Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...
 La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil (2023)
 Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

Ce componente trebuie sa schimb d...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 

Samsung I9105 Galaxy S2 Plus

- - - - -
  • Please log in to reply
4092 replies to this topic

#4051
tek_ids

tek_ids

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 03.11.2009
Cred ca 4.2 . Acum am dezinstalat si actualizarile aplicatiei...sa vedem cum performa akm.

Edited by tek_ids, 15 September 2015 - 14:10.


#4052
pustiul_red

pustiul_red

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 09.01.2010
Adopt s2/s2+ :lol:

#4053
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,871
  • Înscris: 26.02.2010
Telefonul are o problema cu butonul home, trebuie apãsat de cateva ori ca sa reacționeze. Posibile cauze? Telefonul a ieșit din garantie.

#4054
90177ro

90177ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 04.08.2006
Trebuie inlocuita folia de sub butonul home, te costa undeva la 50 de lei intr-un service gsm

#4055
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,871
  • Înscris: 26.02.2010
multumesc frumos :)

#4056
dudutudor21

dudutudor21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.10.2015
Detin un Samsung Galaxy S2 Plus si as vrea sa instalez pe acest smartphone versiunea CM12.1 pentru ca sunt satul de ''fitele'' care le face TouchWizz-ul de la Samsung. Sunt aici sa intreb daca este cineva dispus sa imi explice pas cu pas cum sa procedez deoarece nu sunt ''expert'' in acest domeniuPosted Image . Tin sa mentionez ca am cumparat telefonul cu android 4.1 JB dupa care am facut update-ul official la 4.2 JB. Deasemenea telefonul nu a suferit niciun root sau chestii de genul pana acum. Totul este asa cum e normal de cand l-am scos din cutie. As vrea ca in urmatoarele zile cineva sa imi explice pe indelete cum sa procedez pentru ca e prima data cand fac acest lucru si nu vreau sa esuez Posted Image . As fi recunoscator persoanei care si-ar face putin timp sa imi explice pas cu pas poate si cu un video... Posted Image  
Totodata, as vrea sa stiu pareri de la cei care au CM. Eu am auzit ca se misca mai ok telefonul...
Multumesc mult de ajutor si sa aveti o seara faina :) Ciao Posted Image

#4057
uNNNk

uNNNk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 04.11.2014

 dudutudor21, on 05 octombrie 2015 - 19:03, said:

Detin un Samsung Galaxy S2 Plus si as vrea sa instalez pe acest smartphone versiunea CM12.1 pentru ca sunt satul de ''fitele'' care le face TouchWizz-ul de la Samsung. Sunt aici sa intreb daca este cineva dispus sa imi explice pas cu pas cum sa procedez deoarece nu sunt ''expert'' in acest domeniuPosted Image . Tin sa mentionez ca am cumparat telefonul cu android 4.1 JB dupa care am facut update-ul official la 4.2 JB. Deasemenea telefonul nu a suferit niciun root sau chestii de genul pana acum. Totul este asa cum e normal de cand l-am scos din cutie. As vrea ca in urmatoarele zile cineva sa imi explice pe indelete cum sa procedez pentru ca e prima data cand fac acest lucru si nu vreau sa esuez Posted Image . As fi recunoscator persoanei care si-ar face putin timp sa imi explice pas cu pas poate si cu un video... Posted Image  
Totodata, as vrea sa stiu pareri de la cei care au CM. Eu am auzit ca se misca mai ok telefonul...
Multumesc mult de ajutor si sa aveti o seara faina Posted Image Ciao Posted Image

Orice CM pe care o sa il iei , o sa aibe performante MULT mai mari ca cel stock [inafar de aplicatii , de obicei aplicatiile(jocuri mai ales) daca iti mergeau bine asa o sa mearga cam pe orice rom , dar sunt si exceptii] .
Nu mai am versiunea originala (care era in engleza) a tutorialului , doar o versiune "tradusa" : /// Chestia asta o faci pe propria raspundere , iar daca nu reusesti garantia nu o sa te ajute.

Spoiler

Cu video nu pot sa te ajut pentru ca nici nu am cu ce sa il filmez si nici nu vreau sa sterg tot din telefon si sa stau cateva ore sa il filmez...
Daca urmezi intocmai tutorialul si telefonul nu are vreo alta problema , o sa reusesti Posted Image.
Tutorialul original in engleza este mult mai in spate , nu stiu pe ce pagina , daca vrei poti sa mai astepti sa il posteze altcineva.
Se mai intampla ca andixlm (cel care porteaza CM-ul pt noi) sa mai greseasca cate ceva in unele versiuni , dar de obicei urmatoarea versiune postata rezolva majoritatea problemelor . El posteaza o noua versiune cam la 2-3 saptamani , cateodata si mai repede , depinde daca sunt probleme sau nu.

Edited by uNNNk, 05 October 2015 - 20:07.


#4058
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,835
  • Înscris: 07.06.2014
nesimtitii de la google, pe langa faptul ca au oprit accesul la youtube pe acest telefon, acum au oprit si google play. nu se mai poate intra decat prin wifi. orice tine de conexiunea de date, au oprit accesul.

#4059
maxxdanniel

maxxdanniel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 02.09.2012
Windows 10, nu "vede" , deloc telefonul. Am instalat si Kies, si driverele SAMSUNG USB Driver for Mobile Phones, nimic. In Settings > Devices  > Conncted devices , imi spune ca : GT-I19105P driver is unavaialble. Ceva solutii ??
Attached File  Capture.PNG   11.76K   21 downloads

#4060
90177ro

90177ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 04.08.2006
Nu situ ce ai putea face, eventual sa incerci un wipedata/factory reset. La mine il vede windows 10 fara probleme (atat cu soft oficial cat si cu soft custom)... fara a instala manual niciun driver

#4061
maxxdanniel

maxxdanniel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 02.09.2012

 90177ro, on 09 octombrie 2015 - 09:22, said:

Nu situ ce ai putea face, eventual sa incerci un wipedata/factory reset. La mine il vede windows 10 fara probleme (atat cu soft oficial cat si cu soft custom)... fara a instala manual niciun driver
MERCI, A MERS !!

#4062
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
folosesc acest rom
http://forum.xda-dev...d-12-1-t3084287

Problema este ca ultima versiune mi-a dat peste cap telefonul.
Am revenit la o versiune mai veche dar nu reusesc sa-i mai dau de cap la adaugarea de nr de pe sim.
Inainte aveam din ce imi aduc aminte in dreapta sus optiune de import de pe sim sa bag nr-le de telefon. Acum ciuciu. Am invartit,am rasucit toate setarile nimic, nu mai gasesc.

Pe youtube am vazut la cei ce instaleaza cyanomod ca se instaleaza default o aplicatie sim toolkit, banuiesc ca aia ajuta. Dar la mine nu se instaleaza.

#4063
keim

keim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 20.01.2009
Salut!

Am achizitionat un samsung galaxy s2 (I9100), 16gb de la o cunostinta blocat in reteaua vodafone. Ca sa il deblochez (pt orange) l-am rootat am instalat supersu si un program din goole play pt deblocare retea, acum telefonul este ok dar consider ca se descarca bateria prea repede. As dori sa ii fac full unroot din super su dar intrebarea mea este: dupa unroot se va bloca iar in reteaua vodafone? atunci cand fac unroot pierd datele din telefon?4

Multumesc!

#4064
uNNNk

uNNNk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 04.11.2014

 keim, on 27 octombrie 2015 - 21:45, said:

Salut!

Am achizitionat un samsung galaxy s2 (I9100), 16gb de la o cunostinta blocat in reteaua vodafone. Ca sa il deblochez (pt orange) l-am rootat am instalat supersu si un program din goole play pt deblocare retea, acum telefonul este ok dar consider ca se descarca bateria prea repede. As dori sa ii fac full unroot din super su dar intrebarea mea este: dupa unroot se va bloca iar in reteaua vodafone? atunci cand fac unroot pierd datele din telefon?4

Multumesc!

Salut !

Din pacate ai postat in topicul gresit , S2 nu are legatura cu S2 Plus ... Dar , fiind un telefon Samsung , cel mai probabil pt unroot o sa trebuiasca sa instalezi stock Rom-ul si cel mai probabil o sa stergi tot ca sa mearga cum trebuie..
Poti incerca sa dai unroot din aplicatia SuperSU (Nu o sa pierzi datele) , dar nu stiu sigur daca o sa mearga . Nu stiu nici daca o sa pierzi "deblocarea".

Edited by uNNNk, 27 October 2015 - 21:51.


#4065
maxxdanniel

maxxdanniel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 02.09.2012
Am instalat CM12.1 (Ultima versiune / Android 5.1.1), toate bune si frumoase, pana acum. Singura problema ar fi ca nu mai primesc notificari pop-up, decat daca sunt conectat la internet prin wireless, desi am pe cartela (orange) aproape 2 Gb de trafic. Am incercat sa remediez asta din setari, dar nu am gasit nimic.

#4066
90177ro

90177ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 04.08.2006
De obicei setarile nu sunt facute cum trebuie dupa instalarea softului custom. Vezi sa ai asa: Mai multe retele -> Retele mobile -> Nume puncte de acces -> Orange internet (net) (asta sa fie selectat).

#4067
tek_ids

tek_ids

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 03.11.2009
Este ultimul meu post pe aceasta arie, am trecut la alt model .
Una peste alta , S2+ pentru mine a fost un telefon super ok. Va doresc sa va bucurati in continuare de acest telefon fara evenimente !
Toate bune!

Ps. Daca este cineva interesat de S2+ , astept un pm

#4068
maxxdanniel

maxxdanniel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 02.09.2012

 90177ro, on 28 octombrie 2015 - 08:01, said:

De obicei setarile nu sunt facute cum trebuie dupa instalarea softului custom. Vezi sa ai asa: Mai multe retele -> Retele mobile -> Nume puncte de acces -> Orange internet (net) (asta sa fie selectat).
Multumesc, a functionat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate