Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

Waze in Romania - Real time traffic software

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
2974 replies to this topic

#1243
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

 gra1, on 18 decembrie 2016 - 19:17, said:

Studiati pe net despre versiunile vechi, customizabile de utilizator, cu setarile ce raman pe device, nu pe serverele Google.
Nu poti sa ne spui tu direct care e ultima versiune buna, de ce mi-as adauga puncte false (n-am nici user logat macar, pierd ceva?) si care sunt setarile optime?

#1244
jozefin

jozefin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 24.10.2006
Cam de doua saptamani, patesc zilnic sa se opreasca rutarea cu mesajul 'Ai parcat aici'. Nu se pierde semnalul Gps sau celular, masina este in miscare! Nu-mi aduc aminte de vre-un update in ultima perioada, telefonul are Android 6. A mai patit cineva la fel?

#1245
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007
Poate ai vreo opțiune activata sa retina locul unde ai lăsat mașina (deși eu nu-mi amintesc de așa ceva, dar nici nu le stiu pe toate)...
La mine azi a făcut un update.

#1246
jozefin

jozefin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 24.10.2006
Nu o face in apropierea parcarilor, am patit-o chiar interurban, sigur nu am parcat niciodata pe campul ala... Posted Image

#1247
iliemirea

iliemirea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 17.07.2014
Cel mai probabil ai întrerupt aplicația în acel loc și el a memorat-o.

#1248
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007
Mai e o posibilitate că sa fi pierdut conexiunea la internet.
Azi, in editorul Waze, am observat și eu că un drum ce l-am făcut ieri era marcat din două bucăți, cu o bucata lipsa. Culmea, bucata lipsa era unde s-au pierdut conexiunea la internet ("se caută rețeaua..."). Că fost din cauza aplicației sau a telefonului, nu stiu.
La fel și alaltăieri la dus (a fost o călătorie dus-intors)...

#1249
vali692001

vali692001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 08.09.2005
Va salut și La multi ani!
Dupa ultimul update, dureaza foarte mult pana se conecteaza la sateliti. De cateva ori chiar s-a inchis aplicatia. Am crezut ca este tableta cu probleme, i-am dat o resetare dar degeaba. Mai are cineva aceasta problema?

Edited by vali692001, 05 January 2017 - 11:50.


#1250
dacianova

dacianova

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 26.06.2003

 danutzu_1069, on 20 decembrie 2016 - 13:42, said:

Colegu' gra1 nu stiu cine e si ce vrea de la nervii nostri... Zice ca e mare si tare in cracuit waze dar nu vine cu nimic concret. Face waze harcea-parcea si spala cu el pe jos de parca ar fi ultima carpa de lume.
Ne face nervii zdrente cu pareri personale.
Oare nu e cazul sa inceteze?
Sau sa vina cu ceva concret, iesit din eminenta sa cenusie.
Ai perfectă dreptate. Colegu' gra1 prinde numai posturi străine. Am citit si eu bazaconiile pe care le spune. Sincer la un moment dat am stat si m-am gândit foarte serios: oare în spatele acestui user name nu se ascunde chiar cel care a făcut si gândit aplicatia? Prea stie cum functionează serverele Google si cum trec cei doi fraieri pe o stradă si merg ca adormitii si uite asa apare trafic intens pe o stradă si toate celelalte bazaconii pe care le scoate din taste. Un sfat prietenesc. Nu-l băgati în seamă! E tipul omului care stie Tot dar de fapt nu stie nimic ;)

Edited by dacianova, 05 January 2017 - 20:14.


#1251
dacianova

dacianova

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 26.06.2003

 jericho, on 28 octombrie 2016 - 15:58, said:

confirm, la numere de casa e varza, am avut abateri si de sute de metri dar nu cred ca pentru asta a fost creat waze... el e facut sa te duca repede din A in B.
În general numerele de stradă (casă) le ia de pe GMaps. În Waze sunt foarte puține introduse. De aici și plângerile multor useri că au fost duși la sute de metri de destinație. În general, numerele introduse în Waze sunt mult mai exact puse decât cele din GMaps.

#1252
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,289
  • Înscris: 13.03.2015

 vali692001, on 05 ianuarie 2017 - 11:48, said:

Va salut și La multi ani!
Dupa ultimul update, dureaza foarte mult pana se conecteaza la sateliti. De cateva ori chiar s-a inchis aplicatia. Am crezut ca este tableta cu probleme, i-am dat o resetare dar degeaba. Mai are cineva aceasta problema?

Când ai făcut update?  Mie îmi găsește rapid sateliții. Mi s-a întâmplat să-mi spună că e în căutarea rețelei dar navigația mergea în continuare, probabil numai prin GPS. Dacă are importanță, Sony Z3. Ultima deplasare lunga, pe 2 ianuarie... 210 km, vreo 3ore jumătate, cu pauză de 15 min, fără să deconectez aplicația.

#1253
vali692001

vali692001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 08.09.2005
Cred ca in jurul datei de 29-30.12.2016. Oricum pe 1 ianuarie am mers peste 15-20 km si nu se conecta la sateliti. Am o tableta Samsung Galaxy Tab 3.

#1254
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,914
  • Înscris: 27.04.2010
Pe tableta merge mai greu decat pe telefon, ia in calcul si asta.

#1255
gra1

gra1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 22.02.2010
Dacianova, abia acum te-ai trezit dupa revelion? Daca faci parte din gasca utilizatorilor care stiu doar sa instaleze aplicatii asta nu inseamna ca doar atat se poate pe lumea asta in android...

#1256
dacianova

dacianova

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 26.06.2003

 gra1, on 06 ianuarie 2017 - 09:36, said:

Dacianova, abia acum te-ai trezit dupa revelion? Daca faci parte din gasca utilizatorilor care stiu doar sa instaleze aplicatii asta nu inseamna ca doar atat se poate pe lumea asta in android...
Ei na, ce să-i faci, unii se trezesc mai greu. Oricum după ce m-am trezit am instalat și eu Waze să văd cu ce se mănâncă. Cam atât mă pricep la android. Oricum a durat ceva până să-mi dau seama că trebuie să intru pe Google Play ca să-l pot instala. Omul cât trăiește, învață!

#1257
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,696
  • Înscris: 17.01.2008
@ dacianova.... raspuns de nota 10!!
Big like!

Daca nu te descurci cu unele amănunte... sa întrebi aici, pe forum, da?
:))))
Prietenii știu de de  ;)

#1258
dacianova

dacianova

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 26.06.2003

 danutzu_1069, on 06 ianuarie 2017 - 19:05, said:

@ dacianova.... raspuns de nota 10!!
Big like!

Daca nu te descurci cu unele amănunte... sa întrebi aici, pe forum, da?
:))))
Prietenii știu de de  ;)
Să fiți convinși că am să întreb. Sper să găsesc și răspunsuri la întrebările mele ;)

#1259
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,696
  • Înscris: 17.01.2008
:))
Da, da' pentru fiecare răspuns să ne dai și nouă din punctele tale waze. :D

#1260
soarce

soarce

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,467
  • Înscris: 02.10.2008
Stiti cumva daca Waze preia toate alertele de trafic ale politiei despre drumurile inchise, ambuteiaje, drum in lucru, conditii nefavorabile?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate