Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

Fumatul in locurile publice ?! Sau unde-i lege ii si tocmeala?!

- - - - -
  • Please log in to reply
392 replies to this topic

#361
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010

View PostIlumaIlum, on 18 martie 2013 - 13:55, said:

un cerb e un animal al Domnului
Vezi ca ti s-a spalat cerbul pe dinti si e dornic de dezmierdare... Posted Image

Edited by SophistiKat, 18 March 2013 - 14:30.


#362
IlumaIlum

IlumaIlum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 13.09.2012
nu am vazut sa existe marsuri ale fumatorilor in care sa zbiere grotesc ca ei sunt fumatori si mandri de asta, desi li s-au interzis o groaza de repturi
spre comparatie, homosexualii, acesti batutii de soarta si de duoden, dovedesc un tupeu fantastic chelalaind cat ii tine gura ca vor drepturi.
asadar, o minoritate vrednica de tot dispretul cere drepturi mai mari ca ale majoritatii
in timp ce fumatorii, care nu-s chiar o minoritate, s-au repliat cuminti prevederilor legale care le interzic fumatul in locurile publice

homosexuali obraznici indraznesc sa obrazniceasca fumatorii

poftim educatie homosexuala!

#363
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009

View PostEnigel, on 17 martie 2013 - 19:09, said:

Care dintre cei ce sunteti fumatori ati fi de acord ca odrasla adolescenta sa fumeze in casa, alaturi de voi? Posted Image
Eu.

Ai mei au facut la fel. Tata mi-a zis, simplu: decat sa te vada X, Y sa te pupe-ntre buci, mai bine te vad doar eu.
Daca mi-ar fi interzis, cu siguranta nu m-as fi oprit si, din contra, incercam sa fumez cat mai putin ca sa pot compensa cumva.


PS: Cu femeile la fel. Ideal, facem triajul impreuna! Posted Image

#364
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,264
  • Înscris: 24.01.2008
Eu sper ca atitudinea asta impotriva fumatorilor este generalizata in randul comunitatii gay.  Asta ne-ar tine la adapost de eventuale scarbosenii avansuri.

#365
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008

View PostTS030, on 18 martie 2013 - 10:11, said:

Asa-i, fumatul nu poate decat sa-i afecteze tot restul vietii si, incet-incet, sa-i distruga sanatatea.

Simpla interdictie de-a fuma e apa de ploaie.



Intrebarea era pusa fumatorilor, detaliu care cred ca face o diferenta uriasa.

View Postjeffy86able, on 18 martie 2013 - 10:35, said:

Nici eu nu fumam de fata cu ai mei , desi ei stiau si mama chiar imi dadea cate o tigara cand isi aprindea si ea una .


Cred ca de pe la 17 ani, mama (care fuma odata la cateva saptamani) a inceput sa ma intrebe daca vreau si eu un fum de la ea. Intotdeauna am vrut :D. Iar chestia asta o ridica enorm de mult in ochii mei.

#366
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,522
  • Înscris: 06.01.2012
Mai bine . S-a pus in locul tau la varsta ta si si-a dat seama ca vei fi tentata de fumat la un moment dat . Si e mai bine sa stie ca mai aprinzi o tigara pe balcon decat un pachet de Carpati in scara blocului .

#367
Fumez_Vodca

Fumez_Vodca

    I'm so mean I make medicine sick

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 04.11.2012
Si fara filtru :lol:

#368
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012

View PostEnigel, on 18 martie 2013 - 16:28, said:

Intrebarea era pusa fumatorilor, detaliu care cred ca face o diferenta uriasa.
Nu intotdeauna obtii doar parerile care-ti convin, obisnuieste-te cu asta ;)

#369
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,264
  • Înscris: 24.01.2008
Pai nu era vorba de "parerile care-i convin", ci de "parerile (oamenilor) care-o intereseaza".
Ale voastre oricum erau clare.

#370
Serpone

Serpone

    malus dacus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,892
  • Înscris: 21.06.2006

View PostEnigel, on 18 martie 2013 - 08:31, said:




Serpone, in casa nu inseamna neaparat in living si suflat fumul in nasul parintilor. Era vorba de "sub acelasi acoperis", asta insemnand si pe balcon, poftim.



Cand pe balcon inseamna in casa, eu ma las de fumat! De fapt nu m-as  avanta asa , ca nu stiu ce balocn ai tu... :P Okj ''sub acelasi acoperis'' inteleg. Daca eu fumez in living poa' sa fumeze si el acolo. Daca eu fumez doar in bucatarie acolo fumeaza si el. Daca eu fumez doar pe balcon si il prind cu tigarea in living/bucatarie ii  bag tigarea pe gat!!

View PostBarboso, on 18 martie 2013 - 15:21, said:

Eu sper ca atitudinea asta impotriva fumatorilor este generalizata in randul comunitatii gay.  Asta ne-ar tine la adapost de eventuale scarbosenii avansuri.

Speri degeaba :( . Am patit-o eu! Cu tigarea in trompa mi-a oferit o bere. Auu zic , ce noroc pe mine! Cand am vazut ca statea pe mine ca scaiul pe oaie , imi tot spunea bombonel si se uita gales in ochii mei, mi-a stat berea in gat :).

#371
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,264
  • Înscris: 24.01.2008
Mda, nasol moment.

#372
Serpone

Serpone

    malus dacus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,892
  • Înscris: 21.06.2006

View PostBarboso, on 19 martie 2013 - 03:23, said:

Mda, nasol moment.
heheee am scapat virgin! Am depasit cu bine momnetul! Cu toate ca era sa se lase cu o bataie majora, am scapat cu bine :)

#373
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012

View PostBarboso, on 19 martie 2013 - 01:27, said:

Pai nu era vorba de "parerile care-i convin", ci de "parerile (oamenilor) care-o intereseaza".
Ale voastre oricum erau clare.
Aha, deci nu parerile nefumatorilor, nu ale fumatorilor care s-au lasat, ci exclusiv ale fumatorilor activi; si dintre astea, doar daca-s de acord. Ca alea-s singurele care conteaza.
Ia lasati aerele astea elitiste, ca-s numai fumuri. Ce zic eu e usor de observat, cu mintea limpede... tigara aia va controleaza viata si va distruge plamanii.

#374
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008

View PostTS030, on 19 martie 2013 - 08:19, said:

Aha, deci nu parerile nefumatorilor, nu ale fumatorilor care s-au lasat, ci exclusiv ale fumatorilor activi; si dintre astea, doar daca-s de acord. Ca alea-s singurele care conteaza.
Ia lasati aerele astea elitiste, ca-s numai fumuri. Ce zic eu e usor de observat, cu mintea limpede... tigara aia va controleaza viata si va distruge plamanii.


Ma intreb ce cuvant sau grup de cuvinte te-au facut sa ai o intelegere atat de redusa a intrebarii mele.

Repet, intrebarea mea era: cine din cei ce sunteti fumatori, ati fi de acord ca adolescentul vostru sa fumeze in casa?

Au raspuns atat fumatori, cat si nefumatori. Raspunsurile nefumatorilor, evident, nu ma interesau!! Ca daca m-ar fi interesat, i-as fi intrebat si pe ei Posted Image

P.S. Eu nu-s fumatoare.

View PostSerpone, on 19 martie 2013 - 03:20, said:

Speri degeaba Posted Image . Am patit-o eu! Cu tigarea in trompa mi-a oferit o bere. Auu zic , ce noroc pe mine! Cand am vazut ca statea pe mine ca scaiul pe oaie , imi tot spunea bombonel si se uita gales in ochii mei, mi-a stat berea in gat Posted Image.


Doamne, cat de distrus si disperat trebuie sa fii, ca sa faci ce-a facut ala? Posted Image

Edited by Enigel, 19 March 2013 - 08:37.


#375
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012
Cu intelegerea redusa, ia mai gandeste-te; postul meu facea referire la:

View PostEnigel, on 18 martie 2013 - 08:31, said:

fumatul e rahat pe bat, nu are ce rau sa-i faca la varsta aia
Ti s-a parut cumva ca am raspuns la intrebarea cu fumatul in casa? ;)

Apropo, si postul anterior era un raspuns pentru Barboso. Daca parerile noastre-s clare, ale dependentilor cum sunt? Cum altfel decat tulburi... mersi, le prefer pe alea clare Posted Image

Edited by TS030, 19 March 2013 - 09:05.


#376
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008

View PostTS030, on 19 martie 2013 - 09:00, said:

Cu intelegerea limitata, ia mai gandeste-te; postul meu facea referire la:




Postul tau facea referire la [...], numai ca ai citat altceva :D.

#377
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012
Ba s-avem pardon, am citat ce trebuie si-am bolduit partea relevanta.

#378
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008

View PostTS030, on 19 martie 2013 - 09:05, said:

Ba s-avem pardon, am citat ce trebuie si-am bolduit partea relevanta.


Relevanta pentru tine. Pentru mine era relevant fix ce am intrebat si nimic mai mult.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate