Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta
 

Voyo - cum sa nu mai piratam... ?

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1
Ahasverus

Ahasverus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,360
  • Înscris: 22.10.2006
Stiti cu totii tevatura cu vPlay si alternativele... (lipsa)

Desi urasc sa ma uit la altceva decat TV, totusi sotioara mea vrea sa vada ce a ratat la "MasterSef", asa ca dorind o armonie casnica, m-am executat.

1. Vad ca e disponibil si pe Samsung Smart TV. URRRRaaa...
Grozav, dar desi am ultima verisune de soft pe al meu PS50C7000, totusi nu am acesta aplicatie si nici nu o vad in Samsung app store. Mister...
Suportul Voyos spune ca va fi itnr-o zi, iar comunicatele de presa spun ca deja este!

2. Hai sa facem cont si sa incercam trial!
Trebuie sa ghicesc ca pt trial, trebuie sa platesti, iar in cele 7 zile poti sa renunti.
Mai mult, in trial, nu poti vedea decat cateva rahaturi.

Ok, hai sa platim cu PayPal, ca e mai rapid!

Platesc rapid si ma arunca imediat pe site-ul Voyo, fara nici un mesaj de succes/multumire.
Contul e inactiv, dupa 10 minute!

WTF.

Ma uit la PayPal si ce sa vad? 2 Reccurrent payments!!!!
Intre timp mai apre un pop-up (site-ul ala e plin de pop-ups si mesaje de atentionare, de parca mergi la furat, prin care ma anunta ca perioada de trial NU merge cu PayPal! (dupa ce platisem)
Adica merge,d ar nu e trial, ca nu poti lua banii inapoi!

3. Sun la support, ei se arata depasiti, vor vorbi la tehnic, dar nu in week-end!

4. Scot recurrent Pamyents de la PayPal si platesc cu cardul, pe o luna prin Gecad e-payments.
Se face plata, la fel ma arunca pe site fara nici un mesaj!

Ora platii 13.15. La 13.44 contul e inactiv desi m-am tot logat/delogat.
In era automatizarilor, probabil cienva trebuie sa active manual contul si acel cineva e plecat, ca e week-end.

Acum caut de zor pe iPlay episoadele de Mastersef, ptr ca contul meu de Voyo e inactiv, dar banii i-au luat!

Q.E.D

Attached Files



#2
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 Ahasverus, on 24 martie 2013 - 13:45, said:

contul meu de Voyo e inactiv, dar banii i-au luat!
De 3 ori?

#3
Ahasverus

Ahasverus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,360
  • Înscris: 22.10.2006
De 2 ori mi-au pus reccurent payments, dar fiind paypal, i-am fentat usor, adica le-am sters. Banii ii luau dupa 7 zile.
M-a invatat d-na de la support Voyo cum se face.

De aia am si incercat initial PayPal.

OK, mi-am zis ca PayPal naspa pt ProTV, deci ecad va fi rapid, dar ma uit plangand dupa banisorii mei (ca am luat doar pe o luna 3 EUR+TVA).

E vorba de calitate serviciului in sine, tinta sa, implementarea dezastruoasa si enervarea pricinuita.

P.S. Nu am gasit pe torente inca...

Edited by Ahasverus, 24 March 2013 - 13:54.


#4
trackback

trackback

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 04.08.2011
Daca nu ma insel Gecad precizeaza ca plata se proceseaza in maxim 2 ore.

Eu am platit tot cu Gecad epayment la Voyo si nu s-a activat instant.

Odata am platit la un alt site tot prin acelasi serviciu si am astepta in jur de 1 ora.

#5
geutz

geutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 14.04.2007
Vezi ca in 5 minute incepe reluarea pe proteve ;)

#6
Alex_GP

Alex_GP

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 23.12.2006
Eu sunt curios de serialele si filmele oferite de voyo. Adica, exista ceva vizionabil, care sa merite banii (filme recente, seriale precum Spartacus, Fringe)? Sau sunt exact chestiile pe care le baga protv de obicei (master chef, Romaniii au..., si serialele lor calitative, aia cu scoala de dans si aia cu satul)?

Edited by Alex_GP, 24 March 2013 - 13:58.


#7
trackback

trackback

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 04.08.2011

 Alex_GP, on 24 martie 2013 - 13:57, said:

Eu sunt curios de serialele si filmele oferite de voyo.

Vezi ca sunt listate toate pe voyo.ro

#8
TVWLTOOZ

TVWLTOOZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,335
  • Înscris: 26.03.2011
Ai grijă că o pățești ca mine.
Am fost neatent și nu am văzut că ei îți trag automat bani de pe card lunar, iar eu râdeam de ei că ce proști îs că nu mi-au dezactivat contul după 6 luni. Posted Image  S-a văzut care e prostul până la urmă...Posted Image

#9
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Năcazul e că voyo au 2-3 emisiuni decente și 2-3 filme decente. Seriale n-au nici măcar unul, numa căcaturile mediapro cu țigani și muncitori la bloc și alte cele. Cum pot cei de la mediapro să vină și să zică "oameni buni, nu mai piratați seriale faine, sunt un căcat cu seriale cu țigani dar sunt legal așa că uitați-vă la mine!!!"? Le doresc numai rău.

#10
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,773
  • Înscris: 09.05.2005
@AlexIP pentru 3 EUR ce vroiai sa vezi? Gandeste-te ca atat costa un bilet la film...

Drepturile de difuzare pentru un sezon dintr-un serial mai nou costa ~30.000 EUR.

#11
Ahasverus

Ahasverus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,360
  • Înscris: 22.10.2006
Javra de televizor Samsung nu dorea sa faca update automat de pe net.
In multe tari au Firmware 3011 inca, dar cle mai nou este 3015.

Am facut prin USB.
Dupa aceea, a luat ultimele actualizari de programe. Voyo nu a fost printre ele; ce e drept ar trebui facut cumva o geolocalizare, dar nu m-am prins cum se face, cas a nu iti vina cu Apps in chineza.

Vad ca interfata de SmartTV noua e altfel acum, poate ca pt modelul meu nu merge Voyo.

Cert este ca contul meu e tot inactiv.

P.S. Banii se iau de pe card la sfarsitul lunii, dar mesajul de tranzactie OK se da imediat de catre procesatorul e plati. Nu e prima oara cand cumpar ceva de pe net.

#12
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 trackback, on 24 martie 2013 - 13:55, said:

Daca nu ma insel Gecad precizeaza ca plata se proceseaza in maxim 2 ore.

Eu am platit tot cu Gecad epayment la Voyo si nu s-a activat instant.

Odata am platit la un alt site tot prin acelasi serviciu si am astepta in jur de 1 ora.

Penibil. Dar daca Gecad se misca asa ca sunt romani, cu Paypal sigur poti sa implementezi activarea instant. Am facut-o eu.

#13
andreiii005

andreiii005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 13.06.2012
Verifica-ti PM-ul, ti-am trimis eu link-uri premium la toate cele 3 ep la Masterchef Romania (HD) . Vizionare placuta .

#14
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

 LensFlare, on 24 martie 2013 - 14:18, said:

@AlexIP pentru 3 EUR ce vroiai sa vezi? Gandeste-te ca atat costa un bilet la film...

Drepturile de difuzare pentru un sezon dintr-un serial mai nou costa ~30.000 EUR.

Chiar de 3 nu stiu, dar de maxim 10 ar trebui să văd ce vrea ciucurul meu, legal. Hulu Plus e 8$ dar nu merge din Romania, de exemplu.

#15
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Mai eu as plati in jur de 10 euro lunar abonament plus o taxa functie cat de nou e un serial sau un episod dintr-un serial. Dar la cine? Daca tot se vor astia atat de legal de ce naiba nu se duc la americani sa le explice cum toti se uita la serialele lor bengoase pe gratis si ca daca ar lua ei ceva drepturi de difuzare tot s-ar mai face un ban gramada. La pariu ca lumea art plati ceva extra ptr un nou episod din Mad Men decat sa se uite gratis la serialul ala cu tarani manelisti.

#16
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,773
  • Înscris: 09.05.2005
Din pacate nici nu o sa avem acces prea curand la Netflix / Hulu Plus deoarece sunt prea putini potentiali clienti si legislatia e cam aiurea.

#17
bietu

bietu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.03.2008
am zis sa incerc si eu dar cand am vazut ca imi vor lua banii automat m-am lasat pagubas! o mare porcarie! cum sa imi iei tu banii???
daca vreau platesc daca nu, nu!

#18
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,899
  • Înscris: 25.01.2007
Nu mai merge voucerul SUPERKOMBAT? cu o luna gratuit?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate