie 2013 - 10:10, said:

Singurele mele benzinarii in tara au fost lukoil si petrom si niciodata nu am avut probleme ! Am agatat de oglinda retrovizoare cu mandrie pana si un bradut cu logo-ul Petrom.

In schimb am avut ceva probleme cu calitatea benzinei atunci cand am alimentat de la o benzinarie din Slovenia, care pretul benzinei era apropiat de mare ca cel de la OMV.

Deci exista si romani multumiti :)

#23
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Postmarius87ism, on 10 noiembrie 2013 - 10:10, said:


Initiatorul urmareste sa faca pacea interioara cu sine ca alimentand de la OMV are parte de cea mai buna calitate, numai ca nimeni nu ii poate garanta asta din cauza ca traim in Romania.

Pai da, dintre doua rele, il alegem pe cel mai mic.

#24
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007

View Postmarius87ism, on 10 noiembrie 2013 - 10:10, said:

Initiatorul urmareste sa faca pacea interioara cu sine ca alimentand de la OMV are parte de cea mai buna calitate, numai ca nimeni nu ii poate garanta asta din cauza ca traim in Romania.
+1, adica ti-as da mai multe like-uri la postul asta, dar n-am cum ...

Ar fi interesant sa aflam si cum s-a incetatenit ideea ca OMV-ul are carburantul cel mai bun ... Dar, deja cred ca cer prea mult ...

Edited by cristi.r, 10 November 2013 - 10:18.


#25
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012

View Postjm2010, on 10 noiembrie 2013 - 10:12, said:

Bre, unii au masini normale nu din alea refuzate si la programul rabla.
On-topic: motorina bag de la Petrom de ani de zile, nu am avut problema niciodata dar la cealalta masina, pe benzina, numai de la OMV. Am patit de 2 ori ca, dupa ce am facut plinul de la Petrom, sa faca scandal computerul de bord din cauza benzinei proaste. Si a durat sa tot completez de la OMV pana sa nu se mai planga. Nu recomand Petrom pentru benzina.

Hai nu fii rau si nu incerca sa jignesti pe altii , incearca sa vorbesti civilizat , daca Dacia ta merge numai cu Alto 101 nu vad care e problema , pui din aia , altii nu au masini asa pretentioase .

#26
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,014
  • Înscris: 14.03.2013

View Postmarius87ism, on 10 noiembrie 2013 - 09:46, said:

Hai sa nu fim mai catolici decat papa , si sa avem putina incredere si in compatriotii nostrii, ca sa fim siguri ca ceva e facut bine, trebuie sa il facem noi cu mana noastra, altfel vin strainii sa ni-l faca si isi vor cere pretul, apoi nu ne ramane decat sa ne plangem ca e scump, si cand e scump degeaba e calitate , pretul primeaza. Dupa mintea multora si un rahat, daca e din Austria sau Germania , nu miroase asa urat.
Serios acuma, tu ai masina? Ma refer masina, nu rebut de la programul rabla. Ai incercat sa faci plinul in Wienna si sa vezi cum trage masina si sa o faci in Romania sa vezi diferenta? Se cam vede la masinile mai noi, nu neaparat la putere (o simti putin la pedala) dar mai ales la consum. In Romania benzina ii cam proasta fata de alte tari europene dar asta este de inteles tinand cont de ce stat avem.

View Postmarius87ism, on 10 noiembrie 2013 - 10:16, said:


Hai nu fii rau si nu incerca sa jignesti pe altii , incearca sa vorbesti civilizat , daca Dacia ta merge numai cu Alto 101 nu vad care e problema , pui din aia , altii nu au masini asa pretentioase .

Nu este nici o jignire, este trist ca o vezi ca o jignire. Masina trebuie si intretinuta nu doar folosita. Daca e din aia de REMAT este alta discutie. Am raspuns la subiect asa cum ar trebui.

#27
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007
Eu am auzit ca aia de Mol aditivata ar fi cea mai buna. 1-1 la pauza ...

Dar, pana la urma, ce-o fi insemnand "buna" ? Lipsa apei ? Cifra cetanica corespunzatoare ? Aditivii anti-rugina si de ungere ?

Edited by cristi.r, 10 November 2013 - 10:21.


#28
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,060
  • Înscris: 31.07.2007

Quote

Ce garantie avem ca motorina de la OMV e cea mai buna?

Cine-o zis ca-i cea mai buna, cei de la OMV?

#29
superior

superior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,049
  • Înscris: 19.07.2010
cea mai buna benzina era la statiile Mol. acu am trecut si eu pe OMV ca tot saracu'.

ce puteti spune de Mol, daca sunt pe aici clienti de-ai lor ?

#30
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012

View Postjm2010, on 10 noiembrie 2013 - 10:17, said:

Serios acuma, tu ai masina? Ma refer masina, nu rebut de la programul rabla. Ai incercat sa faci plinul in Wienna si sa vezi cum trage masina si sa o faci in Romania sa vezi diferenta? Se cam vede la masinile mai noi, nu neaparat la putere (o simti putin la pedala) dar mai ales la consum. In Romania benzina ii cam proasta fata de alte tari europene dar asta este de inteles tinand cont de ce stat avem.

Nu ma , eu am bicicleta , si simt la pedala de fiecare data cand bag un Mars sau Snickers , da vad ca tu le ai cu "Wienna" si astea , poate faci drumuri dese prin "Wienna" sau chiar stai acolo , bravo tie si cazanului tau , eu alimentez de unde pot , acuma ca oi avea cati cai am si ca nu sunt toti inhamati e alta mancare de peste , da tu alimenteaza in "Wienna" si nu o sa ai probleme :)

#31
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007

View Postedy_wheazel, on 10 noiembrie 2013 - 10:20, said:

Cine-o zis ca-i cea mai buna, cei de la OMV?
Aha, stai ca incepe sa se prinda lumea de ideea topicului ...

Edited by cristi.r, 10 November 2013 - 10:22.


#32
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
@initiator
Tractorul tau nu are filtre si vaporizator de apa?
Problema nu e apa sau nisipul, ci parafina care apare la temperaturi joase, de aia se baga aditivi.

#33
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012

View Postcristi.r, on 10 noiembrie 2013 - 10:16, said:

+1, adica ti-as da mai multe like-uri la postul asta, dar n-am cum ...

Ar fi interesant sa aflam si cum s-a incetatenit ideea ca OMV-ul are carburantul cel mai bun ... Dar, deja cred ca cer prea mult ...

Ideea s-a incetatenit in felul urmator , OMV e din Austria ==> calitate austriaca , aproape germana , luand in considerare ca au fost anexati de Hitler. Punct.

#34
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007

View Postsuperior, on 10 noiembrie 2013 - 10:22, said:

ce puteti spune de Mol, daca sunt pe aici clienti de-ai lor ?
Pe un topic separat :D. Aici ii facem de cenzurat pe cei de la OMV.

#35
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012

View Postmyshyk, on 10 noiembrie 2013 - 10:13, said:

In Ungaria nu lucreaza romani la pompe, dar fiindca au fost si ei stat comunist, combustibilul OMV e aproape la fel de prost ca la noi. Asta e diferenta, intre combusibilul de la austrieci, nemti, italieni si estul Europei. Dar ca la noi de proasta, nu mai e nici unde.

Deci sa inteleg ca in tara , una din problemele majore ar fi ca lucreaza romani la pompe ?

#36
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007

View Postmarius87ism, on 10 noiembrie 2013 - 10:24, said:

Ideea s-a incetatenit in felul urmator , OMV e din Austria ==> calitate austriaca , aproape germana , luand in considerare ca au fost anexati de Hitler. Punct.
Te pricepi la cuvinte Posted Image. Insusi Hitler are origini austriece. Voila si misterul :D.

Edited by cristi.r, 10 November 2013 - 10:29.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate