Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Google Maps-directie

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Ce versiune de Linux Mint sa aleg?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

View Postspuser, on 21 ianuarie 2013 - 12:38, said:

Ok, m-am hotarat sa incerc Mint 14 Nadia, doar ca nu stiu care varianta sa aleg Xfce sau KDE?
In primul rand depinde de ce resurse are computerul tau !
Dar cel mai bine fa ce-a zis si @mdf, le probezi pe toate ca sa vezi care varianta iti place mai mult dintre Xfce, KDE, Cinnamon sau Mate Posted Image

bafta !

#20
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007

View Postshelder, on 12 ianuarie 2013 - 15:43, said:

am incercat si eu Ubuntu 12.04 si 12.10. am renuntat la ele doar pt faptul ca nu am reusit sa ma conectez la internet prin cablu (RDS). singura modalitate era prin modem. iar coolerul se invarte aproape la turatie maxima tot timpul indiferent ce faci pe el, nu ramane silentios ca in windows.

Cu un sudo pppoeconf 'problema'  (pentru configurarea rețelei) era foarte ușor rezolvată !

Edited by cris_ncs, 26 January 2013 - 19:48.


#21
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 09.04.2005
Nu cred ca e de vina doar Linuxul, eu, dupa o deconectare/reconectare facuta de cei de la RDS n-am mai reusit sa ma conectez cu toate ca foloseam aceeasi distributie si aceleasi setari care inainte functionasera. Culmea e ca o distributie mai veche a functionat.

#22
monolite

monolite

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 991
  • Înscris: 15.08.2011
mai bine incearca Linux Mint Maya ... are suport pana in 2017 fata de celelalte versiuni

#23
Huza

Huza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 07.11.2006
Folosesc fara probleme Mint 14, Cinnamon. Pana acum sincer n-am vazut distributie mai bine finisata, sunt in schimb ceva probleme cu repositories, unele sunt unreachable din cand in cand.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate