Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

(dany beboide) casa mea

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
213 răspunsuri în acest subiect

#37
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.573
  • Înscris: 10.05.2007
casatamultvisata s.r.l. nu exista in lista de firme.
nici in Cluj, nici in vreo alta parte a Universului.
Daca ai unde sta, stai acolo pana faci rost de bani sau gasesti o varianta cu credit.
In caz ca te vezi cu ei, cere-le certificat de inmatriculare si verifica-l la registrul comertului, fa niste sapaturi in prealabil ca banii-s putini, dar buni cat ii mai ai in buzunar.

#38
dany_beboide

dany_beboide

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 301
  • Înscris: 09.04.2013
Sigur ca-i voi verifica la registrul comertului.
Ms de sfat

#39
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.573
  • Înscris: 10.05.2007
Iar daca vezi un tip la vreo 60-65 de ani cu cipilica in cap, care-ti serveste inghetata sa te indulceasca cand iti ia banii, sa fugi mancand pamantul.
Cred ca are peste 60 de familii pagubite, peste 300 de muncitori neplatiti si peste 30 de furnizori care-l cauta si-n gaura de sarpe pentru cecuri fara acoperire.

#40
dany_beboide

dany_beboide

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 301
  • Înscris: 09.04.2013
Asta e un tip la vreo 40 ani.
I-am platit venirea in Bucuresti (700 lei) din Cluj si a venit cu sotia si cei doi copii pe care i-a lasat la muzeul Antipa cat timp am fost noi sa vada terenul.
Viitorul va arata daca e serios sau nu.

#41
feitosak1

feitosak1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.992
  • Înscris: 02.09.2011
Mai multe rude nu avea, sa le trimiti un autocar sa-i aduca in excursie? Posted Image

Repet, daca e pe bune toata faza asta, cred ca tu n-ai ce face cu banii, serios.

Editat de feitosak1, 16 aprilie 2013 - 12:42.


#42
dany_beboide

dany_beboide

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 301
  • Înscris: 09.04.2013
Dar de ce crezi ca fac misto de voi?
V-am dat site-ul unde i-am gasit si ati putut citi conditiile.
Mai multe nu stiu nici eu dar nici nu pot acuza pe cineva fara sa verific si sa incerc.
Nu-i dau bani pana nu ii verific.

#43
feitosak1

feitosak1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.992
  • Înscris: 02.09.2011
Dar de ce a fost nevoie sa vina tocmai de la Cluj, pe banii tai, sa vada terenul?

#44
dany_beboide

dany_beboide

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 301
  • Înscris: 09.04.2013
A vrut sa vada locatia si sa masoare retragerile vecinilor (adica adevaratele retrageri si nu cele de pe hartie) ca sa stie ce si cum sa vb cu cei de la primarie.

#45
feitosak1

feitosak1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.992
  • Înscris: 02.09.2011
Ce sa vorbeasca cu cei de la primarie???

Adica vine ala din Cluj sa-ti masoare tie terenul sa se duca la primarie la Berceni sa afle el, pentru tine, ce si cum?

Doamne.......................................................

#46
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.573
  • Înscris: 10.05.2007
Cine dracu face asta? Vezi terenul sa observi anumite probleme, inclinatie, teren mult mai jos ca strada, ridici un topo, vezi de fire de curent sa poata cala si turna pompa si daca ai loc sa bagi masini/utilaje mari, sa intoarca, etc... Pentru lucrurile astea se vede un teren, sa masori retragerile e stupid, aia reiese dintr-un plan cadastral, iar intarusarea se face dupa acelasi plan.
Eu cred ca vroia nevasta-sa sa viziteze muzeul si au gasit .... sa le plateasca drumul.

#47
dany_beboide

dany_beboide

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 301
  • Înscris: 09.04.2013
Posibil...asta sa fie singura teapa la casa asta. Posted Image
Probabil ce spuneti voi a vrut sa vada dar nu ma pricep eu insa stiu ca a masurat si spatiul la niste vecini.

Editat de dany_beboide, 16 aprilie 2013 - 13:33.


#48
dan_4_you2003

dan_4_you2003

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 586
  • Înscris: 26.12.2012
Daca ti a cerut 700 Ron sa vina sa vada terenull....Mi se pare amuzant..Poi daca esti firma serioasa nu te pui la 700 Ron sa vezi terenul..Ii bagi la sfarsit dupa ce te apuci de treaba ca ai cheltuit cu una ,alta ...Si ii scoti daca vrei neaparat..Aici daca e o afacere amandoua partile sunt interesate .... Eu o sa urmaresc jurnalul da deja miros 99% teapa ...
E vreun pamblicar care spera sa puna mana pe vreo 20-25.000 ...Ce sa vb cu aia de la primarie de retrageri????Ma prapadesc de ras ...Aia trebuie sa respecte legea ,punct ...Chiar de iti zice verbal unul de la primarie....Ioane fa asa ca e bine ..(raspund eu )....In caz de reclamatie si vine de la inspectie e in stare sa te scuipe intre ochi ca nu ti-a zis el sa o muti mai la stanga ca merge asa......Am intalnit vreo 6 cazuri in 6 ani de cand lucrez....Pac anul si cazu Posted Image))))))))))))))...Asa ca nu inteleg ce poate vorbi cu aia de la primarie....Si-a adus si nevasta sa zici ca e om serios... Traim si vedem ,da eu rar ma insel!!!!!
Asculta la mine ce zic ...Nu avea ce sa discute cu cei de la primarie!!!!! E trecut pe certificat ce are nevoie sa stie.

Editat de dan_4_you2003, 16 aprilie 2013 - 13:41.


#49
feitosak1

feitosak1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.992
  • Înscris: 02.09.2011
Daca iti cere 1 E avans, inainte de a vedea tu utilajele, muncitorii si materialele la tine pe teren, e teapa. Mai ales ca e din Cluj.

De unde stii ca e din Cluj, de fapt? Doar pentru ca scrie pe site, fara vreo adresa exacta?  Asa ar putea sa scrie foarte bine Chisinau, Kiev sau Vladivostok, sa-l cauti pe acolo in caz de probleme ;)

#50
dany_beboide

dany_beboide

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 301
  • Înscris: 09.04.2013
Sa fim clari:eu nu sustin ca omul e serios dar nici nu pot spune contrariul pana nu-l verific.
Legat de plata drumului sa sti ca eu sunt de acord.Lucrez intr-un domeniu unde fac si eu la fel daca trebuie sa ma deplasez la distanta mare pentru ca asa m-ar solicitat 50 oameni pe luna si ar trebui sa stau doar pe drumuri doar ca sa le fac cotatii de pret.Nu sti niciodata daca vei lua comanda respectiva.
Acum sa fim realisti ca nici tu nu te-ai duce in Cluj doar pe baza unui simplu telefon.

#51
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.573
  • Înscris: 10.05.2007
700 de lei ii ajungea pt. 120l de benzina, la un consum mediu de 7-8%, banuiesc ca genul asta care cere bani si sa respiri langa el, nu are Lamborghini si nici nu-l conduce cu 300 la ora, rezulta un traseu de 1500-1700 km. Probabil de la tine a plecat si pana-n Grecia, ca tot era senin afara. Posted Image
Doamne-Dumnezeule ce oameni exista pe lumea asta. Probabil asta-i si afacerea, gaseste clienti, le cere bani de deplasare si mai vede si el tara, eventual ii ajunge si de-o halta pe-afara.

#52
LaserXL

LaserXL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 136
  • Înscris: 14.12.2012

 feitosak1, on 16 aprilie 2013 - 13:43, said:

Daca iti cere 1 E avans, inainte de a vedea tu utilajele, muncitorii si materialele la tine pe teren, e teapa. Mai ales ca e din Cluj.

De unde stii ca e din Cluj, de fapt? Doar pentru ca scrie pe site, fara vreo adresa exacta?  Asa ar putea sa scrie foarte bine Chisinau, Kiev sau Vladivostok, sa-l cauti pe acolo in caz de probleme Posted Image

Adica?

#53
feitosak1

feitosak1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.992
  • Înscris: 02.09.2011
Adica daca era din bucuresti se putea duce si el sa vada unde e sediul firmei, sa vada utilajele, muncitorii in actiune la alta lucrare, etc.
Chiar, dany, are vreo casa facuta prin Buc sau If sa o vezi? Sau incepe in zona asta exact cu casa ta? :D

#54
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.573
  • Înscris: 10.05.2007
Pana acum a construit in Germania, n-auzi, dar a terminat-o, nu mai e parcela disponibila si a trecut pe Romania s-o populeze cu case.
In fine, ala n-are bani de gaz sa vina sa-si plimbe familia pe la muzee prin Bucuresti, dar in schimb ii face astuia casa de 70 de mii de euro, cu 12000 restul din buzunar propriu.Posted Image
Fara suparare cati ani ai? Tu chiar ne iei la misto? Am mai avut cativa care au venit cu propuneri d-astea fantastice, casa vs. teren, tot prin zona ta, probabil e ceva legat de zona respectiva, o fi vreun gaz ciudat care pluteste prin aer.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate