Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 

Air France

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 12.12.2006
Asa este ca si companiile de linie intarzie, doar ca daca o fac te ajuta: te trimit cu alt zbor, iti dau compensatii, samd.

Edited by mdt, 19 April 2023 - 21:07.


#38
cucur

cucur

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 15.07.2008
Presupun ca ai plecat cu AF1089 care nu prea are intarziere. Avionul ala a stat peste noapte la OTP si AF abia asteapta sa-l trimita acasa sa-l bage in circuit. Ai avut tu ghinion de ceva probleme pe CDG (greva?).
Gasesti statistici cu intarzierile si AF1089 sta mult mai bine fata de W6 3051.

View Postdanigoleman, on 19 aprilie 2023 - 19:01, said:

Am avut recent zbor OTP-CDG-SFO cu AirFrance.
Aveam timp de escala pe CDG doar o ora si 40 minute (eu initial luasem un zbor cu 5 ore escala, ei l-au anulat pe ala si mi-au dat unul cu doar 50 minute in Amsterdam, eu l-am ales totusi pe asta)

Prima surpriza neplacuta, desi imbarcarea a fost la timp, nu am plecat cand trebuia, stateam si stateam...in final de pe OTP a decolat cu o ora si 5 minute intarziere...
Ajunsi pe CDG dupa ce a ajuns avionul la capatul pistei, a durat 25 de minute sa ajunga la terminal, cred ca a facut tot turul aeroportului, a inconjurat toate terminalele pe drumul cel mai lung posibil haha ba vira la stanga ba la dreapta, inconjura o cladire, apoi alta ...n-am mai vazut asa timp lung. Sa iti dea cineva voie sa cobori printre primii? Nici vorba. Bun, cobor din  avion ma uit la ceas, in 25 de minute se inchidea poarta ptr noul zbor. Fug eu repede(legile lui Murphy cand te grabesti dai de toti incetii) , iau trenul ala care ma duce la noile porti, surprise: la controlul de securitate imi opreste geanta la control manual, mai erau vreo 10 in fata.
Eu si cu un canadian care era pe cale sa piarda legatura spre Vancouver ne rugam de aia poate ne ajuta sa trecem ma repede...logic ca nu ne-au bagat in seama. Ala voia sa plece fara geanta pana la urma, nu mai stiu ce a mai facut ca am fugit repede dupa ce mi-a dat drumul si am prins ultimele 2 minute inainte de inchiderea portii... atat a ramas din 100 minute de escala.

De curiozitate pe OTP cat ne-au tinut 65 minute in avion intru pe flightradar ca vazusem la poarta vecina la imbarcare era un Wizz tot de Paris( BVA)...culmea ala a plecat cu doar 15 minute intarziere...
Ei uite, si sa ne mai bazaie unii ca ce naspa sunt low costurile si ce wow sunt marile companii...

Edited by cucur, 20 April 2023 - 02:01.


#39
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.09.2022
Nu, nu erau probleme pe CDG. Oricum din ce am inteles CDG nu este afectat de grevele din Franta aproape deloc.
Din ce ma uitasem pe flightradar au mai fost intarzieri de 30-60 minute in ultimele saptamani ptr zborul de dimineata OTP-CDG. Dar in zilele respective avea intarziere si cursa spre SUA , insa acum a plecat la timp.
Se pare, din ce susoteau stewardesele, ca a fost  o problema cu un pilot care nu ajungea, ca au tinut usa deschisa tot timpul pana la plecare.

View Postmdt, on 19 aprilie 2023 - 21:07, said:

Asa este ca si companiile de linie intarzie, doar ca daca o fac te ajuta: te trimit cu alt zbor, iti dau compensatii, samd.

Asa este, de pe CDG mai era o cursa spre SFO (au 2 pe zi acum) peste vreo 5-6 ore. Mai trebuie insa sa existe si locuri disponibile.

Edited by danigoleman, 20 April 2023 - 14:08.


#40
cucur

cucur

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 15.07.2008
Au inceput sa ma enerveze astia de la AF, am cumparat un bilet la ei, mi-au blocat banii si apoi au procesat alta tranzactie cu aceeasi suma lasand banii blocati asa ca am ajuns pe negativ la CC.
Nu-i prima data!

Edited by cucur, 30 May 2023 - 15:27.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate