Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

Romtelecom Voce Mobila - Impresie

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#55
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,108
  • Înscris: 13.01.2013

 unchiujim, on 02 august 2013 - 23:18, said:

bai nea GICA CONTRA mai lasa-ne in pace sa ne bucuram de cdma-ul pe 420... m-am saturat de carcotelile tale fara niciun temei .Posted Image


cum nu stii? fibra mucegaieste dupa 3 ani si nu mai e buna de nimic(dupa mintea unor carcotasi)Posted Image

Iti dai seama unde era marea viitoare retea a Romaniei in Romtelecom, pe ei nu ii mai vrea nimeni pe fix iar acum o ard Mobile? Get a life !
Ca sa ce? Sa platesc 1 cent minutul in telefonia lor fixa? Cand rds da nelimitat in reteaua lor fixa si mobila, imi place cum Romtelecom rade de prostime , nu ca rade ci ii umileste !

Edited by xperia_ray, 02 August 2013 - 23:24.


#56
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 03.05.2011
E pacat ca ati facut o retea mobila dar nu doriti abonati nu multi ci doar cei ce au auzit de existenta retelei mobile de la romtelecom. In localitatea mea sunt veniti niste oameni din strainatate si voiau net dar nu au reusit sa-si puna pentru ca nu au loc la casuta pentru fir si le-am recomandat sa intrebe de romtelecom mobil si sunt curios ce raspuns vor primi.

#57
mac_razvan

mac_razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 11.01.2007

 unchiujim, on 02 august 2013 - 23:18, said:

bai nea GICA CONTRA mai lasa-ne in pace sa ne bucuram de cdma-ul pe 420... m-am saturat de carcotelile tale fara niciun temei
Pai tocmai aici e problema, prea putini oameni se pot bucura de acest serviciu, eu de exemplu doar pe partea de voce, abonament de date CDMA n-am reusit nici acum sa inchei, dupa aproape doi ani de cand ma duc cu vrajeala colegii dumitale.

#58
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

 unchiujim, on 02 august 2013 - 23:18, said:

mai lasa-ne in pace sa ne bucuram de cdma-ul pe 420

Unchiu Jim, din cate inteleg acoperirea e foarte buna, la fel si calitatea vocii.
Cum putem face sa ne bucuram si noi de CDMA-ul pe 420 MHz?

#59
v_condratovici

v_condratovici

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,788
  • Înscris: 21.03.2009
A venit careva cu un stick din ăla pe la mine, ping mare, viteză 01-0.15 mbit/s. Asta în condiţiile în care poţi contracta serviciul doar pe pile.
Nene, la Orange ai viteză de câteva zeci ori mai mare şi ping de 5 ori mai mic. Doar pe GPRS e mai nasol. Eu zic să ia antenele să le taie la jumate să intre păsărelele să-şi facă cuib în ele. Fac un lucru bun pentru natură :)

#60
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 03.05.2011
Fara antena e slab stiu asta de la zapp . Cei ce au sunt sigur ca au si antene.

#61
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,134
  • Înscris: 16.10.2006
Asa cum am promis, va spun cum s-a comportat Romtelecom Mobil si in alta zona a tarii cu semnal slab la toti operatorii. Mai precis, Orange si Cosmote slab insa utilizabil (mai ales Orange utilizabil), Vodafone si Digi.Mobil (hehe :) ) ceva mai bine. Romtelecom Mobil a avut semnal tot drumul, din Brasov pana intr-o zona oarecum izolata a Moldovei (nordul Moldovei), fara asfalt etc... Nu a mai avut semnal plin chiar tot drumul(am trecut si prin zona muntoasa a Oituzului, de exemplu), insa mereu telefonul Romtelecom a fost utilizabil in conditii foarte bune. La destinatie, semnalul era plin, chiar si in casa. Prin urmare, pana acum, numai de bine in ceea ce ma priveste. :)

#62
dan965

dan965

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 733
  • Înscris: 13.10.2009
pai daca isi face treaba,de ce nu dau si drumul si la abonamente?
sunt secretosi?
poate sunt si amatori sa faca abonamente la ei!

#63
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

 brasoveanul, on 11 august 2013 - 18:40, said:

Nu a mai avut semnal plin chiar tot drumul
Pe ce ruta ai mers, mai precis?

#64
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,134
  • Înscris: 16.10.2006
Pe ruta Brasov-Targu Secuiesc-Oituz-(Bacau via Onesti)-Piatra Neamt-Targu Neamt-apoi un sat de la granita judetului Neamt cu Suceava. Cam asa. :)

 dan965, on 11 august 2013 - 19:06, said:

pai daca isi face treaba,de ce nu dau si drumul si la abonamente?
sunt secretosi?
poate sunt si amatori sa faca abonamente la ei!

De tantalai ce sunt!

#65
hupogramos

hupogramos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 25.03.2009
Nu sunt neaparat tantalai, probabil ca vor sa inchida reteaua. Bine, in cazul asta nu se poate spune ca sunt tantalai ci de-a dreptul imbecili. Sute de milioane aruncate pe apa sambetii. Milioane care ar fi fost mai bine folosite spre exemplu la un 3G Cosmote sau la extinderea retelei de fibra, sau pentru transmiterea mai multor posturi HD, sau, sau, sau...

#66
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,134
  • Înscris: 16.10.2006
De ce ar dori sa inchida reteaua cand aceasta este buna, are costuri de intretinere mai mici decat una 3G, etc. etc.? Pur si simplu numai de dragul Cosmote?

#67
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,823
  • Înscris: 10.10.2011
Cel mai probabil au intrat pe fostele antene / echipamente Zapp, de aici si acoperirea.

#68
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,134
  • Înscris: 16.10.2006
Foarte bine daca au facut asa. Insa popularea pilonilor Zapp cu echipamente in 420 MHz necesita o investitie destul de serioasa, care nu prea se impaca cu o posibila dorinta de a inchide reteaua. Poate sunt alte motive care ne scapa noua, "muritorilor"? :))

#69
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Cred ca sunt exact aceleasi motive care au determinat lucrari de densificare la Zapp cu vreo doi - trei ani inainte de inchiderea retelei, pe cand era deja la RTL.
Business as usual.

#70
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,134
  • Înscris: 16.10.2006
Nu ma prind deloc, care sunt acele motive, de ce ai densifica daca doresti sa inchizi?

#71
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 03.05.2011
Au primit raspuns si li sa spus ca serviciul nu mai este comercial.

#72
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,134
  • Înscris: 16.10.2006
Cine a primit raspuns?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate