Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!
 Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 

Cazarea la cort in excursii de week-end/vacante

- - - - -
  • Please log in to reply
204 replies to this topic

#127
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
O sa fiu sigur iertat, cu manele erau, gasite prin masina. Au zburat intr-un sant, acum multi ani.


Da, cu greu mai gasesti locuri bune de campat care sa fie si curate. In orice caz, cand plecam la plimbare de genul asta, luam cu noi manusi de lucru si saci menajeri, chestiile astea sunt foarte utile. La plimbari descult prin iarba nu ma risc, port slapi sau adidasi, ca nu am chef de antitetanos sau pansamente.

#128
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,261
  • Înscris: 24.01.2008

View Postconnectorxp, on 09 martie 2014 - 00:06, said:

Daca-s cu manele te iertam Posted Image
Alea nu se-arunca !  Se distrug asa, cu "sete" !  Eventual se folosesc pe post de tinta.


View PostLucian_M, on 09 martie 2014 - 00:10, said:

Da, cu greu mai gasesti locuri bune de campat care sa fie si curate.
Pe la voi, acolo, mi s-a parut OK la Durau.  Asta daca vrei loc amenajat.  Nu ma-ntreba care, ca-s mai multe.  Asta era ceva cu un foisor-berarie mare, rotund, si ajungeai la el (da' asta era valabil, cred, la toate) trecand cu masina peste un pod de scanduri.

Neamenajat era OK in varful Ceahlaului.  Eu acolo am vrut sa ne oprim (mai erau vreo doua corturi, asa, mai la orizont), da' i-a fost frica mandrei.
Da' nu prea te vad pe tine sa bagi masina pe unde-am bagat-o eu atunci...

Edited by Barboso, 09 March 2014 - 01:17.


#129
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
La ce garda la sol are tractorul, intra pe unde altele nu pot. Nu imi place sa imi bat joc de masina, insa daca nu se poate intra, nu insist. Loc fain de campare este spre Secu, dar talibanii (calugarii) au pus acum taxa de campare. Fara niciun fel de conditii, fara paza, fara nimic. Ne-am mutat la Potoci, avem un loc de vis, iti zic mai multe pe mess, daca te intereseaza. In caz ca ti se pune pata sa vii cu cortul intr-un w-e, ma anunti si, daca am si eu liber, merem impreuna (cer cheia inainte, iti zic ulterior de ce). Daca n-o sa-ti placa, sa-mi zici mie cuțu...

#130
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,261
  • Înscris: 24.01.2008
Nu, mersi, la mine a fost un "accident", atunci.  Cred ca l-am mai povestit pe forum, probabil chiar pe topicul asta.  Sau, poate, pe celalalt, asemanator, care-a fost tot aici, la Dezbateri.
Nu ma grabesc sa repet experienta.   Posted Image

Iar drumu' era unu' forestier, pe care prietenu' nostru comun zice c-a rupt vreo doua masini, de-a trimis platforma dupa ele.
Atunci aveam Nubira, acum nu stiu daca as mai intra.  Bine, daca-as fi stiut cum e drumul, probabil nici atunci nu intram.  Dar, de la un punct incolo, am zis ca nu ma mai intorc nici de-ar fi sfarsitul lumii.  Nu stiam ce-i in fata, da' n-avea cum sa fie mai rau decat ce era in spate. :lol:

Edited by Barboso, 09 March 2014 - 01:34.


#131
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Si nici nu vrei sa iti zic de locul ala?

#132
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,261
  • Înscris: 24.01.2008
Daca are si alte posibilitati de cazare...

P.S.  Vezi c-am editat mai sus...

#133
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Vazut. Hai pe mess, ca-ti zic mai multe.

#134
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,261
  • Înscris: 24.01.2008
Oricum, aia poate la vara.
Deocamdata urmeaza "Moeciu", care anu' asta e-n alta parte.   :lol:

#135
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Vedem si cu ala ce iese!

#136
gorgy_ripper

gorgy_ripper

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 26.12.2005
stie cineva daca exista toalete amenajate pe plaja corbu sau vadu ?

#137
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,607
  • Înscris: 20.10.2006
In zona la corbu stiu ca exista un camping, dar camparea nu e gratuita. Pe plaja nu (mai) e permisa camparea, sau cel putin asa era anu trecut si acum 2 ani.

#138
gorgy_ripper

gorgy_ripper

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 26.12.2005
Eu unul doresc sa campez direct pe plaja . Nimic nu se compara cu sunetul valurilor cand adormi si rasaritul dimineata

#139
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,607
  • Înscris: 20.10.2006

View PostEnigel, on 07 martie 2014 - 15:19, said:

Doamne fereste-ma, ce vreme ti-ai ales ca sa te duci cu cortul :lol:
Si din nou cortul si la drum :D o sa fie noapte cand ajung dar nu e o problema, ma descurc cu lanterne si becuri la montare. Si acum va fi doar un pic de soare se pare in rest ploi :). Din pacate am niste defectiuni la compartimentul electric astfel incat nu imi functioneaza o mare parte din beculete si nu am avut timp sa le repar, decat mai fi stat acasa o zi-doua sa fac repatatii am preferat sa plec cu ele asa la drum si sa le repar in primele zile ale sejurului direct la munte. Internetul oricum functioneaza :D si laserele

#140
catavencuadelin

catavencuadelin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.10.2012
Stimati utilizatori. Doresc sa merg cateva zile la munte (RO) cu cortul si inca nu sunt decis asupra locatiei. Ceea ce imi doresc este o zona mai retrasa, linistita, eventual la marginea unei paduri si musai ceva apa in zona (de preferat curgatoare) . Anii precedenti am fost la Padina, pe valea Doftanei, Gura Diham, am zis sa schimb locatia. Ma gandeam anul acesta sa vizitez Transalpina, cineva spunea ca se poate campa in zona Voineasa ... nu cunosc, rog pe cei care au traversat transalpina sa imi spuna daca este ceva interesant in zona. Astept informatii despre alte destinatii, relativ aproapiate de Bucuresti (exclus carpatii Orientali si Occidentali).
Multumesc.

#141
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,607
  • Înscris: 20.10.2006
Pe transalpina sunt multe locuri de campare neamenajate. Vezi insa ca drumul nu e in stare prea buna. Si nici nu e asa aproape de Bucuresti.

#142
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
La Obarșia Lotrului sunt mulți culegători de ciuperci stand la corturi si s-ar putea sa te deranjeze.
La Voineasa ai pe marginea soselei. (sau aveai, n-am mai fost de ceva timp pe acolo, sper sa nu fi ingradit toate locurile de campare).
Pe Transfagarasan ai aproape de centrala electrica (partea sudica) pe partea stanga spatiu "amenajat", mai ai la Cumpana, tot pe Transfagarasan, sau pe partea celalalta intre Balea lac - Balea cascada. In cea din urma locatie sa te astepti la temperaturi scazute - ~5 grade pe timp de noapte.
Mai e si la Cartisoara.

Btw, din cauza ca nu exista parapeti de protectie legal Transalpina este inchisa si te risti cu o amenda de 700lei.

#143
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,810
  • Înscris: 15.06.2007
Voi amatorii de cort, ati pomenit sa dati buna ziua cu Barni sau cu Ursus sau cu Tedi prin padure?
Nu de alta , dar cica s-au mai intamplat sa le rupa fâsu fram, prin zona Prahovei , pe la Babele sau unde era.  
Si in Apuseni am auzit ca se mai gasesc urme de laba, de urs of course.

#144
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,607
  • Înscris: 20.10.2006
Daca pui ursu in zone unde sunt multi ursi, si eventual si departe de alte corturi, si liniste si ti mancare in cort cel mai probabil o sa vina ursu. Oricum sunt putine zone in tara unde vine ursu pe la corturi (Bucegi in mare parte, Postavarul, poate Baiului sau Leaota).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate