Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15,
 La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C
 La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi
 Cum deschid rezervor WC Geberit s...

Folie protectie solara efect mirror

Mașina electrica vs. maș...

Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...
 

Sud Park Residenz-str.Luica colt cu bld.Brancoveanu

- - - - -
  • Please log in to reply
199 replies to this topic

#181
Maus55

Maus55

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 28.03.2011
Buna seara,

Sunt interesat de un ap de 2 camere in unul dintre aceste blocuri de pe Luica.
Din cate vad v-au montat si liftul care pare foarte luxos.
Eu am vizitat anul trecul blocul german de la Dimitrie Leonida si am auzit pareri pozitive despre constructor.
As vrea sa aflu niste pareri de la locatari:

- in pret v-au inchis si balcoanele + aer conditionat?
- am mai vizitat acum cateva luni blocul si stiu ca mai construiau 2 blocuri, ziceau ceva de MeGa Image, spa..., s-au finalizat blocurile?
- dupa ce ati cumparat, ati avut probleme cu apartamentul, vicii de constructie?
- cum este distanta pana la metrou Brancoveanu (vad ca este mai aproate decat Aparatori), asta pt cei ce folosesc RATB, este aglomerat dimineata?
- cum sunt oamenii din zona.

Va multumesc!

#182
popicakwt

popicakwt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.06.2010
O intrebare; cum este cu locurile de parcare?

#183
Simonetta84

Simonetta84

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.09.2013

 popicakwt, on 20 ianuarie 2015 - 12:00, said:

O intrebare; cum este cu locurile de parcare?


Locul de parcare costa 2500 euro. Se face contract de vanzare separat si anual se plateste impozit la Administratia Financiara a Sectorului 4.

#184
raisia12

raisia12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.06.2014
Salutare,
As dori si eu sa achizitionez un apartament in bl care urmeaza a se construi in cadru Sud Park City.
Va rog sa imi spuneti in cateva cuvinte daca sunteti multumiti de achizitia facuta , si mai ales cat de repede se ajunge la metrou ( cu mijl de transport in comun) din exp proprie

Va multumesc anticipat,
R

#185
sun2013

sun2013

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.04.2014
Salutare ,

Eu am achizitionat deja un apartament cu 2 camere in acest proiect . Dupa foarte multe vizionari , aici am gasit ACEL apartament mult visat . Cochet , aerisit , exact ce mi-am dorit .
Blocul situat intr-o zona buna , statia de RATB fiind exact in fata blocului (si pentru mine a contat acest aspect ,RATB'ul ) . Indiferent de ora , ajung la metrou in maxim 10 minute .

#186
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013
Cristina cam asta se intampla in mai toate blocurile noi, nu numai in acel complex. Mereu o sa fie 3-4 fam. decente si 10 fam. de tarani. Nu ai ce face. Cat despre materialele folosite... eu zic ca sunt praf in ochi pentru oamenii disperati sa se mute vezi doamne in bloc nou. Am facut protectia muncii la cateva blocuri in constructie in Militari si pot spune ca nu este ce vedeti voi pe hartie, dar asta este o alta discutie. Dau eun ex. desi este un exemplu extrem, eu nu as mai vrea la bloc, dar sa spunem daca ar trebui sa ma mut m-as muta la un bloc cu 4 etaje din caramida veche sunt stabile la cutremur si durabile. Plus ca mi l-as face cum vreau eu, insa asta este doar o parere. Din fericire pt mine singurul loc unde m-as muta este la curte decat la bloc.

Cat despre taranii care se muta in blocurile noi .... nu ai cum sa ii educi, asa mor. Aceleasi probleme cu gunoiul am vazut ca sunt si in blocurile construite la Baba Novac (New town) si asta nu ai cum sa schimbi.

#187
pexic

pexic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,356
  • Înscris: 29.05.2004
Salut
"din pacate in momentul acesta nu imi permit o casa" - asa am crezut si eu si am zis : hai sa mai strang niste bani si intre timp sa mai vizionez niste case, am gasit in zona de nord o casa vanduta de banca cu 65k eur (130mpu,teren 1000mp, curent, gaz, retea apa) - mie mi-a placut si am facut pasul decisiv , te sfatuiesc sa cauti casa (eu am cautat timp de 6 luni) -> nu se stie niciodata de unde sare iepurele. Dar trebuie sa cauti in adevaratul sens al cuvantului : luat la pas zona respectiva, vorbit cu oamenii din zona, fara graba.
bafta!

#188
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013

 cristina11111111, on 14 decembrie 2015 - 12:24, said:

Sunt de acord, din pacate in momentul acesta nu imi permit o casa..
Cred ca puteai daca stateai sa te gandesti mai bine... ;)Viata la bloc chiar si construit nou este un calvar.
Plus ca mai cer si niste sume exorbitante pe niste locuri de parcare care pana la urma nu sunt ale tale ca trebuie sa platesti la primarie pentru ele pentru ca sunt afara din bloc. Chiar si asa, daca se faceau la subsol parcari mi se pare o suma mare 2500 euro/loc. Eu ti-am luat apartament in bloc am platit o suma pentru el macar loc de parcare sa imi oferi. Dar asa zisii dezvoltatori care nu sunt cine stie ce firme, au vazut ca romanu a prins gustul blocurilor noi si acu isi permit orice.

Edited by flavius18, 14 December 2015 - 16:35.


#189
SamSun

SamSun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 29.04.2014
Sa-mi spuna si mie cineva care sta in sonia sau daria cum este bucataria aceea pe balcon. as vrea sa iau in al 3-lea bloc si am bucataria si un mic balcon in consola. Vazuta de afara bucataria are 4 geamuri si balconul 2 geamuri. Nu este forate frig iarna si caldura vara cu atatea geamuri? nu e prea mica bucataria asta in balcon? nu intra tot mirosul de mancare in living? ati gasit o solutie sa inchideti?

#190
sun2013

sun2013

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.04.2014
Salutare , eu ma numar printre cei care au facut achizitie in acest complex . Bucataria mea este exact cum spuneai tu . Eu unu mi-am inchis bucataria cu usi glisante din termopan , astfel am rezolvat probelema inchiderii bucatariei , iar in ceea ce priveste frigul ... in bucatarie am un calorifer care face fata cu brio , plus ca blocul e bine izolat si nu am diferente de temperatura .

#191
veracosa

veracosa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.04.2016
Buna tuturor,
Ma gandesc sa imi achizitionez un apartament in acest complex, mai exact in blocul Maria, cel care urmeaza sa se construiasca, si as vrea sa stiu pareri din partea celor care deja  locuiesc aici : daca sunteti multumiti de alegerea facuta sau daca exista lucruri care va nemultumesc.
Cum sunt dezvoltatorii ? Au toate actele in regula ?
Cum este construit imobilul ? Am vazut deja persoane care se plangeau de fluctuatii de curent sau presiune scazuta la apa. Mai persista asemenea probleme ?
Orice parare pozitiva sau negativa ar fi de mare ajutor si as vrea sa multumesc anticipat tuturor celor care sunt dispusi sa impartaseasca o opinie in acest sens.

#192
iliedanutctin

iliedanutctin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.05.2010
Heiii
Care mai este situația cu acest proiect ?
Ce păreri mai aveți?
Am oprit in sera asta si am văzut puțin pe afară - ne-a plăcut...vom programa o vizionare .
Ceva sfaturi/îndrumări?

#193
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Mare grija la trafic,e un chin de dimineata pana seara,bara la bara...

#194
barbalungacot

barbalungacot

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.10.2009
Hello,

Sunt interesat de un apartament in blocul Maria din complexul SudPark.
Mi-as dori sa stiu cum sunt conditiile din acest bloc (materiale, finisaje, amenajare, utilitati, etc.).

De asemenea, daca mai sunt alte pareri pro/contra, ar fi binevenite.

Multumesc !

#195
veracosa

veracosa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.04.2016
Hello,

Chiar nu mai e nimeni interesat de ansamblul asta? Si-a luat cineva locuinta aici?

#196
Malia_Summerwine

Malia_Summerwine

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 17.11.2014

 veracosa, on 02 noiembrie 2017 - 17:06, said:

Hello,

Chiar nu mai e nimeni interesat de ansamblul asta? Si-a luat cineva locuinta aici?
Despre conditiile de locuire in ansamblu nu am detalii, dar in acord cu ce spunea cineva mai sus, traficul in zona este infernal si nu se va schimba in bine in viitorul apropiat. Eventual in rau, pentru ca ar trebui sa intre in largire ceva strazi/sosele in zona, plus ca sunt lucrari incontinuu la reteaua de apa. Daca nu depinzi foarte mult de masina personala si n-ai o problema sa mergi pe jos pana la metrou (Aparatorii Patriei) sau tramvai (Soseaua Giurgiului), atunci asta cu traficul nu mai conteaza atat de mult.

#197
veracosa

veracosa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.04.2016
Buna, s-a mutat cineva in blocul cel nou, blocul Maria?

O parere despre conditiile de locuire ar fi utile.

Multumesc.

#198
Diaconu35

Diaconu35

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.01.2018
Buna ziua. Eu am achizitionat un apartament cu 2 camere in blocul Maria si urmeaza sa ma mut saptamana viitoare (mai am cateva lucruri de rezolvat cu partea de mobilier). Din discutiile cu vecinii care s-au mutat deja am inteles ca sunt conditii foarte bune de locuit. Mai au de amenajat partea de spatii comerciale unde se va face, conform spuselor dezvoltatorilor, un magazin Auchan, o banca si o farmacie, dar in rest este amenajat tot blocul. Legat de amanajarea spatiilor comerciale nu este deranjant pentru locatari deoarece spatiile comerciale nu au legatura cu intrarea locatarilor in bloc. Am observat ca s-a cam rezolvat si cu traficul aglomerat, cei de la Apa Nova au terminat lucrarile.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate