Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 

Orange Tigru, noile abonamente Orange cu minute nationale!

- - - - -
  • Please log in to reply
208 replies to this topic

#199
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
Niște imbecili. Nu vor ei să facă nicio concesie. Și mie mi-au spus același lucru când am vrut să mă treacă de la Cangur 12 la un Tigru 11 + net news de 2 euro, adică să le dau mai mulți bani pe lună.  Cred că sunt atât de înfometați încât își dau cu stângul în dreptul.
@alemat, le-ai scris din contul de webcare? Te întreb pentru că de acolo te sună unii care sunt chiar de la Orange, pentru că cei de la 411 sunt în general pe dinafară.

#200
alemat

alemat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 05.09.2004
@AlexEn - 17 luni pe Pantera 39 + 10 luni pe Internet Duo (pe Pantera am luat un telefon la sfarsitul anului trecut, pe Internet Duo n-am inteles de ce au vrut perioada contractuala, ca doar nu mi-au subventionat nimic, dar fiindca era vorba despre un an si mai aveam inca din Pantera, n-am protestat).
@vio73 - 2 dintre cele 6 abonamente pe care le am (eu "administrez" numerele familiei) nu mai aveau perioada contractuala, asa ca am discutat cu cineva de la retention pentru ele si am intrebat si de numarul meu. Raspunsul a fost ca marketing-ul nu a facut inca abonamente Tigru > 30 EUR, dar poate ca vor face la un moment dat, sa mai revin.

Acum o saptamana am fost intr-un shop cu aceeasi intrebare, mi s-a raspuns ca nu exista Tigri > 30 EUR. Asa s-a ajuns la propunerea Tigru 30 + Colibri Mix (30 + 14) in loc de Pantera 39 + Internet Duo (39 + 3). Si sa-mi puna 24 de luni pe amandoua in loc de 17 + 10. Au zis ca intreaba si ma suna inapoi. M-au sunat peste 3 zile si mi-au zis ca nu se poate, ca se ia in calcul doar valoarea de baza a abonamentului si ca in perioada contractuala nu pot micsora abonamentul.

Mi se pare foarte interesant - cand ai abonament X si media facturilor Y si vrei sa treci la un abonament cu valoare intre X si Y - nu se poate pentru ca nu poti sa-ti schimbi abonamentul cu unul sub media facturii, chiar daca abonamentul e mai mare decat cel pe care il aveai. Cand vii tu cu o propunere de combinatie abonament cu optiune care costa mai mult decat ce platesti, iar nu se poate, ca micsorezi abonamentul. Cand expira perioada pentru un abonament, nu poti sa-l schimbi cu altul mai ieftin din oferta decat daca pui perioada contractuala de minim 6 luni - in conditiile in care nu iti iei telefon.

Pe numarul asta despre care vorbim nu mai luasem telefon de vreo 4 ani, o tinusem din prelungire in prelungire doar pentru schimbarea pachetului. Cum am comis pacatul, gata, nu se mai poate nicio schimbare.

Probabil merg pe principiul: acum spunem nu, mai vedem noi cu ce il momim peste 17 luni. I'm not a patient creature, but I'll wait. Dar si cand or sa treaca alea 17 luni o sa o iau si eu pe urma altor colegi de forum care i-au ajutat sa le scada ARPU. 2 cartele de 5 EUR din retele diferite si adaptor dual SIM scrie pe mine...

Sa inteleg deci ca nu exista niciun fraierit cu Pantera (pardon, pentru care Pantera > 30 era potrivita nevoilor sale de comunicare) care sa reuseasca sa treaca la o varianta mai avantajoasa?

#201
Meister

Meister

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,519
  • Înscris: 25.01.2007
Nasol cu semnatu asta si cu perioada contractuala, ca nu prea poti sa faci miscari, mai ales cand apare o oferta mai noua.
Eu am gasit o oferta "locala" (anumite judete, pana pe 5 August) unde la Tigru iti dubleaza beneficiile pe toata perioada contractuala (mai putin spatiu in cloud).
Mi-am luat Tigru 8 cu 600min nationale+600sms nationale si 100mb net cu 8 euro (si cu reducere 50% in primele 2 luni la abonament).
Cum ar fi sa-ti iei Tigru 30 cu DUBLU minutelor si sms-urilor nationale NELIMITATE!!! Posted Image Daca nici asta nu ajunge...

Edited by Meister, 28 July 2013 - 11:51.


#202
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Meister, in ce judete este disponibila oferta respectiva?

#203
Meister

Meister

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,519
  • Înscris: 25.01.2007
Eu eram in Dolj/Craiova cand am gasit oferta.
Probabil si in alte judete, nu stiu.
Am nimerit si intr-un magazin vdf care tot asa, pt judetul ala, avea niste oferte de nu-ti venea sa crezi.

Edited by Meister, 28 July 2013 - 12:16.


#204
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 26.02.2010
http://www.orange.ro...peciale-ro.html

#205
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007
Si eu am acum Tigru 8 cu 640 minute nationale si 600 SMS plus 100 MB internet ( inutil ), fata de un abonament anterior ce oferea 180 minute nationale fara SMS la 7 EUR plus TVA ( si n minute in retea pe care nu le consumam niciodata ).

#206
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,805
  • Înscris: 10.10.2011

View PostMeister, on 28 iulie 2013 - 11:50, said:


Eu am gasit o oferta "locala" (anumite judete, pana pe 5 August) unde la Tigru iti dubleaza beneficiile pe toata perioada contractuala (mai putin spatiu in cloud).
Mi-am luat Tigru 8 cu 600min nationale+600sms nationale si 100mb net cu 8 euro (si cu reducere 50% in primele 2 luni la abonament).


Banuiesc ca obligatoriu pe 2 ani. Sau...?

#207
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012
Eu sunt pe 3 uk si de curand am prelungit abonamentul cu 1 an. Mentionez ca nu am luat telefon si ca la 3 am primit oferta care e destinata tuturor fie nou sau vechi. Nu cred ca in uk e vreo oferta mai buna. E cam cu vreo 2 ani inaintea operatorilor rivali si cu vreo 5 ani inaitea romaniei.

pt 15 lire am primit
2000 minute natipnale
5000 minute in retea
5000 sms national
Internet nelimitat inclusiv tethering , voip , etc.... Si fara viteza limitata. Esti in zona buna merge cu peste 10 mbps...

Dupa cum vad eu lucrurile cu 15 lire am tot nelimitat. 15 lire cred ca sunt 20 euro. Si mai important e ca toata reteaua e 3g. Deci ori ai net ori nu ai nimic.

Ce ofera orange vodafone sau cosmote in romania la 20 euro? 1 giga de net? 2 giga?

http://store.three.c...nly?tariff=3034


T mobile are ceva similar la 16 lire ceea ce e super smecher... Ofera unlimited mins , text si net. Ceea ce e super oferta , insa problema nu e acea lira in plus fata de 3 ci faptul ca netul t mobile are limite de viteza f proaste. Totul e limitat la 4 mbps dl si 1 mbps ul. Pe langa asta pe t mobile si orange mai intra si aemnal 2 g.

#208
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,107
  • Înscris: 13.01.2013

View PostiRunaway, on 29 iulie 2013 - 17:04, said:

Banuiesc ca obligatoriu pe 2 ani. Sau...?
Nu comparam cu oferta VDF locala ei dau 600 min nat si 600 sms uri nat la 8 euro
vdf da 700 nat si sms nat nelimtat tot la 8
deci?
l a primit si un amic la rentetion nu mi se pare un BOOM

#209
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

View PostAMDG, on 28 iulie 2013 - 16:44, said:

Si eu am acum Tigru 8 cu 640 minute nationale si 600 SMS plus 100 MB internet ( inutil ), fata de un abonament anterior ce oferea 180 minute nationale fara SMS la 7 EUR plus TVA ( si n minute in retea pe care nu le consumam niciodata ).

100 mega e praf in ochi. Egal 0

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate