Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Jiayu G3s G3

- - - - -
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#37
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,416
  • Înscris: 21.10.2010
Status nou :

Quote


Status:
The supplier is processing your order
Reminder:
This order will be automatically cancelled if the supplier does not ship your order within: 22days 23hours 22minutes 53seconds  .


#38
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Bravo, din nou! Ai descoperit si gaura din macaroana! :) Pe vremea cand mai cumparam de la ei, era doar 6 zile termenul in care vanzatorul trebuia sa livreze comanda.

#39
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,416
  • Înscris: 21.10.2010
Bravo din nou, iar ai postat sa te bagi in seama.

Ce-ar fi sa nu te mai dai zmeu pe aici printre "incepatori" in ale comenzilor din China si sa postezi ceva util daca ai de postat sau daca nu sa nu mai postezi?

Edited by marcel201, 01 September 2013 - 19:12.


#40
mobilewave

mobilewave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,674
  • Înscris: 04.12.2008
Rumegus,chill bro... :)

#41
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,944
  • Înscris: 07.08.2011
A cam disparut oferta... Posted Image
Va mai ganditi la bani? Posted Image

#42
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012
A disparut? Unde?
Si oricum am anulat comenzile :))

#43
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
N-a disparut, s-a epuizat stocul, au fost 1281 comenzi in cateva zile. :P Lista celor care au comandat a fost actualizata, in dreptul fiecaruia a aparut pretul corect, US $210.99

#44
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Baietii care au comandat, tineti-ne si pe noi la curent.

#45
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012
Pai pretul ala aparea asa de la inceput, niciodata nu a aparut acolo 31 dolari. Doar ca la comanda iti apare 31 dolari.
Pana la urma care e parerea voastra? E real sau pacaleala? Ma intreb cu cat a luat ala telefonul de il da la 31 dolari

#46
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Ieri sau alaltaieri, cand m-am uitat, scria 31, nu 210.
N-avea cum le lua asa ieftin, din moment ce toti il vand cu 200$. Si daca l-ar da cu 150$, cei care cer 200 n-ar mai vinde nimic, ar fi nevoiti si ei sa scada pretul, dac-ar putea. N-o fac, ca n-au cum. Acum, c-o fi tzeapa, strategie de marketing, sau simpla greseala, v-om vedea.

#47
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012
Ai dat comanda? Eu am anulat o, nu stiu ce sa fac sa ii dau drumu mai departe sau sa o las anulata.

#48
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Nu e "pacaleala", banii il luam inapoi dupa o perioada de timp.
E ca si cum noi il imprumutam cu o suma de bani fara sa-i luam dobanda, el se foloseste de ei pe o perioada de "n" zile dupa care incepe sa returneze din ei, asta daca are bun simt !

#49
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Eu n-am comandat, era clar ca nu livreaza.  Am patit-o cu ei, cand voiam o tableta ieftina, sa fac experiente pe ea. :)  Pe aliexpess am gasit-o cel mai ieftin, am comandat, platit, asteptat, apoi iar, gasit la altul, comandat, platit, asteptat... pana m-am prins cum sta treaba cu vanzatorii-fantoma, cu preturi mici. Banii i-am recuperat de fiecare data, (inca se putea plati prin paypal), dar am pierdut aiurea 3 luni, pana am reusit s-o cumpar.
@kiario, banii ajung in contul aliexpress, nu la vanzator, vanzatorul primeste banii doar dupa ce tu primesti marfa, deci el nu se folosezte de banii tai, fara obanda, exceptie, daca acest "vanzator" a fost "inventat" chiar de cei ce detin site-ul aliexpress.

#50
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,416
  • Înscris: 21.10.2010
Banii ajung la el doar cand confirmam noi ca am primit produsul si e in regula .

#51
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,670
  • Înscris: 28.11.2001
Imi place replayul lor la un calificativ negativ (o stea): ”Do you think that the price can buy original? and then bought it and give us bad feedback, are you sick? you already know here in ali all the products are fake copied, replicate, why you still bought it here? bad customer”

#52
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Acel comentariu l-am citit si eu si mi-a pierit cheful de achizitionare cand l-am vazut. Totusi aici era scris mare, chiar primul cuvant al anuntului era ORIGINAL.

#53
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,670
  • Înscris: 28.11.2001
Poate Original in chineza inseamna Fake. Posted Image

#54
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012
Pai asta ar fi culmea sa fie fake copiat dupa alta chinezarie fake, fake u fake ului :))) ca normal ala vrea sa fie un fel de htc one cica.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate