Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

SIRIA

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1837 replies to this topic

#1783
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012
Hai nu mai ma pune tu pe mine sa dau explicatii. Esti offtopic, esti agramata, si ma mai si iriti cu incercarile penibile de a trolla. Prostii ma irita, prostii care se cred destepti si incearca sa insulte inteligenta altora ma irita si mai tare.

View PostThinkAbout, on 03 octombrie 2013 - 01:06, said:

pai explica


Edited by emil_sv, 03 October 2013 - 01:19.


#1784
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postemil_sv, on 03 octombrie 2013 - 01:14, said:

Hai nu mai ma pune tu pe mine sa dau explicatii. Esti offtopic, esti agramata, si ma mai si iriti cu incercarile penibile de a trolla. Prostii ma irita, prostii care se cred destepti si incearca sa insulte inteligenta altora ma irita si mai tare.
Deci nu poti explica pozitia UE in raport cu atentatul de la burgas.
Pai poti spune asa, de la bun inceput.
Pisi, nu ti-am insultat inteligenta, ti-am provocat-o
E drept ca nu credeam ca succomba.Posted Image
Avand in vedere ca hezbollah este implicat in conflictul sirian luptand alaturi de fortele paramilitare shabiha[ nu stii tu ce`s alea dar poti afla] iata un element comun. mai sunt si altele dar inteligenta ta nu proceseaza decat numar limitat de biti, asa ca poti scrie linistit platitudini despre statul secular si reducerea populatiei in europa
prostii pe mine ma distreaza, nu ma irita si-i educ de cate ori am dispozitia necesara Posted Image

Edited by ThinkAbout, 03 October 2013 - 01:48.


#1785
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012

View PostThinkAbout, on 03 octombrie 2013 - 01:32, said:

Deci nu poti explica pozitia UE in raport cu atentatul de la burgas.
Pai poti spune asa, de la bun inceput.
Pisi, nu ti-am insultat inteligenta, ti-am provocat-o
E drept ca nu credeam ca succomba.Posted Image
Avand in vedere ca hezbollah este implicat in conflictul sirian luptand alaturi de fortele paramilitare shabiha[ nu stii tu ce`s alea dar poti afla] iata un element comun. mai sunt si aletele dar inteligenta ta nu proceseaza decat numar limitat de biti, asa ca poti scrie linistit platitudini despre statul secular si reducerea populatiei in europa
prostii pe mine ma distreaza, nu ma irita si-i educ de cate ori am dispozitia necesara Posted Image

Absolut fantastic Posted Image , pacat ca nu esti in stare sa scrii doua cuvinte consecutive corect, sau macar o fraza coerenta, sau macar sa trollezi cu umor.

Edited by emil_sv, 03 October 2013 - 01:42.


#1786
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postemil_sv, on 03 octombrie 2013 - 01:37, said:

Absolut fantastic Posted Image , pacat ca nu esti in stare sa scrii doua cuvinte consecutive corect, sau macar o fraza coerenta, sau macar sa trollezi cu umor.
Pacat ca nu poti scrie despre reactia la nivelul UE in raport cu atentatul de la burgas
Atunci incepeam sa am sperante ca poti sa te ridici la un anumit nivel.
No bine, speranta moare ultima Posted Image
Fraze coerente si suculente sub aspectul argumentelor prezentate  scrise de mine, gasesti cate vrei pe topic
drept este ca trebuie sa stii sa si citesti Posted Image

Edited by ThinkAbout, 03 October 2013 - 01:46.


#1787
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012

View PostMIZRAHIND, on 02 octombrie 2013 - 22:36, said:

De fapt provin din estul sarac al Europei, Romania, Rusia si Polonia. Din SUA prea putin. Din vestul Europei la fel. De fapt, prin Miscarea Sionista au fost aduse forte de munca pt constructia Statului Israel, ori pe evreii prosperi din Occident i-a cam durut in fund de emigratia in Palestina. Acum poate ca profita de roadele influentei sioniste in lume, de pe urma industriei Holocaustului si diplomatia israeliana este extrem de puternica cam peste tot.
Motivul pentru care israelienii nu sint inapoiati este ca au fost sustinuti (datorita influentei sioniste) material si militar de tarile puternice ale Occidentului. Congresul american aloca anual 3 miliarde $, jumatate in bani si jumatate in armament de ultima ora. Deci ar reveni cam 1000$ pe cap de evreu israelian anual. Dar 70% din acest ajutor reprezinta ajutor in domeniul militar. Deci, e avansat si destept cel care o are mai mare. Israel este de fapt creierul Americii si America este pumnul Israelului. Israel de fapt conduce lumea, nu America. Ma intreb acum, daca cu criza din America provocata de blocajul Senatului de a aproba bugetul pe 2014 se va rasfringe si asupra fondurilor alocate Israelului. Cred totusi ca nu, caci unele sectoare, precum cel militar, va primi in continuare fondurile, fara sa fie diminuate. Toata greutatea se pune pe inarmari (a Americii si a Israelului), caci altfel vor pierde ceea ce cu "truda", in decenii, au "realizat".

Nu! Motivul pentru care israelienii nu sunt inapoiati este ca sunt oameni normali la cap, si nu au impresia ca tot ce se intampla in jurul lor se intampla din voia lui Dumnezeu. Restul elucubratiilor nu le-am mai citit. N-am rabdare.

#1788
MIZRAHIND

MIZRAHIND

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,729
  • Înscris: 29.01.2013

View Postemil_sv, on 03 octombrie 2013 - 01:49, said:

Nu! Motivul pentru care israelienii nu sunt inapoiati este ca sunt oameni normali la cap, si nu au impresia ca tot ce se intampla in jurul lor se intampla din voia lui Dumnezeu. Restul elucubratiilor nu le-am mai citit. N-am rabdare.

Mi-ai confirmat banuiala! Esti din aceeasi tabara cu Solsa, dar lasati impresia ca va certati. Faceti parte din acelasi sistem propagandistic si aveti scopul de a deruta pe cite unul ca mine. Insa, Mizrahind este bun psiholog si nu pune botul!
Ai fi vrut sa spui ca "motivul pt care israelienii nu sint inapoiati este ca sint poporul ales". Dar am inteles ideea si asa.
Spuneai citeva pagini mai devreme ca esti foarte bun in logica. Pai daca citesti doar o singura fraza, cum poti intelege "elucubratiile " scrise de mine, ca sa poti fi de acord sau contrazice ceea ce am scris? Maestrii in logica analizeaza profund, nu superficial.
Shalom le kullam!

#1789
florincroitoru

florincroitoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,809
  • Înscris: 05.02.2008

View Postemil_sv, on 03 octombrie 2013 - 01:49, said:

Nu! Motivul pentru care israelienii nu sunt inapoiati este ca sunt oameni normali la cap, si nu au impresia ca tot ce se intampla in jurul lor se intampla din voia lui Dumnezeu.
aha! izdraelienii ie normali la cap ºi de aia nu ie înapoiaþi.În concluzie romînii, ungurii, iugoslavii, bulgarii ºi mulþi alþii nu ie normali la cap.Tu ieºti romîn, pare-mi-se. Acum mai vrei sã spui cã ieºti normal la cap? Tu ai impresia cã ãºtia anormali la cap considerã cã ceea ce se întîmplã ie din cauzã cã aºa vrea d-zeu?

#1790
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012

View PostMIZRAHIND, on 03 octombrie 2013 - 13:35, said:

Mi-ai confirmat banuiala! Esti din aceeasi tabara cu Solsa, dar lasati impresia ca va certati. Faceti parte din acelasi sistem propagandistic si aveti scopul de a deruta pe cite unul ca mine. Insa, Mizrahind este bun psiholog si nu pune botul!
Ai fi vrut sa spui ca "motivul pt care israelienii nu sint inapoiati este ca sint poporul ales". Dar am inteles ideea si asa.
Spuneai citeva pagini mai devreme ca esti foarte bun in logica. Pai daca citesti doar o singura fraza, cum poti intelege "elucubratiile " scrise de mine, ca sa poti fi de acord sau contrazice ceea ce am scris? Maestrii in logica analizeaza profund, nu superficial.
Shalom le kullam!

Wow... Si eu care credeam ca nu voi fi descoperit niciodata. Mi-am gasit nasul  cu Mizrahind...

Ma retrag din threadul asta deoarece am fost deconspirat, nu mai am nimic de adaugat, oricum s-a transformat intr-o ciorba de conspiratii, agende personale, prostie, si infantilisme.

Forumul asta e plin de fel de fel de oameni care mai de care mai ciudati, oamenii normali sunt in minoritate.

Edited by emil_sv, 03 October 2013 - 19:57.


#1791
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostThinkAbout, on 03 octombrie 2013 - 01:44, said:

Pacat ca nu poti scrie despre reactia la nivelul UE in raport cu atentatul de la burgas
Inca este ceata totala.
Ce pozitie poate avea Europa pe ceata  ???
- Circulati cu atentie !

---------------

Cine e tipul cu pasaport american dar cu cetatenie suedeza, se zice ca e islamic, se zice a trecut prin Romania inainte de Bulgaria., nu se stie dar se zice ca ....
Ei uite ca Europa nu ia pozitie pe "se zice ca..."

View Postemil_sv, on 03 octombrie 2013 - 19:36, said:

Ma retrag din threadul asta deoarece am fost deconspirat, nu mai am nimic de adaugat, oricum s-a transformat intr-o ciorba de conspiratii, agende personale, prostie, si infantilisme.


Abea acum ai observat ca topicele incomode unor interese,  sunt asaltate imediat si pulverizate ???
Impreuna cu cei ce indraznesc sa aiba pareri "ne-........."(aici pune ce vrei )

View Postflorincroitoru, on 03 octombrie 2013 - 14:05, said:

romînii, ungurii, iugoslavii, bulgarii şi mulţi alţii nu ie normali la cap.

Ie foarte normali la cap, ba cu capul pe umeri si cu multa initiativa si rezultate nu la asteptari dar suficient sa fie mandrii.


si acum Siria:

dupa ce a dormit in post tot timpul conflictului, doi ani si jumatate,acum ONU -mai exact consiliul de securitate al lui,-tropaie de nerabdare sa intre cu ajutoare umanitare in Siria.
Deocamdata ajutoare ale organizatiilor neguvernamentale intra pe la granita cu Turcia.
In timp ce refugiatii Sirieni in alte tari o duc mult mai greu

Edited by vio69a, 03 October 2013 - 20:17.


#1792
MIZRAHIND

MIZRAHIND

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,729
  • Înscris: 29.01.2013

View Postemil_sv, on 03 octombrie 2013 - 19:36, said:

Forumul asta e plin de fel de fel de oameni care mai de care mai ciudati, oamenii normali sunt in minoritate.
Tu din ce categorie faci parte? Din minoritate? Sau din peste 700.000 de useri esti chiar exceptia? Un filon de normalitate adica? Atita modestie rar imi este dat sa vad la un om!

#1793
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006

View PostThinkAbout, on 02 octombrie 2013 - 19:33, said:

mdea
in afara de UK care i-a sprijinit, europenii aveau alte prioritati atunci.
Germania s-a opus direct impreuna cu Franta
Rusia a respirat usurata.


View PostMIZRAHIND, on 02 octombrie 2013 - 22:36, said:

Banuiesc ca relieful Turciei din Nordul Irakului nu este lipsit de importanta. Tinind cont ca e o zona muntoasa, cu multe virfuri ce depasesc 3000 de metri, nu cred ca e tocmai usor sa fie construita reteaua de gaze, si ar putea face o abatere de peste 1500 km, ceea ce inseamna timp si bani. In plus, este important traseul prin Syria din cauza ca vor sa conecteze la aceasta retea si zacamintele din Latakiya, plus cele libaneze si egyptene. Israel, SUA si Turcia au facut recent prospectii in estul Mediteranei si au gasit zacaminte petroliere si gaze naturale in platforma maritima, ceea ce inseamna un eventual conflict si in Cypru si Grecia, in apele teritoriale ale carora se afla o parte din acestea. Cu un debit final foarte mare, in acest fel poate rivaliza cu South Stream ce va fi alimentat de Gazprom. Tinind cont ca razboiul din Syria nu este intimplator, fiind implicati mercenari straini, putem conchide ca natura lui religioasa este doar suprafata. Adevaratele motive fiind insa economice, materiale.
Daca erau asa decisi sa infometeze Rusia si sa o deconecteze de la banul European, convingeau pe cine trebuie, nu asteptau 8 ani de zile si nu renuntau la Irak.
Nici acum nu au cine stie ce suport in Europa.
Iar la granita Turcia - Irak nu au peste tot oprelisti naturale insurmontabile.

#1794
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012

View PostMIZRAHIND, on 03 octombrie 2013 - 22:11, said:

Tu din ce categorie faci parte? Din minoritate? Sau din peste 700.000 de useri esti chiar exceptia? Un filon de normalitate adica? Atita modestie rar imi este dat sa vad la un om!

Din pacate fac parte din minoritatea oamenilor normali, de asemenea fac parte din cei 100 mii de useri si nu din cele 600 mii de clone. Posted Image

N-am de ce sa fiu modest, mi se pare in regula sa fiu mandru ca sunt normal la cap intr-o mare de nazisti, comunisti, rasisti, antisemiti, islamofobi, "iubitori de caini", basisti, uslisti, creationisti, cocalari de internet, tampiti, etc. Tie nu? Posted Image

Edited by emil_sv, 03 October 2013 - 23:24.


#1795
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postemil_sv, on 03 octombrie 2013 - 23:17, said:

Tie nu? Posted Image
ei...mizrahind face parte din categoria oamenilor care se cred urmariti de mossad.
acorda`i circumstante atenuante ca sa nu le agravezi pe alea adevarate.

View Postvio69a, on 03 octombrie 2013 - 20:15, said:

dupa ce a dormit in post tot timpul conflictului, doi ani si jumatate,acum ONU -mai exact consiliul de securitate al lui,-tropaie de nerabdare sa intre cu ajutoare umanitare in Siria.
asta-i alta perle softpedista.
CS personal nu tropaie iar in ceea ce ajutoarele deleaga organe create in acest sens
da` uitasem, nu-ti plac mecanismele UN asa ca tropai peste ele.

View Postvio69a, on 03 octombrie 2013 - 20:15, said:

Inca este ceata totala.
Ce pozitie poate avea Europa pe ceata  ???
- Circulati cu atentie !
Mdeah, este  vorba un atentat terorist
Daca exploda ma-ta in el pesemne ca faceai putin mai putin mishto sau te bucurai de mostenire.

#1796
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostThinkAbout, on 03 octombrie 2013 - 23:57, said:


Mdeah, este  vorba un atentat terorist


Daca exploda ma-ta in el  




#1797
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
normal, atunci pesemne ca aveai ceva compasiune
asa cu mistourile ieftine, mai cu circulati dupa care pozezi in victima.
pentru necunoscatori este usor
eu de cand ti-am citit postarea in care cereai exterminarea israelului in numele lui allah, nu mai  sunt usor de dus.
ce mi-s fanaticii de aici, ce imi esti tu
apropo atentatorul de la boston ce mai face
ca-i plangeai de mila?

View Postvio69a, on 03 octombrie 2013 - 20:15, said:

Cine e tipul cu pasaport american dar cu cetatenie suedeza, se zice ca e islamic, se zice a trecut prin Romania inainte de Bulgaria., nu se stie dar se zice ca ....
Ei uite ca Europa nu ia pozitie pe "se zice ca..."
ma rog, la piata la tine se spun multe
si din pacate muti piata pe forum
caci clar nu se poate discuta cu tine decat daca-i aduci la nivelul tau prost ca sa-i bati cu experienta pe toti userii.
pana atunci ca sa nu te cizelezi tu ci altii, un fragment din raportul pe 2012

Quote

On July 18, a terrorist attack was carried out on a passenger bus transporting Israeli tourists at the Burgas Airport. The bus was carrying 42 Israelis who had arrived on a flight from Tel Aviv. The explosion killed five Israelis, as well as a Bulgarian citizen, and injured 32 Israelis. While no organization publicly claimed responsibility for the attack, the plot bears the hallmark of Hizballah. On February 5, 2013, following a lengthy investigation, the Bulgarian government publically implicated Hizballah in the Burgas bombing.
Raspunsul tau la tragedie a fost

View Postvio69a, on 03 octombrie 2013 - 20:15, said:

Ce pozitie poate avea Europa pe ceata  ???
- Circulati cu atentie !
Un raspuns demn de valoarea ta umana
Totusi daca era ma-ta in bus-ul ala ce faceai?

Edited by ThinkAbout, 04 October 2013 - 00:40.


#1798
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

View PostThinkAbout, on 04 octombrie 2013 - 00:38, said:

Totusi daca era ma-ta in bus-ul ala ce faceai?
think, asta nu-i un raspuns care sa dea valoarea reala pentru o genealogie. ca si in banking...totul e sa astepti.
toata lumea cunoaste, totusi...avantajele unui bunic evreu cand vine vorba de emigrarea in israel.
cum spuneam, chestie de rabdare.
nu-i asa, abulafie?
pliz, feel free to quote.

revenind la subiect...cat de putin motivat religios vi se pare conflictul daca deja se profileaza si discuta scindarea siriei intre majoritatea islamica sunnita si restul?
mizrahind, tu nu trebuie sa-ti motivezi raspunsul. doar baga ceva legat de conducte, interese, americani si zionisti si toti te vor intelege. asta-i stilul european de a trata dizabilitatile, you know...

Edited by nazdaq, 04 October 2013 - 01:12.


#1799
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postnazdaq, on 04 octombrie 2013 - 01:06, said:

think, asta nu-i un raspuns care sa dea valoarea reala pentru o genealogie. ca si in banking...totul e sa astepti.
uneori nazdaq simti explozia aia ca si cum te-ar fi omorat si pe tine
si uneori este nashpa sa fii omorat de atatea ori si sa citesti si cum unii fac mishto de circumstante de parca ar fii vorba de o unghie rupta
insa ai dreptate


viorica-mi cer scuze pentru afrontul adus.
nu trebuia ever sa raspund asa.
imi pare rau fata de mine.

#1800
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostThinkAbout, on 04 octombrie 2013 - 01:10, said:

viorica-mi cer scuze pentru afrontul adus.
nu trebuia ever sa raspund asa.
imi pare rau fata de mine.


Multumesc.
Partea personala a incidentului o consider inchisa si uitata.
Noapte buna

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate