Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?
 Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 

LANSAREA SAMSUNG GALAXY S4, umbritã un atac venit din partea APPLE

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
53 replies to this topic

#37
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View PostDIVX2006, on 14 martie 2013 - 23:02, said:

Cu ce era mai deosebit ? ..avea sistem de operare?...avea taciscrin ?
Tre să fi un pic ignorant să spui asta. Primul iPhone chiar a fost revoluționar pt că a impus o tendință în lumea telefoanelor mobile. Să nu uităm ce jafuri scoteau Nokia (la touch screen mă refer...rezistiv, 1000 de butoane fizice). Windows bile 6.1 și 6.5 erau smart dar nu erau finger friendly.

Personal, cred că Apple a revoluționat în 2007 (sau cât era) conceptul de „user interface” (nu hardware sau file sharing). A făcut ca tot prostu' să butoneze ușor un touchscreen. Symbian și WM erau încurcate. În plus a aplicat cu succes conceptul de app store, o colecție de aplicații numai într-un loc (nu prea exista la celelalte OS-uri)

Știu că am avut, nu vorbesc din auzite. După aia Apple n-a făcut decât să se împuște în picior crezând că probabil concurența va dormi pe o ureche.

#38
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011
Am fost la un prieten și m-am îmbătat. Am tras așa o beșină că i-am umbrit Aifonul Posted Image
Tare ne-am supărat :(

Edited by benis, 15 March 2013 - 23:13.


#39
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,360
  • Înscris: 13.01.2011

View Postbenis, on 15 martie 2013 - 23:13, said:

Am fost la un prieten și m-am îmbătat. Am tras așa o beșină că i-am umbrit Aifonul Posted Image
Tare ne-am supărat Posted Image


Aveam impresia ca austriecii nu sint suparaciosi... ai vrut sa zici ca s-a aburit...

Edited by crisstonne, 16 March 2013 - 15:12.


#40
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012
fac si eu cum a facut CEO nokia ieri cand a aruncat de pamant un iphone...

"owning an iphone is embarrassing" si chiar e rusinos. e un trabant in o lume plina de mercedesuri si bmwie si lexuse. e jenant in 2013 sa te afisezi cu un telefon scump si care e comparabil cu un nokia de acum 5 6 ani.

#41
v1rus

v1rus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 31.07.2012

View Postn3utr1n0, on 23 martie 2013 - 21:31, said:

fac si eu cum a facut CEO nokia ieri cand a aruncat de pamant un iphone...

"owning an iphone is embarrassing" si chiar e rusinos. e un trabant in o lume plina de mercedesuri si bmwie si lexuse. e jenant in 2013 sa te afisezi cu un telefon scump si care e comparabil cu un nokia de acum 5 6 ani.


Fiind vorba de masinile germane mie nu imi plac deloc masinile germane , imi plac doar Japonezele si Americanele (care sunt cu mult peste cele germane) :P

#42
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,493
  • Înscris: 04.05.2006

View Postn3utr1n0, on 23 martie 2013 - 21:31, said:

fac si eu cum a facut CEO nokia ieri cand a aruncat de pamant un iphone...

"owning an iphone is embarrassing" si chiar e rusinos. e un trabant in o lume plina de mercedesuri si bmwie si lexuse. e jenant in 2013 sa te afisezi cu un telefon scump si care e comparabil cu un nokia de acum 5 6 ani.

De ce e jenant? Adicatelea, daca n-ai ultima aparitie in domeniu in buzunar, trebuie sa-ti fie rusine? Eu stiu ca fanatismul asta doare uneori....dar hai sa nu parasim totusi incinta....:).

#43
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,177
  • Înscris: 17.06.2010
@richelieu

Attached Files


Edited by RaySefo, 25 March 2013 - 10:29.


#44
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006

View Postv1rus, on 24 martie 2013 - 19:02, said:



Fiind vorba de masinile germane mie nu imi plac deloc masinile germane , imi plac doar Japonezele si Americanele (care sunt cu mult peste cele germane) Posted Image
Ciudate gusturile tale avand in vedere ca japonezii chiar fac masini (fiabile si eficiente) in timp ce americanii inca n-au depasit nivelul de troleibuze, sa mai spui ca americanii fac masini mai bune decat nemtii mi se pare stupid...

#45
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Inca o declaratie in stilul caracteristic al mizeriilor de la Apple. Noi suntem cei mai buni, cei mai smecheri, nu cumparati de la concurenta, luati de la noi. Suntem mult sub Samsung si restul, dar noi suntem Apple si scopul nostru e sa prostim prostii.

De la inceput nu mi-a placut tactica lor. Mereu au preferat sa creeze ei softul, sa fie independenti, sa aiba cat mai multe limitari utilizatorul. Deja incep toti, in special aia slabi de inger, sa inteleaga cum percepe lumea detinatorul unui aifon.

Si da, apple a revolutionat piata, doar ei sunt aia care au facut extraordinara descoperire de a face un telefon cu colturile rotunde, si au pus repede patenta la el, ca doar a fost o descoperire revolutionara =))

Edited by oauzor, 25 March 2013 - 12:57.


#46
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,493
  • Înscris: 04.05.2006
Si cum percepe lumea un posesor de aifon?

Edited by richelieu, 25 March 2013 - 14:34.


#47
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

View Postrichelieu, on 25 martie 2013 - 07:06, said:

De ce e jenant? Adicatelea, daca n-ai ultima aparitie in domeniu in buzunar, trebuie sa-ti fie rusine? Eu stiu ca fanatismul asta doare uneori....dar hai sa nu parasim totusi incinta....Posted Image.

pai ultima aparitie de la apple e o rusine la adresa tehnologiei. nu intru in polemica pentru ca nu e ceva care ma intereseaza prea mult. fiecare om are parerea lui , insa repet , TOT RESPECTUL ca a dat cu el de pamant.

View Postrichelieu, on 25 martie 2013 - 14:33, said:

Si cum percepe lumea un posesor de aifon?

pai daca esti in romania lumea de obicei te percepe ca un cocalar snob care vrea sa impresioneze.
daca esti in parti mai civilizate ale lumii atunci lumea te vede ca pe un om cu asteptari foarte joase de la produs. ceva basic si foarte limitat.
in alte parti lumea se uita la cei cu iphone ca la prosti , ceva de genul : "lipsa de insipratie si creier mic + o mizerie de telefon"

cred ca ceo nokia vede in iphone o rusine pentru ca e o mizerie de telefon , pentru ca os ul e o infectie si lumea care are asa ceva e foarte limitata la ceva care a fost la moda acum cativa ani insa in realitate e o mizerie pentru ceea ce este.

#48
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,177
  • Înscris: 17.06.2010
Sa inteleg ca cel putin jumate din elvetia care au iphone sunt prosti asai? "prietene" tu chiar suferi..mergi si trateaza-te pana nu-i prea tarziu.

#49
v1rus

v1rus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 31.07.2012

View Postn3utr1n0, on 27 martie 2013 - 23:27, said:


, pentru ca os ul e o infectie .

Fata de Android este mult mai bun , chiar aseara am descarcat un joc chiar foarte cunoscut (Temple Run 2) pe o tableta Samsung Galaxy Tab 10.1 si deabea mergea de la virusi. iOS-ul macar este un sistem de operare stabil chiar daca ai limitari :P

#50
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
"deabea" mergea de la prea multa paranoia

Edited by gumball3000, 28 March 2013 - 08:57.


#51
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

View Postv1rus, on 28 martie 2013 - 08:47, said:


Fata de Android este mult mai bun , chiar aseara am descarcat un joc chiar foarte cunoscut (Temple Run 2) pe o tableta Samsung Galaxy Tab 10.1 si deabea mergea de la virusi. iOS-ul macar este un sistem de operare stabil chiar daca ai limitari Posted Image

ca ios sa ajunga la nivelul android tre sa mai treaca 10 ani cel putin.

View PostRaySefo, on 28 martie 2013 - 00:03, said:

Sa inteleg ca cel putin jumate din elvetia care au iphone sunt prosti asai? "prietene" tu chiar suferi..mergi si trateaza-te pana nu-i prea tarziu.

jumate din elvetia? glumesti. eu spun ca TOTI cei care au iphone de pe tot pamantul asta. din punctul meu de vedere si clar ceo nokia , e o rusine sa ai iphone.
nu pot sa uit la lansarea iphone 3g cum toti idiotii aia din sala aplaudau  de parca au venit martienii si nokia implementase 3g in telefoanele lor de ani de zile fara sa aduca spectatori platiti sa aplaude pentru ceva care e uzual.

#52
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,177
  • Înscris: 17.06.2010
Ohh ce rusine imi este ca am iphone..pe strada merg cu capul in pamant si nu ma uit la lume iar cand imi suna telefonul vorbesc pe ascuns sa nu vada lumea ca am iphone  WTF?!? te-am mai intrebat odata, te-au abuzat astia de la apple de ai atata ura in tine? cauta un psiholog poate te rezolva cumva.

Edited by RaySefo, 28 March 2013 - 10:09.


#53
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,493
  • Înscris: 04.05.2006

View PostRaySefo, on 28 martie 2013 - 00:03, said:

Sa inteleg ca cel putin jumate din elvetia care au iphone sunt prosti asai? "prietene" tu chiar suferi..mergi si trateaza-te pana nu-i prea tarziu.

View Postn3utr1n0, on 28 martie 2013 - 09:12, said:


jumate din elvetia? glumesti. eu spun ca TOTI cei care au iphone de pe tot pamantul asta.

Bai...ce sa zic? Merci ca m-ai facut prost asa...pe fatza! Da' deoarece esti simpatic in fanatismul tau...te iert si nu-ti dau report :). Oricum nu am cum sa te iau in serios.....pentru ca nu am cum sa iau in serios nici un fanatic....;)

#54
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Ok, lansarea S4-ului a fost acum 2 saptamani si nimeni n-a umbrit pe nimeni, iar discutia asta nu-si mai are rostul, ca deja o dati in alea alea.

Topic closed!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate