Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Orange oferă servicii integrate de TV/internet/telefonie.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2203 replies to this topic

#1117
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
O fi, dar mă refer că eu cotizez la Orange. Ce fac între ei, e treaba lor. Bine, deocamdată nu pot lua de la ei până nu închei cu RDS, dar o să iau Orange atunci. Dacă nu ar fi Orange, normal că aș sta la RDS și nu m-aș duce la Telekom.

#1118
illegal_operations

illegal_operations

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 22.09.2017
Am un abonamenet de orange tv prin satelit, in curand o sa ma mut la alta locatie, se poate muta antena la alta locatie? cum procedez?

#1119
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 illegal_operations, on 30 octombrie 2017 - 15:40, said:

Am un abonamenet de orange tv prin satelit, in curand o sa ma mut la alta locatie, se poate muta antena la alta locatie? cum procedez?


Salut,
Da, poti modifica locatia prin apel la Serviciul Clienti 300.
O zi buna,
Orange Helper

#1120
lucext

lucext

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 08.09.2006
Canalele de pe Home TV ar trebui sa se vadă și pot TV go? Unele nu se vad.
Ex: pro tv, comedy central, vh1, Discovery etc.
La relații clienți e jale, nimeni nu știe nimic și dau vina de pe un departament pe altul...

#1121
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 lucext, on 08 noiembrie 2017 - 19:53, said:

Canalele de pe Home TV ar trebui sa se vadă și pot TV go? Unele nu se vad.
Ex: pro tv, comedy central, vh1, Discovery etc.
La relații clienți e jale, nimeni nu știe nimic și dau vina de pe un departament pe altul...

Salut,

Pentru a verifica tipul tau de abonament, te rugam sa ne oferi codul de abonat.

O zi buna,
Orange Helper

#1122
lucext

lucext

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 08.09.2006
Pe scurt, nu e"bug e feature".  Spre deosebire de Telecom nu se vad toate canalele cumpărate pe fix in go. Asta e! Totul pentru bani. Oare chiar au șanse pe termen mediu? Merita trecut la ei?

#1123
combocarte112

combocarte112

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.04.2017
De ceva timp cei de la telekom au venit cu fibra in Iasi - Podu Iloaiei, iar cativa dintre prietenii si-au pus deja fibra.
Acum faza este ca acele persoane au viteza de download 3.2-3.5 mb/s. (telekom, oferta cu 1 gbps)
Am auzit ca cei de la orange au un parteneriat cu cei de la telekom unde pot folosi fibra lor.
Eu sunt interesat de oferta Home Net 1000 (orange) dar as vrea sa stiu care este viteza MINIMA de download.
Nu vreau sa ma trezesc cu o viteza mai mica decat cea pe care o ofera telekom.

#1124
dekaru

dekaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 08.11.2007
Am înțeles bine că la servicii fixe singurul ONT ce se oferă e HG8247H? Știe 5 GHz pe wireless?

#1125
lucext

lucext

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 08.09.2006
Nu știe. Numai 2.4

#1126
dekaru

dekaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 08.11.2007
Niște teste făcute azi pe telefonul conectat la HG8247H în diferite locuri din apartament. Pingurile mici sunt cu serverul Orange Cluj, cele mai mari cu serverul din București.

Sincer e puțin mai bine decât mă așteptam, dar tot e aiurea că nu se poate pune în mod bridge. Ar putea, alternativ, să ia notițe de la Telekom și să ofere și ei un ONT cu funcție de router cu Wifi ac, dacă tot nu le place conceptul de bridge.Attached File  Screenshot_20171201-004528.png   55.95K   68 downloads

#1127
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002
HG8247H  este foarte modest ca si acoperire si viteza (de inteles date fiind specificatiile ONT-ului pe wireless).
Cine are minime pretentii de acoperire, viteza, si eventual si de securitate  va folosi un router bun dupa Huawei.

Edited by MD, 01 December 2017 - 09:59.


#1128
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
http://www.forbes.ro...i-satelit-89656

Edited by vio73, 16 December 2017 - 08:41.


#1129
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Sunt curios, câți din cei care și au făcut contracte pe 2 ani la ei pentru televiziune și le vor mai prelungi sau vor mai continua cu ei având în vedere grila de programe sărăcăcioasă!

#1130
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
eu cel mai probabil nu voi mai prelungi, acum depinde ce se mai intampla, mai am 1 an si ceva contract :P

#1131
nicolaeclaus

nicolaeclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 15.08.2011
Eu sunt mulțumit de tv-ul prin cablu și internetul prin fibră de la Orange. Merge bine și am mai multe HD-uri decât la UPC.
Și am ieșit mai bine la preț decât la Telekom.

#1132
vafro

vafro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 659
  • Înscris: 26.02.2014
Am fost intr-un punct Orange si am vrut sa fac contract de cateva mii de euro pe firma, garantat 1 gbps pentru un data center. Nu au acoperire in locatie si nu fac extinderi pentru ca ei folosesc 100% fibra de la Telekom si au contract doar pe anumite regiuni! Ma gandeam la faptul ca daca nu se prelungeste contractul de colaborare intre cele doua companii ce se intampla cu abonatii prin fibra Orange?

#1133
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
La întrebarea asta ar trebui să răspundă un helper dar nici el/ei nu știe (știu),,de asta nu prea sunt bune"colaborările"astea între ei!

Edited by Therockstar, 19 December 2017 - 17:15.


#1134
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002
Telekom poate renunta la reteau mobila Orange (si foarte probabil ca o va face cat de curand pentru ca au investit in reteaua mobila) Orange insa nu poate renunta la reteaua fixa Telekom pentru ca n-au investit nimic intr-o retea proprie de FO. Pe de alta partea Telekom nu vad de ce i-ar da afara de pe fibra lor pe Orangei pentru ca le vin niste banuti nu putini daca ei nu vor mai avea nevoie de barter pentru reteaua mobila de la Orange.
Pe termen lung cred ca Orange RO ori se va gandi sa investeasca intr-o retea proprie de FO, ori vor vinde pachetul de clienti de pe fix (daca nu sunt multumiti de evolutie).
Nu doar reteau FO este a Telekom si canalele TV transmise sunt cele de la Telekom, cu un CAM/card CI+ Orange ai acces la toata grila Telekom (dar sunt decodate doar canalele pentru care ai abonament la Orange). Deci deocamdata la Orange grila TV este inclusa in grila Telekom dar bineinteles lipsesc anumite canale pentru care Telekom si-a pastrat exlusivitatea. Sanse de a vedea vreun canal in plus fata de Telekom, 0.

Edited by MD, 23 December 2017 - 01:28.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate