Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 Megalopolis (2024)

Integra A8690

Solutie asamblare perete - cada.

Balans la ridicare picior dupa ac...
 Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 

Orange Tigru, noile abonamente Orange cu minute nationale!

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
208 răspunsuri în acest subiect

#37
Alex86

Alex86

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.231
  • Înscris: 16.01.2006
E deja stiuta treaba , intr-un fel am fost tratat la retentie cand nu mai aveam perioada contractuala si altfel ulterior cand am vrut sa schimb partea de date , bineinteles cu prelungirea facuta pe 6 luni , am relatat pe la topicul de retentie experienta care evident a fost neplacuta. Bine ca acum mai sunt doar vreo 4 luni...

#38
a-ko

a-ko

    New Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 13
  • Înscris: 24.06.2013
Observ ca inca mai exista in portofoliul Orange abonamentul de 3 Euro...probabil ca in viitorul apropiat si acesta va avea o denumire de animal sau insecta...mai degraba insecta avand in vedere valoarea lui financiara...oare cum ar suna o reclama : "Abonamentul paduche/plosnita la numai 3 Euro"

#39
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.715
  • Înscris: 25.01.2011
Nu ,nu. O să fie ”pisoi” sau ”cățeluș” :lol:

#40
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.843
  • Înscris: 13.07.2010
Eu unul mă simt profund jignit de aceste chestiuni, mai ales că la fiecare sesizare pe care am avut-o la serviciul clienți mi s-a spus textual că orange va ține cont de nevoile clientului. Care nevoi? Alea de a mai prelungi contractul la ei? Poate că sunt nevoile lor. Ce beneficii îmi dai, dacă tu orange ceri prelungire de contract pe minim 12 luni, când eu mai am contract parcă până în aprilie 2015? Și cred că o să adresez și altor instituții cu această ocazie, inclusiv cu canalele nesubtitrate la tv.
P.S. Eu am zis să fiu rezonabil cu ei, dar ei nu pot să-ți întoarcă sentimentul.

Editat de vio73, 27 iunie 2013 - 15:21.


#41
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.715
  • Înscris: 25.01.2011
Exact așa mă simt și eu. Dacă țin cont de nevoile clientului trebuie să îmi arate asta. Încă aștept o opțiune personalizată fară minute în rețea. Și eu sunt client fidel de un an (pe numărul nou) timp în care am contribuit lunar la bugetul de marketing al Orange,atât prin cele 2 abonament cât și prin cartela mea de voce. Eu,ca și cartelar, nu-s tot client? Nu merit o ofertă de retenție personalizata?
Cu viteza m-am lămurit. Depinde de marketing! Posted Image

Editat de deiuma, 27 iunie 2013 - 15:03.


#42
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.108
  • Înscris: 13.01.2013
Scumpe si neinteresante ;)

#43
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.376
  • Înscris: 03.12.2012
punit internet. foarte putin.

#44
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.565
  • Înscris: 03.06.2009
xperia_ray, pt tine si daca ar fi fost 3 euro ar fi fost scump si neinteresant.

 n3utr1n0, on 27 iunie 2013 - 16:23, said:

punit internet. foarte putin.
Pai nu se adreseaza celor care au nevoia de baza internetul, ci voce.
Daca tot iti trebuie net mai mult, iti adaugi un ab. Colibri.

#45
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.108
  • Înscris: 13.01.2013

 mariusnorbert, on 27 iunie 2013 - 16:25, said:

xperia_ray, pt tine si daca ar fi fost 3 euro ar fi fost scump si neinteresant.


Pai nu se adreseaza celor care au nevoia de baza internetul, ci voce.
Daca tot iti trebuie net mai mult, iti adaugi un ab. Colibri.
Da , stiu ce vorbesc !
Am la 11 euro 1000 nationale si sms nelimitat? putem compara? Nu ! Clar

Editat de xperia_ray, 27 iunie 2013 - 16:34.


#46
ManiaXx

ManiaXx

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 866
  • Înscris: 12.09.2007

 mariusnorbert, on 27 iunie 2013 - 16:25, said:

xperia_ray, pt tine si daca ar fi fost 3 euro ar fi fost scump si neinteresant.


Pai nu se adreseaza celor care au nevoia de baza internetul, ci voce.
Daca tot iti trebuie net mai mult, iti adaugi un ab. Colibri.

Imi cer scuze de off-topic dar Colibri mix se poate combina cu un ab. de voce? delfin sau ceva de genu? Caut internet nelimitat pe mobil chiar daca e 3 Gb dupa care viteza este limitata macar sa fie netaxata... daca nu am alte variante la orange? ca sunt intr-o zona in care majoritatea suntem pe orange si 5-600min/luna imi ajung dar as dori net...nelimitat Posted Image.

LE: Stiu varianta Pantera 39 dar 39 euro? cam mult avand in vedere ca n-am nevoie de mii de minute...

Editat de ManiaXx, 27 iunie 2013 - 17:23.


#47
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.565
  • Înscris: 03.06.2009
Se poate Colibri peste voce. Se poate si Colibri negociat cu 30% reducere peste voce.

 xperia_ray, on 27 iunie 2013 - 16:34, said:

Da , stiu ce vorbesc !
Am la 11 euro 1000 nationale si sms nelimitat? putem compara? Nu ! Clar
La abonament? Unde? Ce discount ai primit telefon? SMS nelimitat e asa, pentru copii...

#48
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.662
  • Înscris: 30.05.2012

 mariusnorbert, on 27 iunie 2013 - 17:27, said:

La abonament? Unde? Ce discount ai primit telefon?
Oferta regionala vodafone. In jud Dolj, Brasov, Iasi si inca unul... l-am uitat. La acest abonament (Easy 11) Nokia 301 e 1 euro parca. Easy 11 are 1000 min nat si Easy 8 are 700. Ambele au sms national nelimitat.

Editat de usd, 27 iunie 2013 - 17:33.


#49
linar70

linar70

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 541
  • Înscris: 22.05.2011

 ManiaXx, on 27 iunie 2013 - 17:21, said:

Imi cer scuze de off-topic dar Colibri mix se poate combina cu un ab. de voce? delfin sau ceva de genu? Caut internet nelimitat pe mobil chiar daca e 3 Gb dupa care viteza este limitata macar sa fie netaxata... daca nu am alte variante la orange? ca sunt intr-o zona in care majoritatea suntem pe orange si 5-600min/luna imi ajung dar as dori net...nelimitat Posted Image.

LE: Stiu varianta Pantera 39 dar 39 euro? cam mult avand in vedere ca n-am nevoie de mii de minute...


colibri mix poti sa il combini cu orice ab. de voce.

http://www.orange.ro...colibri-mix-14/

Editat de linar70, 27 iunie 2013 - 18:02.


#50
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.604
  • Înscris: 08.08.2007
In loc de orange cloud ar fi putut sa dea si ceva MB

#51
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.391
  • Înscris: 07.12.2006
In sfarsit s-au trezit si cei de la Orange sa bage abonamente cu nelimitat national.

Acum cateva luni dadeau comunicat ca nu astfel de abonamente sunt importante si acum... :puke:

#52
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.108
  • Înscris: 13.01.2013

 usd, on 27 iunie 2013 - 17:31, said:

Oferta regionala vodafone. In jud Dolj, Brasov, Iasi si inca unul...CLUJ l-am uitat. La acest abonament (Easy 11) Nokia 301 e 1 euro parca. Easy 11 are 1000 min nat si Easy 8 are 700. Ambele au sms national nelimitat.
Atata timp cat la mine in judet este nu ma intereseaza de restul tarii.
Restul sa luati Orange sau Cosmote ca au niste preturi la terminale de nu poti sa crezi, vazui la TV la Tigru 30 Samsung Galaxy S 3 = 199 euro ??
http://www.domo.ro/T...y_S3_16GB_White
1.829 Lei la Domo iar la ei cu abon de NUMAI 30 euro este  199  euro X 4.46 lei = 885 lei plus 134 lei lunar ...restul e bataie de joc !
Total bataie de joc 4.100 lei dupa 24 de luni Posted Image
Replica Orange la abonamentele Cosmote şi Vodafone cu apeluri nelimitate  ( si mai scumpe )
http://www.zf.ro/zf-...mitate-11038367
Evident isi permit ai cei mai multi fraieri din tara,ii umilesti cum vrei ca doar nu le baga Orange mana in buzunar.
Nu e prost cine cere, e prost cine da !

Editat de xperia_ray, 27 iunie 2013 - 23:37.


#53
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.051
  • Înscris: 02.01.2003
Vodafone, oferta noiembrie 2012 - iunie 2013
Mega National 7 - 7€ pe lună, 250 minute naționale și internaționale fix 250 SMS-uri, naționale 75 MB
Mega Național 10 - 10€ pe lună, 400 minute naționale și internaționale fix, 400 SMS-uri naționale, 100 MB
Mega Național 15 - 15€ pe lună, 700 minute naționale și internaționale fix, 700 SMS-uri, naționale 200 MB

Orange, oferta iunie 2013
Tigru 8 - 8 euro, 300 minute naţionale şi internaţionale către fix, 300 SMS naţionale, 50 MB pentru internet pe mobil, 2 GB spațiu de stocare în Orange Cloud
Tigru 11 - 450 minute naţionale şi internaţionale către fix, 450 SMS naţionale, 150 MB pentru internet pe mobil, 2 GB spațiu de stocare în Orange Cloud
Tigru 16 - 750 minute naţionale şi internaţionale către fix, 750 SMS naţionale, 400 MB pentru internet pe mobil, 2 GB spațiu de stocare în Orange Cloud

Orange - Vodafone = 1 euro, 50 de minute nationale, 50 sms nationale, 25/50/200 MB trafic internet, 2 GB Orange Cloud.

Cred ca nu intamplator a retras Vodafone abonamentele Mega National chiar inainte de eliberarea Tigrului din menajeria Orange.

Pretul minutului este de aproximativ 2 centi.
La acelasi pret vinde si Cosmote minutul la abonamentele All Free - 600 de minute la 13 euro si 1000 de minute la 21 de euro.

Nelimitatul are diferite preturi (25 de euro Vodafone, 30 de euro Orange si 31 de euro Cosomte) in functie de calculele operatorului.
Nici Cosmote, nici Orange nu ofera reducere la abonament daca nu iei telefon subventionat.
Orange si Cosmote au voce HD, Vodafone nu are asa ceva.
Orange si Cosmote au EDGE, Vodafone nu are.

Abonamentele cu minute nationale vor departaja operatorii. Fiecare isi va alege operatorul care ii ofera cea mai buna calitate a convorbirii (acoperire, intensitate semnal etc.) si cele mai bune oferte (abonamente si telefoane subventionate).

#54
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.715
  • Înscris: 25.01.2011
De cand asteptam clipa asta...m-am saturat sa fiu  nevoit sa merg la o retea mai slab calitativa doar pt ca am multe numere acolo.
Astept si la Prepay  ceva :).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate