Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 

Galaxy S4 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
30104 replies to this topic

#15247
Spikey55

Spikey55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 01.01.2011
buna
vara asta vreau si eu sa imi schimb vechiul telefon cu unul nou si nu vreau sa platesc 2000+ pe el si m-am hotarat si as vrea sa imi iau unul din flagshipurile de anul trecut( samsung galaxy s4, htc one sau lg g2) si vroiam sa va intreb daca sunteti multumiti de s4 si sa imi dati niste pareri ( baterie, cum se misca dupa updateuri si asa mai departe)
Va multumesc.

#15248
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010

 Spikey55, on 31 iulie 2014 - 17:47, said:

buna
vara asta vreau si eu sa imi schimb vechiul telefon cu unul nou si nu vreau sa platesc 2000+ pe el si m-am hotarat si as vrea sa imi iau unul din flagshipurile de anul trecut( samsung galaxy s4, htc one sau lg g2) si vroiam sa va intreb daca sunteti multumiti de s4 si sa imi dati niste pareri ( baterie, cum se misca dupa updateuri si asa mai departe)
Va multumesc.

la baterie este ca oricare smartphone,ecranul si datele consuma cel mai mult

de miscat se misca super bine,cei 2 gb ram si procesorul fac fata cu brio multor incercari

la update-uri sta bine fata de htc si lg

ecranul este mare si se vede foarte bine,sunetul se aude destul de tare,la fel si in casti....iar pe 4G chiar se misca super

eu unul ti-as recomanda S4 Black Edition ca arata mult mai bine

#15249
Spikey55

Spikey55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 01.01.2011

 AdL84, on 31 iulie 2014 - 17:57, said:


la baterie este ca oricare smartphone,ecranul si datele consuma cel mai mult

de miscat se misca super bine,cei 2 gb ram si procesorul fac fata cu brio multor incercari

la update-uri sta bine fata de htc si lg

ecranul este mare si se vede foarte bine,sunetul se aude destul de tare,la fel si in casti....iar pe 4G chiar se misca super

eu unul ti-as recomanda S4 Black Edition ca arata mult mai bine

pai black edition mi-as lua de la cei de la telefonultau.. deoarece  mi se pare ca au un pret bun
tu de cat timp detii telefonul?

#15250
trabi1986

trabi1986

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 09.01.2012
deci pentru cyanogen sunt bune amadoua variantele? daca ma hotarasc sa pun altceva custom folosesc linkul tau iepurasu cu philz? fac cum e in tutorialul tau si cu linkul tau? si pentru a nu instala 100 de aplicatii de fiec data cand schimb romu-ul....care e solutia?

#15251
superdigital

superdigital

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,031
  • Înscris: 12.02.2008

 punktnet, on 31 iulie 2014 - 17:23, said:

CM se instaleaza conform procedurilor de pe site www.get.cm
Nu instalezi tu nimic, se ocupa el de tot. Intr-adevar face knox 1 dar nu ma intereseaza.
Pentru revenire la stock se instaleaza triangleaway pentru resetare counter si apoi flash rom cu odin.
Aceasta metoda duce la pastrarea garantiei (counter 0)
mie nu mi se reseteaza,acum incercai

Edited by superdigital, 31 July 2014 - 18:36.


#15252
iepurasu_poznas

iepurasu_poznas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 18.10.2008
ai stock kernel si

 punktnet, on 31 iulie 2014 - 17:23, said:

CM se instaleaza conform procedurilor de pe site www.get.cm
Nu instalezi tu nimic, se ocupa el de tot. Intr-adevar face knox 1 dar nu ma intereseaza.
Pentru revenire la stock se instaleaza triangleaway pentru resetare counter si apoi flash rom cu odin.
Aceasta metoda duce la pastrarea garantiei (counter 0)

Eu is mai de moda veche si prefer sa fac totul manual! Probabil ca este ok si instalerul lor!

 superdigital, on 31 iulie 2014 - 18:32, said:

mie nu mi se reseteaza,acum incercai

Trebuie sa ai stock kernel si stock recovery!

#15253
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010

 Spikey55, on 31 iulie 2014 - 18:13, said:


pai black edition mi-as lua de la cei de la telefonultau.. deoarece  mi se pare ca au un pret bun
tu de cat timp detii telefonul?

eu il am din martie si l-am luat de la emag cu 1800 lei

si acum tot atat este :)

ai grija de unde cumperi pentru ca multora telefonul le-a venit ba cu casti albe,fara versiunea de rom black edition etc si asta nu miroase bine

telefonul trebuie sa aiba toate accesoriile negre,firmware de black edition,culoarea trebuie sa fie negru inchis si normal capac spate care imita pielea

#15254
trabi1986

trabi1986

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 09.01.2012
mii de scuze daca sunt insistent...si pentru backup-ul aplicatiilor este o solutie?

#15255
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
S4 black edition are ceva in plus fata de S4 normal (si nu ma refer la cutie/accesorii aici, ci strict la telefon).
Am inteles ca doar capacul de la baterie este schimbat, e din piele (piele ecologica/imitatie/nu are relevanta).
Nu se gaseste sa cumperi de undeva doar capacul acela?

Edited by gumball3000, 31 July 2014 - 18:59.


#15256
Spikey55

Spikey55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 01.01.2011

 AdL84, on 31 iulie 2014 - 18:48, said:


eu il am din martie si l-am luat de la emag cu 1800 lei

si acum tot atat este Posted Image

ai grija de unde cumperi pentru ca multora telefonul le-a venit ba cu casti albe,fara versiunea de rom black edition etc si asta nu miroase bine

telefonul trebuie sa aiba toate accesoriile negre,firmware de black edition,culoarea trebuie sa fie negru inchis si normal capac spate care imita pielea

 AdL84, on 31 iulie 2014 - 18:48, said:


eu il am din martie si l-am luat de la emag cu 1800 lei

si acum tot atat este Posted Image

ai grija de unde cumperi pentru ca multora telefonul le-a venit ba cu casti albe,fara versiunea de rom black edition etc si asta nu miroase bine

telefonul trebuie sa aiba toate accesoriile negre,firmware de black edition,culoarea trebuie sa fie negru inchis si normal capac spate care imita pielea

multumesc o sa am grija. o ultima intrebare: tu ai primit vreun update pana acum?
cum s-a miscat dupa?

#15257
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010

 gumball3000, on 31 iulie 2014 - 18:57, said:

S4 black edition are ceva in plus fata de S4 normal (si nu ma refer la cutie/accesorii aici, ci strict la telefon).
Am inteles ca doar capacul de la baterie este schimbat, e din piele (piele ecologica/imitatie/nu are relevanta).
Nu se gaseste sa cumperi de undeva doar capacul acela?

de aici il poti cumpara http://esd-rom.ro/sh...?id_product=890

e din plastic dar imita pielea vizual si la atingere....nici nu zici ca e plastic

oricum nu prea vad sa dea bine pe un S4 standard :)

#15258
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
De ce? Nu se potriveste la S4 normal? Sau mai difera ceva in afara de acel capac?

Edited by gumball3000, 31 July 2014 - 19:08.


#15259
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010

 Spikey55, on 31 iulie 2014 - 18:58, said:

multumesc o sa am grija. o ultima intrebare: tu ai primit vreun update pana acum?
cum s-a miscat dupa?

am primit update imediat cand l-am cumaparat,atunci aveam 4.3 si dupa am primit update la 4.4 si se misca super bine

chiar am facut o comparatie intre un black edition si unul standard iar black edition se misca mai fluent si nu are lag....

sunt super multumit de el

 gumball3000, on 31 iulie 2014 - 19:07, said:

De ce? Nu se potriveste la S4 normal? Sau mai difera ceva in afara de acel capac?

se potriveste perfect dar capacul de black edition este negru inchis iar S4 standard black mist are o alta nuanta....de asta zic ca nu da bine

Edited by AdL84, 31 July 2014 - 19:12.


#15260
fmstanciu

fmstanciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 13.06.2008

 trabi1986, on 31 iulie 2014 - 18:56, said:

mii de scuze daca sunt insistent...si pentru backup-ul aplicatiilor este o solutie?
go backup pro, sau daca ai cont pe samsung si ai facut o sincronizare a datelor, in wizardul acela de inceput bifezi restaurare date si se instaleaza automat toate aplicatiile.

#15261
Spikey55

Spikey55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 01.01.2011
multumesc de informatii!

Edited by Spikey55, 31 July 2014 - 19:40.


#15262
Abellone

Abellone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 13.03.2013
Foloseste cineva rom-ul pentru Germania? Cum se comporta?

#15263
TheOne06

TheOne06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,340
  • Înscris: 02.01.2007
Eu am avut ultimele 2 variante.Ultima varianta merge foarte bine dar nu merge sa faci root cu towelroot.Daca nu vrei root eu iti zic sa o incervi.Eu am fost foarte multumit de cum se comporta telefonul cu bg2.

#15264
Grady

Grady

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 25.03.2014
Ehhee.. azi mi-a venit si mie husa de la Spigen vine frumos pe telfon :D.. protejeaza bine rama si e un plastic/cauciuc care nu se incinge asa de tare

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate