Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 

Alcatel One Touch Idol X DualSim

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
ginoxxx

ginoxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 01.06.2008
salut. am venit acum de la media market si am vazut telefonul asta, mi se pare un telefon de exceptie. pana acum din ce am vazut pe net singurul punct in minus ar fii ca are ambele simuri microsim. voi ce credeti? merita 299 euro acest telefon?

http://www.gsmarena....idol_x-5318.php

                     [ http://www.romanialibera.ro/usr/thumbs/thumb_425_x_311/2013/09/30//319859-alcatel.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mur_, 17 December 2013 - 17:32.


#2
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006
mult prea mare pretul pentru un alcatel.

#3
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 28.12.2008
Acum depinde, 300 Euro în afară sau în magazinele de la noi. Dacă ţi se pare mare pretul ce zici de: http://allview.ro/shop/x1-soul.html care e 1600 lei şi are specificaţii asemănătoare cu acest Alcatel.

#4
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006
driftking
performantele sunt ok. bateria e cam mica.
dar nu stiu eu am o retinere cand vorbesc de alcatel.
am butonat orange hivo, orange san remo....care is brand alcatel si am fost tare dezamagit.
asta e motivul pentru care am zis mai bine nu.
mai ales ca e cip mtk .....
decat mtk`ul ala quad core prefer un qualcomm dual core.

#5
ginoxxx

ginoxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 01.06.2008

View PostD3an, on 09 noiembrie 2013 - 19:07, said:

mult prea mare pretul pentru un alcatel.

dar care telefon are pretul corect?

View PostD3an, on 09 noiembrie 2013 - 19:37, said:

driftking
performantele sunt ok. bateria e cam mica.
dar nu stiu eu am o retinere cand vorbesc de alcatel.
am butonat orange hivo, orange san remo....care is brand alcatel si am fost tare dezamagit.
asta e motivul pentru care am zis mai bine nu.
mai ales ca e cip mtk .....
decat mtk`ul ala quad core prefer un qualcomm dual core.

nu confunda telefoane facute pentru un operator de telefonie mobila, practic telefoane facute pe specificatiile operatorului, cu un telefon brand propriu.
decat mtk prefer qualcomm...cine nu ar prefera...dar ce poti sa faci? e ca si cum ai zice ca in loc sa te fi nascut in romania preferai canada...dar asta-i viata.

#6
Ursu82_Kiki

Ursu82_Kiki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 29.12.2008
si pe mine ma bate gandul cu acest telefon! am vrut sa-l iau dar era ultimul afisat, si acum stau in dubii! ceva alte pareri au mai aparut intre timp??
Multumesc!!
L.E. am gasit asta http://www.romaniali...sim-313949.html

Edited by Ursu82_Kiki, 23 November 2013 - 23:23.


#7
Ursu82_Kiki

Ursu82_Kiki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 29.12.2008
Am cumparat telefonul! ca prima impresie, sunt foarte "excitat " de el! pana acum e ok! sa-i testez si bateria si mai vedem ce nota ii dau! Pana acum singurul minus ar fi ca nu poti selecta melodii diferite pe fiecare cartela in parte! sunt toate la gramada! va mai tin la curent

#8
tatimeu

tatimeu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,338
  • Înscris: 15.10.2007
salut
Ursu cu ce cartele folosesti telefonul?
eu cu orang si digi si nu reusesc nici cum sa fac sa mearga netul pe digi. Nu stiu ce naiba are

#9
Ursu82_Kiki

Ursu82_Kiki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 29.12.2008
eu momentan sunt in afara si folosesc mobistar si orange de romania!! Ca sa faci netul cred ca mai intai trebuie sa-ti faci niste setari! dai pe settings--more--mobile networks--accespoint names--alegi cartela cu net-- si apesi tasta de settings si apare apn nou--acolo iti faci setarile specifice cartelei! si mai este si faza cu 3G! eu schimb 3G-ul in functie de pe ce cartela folosesc netul!

#10
tatimeu

tatimeu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,338
  • Înscris: 15.10.2007
am reusit . trebuia sa sterg APN- ul aferent pentru Orange. Cred ca nu stia cu care sa se conecteze, avand in vedere ca ambele simuri sunt si 3G. Multam

#11
ginoxxx

ginoxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 01.06.2008
ursu ce parere ai despre telefon pana la urma? bateria cat tine? displayul cum e? wifi cum merge? gps-ul? camera....etc...

#12
tatimeu

tatimeu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,338
  • Înscris: 15.10.2007
daca nu te deranjeaza am sa raspund eu.
telefonul functioneaza foarte bine d.p.m.d.v.
ecranul cu luminozitate pe auto se vede foarte bine si functia auto functioneaza perfect
wifi merge brici
gps-ul nu l-am incercat, folosesc pentru navigatie un Gnex
camera pentru mine acceptabil
bateria - depinde cat si cum il folosesti. La o utilizare medie te tine 24h.

#13
Ursu82_Kiki

Ursu82_Kiki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 29.12.2008
Sustin ce a zis colegul de mai sus! Gps-ul l-am testat eu si e super de rapid! Gaseste imediat! Camera pentru mine e ok! Bateria in schimb cam slabuta! Eu folosesc telefonul ptr vorbit jocuri facebook si mail si il scot seara de la incarcat si a doua zi seara in functie de cat vorbesc cu el ajung la 10-15% baterie

#14
tatimeu

tatimeu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,338
  • Înscris: 15.10.2007
wifi la mine

cam asa arata consumul la o utilizare mai putin decat normala

si ecranul

Attached Files



#15
ginoxxx

ginoxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 01.06.2008
ce soft de navigatie gps folositi? ca nu am gasit, sau nu am stiut unde sa caut un igo pentru el...

#16
danvoicuxxx

danvoicuxxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.01.2014
Pentru cei care nu stiu: Alcatel, asa cum era si in anii 1990, este o firma serioasa. Un exemplu: telefonul cumparat in 1998, inca functiona in 2007, iar bateria tinea aproape 2 zile.
Nu inteleg de ce pretul este prea mare pentru un Alcatel? din punctul meu de  vedere ca fiabilitate este peste nokia. incomparabil. in ultimii ani (4) am avut Alcatel OT-806 si Alcatel OT-991, care au fost foarte reusite. chiar daca nu au nu stiu ce procesoare, nu cred ca asta e important, ci faptul ca ceea ce e montat pe el merge foarte bine (nu se blocheaza, raspunde prompt la comenzi).

#17
raphy

raphy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 28.02.2006
Salutare,

Sunt si eu interesat de acest telefon, chiar as astepta cu interes sosirea variantei X+ care am senzatia ca va fi tot dual sim.
Totusi as vrea sa va intreb:
1. Telefonul are led pentru notificarea apelurilor pierdute?
2. Ce se intampla cand vorbesti pe primul SIM si primesti alt apel pe SIM-ul al doilea?

Edited by raphy, 19 January 2014 - 11:28.


#18
Ursu82_Kiki

Ursu82_Kiki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 29.12.2008
Are led si clipeste cand ai o notificare! A doua cartela se inchide!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate