Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?
 Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 

Orange Tigru, noile abonamente Orange cu minute nationale!

- - - - -
  • Please log in to reply
208 replies to this topic

#19
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007
Formularea este foarte proasta... habar nu au sa lege trei cuvinte intr-o reclama...

Asadar sa intelegem ca minutele nationale nelimitate se refera atat la apelurile pe fix cat
si pe mobil, in timp ce minutele internationala nelimitate se refera doar la apelurile catre fix international.

Vai steaua lor... oferta e bunicica, dar multi vor intelege ca este nelimitat doar pe fix...

#20
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 09.05.2003

View Postcypris, on 27 iunie 2013 - 12:13, said:

Si cum avea sa sune cand te suna "tanti" de la retention pentru prelungire? "Va pot oferi o Capra la 16 euro pentru 2 ani..." Posted Image
Si tu doar n-o sa te apuci sa refuzi oferta asta? Mai ales daca tanti arata bine.

View Postwfnse, on 27 iunie 2013 - 12:17, said:

Formularea este foarte proasta... habar nu au sa lege trei cuvinte intr-o reclama...

Asadar sa intelegem ca minutele nationale nelimitate se refera atat la apelurile pe fix cat
si pe mobil, in timp ce minutele internationala nelimitate se refera doar la apelurile catre fix international.

Vai steaua lor... oferta e bunicica, dar multi vor intelege ca este nelimitat doar pe fix...

Da, ai dreptate.

#21
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Mda, exact cum era de asteptat.Chiar si cu Tigru 30 (la 30 Euro), telefoanele au reduceri foarte mici fata de pretul la liber.
Astfel, ori te avantajeaza in mod expres minutele nelimitate (pentru ca alt avantaj semnificativ n-ai), ori alegi un alt abonament, mai ieftin, avand posibilitatea sa ai si minute suficiente si un telefon la un pret decent.

#22
LuvRaluK

LuvRaluK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 27.09.2006
O chestie importanta - Orange intotdeauna uita sa omita un lucru: minutele internationale nu sunt de fapt minute internationale (international ar insemna in toata lumea, nu doar UE + SUA + Canada) ...

#23
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
Abonamentele sunt proaste dar macar topicul iti ridica moralul :lol:

#24
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 30.09.2012
apropo,aici in germania pe pliante scrie exact ce ti se ofera si la ce pret

#25
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005

View Postusd, on 27 iunie 2013 - 12:47, said:

Abonamentele sunt proaste dar macar topicul iti ridica moralul Posted Image

Nici macar asta nu mai e acum. A fost editat titlul topicului (a disparut "nelimitate").

#26
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
Cum adică au dispărut minutele nelimitate? Sunt nelimitate, dar la 30 de euro!
https://www.orange.r...tigru/tigru-30/

Eu nu înțeleg de ce trebuie să-mi prelungesc perioada contractuală care mai este de aproape 2 ani, dacă trec de la un Cangur la un Tigru din ăsta, cu toate că am 5 abonamente la ei. Așa mi-a spus consultanta de la 411. Rușine Orange!Posted Image
Când este vorba să îți ofere ei un serviciu și nu îl oferă cum ar trebui, eu client, trebuie să fiu înțelegător, dar când este invers, tu Orange, nu lași nimic.

Edited by vio73, 27 June 2013 - 13:33.


#27
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
Nesimtiti. Dupa ce te-au prins intr-un cintract fereasca Dzeu sa ti modifice nevoile de comunicare sau sa vrei o oferta aparuta intre timp. Te trateaza cu maxim flit.

#28
elmacount

elmacount

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 19.07.2011

View Postcypris, on 27 iunie 2013 - 12:13, said:

Si cum avea sa sune cand te suna "tanti" de la retention pentru prelungire? "Va pot oferi o Capra la 16 euro pentru 2 ani..." Posted Image
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#29
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010

View Postusd, on 27 iunie 2013 - 13:39, said:

Nesimtiti. Dupa ce te-au prins intr-un cintract fereasca Dzeu sa ti modifice nevoile de comunicare sau sa vrei o oferta aparuta intre timp. Te trateaza cu maxim flit.

Din păcate toți sunt la fel la acest capitol. Dar eu am trecut cu vederea faptul că peste 12 ore pachetul Viasat nu s-a văzut deloc la tv și că subtitrări nu au, iar acum, ei, plini de voioșie, îmi cer să prelungesc până după era noastră contractul.

#30
sind

sind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,105
  • Înscris: 28.03.2007
@vio73 nu se prelungeste mai mult de 30 de luni in total perioada contractuala.

#31
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005

View Postvio73, on 27 iunie 2013 - 13:28, said:

Cum adică au dispărut minutele nelimitate? Sunt nelimitate, dar la 30 de euro!
https://www.orange.r...tigru/tigru-30/
A disparut cuvantul "nelimitate" din titlul topicului. N-am zis ca au disparut minutele nelimitate din oferta Orange Tigru 30.

Edited by Seb, 27 June 2013 - 14:04.


#32
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
Scuze, atunci ai dreptate.Posted Image

View Postsind, on 27 iunie 2013 - 14:02, said:

@vio73 nu se prelungeste mai mult de 30 de luni in total perioada contractuala.

Știu. Dar m-au mai fentat odată anul trecut cu faza asta și acum vor din nou! Mi-e lehamite de glumele astea. Nu pot ține cont niciun pic de faptul că sunt client foarte vechi și că le las sume imense pe lună? Mai vor să facă și pe isteții cu prelungiri la infinit?

#33
Alex86

Alex86

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 16.01.2006
Parerea mea : daca vorbesti mult in retea nu prea e avantajos acest tip de abonament , mai ales cele mici 8 si 11.

#34
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
Am cerut să mi se păstreze cele 5 numere nelimitate în rețea ( acea opțiune) și au zis că se poate, dar să trec la Tigru 16 cu perioadă de minim 12 luni. Nu mai fac nicio prelungire și să vezi atunci ce fac cu ei. Asta e legea junglei pentru că tot vorbim de animale din astea din savană, iar ei nu fac altceva decât să te scârbească. În loc să zică mersi că am făcut și tv și am Colibri 25, și alte abonamente la care le las peste 50  euro/lună, în afară de cartelele încărcate, ei vor să mă fenteze cu aceste prelungiri aiurea.

Edited by vio73, 27 June 2013 - 14:25.


#35
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Eu vreau o ofertă de genul Tigru la pre paid, Orange copiază, dar nu întotdeauna ce-i bine. Vreau o opțiune ca asta neapărat pentru că e păcat de tehnologia din rețeaua aia.

#36
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
Mi-e mai usor sa cred ca Mos Craciun exista decat ca Orange face ceva bun pentru abonati. Mai ales pentru cei vechi...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate