Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Google Maps-directie

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Jiayu G3s G3

- - - - -
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#19
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,416
  • Înscris: 21.10.2010
Ma bate gandul sa iau si ASTA


PS:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4jyrADTDgLM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by marcel201, 31 August 2013 - 18:20.


#20
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012
Sper ca nu este vreo problema ca am trecut adresa in romana adica Bucuresti in loc de Bucharest, am trecut si codul postal deci banuiesc ca nu sunt probleme :)

#21
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,944
  • Înscris: 07.08.2011
Pot plati si altfel decat cu cardul?Adica prin banca ?Nu prea am incredere in tranzactiile on line :))

#22
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,416
  • Înscris: 21.10.2010

View Postionut_blue, on 31 august 2013 - 18:41, said:

Pot plati si altfel decat cu cardul?Adica prin banca ?Nu prea am incredere in tranzactiile on line Posted Image)
Am vazut ca era si o optiune gen "Bank Transfer", banuiesc ca asta cauti tu.

#23
mobilewave

mobilewave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,674
  • Înscris: 04.12.2008

View PostMihai_3, on 31 august 2013 - 16:57, said:

90% sanse sa fie vamuit de BSI (Biroul de Sortare Internationala) cand ajunge in RO.


Ce sa vamuiasca la valoarea aia?Sa fim seriosi Posted Image

View Postalin62, on 31 august 2013 - 17:05, said:

G3 sau G3s este acelasi model?



G3 - Dual Core
G3s - Quad Core

Edited by mobilewave, 31 August 2013 - 19:01.


#24
mobilewave

mobilewave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,674
  • Înscris: 04.12.2008

View Postmarcel201, on 31 august 2013 - 16:22, said:


Are o reducere suspect de ENORMA si sincer m-as risca la banii astia.
Ati mai cumparat de pe acest site?

Aliexpress e un site foarte ok.Acum depinde doar de vanzator,cat de serios este.Preturile insa is foarte suspect de mici :D Mai ales la un telefon de genul asta:

http://www.aliexpres...1023878687.html

Wow

#25
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,045
  • Înscris: 26.04.2007
vom vedea asta

#26
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View Postmobilewave, on 31 august 2013 - 20:03, said:

Preturile insa is foarte suspect de mici Posted Image Mai ales la un telefon de genul asta:

http://www.aliexpres...1023878687.html

Wow
Da, sunt deosebit de ingrijorant de suspect de mici Posted Image Sunt curios si eu ce feedback vor lasa baietii care au dat comenzile deja. Pana una-alta, topicul ramane sticky. Posted Image

Aaa, ca uitam, chiar ieri ma uitam intamplator la un unboxing al acestui telefon, cred ca a mai intrebat cineva pe forum si pe urma l-am cautat pe YT:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ST1hQ9QPQ-8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#27
bekxy

bekxy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 926
  • Înscris: 21.11.2006

View Postalin62, on 31 august 2013 - 18:33, said:

Sper ca nu este vreo problema ca am trecut adresa in romana adica Bucuresti in loc de Bucharest, am trecut si codul postal deci banuiesc ca nu sunt probleme Posted Image
Păi HK Post nu trimite la Bucureşti, ci în România. BSI-ul Poştei Române trimite la Bucureşti, după ce primeşte coletul de afară.

Am lansat şi eu 2 comenzi (o tabletă şi un telefon), dar nu cred că o să le plătesc... Posted Image  Se anulează oricum în 20 de zile, dacă nu dau banul.
Mi s-a părut suspect de mare timpul de 15 zile trecut pentru procesarea comenzii. Şi la fel de suspect mi se pare că nu au impus o limită la cantitate. Şi tot la fel de suspect e că la câteva minute după ce a expirat "promoţia" au prelungit-o cu... 9 zile. Mă mai gândesc...

#28
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012
Pai poti sa cumperi maxim doua produse de la al treilea se plateste transportul.
Da e cam mare timpul pt procesare

#29
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,944
  • Înscris: 07.08.2011
Hmmm...deci de aici isi luau aia de la Allview produsele.Posted Image
Inca sunt banuitor cu privire la preturile alea mici.Posted Image

#30
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012
Sper sa nu ramanem fara bani cei care am comandat.

#31
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Faze de astea s-ntampla des pe aliexpress. Cand cineva vinde tot cu 85% reducere, un telefon care peste tot costa in jur de 200$, asta-l vinde cu 30, tablete la 12$, vanzatorul nu-i veci online, are doar 28 feedback-uri ca vanzator, doar 3 in ultima luna, ma tem ca-i unul dintre cei ce-si fac cont doar sa strice vanzarile celorlalti, sau cineva care-i stia parola i-a modificat la misto preturile. Sunt curios sa vad....

#32
xxz

xxz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 21.01.2010
Ati citit aici? La o simpla cautare pe google, o sa gasiti si opinii ale persoanelor care au cumparat.

#33
mobilewave

mobilewave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,674
  • Înscris: 04.12.2008
To good to be true...cum spune americanul Posted Image Si eu sunt de parere ca e teapa,ideea e ca la cate ordine au primit pana acum...banii se aduna oricum,de ieri pana azi nu l-am vazut inca online pe vanzator,ca altfel l-as fi intrebat de sanatate Posted Image In fine,suma nu este foarte mare...e un risc acceptabil,chiar daca nimanui nu-i place sa piarda banii.Ma rog,exista si posibiliatatea de a anula comanda,cerut banii inapoi de la aliexpress...insa  devine mai complicat.

Am vrut sa pun si eu link-ul ala ieri xxz

Edited by mobilewave, 01 September 2013 - 13:01.


#34
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,416
  • Înscris: 21.10.2010
Am gasit pe forumuri asta :
Actually you pay by credit card to aliexpress by secure http connection. Aliexpress hold your money till you receive the item and give a green signal to release the money to the seller. So it is quite secure.

#35
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Bravo, ai descoperit apa calda! :) Problema n-ar fi ca nu-ti mai vezi banii daca ala nu livreaza, ci dupa cat timp iti primesti banii. Poate dura o luna, doua. Mai ales ca nu mai lucreaza cu paypal.

#36
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012

View Postrumegus, on 01 septembrie 2013 - 17:04, said:

Bravo, ai descoperit apa calda! Posted Image Problema n-ar fi ca nu-ti mai vezi banii daca ala nu livreaza, ci dupa cat timp iti primesti banii. Poate dura o luna, doua. Mai ales ca nu mai lucreaza cu paypal.
Daca noi ne am asumat riscu asta aia e. Ce daca ne recuperam banii dupa o luna doua in caz de ceva? Macar sa ne recuperam banii in caz de ceva rau.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate