Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Waze in Romania - Real time traffic software

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
2968 replies to this topic

#1279
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Exact!

Edited by Bogdansv1, 23 February 2017 - 19:46.


#1280
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 28.11.2005
Bogdane, cred ca trebuie sa iti faci cont pe Facebook, te conecteaza oriunde. Am avut aceeasi problema! :)

#1281
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006

View Postvali692001, on 17 februarie 2017 - 05:55, said:

La mine pe un Galaxy S5, in meniul de activare a comenzilor vocale, la "navigate to/drive to" scrie ca "in aceasta versiune poti preciza sa navighezi doar care Acasa sau Serviciu", waze fiind versiunea 4.19.0.3.
Stie cineva de ce?

Asa mi-a facut si mie la inceput (cand testasem prima data), acum vad ca imi ia orice adresa.

#1282
al-padrino

al-padrino

    TCB

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,968
  • Înscris: 13.11.2016
Am si eu o intrebare.
Poti fi depunctat daca, din greseala, dai informatii eronate ?

#1283
babanu5

babanu5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 20.03.2006
Depunctat nu, ți se blochează posibilitatea de a mai face raportări

Dar asta la abateri repetate

#1284
al-padrino

al-padrino

    TCB

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,968
  • Înscris: 13.11.2016
Multumesc pt raspuns.
Mi s-a intamplat odata, din greseala, asta era mai la inceput....

#1285
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,688
  • Înscris: 17.01.2008
A bagat cineva de seama ca a aparut o noua optiune in waze? Mai precis in "wazeul meu"
Se numeste "magazinele mele" si pot fi salvate magazinele unde mergi in  mod curent.
Evident, nu la bacania din coltul strazii...

Cum se adauga magazine.... inca nu am inteles..

Edited by danutzu_1069, 25 February 2017 - 09:40.


#1286
iliemirea

iliemirea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 17.07.2014
Probabil ca se va putea în viitor, acum nu merge să salvezi.

#1287
dacianova

dacianova

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 26.06.2003

View PostBogdansv1, on 23 februarie 2017 - 19:31, said:

Am reusit intr-un final, culmea ca link-ul mi-a venit pe telefon. Prima data nu a functionat dar dupa cateva incercari, am reusit. Ce e amuzant e ca-mi apar numarul de puncte ce ma plaseaza in top 10% dar in acelasi timp imi spune ca sunt bebe Posted Image Voi vedea ce se intampla dupa o deplasare, principalul este ca mi-am recuperat setarile.
Sfat pentru toată lumea: pentru a evita probleme precum cea a lui Bogdan vă sfătuiesc să întrați în setări > cont și autentificare și să vă activați "Setări salvări Smart Lock". Astfel evitați toate neplăcerile care apar atunci când îți schimbi telefonul sau la orice reinstalare etc...

View Postrotnic, on 24 februarie 2017 - 13:30, said:

Bogdane, cred ca trebuie sa iti faci cont pe Facebook, te conecteaza oriunde. Am avut aceeasi problema! :)
Nu neapărat. Și cu logarea cu Facebook poți păți asta. Cel mai sigur e cu activarea Smart Lock.

View Postdanutzu_1069, on 25 februarie 2017 - 09:10, said:

A bagat cineva de seama ca a aparut o noua optiune in waze? Mai precis in "wazeul meu"
Se numeste "magazinele mele" si pot fi salvate magazinele unde mergi in  mod curent.
Evident, nu la bacania din coltul strazii...

Cum se adauga magazine.... inca nu am inteles..
Încă nu poți salva magazinele favorite.

View PostBogdansv1, on 23 februarie 2017 - 19:31, said:

Am reusit intr-un final, culmea ca link-ul mi-a venit pe telefon. Prima data nu a functionat dar dupa cateva incercari, am reusit. Ce e amuzant e ca-mi apar numarul de puncte ce ma plaseaza in top 10% dar in acelasi timp imi spune ca sunt bebe Posted Image Voi vedea ce se intampla dupa o deplasare, principalul este ca mi-am recuperat setarile.
Pentru toată lumea: Pentru a nu păți ceea ce a pățit Bogdan, intrați în aplicație în setări > cont și autentificare și activați "Setări salvări Smart Lock". Astfel evitați toate neplăcerile care apar în momentul în care schimbați telefonul sau reinstalați aplicația, etc...

#1288
dd13

dd13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 12.01.2017
Este cineva "Level 5 Editor" pe Waze? Am intampinat o problema la determinarea traseului spre niste localitati si am impresia ca este datorata unor restrictii de viraj setate gresit. Eu nu pot modifica harta Posted Image

De exemplu, cand caut rute spre localitatea Siscani (VS), ma duce pe traseul corect: http://imgur.com/QWhhh5Z
Insa cand caut rute spre localitatea imediat urmatoare, Tomsa (VS), pentru a doua jumatate a traseului, imi da o aberatie de ruta ce ocoleste cateva zeci de km: http://imgur.com/pJoFqqn


Cel putin aceste restrictii, daca inteleg eu corect modul de functionare a Waze, trebuie eliminate: http://imgur.com/a/BEOCn

#1289
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007
Cred că e mai bine să intri pe forumul waze.ro.

Sau să semnalezi  problema in editorul waze (de pe PC sau din aplicație).

#1290
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007

View Postdd13, on 05 martie 2017 - 15:36, said:

Este cineva "Level 5 Editor" pe Waze? Am intampinat o problema la determinarea traseului spre niste localitati si am impresia ca este datorata unor restrictii de viraj setate gresit. Eu nu pot modifica harta Posted Image

De exemplu, cand caut rute spre localitatea Siscani (VS), ma duce pe traseul corect: http://imgur.com/QWhhh5Z
Insa cand caut rute spre localitatea imediat urmatoare, Tomsa (VS), pentru a doua jumatate a traseului, imi da o aberatie de ruta ce ocoleste cateva zeci de km: http://imgur.com/pJoFqqn


Cel putin aceste restrictii, daca inteleg eu corect modul de functionare a Waze, trebuie eliminate: http://imgur.com/a/BEOCn
Vezi ca în ultima imagine atasata, esti in pagina Waze editor.
Ai in dreapta jos un simbol de chat.
Apasa pe el si vezi ca mereu sunt user Hi-Level care te pot indruma.

Cruseci(parca, nu am pc la indemana sa indru) este unul din ei.



#1291
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007
Cred că e "crusercc"...

#1292
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
@dacianova

Cand incerc sa activez smartlock-ul imi zice : This account uses custom passphrase encryption, which is unsupported at this time.

Deci n-am reusit sa-l activez!

#1293
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,138
  • Înscris: 22.05.2003
Waze and other traffic dodging apps prompt cities to game the algorithms

Quote

While traffic savvy GPS apps like Waze and Google Maps have provided users a way to get around traffic, it has caused massive headaches for city planners. Wochit-All

Call it planners versus algorithms.
Smartphone apps like Waze, a godsend for some road warriors because they shave minutes and even hours off their commutes with their creative detours off main highways, are causing headaches for city planners.
Using crosswalks, wider sidewalks and traffic lights, these transportation engineers aim to make neighborhood traffic slow, safe, and friendly for pedestrians — not send frustrated commuters barreling down side roads.

But the GPS-enabled computer programs often don't know that, or care. Their creators, such as Waze (owned by Google), are sympathetic, to a degree.

They may give cities tips on how to effectively game the program so a neighborhood detour doesn't seem that appealing. But at the end of the day, the purpose of the bots is to make use of all available road space, main thoroughfare or country lane.
The upshot is mounting frustration from cities, which are trying to thwart computer systems that are savvier than ever.

"Don't trust your apps!" reads one road sign in Fremont, a city of 225,000 people just north of San Jose. Located off the heavily congested 880 and 680 freeways, it's situated between major San Jose-area employers like Intel, Cisco Systems and eBay, and the more affordable housing suburbs in California's Central Valley.



#1294
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
ma poate invata si pe mine cineva cum sa fac ?
inainte pe samsung cand cineva imi trimetea o locatie pe whatsapp
dadeap clic pe locatie
si ma intreba ca ce vreau sa folosesc pt a merge la acea locatie optiunile fiind -google maps, waze, here maps-
acum desi am toate astea de mai sus instalate in telefon imi deschide direct google maps fara a avea optiunea de a folosi altceva gen whatsapp sau here
ce pot face ca sa pot alege ce gps folosesc ?
multumesc

#1295
vali692001

vali692001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 08.09.2005
Verifica sa nu fie setat google maps ca aplicatie implicita

#1296
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Unde sa verific,  in whatsapp sau in setarile telefonului?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate