Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV
 Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...
 Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...
 Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 

Orange oferã servicii integrate de TV/internet/telefonie.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2203 replies to this topic

#1135
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 13.01.2013
Home net 500, speedtestul este descarcat din windows store nu e din browser facut :P

Attached Files


Edited by xperia_ray, 23 January 2018 - 22:54.


#1136
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017
Pune si din browser, eventual chiar cu serverul orange din Bucuresti si cu un altul, rds sau telekom spre exemplu.

#1137
maxb2000

maxb2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 14.01.2011
Cum funcționeazã netul și TV prin cablu la Orange? Mai bine decât la Telekom? Menționez ca sunt din București.

#1138
matrwe

matrwe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 14.06.2012
Deoarecere (inca) mai am un abonament de mobil la Orange, m-am gadit ca, pentru comoditate, ar fi ok sa cer si niste internet de-al lor; nu mult, d-ala de 300 ca n-am cerinte asa mari. Ma suna un angajat de la vanzari, imi spune el acolo ce maiastru e netul portocaliu si-i zic sa-mi dea si mie contractul pe mail spre studiere. Omul parolist, mi-a trimis contractul repede, numai ca erau niste bube acolo asa ca am dat reply:

"Buna ziua,
Va rog sa refaceti oferta avand in vedere ca NU doresc pachetul Orange Love, ma intereseaza doar Home Net 300. In discutia telefonica nu am fost informat si nici de acord cu prelungirea abonamentului Orange Me 14.
De asemenea, va rog sa-mi prezentati tarifele pentru contract pe perioada de 1 an si tarifele pentru contract pe perioada nedeterminata.
Multumesc!"

Ghici ce? N-am mai primit niciun raspuns din partea portocalelor. Nu-i bai, daca banii mei nu sunt buni (si e cam a treia oara cand oranj imi demonstreaza ca nu-i plac banii mei), poate s-or gasi atii care au nevoie de un abonat in plus.

Edited by matrwe, 26 January 2018 - 08:08.


#1139
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View Postmatrwe, on 26 ianuarie 2018 - 08:06, said:

Deoarecere (inca) mai am un abonament de mobil la Orange, m-am gadit ca, pentru comoditate, ar fi ok sa cer si niste internet de-al lor; nu mult, d-ala de 300 ca n-am cerinte asa mari. Ma suna un angajat de la vanzari, imi spune el acolo ca maiastru e netul portocaliu si-i zic sa-mi dea si mie contractul pe mail spre studiere. Omul parolist, mi-a trimis contractul repede, numai ca erau niste bube acolo asa ca am dat reply:

"Buna ziua,
Va rog sa refaceti oferta avand in vedere ca NU doresc pachetul Orange Love, ma intereseaza doar Home Net 300. In discutia telefonica nu am fost informat si nici de acord cu prelungirea abonamentului Orange Me 14.
De asemenea, va rog sa-mi prezentati tarifele pentru contract pe perioada de 1 an si tarifele pentru contract pe perioada nedeterminata.
Multumesc!"

Ghici ce? N-am mai primit niciun raspuns din partea portocalelor. Nu-i bai, daca banii mei nu sunt buni (si e cam a treia oara cand oranj imi demonstreaza ca nu-i plac banii mei), poate s-or gasi atii care au nevoie de un abonat in plus.
Internetul nu se poate instala fără TV prin cablu (asa știu).Avand in vedere Oferta Love,daca in contractul tau apare serviciul de TV ”Entry”,serviciul este gratuit.
”Pentru instalarea serviciului Orange Home Net se percepe o taxă de instalare de 60 de euro (TVA inclus). În cazul abonamentelor semnate pe 24 de luni, taxa de instalare este 0.
La adresa ta se instalează un router, în funcție de tehnologia disponibilă. Pentru acesta se percepe o chirie lunară de 4 euro (TVA inclus) în cazul contractelor pe 12 luni, respectiv 0 euro în cazul contractelor pe 24 de luni.”
Perioada nedeterminata nu exista la Orange.

#1140
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Daca iti faci contract pe 1 an la Orange iesi cel mai scump, platesti si chirie lunara 4 euro pe ONT si mai platesti si instalarea, cate 60 euro pentru net si 60 pentru TV. Nu recomand.

Mai bine iti iei Telekom direct, ca oricum e reteaua lor. Doar netul vine de la Orange, televiziunea este tot de la Telekom, doar ca sigla este Orange.

#1141
matrwe

matrwe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 14.06.2012
Nu am neaparat nevoie de internet, as fi vrut inca unul pe langa cel de la upc care, in ultima vreme, cam ia pauze scurte si dese. Cu romtelecom nu mai am chef de a face contract, plus ca au politica idioata de a-ti oferi fie 100 - prea putin, fie 1000 - nu am nevoie, nu au variante de mijloc. Erdeesh sunt cretini, am cerut 300, m-am razgandit si le-am zis ca vreau 500 iar ei mi-au trimis contractul pentru 300; daca la faza asta nu sunt in stare sa urmareasca cerintele clientului, nu vreau sa ma gandesc cum e cand ai probleme cu serviciile de la ei.

#1142
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Vezi ca la Telekom minimul e 500 Mbps acum.

#1143
ioanradu

ioanradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 947
  • Înscris: 14.11.2009

View PostMembruAnonim, on 27 ianuarie 2018 - 01:49, said:

Daca iti faci contract pe 1 an la Orange iesi cel mai scump, platesti si chirie lunara 4 euro pe ONT si mai platesti si instalarea, cate 60 euro pentru net si 60 pentru TV. Nu recomand.

Mai bine iti iei Telekom direct, ca oricum e reteaua lor. Doar netul vine de la Orange, televiziunea este tot de la Telekom, doar ca sigla este Orange.
Extrem de proasta oferta pe un an, ori pe 2 ani ori mai bine nu.

#1144
Commentator

Commentator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 16.06.2017

View PostMembruAnonim, on 27 ianuarie 2018 - 01:49, said:

Daca iti faci contract pe 1 an la Orange iesi cel mai scump, platesti si chirie lunara 4 euro pe ONT si mai platesti si instalarea, cate 60 euro pentru net si 60 pentru TV. Nu recomand.

Mai bine iti iei Telekom direct, ca oricum e reteaua lor. Doar netul vine de la Orange, televiziunea este tot de la Telekom, doar ca sigla este Orange.

Netul vine tot de la Telekom.

#1145
maxb2000

maxb2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 14.01.2011
Attached File  Screen Shot 2018-02-03 at 15.43.13.png   46.44K   54 downloads

Facut pe Hackintosh.

#1146
matrwe

matrwe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 14.06.2012

View PostMembruAnonim, on 01 februarie 2018 - 23:16, said:

Vezi ca la Telekom minimul e 500 Mbps acum.

Daca e, inseamna ca vestea nu a ajuns si la aia de se ocupa de site-ul lu RTC:
Attached File  Tlkm.jpg   155.95K   77 downloads

#1147
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,905
  • Înscris: 27.04.2010
De ieri am bagat si eu internet si tv de la Orange ...
Ce pot sa spun ?? Mai-mai ca n-as renunta la tv-ul de la RDS !!!
Nu le-a zis nimeni astora de la Look/Look Plus ca au niste transmisii de rahat la meciurile de fotbal ???? Cum Dumnezeu au luat astia licenta de transmisie ???
Tind sa cred ca filmeaza cu telefoanele, si nici macar cu niste telefoane mai de Doamne-ajuta ...!!!
Zici ca filmeaza cu Samsung Galaxy Trend mini ...!!!
In plus (cam devreme cu nemultumirile, mi se pare), range extender-ul (luat tot de la Orange; a mers fara probleme pana acum, inainte de conectarea la routerul Orange) se cam deconecteaza, in conditiile in care este in aceeasi camera (!!!).
Sper sa nu fiu nevoit sa renunt la servicii ...

#1148
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ce range extender ti-au dat? Gratis sau l-ai platit? Poate ai interferente sau e semnalul la limita pana la el. Incearca sa schimbi canalul wireless de pe ONT.

#1149
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,905
  • Înscris: 27.04.2010
D-Link AC 1200. E luat de Black Friday ...
Si e in aceeasi camera, cum am spus, n-are cum sa piarda semnalul ...
Pana acum a mers fara probleme la un amarat de Tp-Link.

Edited by shymano, 08 February 2018 - 20:26.


#1150
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pe wireless ONT-ul Huawei nu exceleaza cam deloc, singura solutie e sa iti cumperi tu un router potent... si sa-l pui dupa el. Problema e ca Orange nu permite sa faci bridge pe ONT, asa ca o sa ai fie NAT dublu, fie dezactivezi asta pe al doilea router si isi ia IP-urile private din Huawei.

#1151
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
Eu am de la RDS unul care nu emite wirelles deloc, dar am ruter după el (archer C2). Deci trebuie ruter!

#1152
stiinta_craiova

stiinta_craiova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 31.08.2009
Merge pus router dupa ONT de la orange? (am si eu archer C2)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate