Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tantari uriasi

lenovo ideapad 1 15alc7

caut cablu lvds(video-invertor) p...

Adobe premiere pro, problema seta...
 Ochelari distanta intermediara

Cum pot sa montez un SSD Sata in ...

Digi + patronul Prima TV cumpara...

Husa si folie pt. Samsung Galaxy ...
 Plita electrica moderna

problema incalzitor de apa Ferroli

Incarcator PB 3.0

Radu Mazare, eliberat conditionat...
 Permis suspendat din cauze medicale

Presiune apa fluctuanta pompa sub...

Revizie auto la Bucuresti

identificare component defect
 

Barca pneumatica

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
KLAU_B

KLAU_B

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 26.08.2007
Salut!

Are cineva modelu asta de barca pneumatica sau l-a vazut: SeaHawk 2 68346 -> http://www.dedeman.r...wk-2-68346.html

Nu ma intereseaza pt pescuit! Plec pe la munte si as lua-o cu mine ca sa ma plimb/admir cu ea pe un rau (Cerna) care stiu ca, are anumite portiuni:cam 100m lungime ce trec printre niste chei carstice.

Intrebare: O fi rezistenta cat de cat acea barca as putea avea incredere in ea? adica sa nu se sparga prea usor, si sa raman in "aer" printre stanci(e periculos), mai ales ca poate se atinge de zidurile cheilor, distanta intre ziduri stiu ca este destul de mica...cred ca in jur de 3-4 m. Raul este destul de lin in zona aceea, nu curge. Nu o sa o folosesc non-stop, doar cateva ture printre acele formatiuni. De adanca, apa nu cred ca are mai mult de 4-5m.
Si pana la urma as folosio doar sa stau cu ea pe loc, la intarea intre chei: o potrivesc frumos undeva, o leg cu sfoara de un copac si stau si privesc de acolo :)

Multumesc!

Edited by KLAU_B, 17 July 2013 - 14:51.


#2
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Au mai multe compartimente de obicei dar e minimala la "sa nu se sparga prea usor", daca o atingi de o piatra sau o craca gresita, adios.
Oricum aia nu e barca de riu de munte, este barca de plaja sau lac linistit sau cel mult riu lenes (si larg).

#3
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,045
  • Înscris: 24.04.2011
Tu ai nevoie de o barca pentru rafting si preturile sar de 1000 de euro. Eu ti-as recomanda sa iti iei un caiac sau o canoe.

#4
KLAU_B

KLAU_B

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 26.08.2007

View Postdiahim, on 17 iulie 2013 - 14:47, said:

Tu ai nevoie de o barca pentru rafting si preturile sar de 1000 de euro. Eu ti-as recomanda sa iti iei un caiac sau o canoe.

Nu ca nu vreau sa fac sport extrem: doar sa am ceva pe care sa stau lejer,mai mult pe post de colac, dar ala nu-l pot folosi pt ca e apa rece. Si cum am mai zis: o pot fixa intr-un loc si lenevesc acolo sa fac poze.

Edited by KLAU_B, 17 July 2013 - 15:01.


#5
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,477
  • Înscris: 13.01.2011
Nu vad poza...

Vad la S3, daca seamana, cred ca este buna de lenevit in ea, pescuit pe ape calme si cam atat.

Vad ca ai postat... pai da, de lenevit in ape linistite, nu merge in craci, stanci, alte obiecte contondente...

Edited by crisstonne, 17 July 2013 - 15:19.


#6
KLAU_B

KLAU_B

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 26.08.2007

View Postcrisstonne, on 17 iulie 2013 - 15:05, said:

Nu vad poza...

Acelasi model aici: http://www.produstv....ntex-68346.html

#7
mymothman69

mymothman69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 16.01.2006
Vezi ca sunt 2 modele de Seahawk : 2 si II (adica 2 roman). Prima e cea din poza si e buna doar de plimbat pe lac cu copiii. Cealalta, II roman, e dintr-un material mai rezistent, are culoare gri si e mai dotata. Si mai scumpa, e vreo 13 bulioane la Dedeman:

http://www.pescuitul.../topforum/null/

Oricum nici aia nu-i pentru rafting, nu cred ca rezista la buseala cu bolovani ascutiti. Pentru rafting ia una dedicata, dar sunt scumpe rau.

Attached Files


Edited by mymothman69, 17 July 2013 - 15:29.


#8
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Pentru rau de munte barca respectiva poate tine maxim 1 km, apoi naufragiaza.
Iti trebuie una subtire, arata ca un caiac, si e facuta special pentru ape repezi de munte, rezistenta la caderi de apa si pietre.

Edited by Quantum, 18 July 2013 - 04:52.


#9
mymothman69

mymothman69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 16.01.2006
Daca nu faci rafting, e buna si Seahawk II. I se poate monta motor (se gasesc adaptoare), niste americani i-au pus si vele (cauta pe net).
Sau, mai e varianta Mariner, mai incapatoare. Pe asta am pus si eu ochii.


Uite si aiciPosted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BdE9E2viDsc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files


Edited by mymothman69, 18 July 2013 - 09:44.


#10
GoogleBot

GoogleBot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 21.12.2005
Vezi si la Decathlon modelele Sevylor

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate