Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Orange oferă servicii integrate de TV/internet/telefonie.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2203 replies to this topic

#1171
tenie5022

tenie5022

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 11.08.2009
incearca asta si ar trebui sa rezolvi problema
https://appuals.com/...-configuration/

Edited by tenie5022, 13 February 2018 - 07:28.


#1172
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ai conectat routerul tau in portul wan.
Daca il pui in lan ar trebui sa fie totul ok.

#1173
stiinta_craiova

stiinta_craiova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 31.08.2009
Cablul de la routerul meu este in lan1 si in pc,  in wan vine cablu de la orange

#1174
stiinta_craiova

stiinta_craiova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 31.08.2009
Salut din nou, se pare ca "buba" este routerul tp link archer c2. Cum aveam un alt router tplink dar nu gigabit (TL-WR720N) am zis sa incerc cu acesta, si supriza pe acesta merge netul si pe pc si pe telefoane tablete pe toate. Probabil trebuie updatat driverul la archer c2, o sa incerc sa vad daca merge asa, se poate updata prin USB?

Edited by stiinta_craiova, 13 February 2018 - 16:38.


#1175
stiinta_craiova

stiinta_craiova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 31.08.2009
gata in sfarsit merge dupa ce i-am facut manual Hard reset de la buton, am incercat si ieri seara dar nu am apasat butonul butonul suficiente secunde ca sa se reseteze. Multumesc pentru sprijin

#1176
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 stiinta_craiova, on 13 februarie 2018 - 13:15, said:

Cablul de la routerul meu este in lan1 si in pc,  in wan vine cablu de la orange

Pai asta e problema, conecteza cablul care vine de la orange tot in lan!

Acum daca i-ai dat reset fa bine si dezactiveaza-i dhcp-ul.

Ce ai facut tu acum, ai facut inca un NAT cu al 2-lea router. Teoretic nu e nicio problema pana cand o sa ai nevoie de un port forward sau UPnP.

Edited by MembruAnonim, 13 February 2018 - 23:34.


#1177
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006

 shymano, on 10 februarie 2018 - 21:47, said:

Iti dai seama ca daca n-am habar de asa ceva inseamna ca nu ma incurca deloc Posted Image
PC-ul merge ok (in limitele lui, si-asa e praf), extenderul care primeste semnal de la Tp-Link da semnal bun catre telefoane si tv (cand se intra pe YouTube).
Luni vin meseriasii sa-mi schimbe cardul CI+ cu un receiver, pentru a putea avea pe tv atat cablul de la RDS, cat si pe cel de la Orange (pentru doar cateva programe, care lipsesc dincolo).
Calitatea imaginii pe Orange este mult sub cea primita de la RDS. Inclusiv pe canalele HD.
Nu mai vorbesc de transmisia jalnica de pe canalele Look/Look+, in cazul meciurilor de fotbal.
Astea nu pot ramane in niciun caz ca si canale de baza pentru vizionarea Ligii 1.

canale HD se vad bine, in schimb cele SD se vad jalnic.
de ce te uiti pe look tv cand ai telekom sport 5 unde se vede mai bine

#1178
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Am schimbat cardul CI+ cu un receiver si am rezolvat situatia.
Pastrez si RDS (mult peste, la toate capitolele), daca vreau sa ma uit la un post pe care nu-l am in grila RDS schimb sursa de pe tv si gata ...
Mai ales la sport (in special Liga 1), deocamdata RDS (cu Digi 1) n-au rival.

#1179
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
https://www.orange.r...-playstation-4/

Mi am luat modelul de 81 cm rate pe 1 an ca atat mai am contract pe fibra, 127.40 lei /12 luni, e bestial.

#1180
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Cam mare diferenta, de la pretul standard.
De ce nu e 18 euro rata ??
Platesti peste jumatate din pret, in plus.

#1181
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013

 shymano, on 21 februarie 2018 - 07:50, said:

Cam mare diferenta, de la pretul standard.
De ce nu e 18 euro rata ??
Platesti peste jumatate din pret, in plus.

Rata aia super mica e pe 2 ani si pt clientii cu vechime mare ;)
Oricum tv ul l am gasit in Romania pe un site undeva la @ 1700 lei deci nu ies pe - :P

#1182
Bassboy

Bassboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 16.08.2009
Salut!
La un router TP-LINK MR200 cumparat liber de retea de la Orange se poate instala firmware original, ca meniul sa nu mai fie branduit Orange?
Daca da, cum? Descarc simplu versiunea firmware de pe site-ul TP-LINK si inru la actualizare firmware? A incercat cineva asa?

#1183
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Orange îşi anunţă prezenţa pe piaţa de servicii fixe şi prin afişe lipite pe stâlpi. Ofertă nouă pe fix-mobil, cu videoproiector


Orange, liderul pieţei locale de telefonie mobilă, a început să lipească pe stâlpii din Bucureşti afişe prin care îşi anunţă intrarea pe piaţa de servicii de internet fix şi televiziune prin conexiuni de fibră optică alături de date de contact pentru agenţi de vânzări responsabili pentru zonă, strategie urmată de-a lungul anilor de toţi marii jucători din fix în momentul expansiunii infrastructurii către noi zone.
Orange, care a intrat pe piaţa de servicii fixe printr-un contract care îi oferă acces contra cost la reţeaua fixă din mediul urban a Telekom România, are aproape 600.000 de clienţi pentru serviciile de televiziune şi de internet fix, dintre care câteva zeci de mii sunt furnizate prin intermediul reţelei Telekom.

http://www.zf.ro/bus...iector-17069448

#1184
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Mi se pare mai bună oferta ca la RDS:

https://www.orange.r...e/client-orange

Attached Files



#1185
gigismro

gigismro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 19.08.2017
nui deloc mai buna netu e 52 de lei ca am ! acolo mai  ai dublu net bonus aia implica un abonament ! schimba oferta pe client nou ca linku te duce la client existent ! acolo iti conditioneza din ce vad un abonament de 18 euro PE BUNE !!!!!! despre ce vb iar vrajeala ieftina .....desi fbra o am de la ei dar asta e .....

#1186
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006

 vio73, on 20 martie 2018 - 18:01, said:

Mi se pare mai bună oferta ca la RDS:

https://www.orange.r...e/client-orange
n-as zice... cel putin daca urmaresti mai mult sport, iar routerul oferit este foarte slab pe partea de wireless
am ambele servicii, e drept in locatii diferite, si daca ar fi sa aleg, atunci as alege DIGI
e drept ca am prins o oferta foarte buna la orange, acum dau aprox 57 lei si am net de 300 si tv explore + pachet hbo si hd, iar primele 6 luni au fost gratis.
avantajele la digi sunt ca poti conecta si vedea cam toate programele daca ai tuner dvb c in televizor, nu ai nevoie de card sau STB, si nu ai o gramada de tipuri de pachete. explore, global, home samd
ai un singur tip de abonament si ala e.
deci deocamdata digi este superior

#1187
nicolaeclaus

nicolaeclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 15.08.2011
"ai un singur tip de abonament si ala e"
Este amuzanta faza asta cu pachetele.
In aria Digi s-ar arunca cu bani grei pentru pachete suplimentare cu posturi HD. 😁
Acum fiecare cu părerea lui.


#1188
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
canalele HD din pachetul HD de la orange, la digi sunt incluse cu cateva mici exceptii, posturi la care oricum nu ma uit

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate