Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 

Allview Viva Q7

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#19
remus57

remus57

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.09.2012
- alt mare MINUS este supportul HDMI. Exista portul mini hdmi, exista si in specificatiile oficiale ale telefonului. Dar de fapt nu este suportat. In setarile android nu exista optiunea HDMI (ca la alte tablete care supporta output pe hdmi(). Am cumparat cablul hdmi, am conectat la TV, dar degeaba. Sper ca un update de firmware sa rezolve problema.
  Am semnalat si eu acest lucru printr-un SMS la firma ALLVIEW si nu mi-au raspuns decat ca mi-au dat un alt link si un numar de telefon care dupa ce il formez ma pune in asteptare (eram clientul 7, apoi 6 cu minutele de rigoare de asteptare si culmea, cand mi-a venit randul sa vorbesc cu un reprezentant, eram din nou clientul 7 etc...adica urma s-o iau de la capat ! ) Sesizez aici o crasa bataie de joc la adresa clientului ! Oare toti isi bat joc de noi romanii ? Anexez si telefonu si linkul ca sa vedeti ca am dreptate :
  Razvan Preda
Service & suport
Tel : 0268/336.663
http://ticket.allvie...f77af4b038e3ee0

#20
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,598
  • Înscris: 15.06.2004
Si care e motivul ptr care ai dat report de 2 ori la postul tau ? Vrei sa-ti sterg ceva din el ?

#21
remus57

remus57

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.09.2012
Am dat report de 2 ori ? Poate ca am sesizat ca din prima nu a mers si voiam neaparat sa se stie ceea ce fac si altii ! Gandesti ca se ascund de noi, nu vor sa fie raspunzatori de faptele lor ! Si apoi prea multi termeni din engleza, cu care nu ma descurc prea bine ! Chiar la inceput, daca esti atent, am vrut sa citez pe mihaivt, dar nu am reusit, ca am vazut ca ar fi cuvintele mele fara semnele de citat ! Daca am gresit sa jignesc pe cineva imi cer scuze ! Intentia mea a fost sa ma informez de ce aceasta tableta nu poate sa-mi redea filmele pe televizor ! Doar atat !

#22
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,598
  • Înscris: 15.06.2004
Pai report se da atunci cand postul respectiv incalca regulamentul.
Mai reciteste regulamentul forumului si al ariilor pe care postezi. Reporturile date aiurea se pot sanctiona.

#23
remus57

remus57

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.09.2012
Ok ! Multumesc ! O sa tin minte  !

#24
mihaivt

mihaivt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.10.2006
Eu am deschis un tichet la ei pe site (ticket.allview.ro) pentru problema cu HDMI. Acum m-am uitat sa vad care e status-ul acestui ticket. Este "closed" fara nici un comentariu din partea lor...
Asta ma face sa cred ca problema e mai grava si nu o sa se rezolve prea curand.
Tableta vine  si cu  o aplicatie care verifica daca exista update disponibl (de firmware). Aplicatia respectiva returneaza mereu eroare (unknown error).

#25
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
Ce ciudati! Este intolerabil sa poti permite accesul la unele date personale ale celor ce posteaza mesaje/ intrebari pentru Support Center.
Vedeti aici, coltul din dreapta, sus: http://ticket.allvie...ets.php?id=7406 ... nume, adresa mail, nr de telefon

PS. sa inteleg ca doar cablul hdmi de la ei o sa functioneze? nici update-ul de fw (este pe site-ul producatorului) nu rezolva problema cu hdmi out?

#26
Adrian28bv

Adrian28bv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.02.2007
Am si eu o tableta ALLVIEW VIVA Q7 si am instalat NFS Most Wanted, totul este perfect in afara de scris, nu se vede nici un scris in joc...A mai intalnit cineva asa ceva, ma poate ajuta cineva cu informatii??? Multumesc

#27
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,430
  • Înscris: 16.03.2011
Poate fi o incompatibilitate,e luat din play?

#28
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013
Functioneaza Skype pe aceasta tableta?!

#29
Audy

Audy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 10.04.2006
Salut, are cineva de unde pot achizitiona un touch pentru modelul q7 ? Eu personal nu ma pricep, nu stiu daca sunt compatibile cu alte modele...etc Multumesc.

#30
adrisym

adrisym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 29.05.2002
Va salut.
Am cumparat si eu tableta asta, insa ma lovesc de o problema, si anume mi se dezinstaleaza singure anumite jocuri.
Stiti vreo explicatie?
Am facut update cu firmware/softul prezentat de ei pe site-ul ALLVIEW (ca sa constat ca era acelasi pe care il aveam pe tableta) si cred ca de atunci (cronologic vb) au inceput belelele.
Multumesc pt eventualele sugestii/explicatii.

#31
ying_yang

ying_yang

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 17.07.2005
Rog pe  cineva care are tableta Allview Viva Q7 Life si citeste acest mesaj sa imi uploadeze din galeria de imagini pozele de fundal care erau pe tableta in momentul achizitionarii si eventual filmuletul de prezentare, deoarece eu am efectuat o revenire la setarile initiale si au fost sterse. Va multumesc.

#32
ying_yang

ying_yang

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 17.07.2005
Intre timp am reusit sa fac rost de acel fisier video, dar nu si de pozele de fundal din galeria foto (imaginile se gasesc in folderul Pictures). Atasez niste exemple ca sa vedeti despre ce imagini e vorba, daca ma puteti ajuta, va rog, am mare nevoie de ele.

Attached Files



#33
shelder

shelder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 28.10.2012
eu am tableta si te pot ajuta cu pozele. dar pentru ce ai nevoie de ele?

#34
daniel d.man

daniel d.man

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 28.02.2007
a reusit cineva sa instaleze google chrome? nici dupa update-ul de firmware nu-mi merge, plus ca dupa nu mai are procentajul de la baterie sus in barea de stare

Edited by daniel d.man, 05 April 2014 - 16:25.


#35
adrisym

adrisym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 29.05.2002
Am instalat versiunea KItKat (442) si sunt profund dezamagit de autonomia bateriei, care si-asa nu era ea prea grozava. Sub 2,5 ore de navigat pe net, nu mai vorbesc de jocuri, aplicatii samd.
Nu stiu daca se poate reveni la jelly bean (softul e pus pe site-ul lor).
Aveti idee, poate da rateuri un downgrade?

#36
daniel d.man

daniel d.man

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 28.02.2007
Da si eu am fost dezamagit de Kitkat 4.4.2, autonomia, anumite iconite de pe ecran care dispareau, anumite aplicatii care imi mergeau pe 4.2.2 nu mai erau compatibile cu 4.4.2 direct din Magazin Play, sau imi dadeau eroare cand vream sa le instalez (parca ceva cu -25), printe avantaje era fullscreen in anumite jocuri (real racing 3) si aplicati, optimizare Ram mai buna, se misca mai bine, dar am revenit tot la 4.2.2, autonomia a fost esentiala (cel putin 30min diferenta, care conteaza), procedura este foarte simpla, se urmeaza pasii de la update-ul anterior, care sunt la fel ca la kitkat doar ca difera arhiva, mie mi-a mers fara nici o problema (dupa instalare recomad o resetare, am observat ca se "aseaza" mai bine androidul) din ce am inteles merge si la Q7life cu aceiasi procedura de la Q7 doar ca o sa fie mici schimbari de pozitionare si imaginea de boot, mai multe discutii gasiti pe blog-ul allview http://www.allview.r...i-viva-q7-life/

Edited by daniel d.man, 26 April 2014 - 19:10.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate