Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

Romtelecom Voce Mobila - Impresie

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#1
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,134
  • Înscris: 16.10.2006
Am avut ocazia sa testez vocea mobila de la Romtelecom pe un traseu de la Brasov pana intr-o comuna aflata in zona deluroasa a judetului Buzau, unde abia daca prinzi, in anumite zone, semnal de la Orange si Vodafone. Sa nu mai vorbesc ca este slab si pe traseu semnalui GSM/3G. Romtelecom Voce Mobila a avut semnal full aproape peste tot, inclusiv la destinatie, in casa, si peste tot pe acolo prin zona, ceea ce este remarcabil. Mari tantalai astia pentru ca nu isi vand serviciul!

Edited by brasoveanul, 29 July 2013 - 21:40.


#2
hupogramos

hupogramos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 25.03.2009
Eu v-am mai spus ca e o retea tapana, mult mai extinsa decat raposatul Zapp. "Strategia" comerciala e insa o enigma.

#3
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,134
  • Înscris: 16.10.2006
De neinteles, oricat ai vreau sa spui ca apara interesele porcariei de Cosmote etc. Domne, daca pe traseul acela si in satul acela are semnal full, calitate a sunetului ireprosabila, fara nici cea mai mica intrerupere, inseamna ca reteaua e buna. Inseamna ca au investit totusi ceva, chiar daca cdma-ul penetreaza mai bine etc, insa tot au investit, si sa nu o valorifice? Eu ma gandesc cu ingrijorare daca mi se va defecta vreodata telefonul, chiar as vrea sa folosesc serviciul mult timp de acum incolo. Posted Image

Edited by brasoveanul, 29 July 2013 - 21:52.


#4
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006
Si pe Transalpina are semnal bun.
Chiar nu inteleg de ce nu se comercializeaza daca tot s-a investit in retea.
Afacere greceasca ;)

Edited by alexa32, 29 July 2013 - 21:55.


#5
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,134
  • Înscris: 16.10.2006
Se pare ca are semnal bun si in locuri in care nicio alta retea nu are, de tipul locuri izolate din Apuseni, din Parcul National Retezat s.a.m.d., din cate am auzit. Iar cine cara caramida de Huawei FT8090 dupa el, are semnal aproape peste tot. Posted Image) Telefonul mobil are receptie mai slaba, insa chiar si asa am avut semnal full.

Edited by brasoveanul, 29 July 2013 - 21:57.


#6
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
brasoveanul - te referi la reteaua in 420 MHz?

#7
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,108
  • Înscris: 13.01.2013
Iar ramasarati in ultima retea a tarii?
Cat au tariful? 1 cent in retea? Ce face si lipsa asta fantastica de ocupatie si viata sociala 0.

#8
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008
Telefonia mobila a astora este mai exclusivista decat aia de la RDS. Da' din pacate atat de exclusivista incat e specie pe cale de disparitie.

#9
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,134
  • Înscris: 16.10.2006

 biogood, on 29 iulie 2013 - 21:58, said:

brasoveanul - te referi la reteaua in 420 MHz?

Da, bineinteles ca la aceea.

 xperia_ray, on 29 iulie 2013 - 22:01, said:

Iar ramasarati in ultima retea a tarii?
Cat au tariful? 1 cent in retea? Ce face si lipsa asta fantastica de ocupatie si viata sociala 0.

Cand nu ai semnal deloc si iti poti face treaba cu ea, este excelenta. Si nu vad legatura utilizarii retelei Romtelecom Mobil cu lipsa vietii sociale. Hai sa vorbim pentru a ne da rotunzi si pentru a mai stoca cativa octeti de pomana in baza de date a forumului. ;)

#10
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Deci ai avut semnal aproape full peste tot cu jucaria aia de Petatel (daca pe acela l-ai folosit). Interesant, pacat ca tin totul sub galeata.

#11
Tehnicul1970

Tehnicul1970

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 02.05.2013
Brasoveanule,impartaseste-ne si noua cat costa abonamentul,cat este tariful in special spre retelele nationalePosted Image
Daca sunt minute incluse... d'astea! Multumim!

Edited by Tehnicul1970, 29 July 2013 - 22:09.


#12
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,134
  • Înscris: 16.10.2006

 biogood, on 29 iulie 2013 - 22:05, said:

Deci ai avut semnal aproape full peste tot cu jucaria aia de Petatel (daca pe acela l-ai folosit). Interesant, pacat ca tin totul sub galeata.

Da, cu Petatelul am avut semnal, HK668 parca.

 Tehnicul1970, on 29 iulie 2013 - 22:07, said:

Brasoveanule,impartaseste-ne si noua cat costa abonamentul,cat este tariful in special spre retelele nationalePosted Image
Daca sunt minute incluse... d'astea! Multumim!

Pai, eu am abonament de 3 euro, tarifele nu sunt o mare afacere, un cent in reteaua Romtelecom, fixa si mobila, si in jur de 10 centi in celelalte retele nationale. Nu exista minute incluse, decat la celelalte doua abonamente mai scumpe si intr-un fel de grup, care obligatoriu trebuie sa fie alcatuit din utilizatori Romtelecom Mobil. M-am convins insa acum ca poate fi extrem de util serviciul.

Edited by brasoveanul, 29 July 2013 - 22:12.


#13
Tehnicul1970

Tehnicul1970

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 02.05.2013
Multumim frumos!
Daca ar face un abonament de 10 Euro cu 400 minute oriunde,gen Vodafone si numai voce,la acoperirea ce o au acum,ar fi chiar ceva excelent!
Este pacat de retea sa nu fie promovata si sa aiba soarta ZAPP-ului!
Eu am la Vodafone de la un timp,un sunet de tot rahatul.... n-am avut asa ceva nici in 2002 cand am facut abonamentul si in cartierul unde locuiesc si acum,era numai un singur BTS! Acum sunt 3 iar pe 2G se aude ca din tub!
N-am testat Romtelecom la voce,restul retelelor le-am verificat pe toate.Daca spui ca sunetul este bun,merita si un Romtelecom pe langa Vodafone! (ma refer strict la voce)

#14
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,134
  • Înscris: 16.10.2006

 Tehnicul1970, on 29 iulie 2013 - 22:19, said:

Multumim frumos!
Daca ar face un abonament de 10 Euro cu 400 minute oriunde,gen Vodafone si numai voce,la acoperirea ce o au acum,ar fi chiar ceva excelent!
Este pacat de retea sa nu fie promovata si sa aiba soarta ZAPP-ului!
Eu am la Vodafone de la un timp,un sunet de tot rahatul.... n-am avut asa ceva nici in 2002 cand am facut abonamentul si in cartierul unde locuiesc si acum,era numai un singur BTS! Acum sunt 3 iar pe 2G se aude ca din tub!
N-am testat Romtelecom la voce,restul retelelor le-am verificat pe toate.Daca spui ca sunetul este bun,merita si un Romtelecom pe langa Vodafone! (ma refer strict la voce)

In zona aceea relativ izolata, sunetul mi s-a parut mai bun decat ce ofera Voda sau Orange pe 3G. 2G-ul nici nu intra in discutie. :)

#15
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

 Tehnicul1970, on 29 iulie 2013 - 22:19, said:

Eu am la Vodafone de la un timp,un sunet de tot rahatul.... n-am avut asa ceva nici in 2002 cand am facut abonamentul si in cartierul unde locuiesc si acum,era numai un singur BTS! Acum sunt 3 iar pe 2G se aude ca din tub!

Off-topic: sa vezi cum suna in zone cu congestie groaznica, gen Mamaia Nord vara. Radioul AM suna foarte clar pe langa Vodafone.
@Tehnicul1970, subscriu, pacat ca nu exista o oferta disponibila comercial la Romtelecom, la asa servicii de acoperire in 420.

Edited by biogood, 29 July 2013 - 22:28.


#16
Tehnicul1970

Tehnicul1970

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 02.05.2013
Nu pot decat sa-i felicit pentru ce au facut la capitotul voce mobila!
La altele (Internet prin ADSL) mai au de lucru dar este cu totul alta discutie ce trebuie purtata pe alta arie Romtelecom!
Multam pentru informatiile si impresiile oferite,sa ai o seara frumoasa!

#17
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,876
  • Înscris: 26.02.2010
Nici cosmote pe 2G nu e mai breaz. In ultima vreme se aude groaznic in seri mai aglomerate.


Edited by aris86, 29 July 2013 - 22:28.


#18
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,134
  • Înscris: 16.10.2006
Eu i-as felicita pe bune daca ar oferi serviciul cu adevarat, pentru oricine ar dori sa se aboneze. Poate se vor trezi intr-o buna zi. Eu credeam ca este o retea de jucarie pana sa reusesc sa obtin serviciul, vad acum ca este foarte "tapana", asa cum spunea un coleg de forum cateva mesaje mai sus.

Edited by brasoveanul, 29 July 2013 - 22:31.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate