Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 

Despre fumat și țigări, în general

- - - - -
  • Please log in to reply
1110 replies to this topic

#1009
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007
Daca tot esti la inceput, crede-ma, fa o chestie inteligenta, nu incepe sa fumezi, nu castigi absolut nmic, nu ajuta la absolut nimic, ba din contra, dauneaza grav, si iti spune unul care a fumat 25 de ani doar care sa se afle in treaba....... gandeste-te bine..... nu merita

#1010
DrAlban

DrAlban

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 775
  • Înscris: 11.08.2013

View Postxeleron, on 03 octombrie 2013 - 22:04, said:

Cauta la moldoveni Plugaru'...

Alina.

#1011
mecoparsapteplus

mecoparsapteplus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 08.05.2012
E prima dată cand fumez...nu simt nimic.Se spune ca daca visezi ca aprinzi o tigara este semn ca vei pune la punct un plan anume Cica tigara vazuta in vis prevesteste petrecere si pierdere de vreme.
Daca fumezi si nu visezi  se spune ca tigara te  linisteste : asta se datoreaza ritmicitati pe care o presupune fumatul unei tigari.Aceasta ritmicitate ne obliga sa ne controlam ritmul respiratiei si de aici vine starea de liniste.Nicotina acţionează asupra centrilor din creier şi creează dependenţa de fumat...Nu trebuie sa fiti dezamagit pt. ca nu aveti de ce.Sper sa nu va suparati  - mai glumim si noi.

#1012
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Eu sunt gata oricand sa dau o caruta de bani celui care ma poate ajuta sa ma las de fumat. Tu vrei sa te apuci? Posted Image
Fumez de 7 ani, kent 8 scurt, 25-40 tigari / zi. Am incercat sa ma las prin nenumarate metode, fara succes. Nu neaparat ca nu pot trai fara tigari, ci faptul ca atunci cand nu fumez...in capul meu este furtuna.

#1013
DrAlban

DrAlban

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 775
  • Înscris: 11.08.2013
Incearca tutun de prizat.Posted Image

#1014
ginoxxx

ginoxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 01.06.2008

View PostBusiness_style, on 03 octombrie 2013 - 22:40, said:

Nu neaparat ca nu pot trai fara tigari, ci faptul ca atunci cand nu fumez...in capul meu este furtuna.

sa pregatesti o umbrela din timp, cred ca asta ar fii primu pas la tine...

acum serios...ai incercat sa faci o intrecere cu tine sa vezi cat poti sa stai fara sa fumezi? eu si acum sunt prins in intrecerea  aia si sunt mai puternic decat eu-l care vrea sa fumeze, sau vroiaPosted Image . la un momentdat am visat ca fumez si m-am trezit injurand..cred ca pe mine ca am fost prost si am cedat...dar noroc ca era doar un vis si nu realitatea.Posted Image
deci in primul rand trebuie sa iti doresti sa te lasi apoi sa  cauti o motivatie puternica, si apoi sa stai un an cu tigari in casa fara sa te apropii de ele...Posted Image

#1015
dezaak

dezaak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 552
  • Înscris: 30.07.2013
De ce a fost schimbat numele topicului?

#1016
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,044
  • Înscris: 26.04.2007
merita

#1017
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008
Am fost fumator inrait si am fumat  zeci de feluri de tigari.Pana intr.-o zi cand gata un am mai vrut sa fumez .Mi-a fost greu la inceput o luna doua apoi mai usor.Am vazut un reportaj aici unul bun de tot cu o prezentatoare cu sange-n vene .Una care facea vizite la cateva fabrici de tigari intreband directorii de eleméntele toxice din tigara .Si in special de unul pe care acum un mi-l mai amintesc .Era unul care era bagat special sa provoace dependenta.Cand ii intrebau de asta dade-au din colt in colt astia.

#1018
dezaak

dezaak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 552
  • Înscris: 30.07.2013

View PostMihai_3, on 04 octombrie 2013 - 15:45, said:

merita
Ce merita? Aria Dezbateri pare a fi fost lasata pe mana unuia caruia ii plac glumele nesarate. Schimba titlurile topicurilor ca asa are chef, le muta la Fun etc.

#1019
NotEasy

NotEasy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 12.10.2010
Am crezut ca s-a deschis alt subiect cand am vazut titlul, credeam ca e despre unul care fumeaza maria si nu simte nimic. Posted Image

#1020
Slay

Slay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 14.02.2005
Trebuie sa cumpar cuiva 2 cartuse de tigari Dunhill albastru inchis lung. Cum ar trebui sa arate pachetul, ca pozele de pe google m-au bagat in ceata. Am gasit mai multe versiuni.

Edited by Slay, 21 October 2013 - 10:05.


#1021
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,041
  • Înscris: 31.07.2007

View PostSlay, on 21 octombrie 2013 - 10:04, said:

Trebuie sa cumpar cuiva 2 cartuse de tigari Dunhill albastru inchis lung. Cum ar trebui sa arate pachetul, ca pozele de pe google m-au bagat in ceata. Am gasit mai multe versiuni.

[ http://chanon.ro/b/arch/src/137059001037.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1022
dgd64

dgd64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 18.03.2010

View PostLunaCrystal, on 05 noiembrie 2012 - 21:57, said:

Eu cred ca mai scumpe mai degraba.
chiar sunt mai de calitate si mai ieftine ca aici la romanica

#1023
dgd64

dgd64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 18.03.2010
Vreau sa stiu daca mai e cineva care mai are ceva tutun de vanzare dar unguresc ......as fi interesat .nu varsat caci una spune lumea si alta gasesti acasa cand desfaci coletu .

View Postmihai!, on 17 ianuarie 2013 - 21:29, said:

Hmm.... Mie imi ies super . La inceput,  la fel ca la tine imi ieseau.

Voila :
si cu timpu daca faci mai multe sa zicem de pe o zi pe alta nu se scutura de la tutunul taiat firicel ?

Edited by dgd64, 26 January 2014 - 14:54.


#1024
lightpawn

lightpawn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 09.02.2007
Când am inițitat topicul ăsta titlul era "Despre fumat și țigări, în general".
Titlul actual nu are nicio legătură cu subiectele discutate, poate e doar o glumă bună...

#1025
lightpawn

lightpawn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 09.02.2007
Cu bunăvoința lui connectorxp, avem titlul topicului restaurat.
Mulțumesc.

#1026
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,754
  • Înscris: 15.06.2007

View PostBusiness_style, on 03 octombrie 2013 - 22:40, said:

Eu sunt gata oricand sa dau o caruta de bani celui care ma poate ajuta sa ma las de fumat. Tu vrei sa te apuci? Posted Image
Fumez de 7 ani, kent 8 scurt, 25-40 tigari / zi. Am incercat sa ma las prin nenumarate metode, fara succes. Nu neaparat ca nu pot trai fara tigari, ci faptul ca atunci cand nu fumez...in capul meu este furtuna.
buba este urmatoarea: ce mai faci in timp ce fumezi?
Cu ce asociezi fumatul.
Eu daca nu am cola sau in cel mai rau caz , o bere, nu pot fuma. Si fumez zilnic de vreo 9ani. Chestia ca la servici la ultimul, se fumeaza doar in curte, si ca sa ajungi acolo trebuie sa mergi aproape 5 minute e naspa, daca mai adaugi si ca afara ploua sau e ger si bate vantul, da-le dreq de tigari. Faptul ca tot mai multi dintre colegi se lasa, si nu mai ai cu cine sta la o tigara, iarasi naspa.
Daca in casa mai ai si copii, si ca sa fumezi iesi afara in curte, iarasi naspa. Si cum nici timp sa stau in curte pe terasa linistit sub stele la o tigara la bere decat pe la miezul noptii, ajung uneori sa fumez doar vreo 3-4tigari pe zi.
Dimineata nu mananc, si de bere nu poate fi vorba...  Cola pe stomacul gol e sanatate curata daca mai adaugi si o tigara, ce mai calea spre ulcer e deschisa.
Daca fumezi la volan, la birou, in casa, pe buda, pe sec fara o bautura.. cred ca e mai greu sa te lasi. Eu am redus la vreo 2 pachete pe saptamana..
Si daca  am inceput sa am si zile in care nu fumez deloc, bravo mie. Cred ca e chestie doar de ambitie.
In prima saptamana din februarie nu am fumat deloc. M-am constipat zdravan...
La prima tigara viteza la prima buda. Si apoi urmatoarea. Chiar plecasem si la drum, si am botezat si buda unei benzinarii mai spalate..
Prima tigara dupa o saptamana de lipsa chiar mi s-a parut ciudata.
Cred ca simturile s-au recalibrat, s-au ascutit. Nu simteam doar aroma de tigara, ci si restul chimicalelor, aveam impresia ca fumez chistocul de la primul fum.. parca fumam burete de saltea, poliuretan..
M-a trecut un sentiment de regret, parca imi venea sa o aruc , in acelasi timp speram ca urmatorul fum va fi mai "gustos".
Cert este ca daca ma las de fumat, ma deranjeaza enorm fumul pe strada. Il simt daca trece cineva la 4 metri de mine.
Si cum am cam ramas ultimul fumator din familie, si nici antueajul nu mai fueaza, cam asta e trendul, sa te lasi pur si simplu.
Banii cash din portofel numai asa se duceau. Restul cumparaturilor, le fac cu cardul. Cat nu am fumat, au stat banii in portofel..

Ca sa te lasi, nu-ti trebuie decat o conjunctura de intamplari mai bune.. sa pleci intr-o calatorie cu nefumatori, intr-o zona unde nu se permite fumatul.. germania, danemarka, tarile nordice in general, exclus franta, va aia fumeaza ca turcii.
Si un dram de ambitie, pur si simplu o activitate in compania unor nefumatori, in locuri cu fumatul interzis. Unele restaurante au zone de nefumatori.
Daca iesi la restaurant in 4 si esti singurul fumator, doar nu vor veni cei trei cu tine in fum. Vei sta cu ei si fara sa fumezi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate