Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?
 Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 

LANSAREA SAMSUNG GALAXY S4, umbritã un atac venit din partea APPLE

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
53 replies to this topic

#1
v1rus

v1rus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 31.07.2012

Quote

Software-ul Android pe care îl va folosi noul SAMSUNG GALAXY S4 este inferior iOS, a declarat directorul de marketing al Apple, Phil Schiller, într-un interviu pentru Wall Street Journal în care încearcă să minimalizeze concurenţa din partea principalului rival al iPhone.

Presa internaţională a interpretat interviul şefului de marketing de la Apple drept o încercare de a ataca Samsung şi de a estompa atenţia aţintită asupra grupului sud-coreean chiar înaintea lansării Samsung Galaxy S4, cel mai nou model din seria Galaxy.

Schiller a insistat, în interviul pentru Wall Street Journal, că potrivit datelor Apple în trimestrul al patrulea numărul celor care au migrat de la o platformă Android la iPhone a fost de patru ori mai mare decât al celor care au optat pentru o schimbare în sens invers. Sistemul de operare Android este dezvoltat de Google.
http://mobile.reuter...130314?irpc=932

http://www.bloomberg...-unveiling.html


O mare lovitura sub centura venita celor de la Samsung si Google din partea Apple.

Ce credeti, este adevarat?Posted Image

Edited by 0101010, 14 March 2013 - 20:47.


#2
TVWLTOOZ

TVWLTOOZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,335
  • Înscris: 26.03.2011
Ce să credem că e adevărat?

#3
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postv1rus, on 14 martie 2013 - 17:29, said:

O mare lovitura sub centura venita celor de la Samsung si Google din partea Apple.

Ce credeti este adevarat?Posted Image
Vorbește ăla care vine cu o interfață veche din 1100 toamnă. Unde mai pui că iPhone Lag-free e un mit. Probleme de optimizare sunt și la ei. Își dau seama că au cam luat-o la vale.
Nu mă dau în vânt după Samsung...da' nenea nu vede bârna din c*rul propriu în schimb arată paiul din dosul Samsung-ului.

Apple va fi în curnd o firmă bună de făcut spălături neuronale și atât.

#4
v1rus

v1rus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 31.07.2012

View PostTVWLTOOZ, on 14 martie 2013 - 17:38, said:

Ce să credem că e adevărat?

Androidul este o panarama

#5
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsã

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011
eu cred ca apple se zvarcoleste in chinuri. cred ca isi dau seama si ei ca e inceputul sfarsitului pt apple

#6
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,360
  • Înscris: 13.01.2011
Pot sa zica orice, sa hotarasca clientii... Posted Image

#7
v1rus

v1rus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 31.07.2012

View PostNemesis-, on 14 martie 2013 - 17:54, said:

eu cred ca apple se zvarcoleste in chinuri. cred ca isi dau seama si ei ca e inceputul sfarsitului pt apple

Si eu cred ca daca mai traia Steve Jobs acum iPhone-ul avea o cota de piata mult mai mare decat concurenta, deoarece el la fiecare lansare reinventa telefon-ul, ceea ce acum nu se mai intampla din pacate Posted Image(

Edited by v1rus, 14 March 2013 - 18:00.


#8
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,360
  • Înscris: 13.01.2011

View Postv1rus, on 14 martie 2013 - 17:43, said:


Androidul este o panarama

Aha, articolul este de acoperire, de fapt tu esti ofticatul...

#9
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

Quote

Software-ul Android pe care îl va folosi noul SAMSUNG GALAXY S4 este inferior iOS
Da, lol, e foarte tare afirmatia asta in contextul in care chiar si Android 2.3 este superior iOS-ului 6.1 Posted Image

#10
emillian

emillian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 06.11.2006
Cu astfel de declaratii nu-ti arati decat neputinta si invidia fara de concurenta.

Nu vad nici un argument pertinent care sa sustina afirmatia lui. Am avut iPhone 4 un an si jumatate. Cand am vrut upgrade aveam de ales intre Galaxy S3 si iPhone 5. Am ales S3 fara sa stau pe ganduri, oare de ce?

#11
v1rus

v1rus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 31.07.2012

View Postcrisstonne, on 14 martie 2013 - 17:59, said:


Aha, articolul este de acoperire, de fapt tu esti ofticatul...

Daca eram ofticat nu mai aveam produse apple acasa (iMac,MacPro, iPhone, Apple TV[ nu vreau sa ma laud])

#12
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View Postv1rus, on 14 martie 2013 - 17:58, said:

el la fiecare lansare reinventa telefon-ul
Da, il reinventa. Doar cu gura, ca-n rest...

P.S: telefon-ul?Posted Image

View Postv1rus, on 14 martie 2013 - 18:01, said:

produse apple acasa (iMac,MacPro, iPhone, Apple TV
Daca am putea, ti-am da un premiu. Din pacate, nu putem. Contacteaza-i pe cei din Cupertino. Posted Image

#13
chflorin

chflorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,001
  • Înscris: 11.01.2011
Celor de la Apple nu le ramine decit sa faca gargara sau sa incerce sa vina pe piata cu lucruri atractive ptr. cumparatori , dac-o tin tot asa vor avea soarta Nokia (altii care au mers inainte cu strategii gresite) http://stirileprotv....tre-google.html.

Attached Files


Edited by chflorin, 14 March 2013 - 18:05.


#14
v1rus

v1rus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 31.07.2012

View Post0101010, on 14 martie 2013 - 18:01, said:

Da, il reinventa. Doar cu gura, ca-n rest...

P.S: telefon-ul?Posted Image

Oare de ce iPhone-ul era peste concurenta ( Samsung, HTC, Nokia) cand traia Steve Jobs?

#15
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,360
  • Înscris: 13.01.2011

View Postemillian, on 14 martie 2013 - 18:00, said:

Cu astfel de declaratii nu-ti arati decat neputinta si invidia fata de concurenta.

Nu vad nici un argument pertinent care sa sustina afirmatia lui. Am avut iPhone 4 un an si jumatate. Cand am vrut upgrade aveam de ales intre Galaxy S3 si iPhone 5. Am ales S3 fara sa stau pe ganduri, oare de ce?

Poate acum intelegi ce am vrut sa zic... la #8.

Edited by crisstonne, 14 March 2013 - 18:07.


#16
emillian

emillian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 06.11.2006

View Postv1rus, on 14 martie 2013 - 18:05, said:


Oare de ce iPhone-ul era peste concurenta ( Samsung, HTC, Nokia) cand traia Steve Jobs?

De la iPhone 4 incoace spune-mi te rog ce imbunatatiri si ce a adus nou modelele care au aparut ?
Sincer in afara de faptul ca au schimbat fata telefoanelor cand au lansat iPhone in 2007 nu au mai adus nimic in plus. In place iOS-ul in general pentru stabilitate si simplitate, dar la ce folos cand nu pot face ce doresc pe el, cand nu pot customiza aproape nimic? Cand nu pot seta un ton de apel fara sa-l conectez la computer? Cand nu-mi permite sa schimb tonurile default de la mesagerie? Sunt o gramada de chestii pe care cei cu iPhone nu le vad, le vad la altii le-ar dori si ei dar continua sa o tina pe a lor.

#17
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsã

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011

View Postv1rus, on 14 martie 2013 - 18:05, said:


Oare de ce iPhone-ul era peste concurenta ( Samsung, HTC, Nokia) cand traia Steve Jobs?

pt ca inca nu prea existau alternative la aceea vreme.
si daca steve jobs traia traia apple avea aceeasi soarta.
si nu doar apple. un sistem deschis se va impune intotdeauna in fata unuia inchis. e doar o chestiune de timp :)

#18
v1rus

v1rus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 31.07.2012
OK, dar dupa mine nu am vazut ca Samsung sa scoata ceva revolutionar in lumea telefoanelor

View Postemillian, on 14 martie 2013 - 18:10, said:


De la iPhone 4 incoace spune-mi te rog ce imbunatatiri si ce a adus nou modelele care au aparut ?
Sincer in afara de faptul ca au schimbat fata telefoanelor cand au lansat iPhone in 2007 nu au mai adus nimic in plus. In place iOS-ul in general pentru stabilitate si simplitate, dar la ce folos cand nu pot face ce doresc pe el, cand nu pot customiza aproape nimic? Cand nu pot seta un ton de apel fara sa-l conectez la computer? Cand nu-mi permite sa schimb tonurile default de la mesagerie? Sunt o gramada de chestii pe care cei cu iPhone nu le vad, le vad la altii le-ar dori si ei dar continua sa o tina pe a lor.

La customizare , din contra cu JB pe el poti face multe :P

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate