Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Google Maps-directie

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Autoflagelarea de Ashura

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
48 replies to this topic

#19
Narcotango

Narcotango

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 581
  • Înscris: 27.12.2012

View PostAntilopaBongo, on 07 ianuarie 2013 - 15:30, said:

Situatia e sub control. Cazanul 8 e deja in constructie. Se cere suplimentarea urgenta a capacitatii si e ordin de jos ca trebuie sa grabim si selectia. Seful zicea ceva de o aplicatie de ordonare dupa frecventa folosirii anumitor cuvinte, dar eu pana nu vad, nu cred.
PS Daca mai ratezi vreo sedinta, o sa fii promovata. N-ai scapare.

Roger.
La tine a ajuns comunicatul ăla că cică primul criteriu de selecție e prostia?

PS Posted Image

#20
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postpoarta-cunoasterii, on 07 ianuarie 2013 - 14:59, said:

Am primit mesaj ca ThinkAbout, care este pe ignore (din cauza atacului repetat la persoana nedublat de emisie de idei) si ale carei mesaje nu i le pot citi, a postat imagini despre asta, asa ca am fost nevoit sa explic ce e cu aceasta practica. Indignarea trebuie sa i se adreseze ei, ea a deschis acest subiect, eu doar l-am pus in limitele si contextul sau real. Ok?
Bai incultuo mai tranteste un copypaste ca mai mult nu duci, de fapt topicul asta l-ai deschis ca am deschis eu subiectul cu flagelarea de ashura si tu ai datoria spirituala si loiala fata de sponsorii tai, din iran sa ascunzi tot putregaiul si sa-l parfumezi
insa la cat de habarnista esti nici copypaste nu stii sa faci
Imamii interzic acest lucru, spune inculta
Nu spune Quranul interzice pentru ca nu mai tine nimeni cont de el intrucat islamul oricum nu exista, ei nu sunt musulmani ci imamisti.

View Postnazdaq, on 07 ianuarie 2013 - 15:34, said:

daca-i cineva care sa considere ashura o practica civilizata si fireasca, ii rugam sa ne confirme aceasta. si motivele, daca se poate.
este interzisa de quran, insa nu mai tine nimeni cont de ce scrie acolo
maimutaresc religia dupa cum le place, oricum au facut un talmes balmes de unde si barbaria spirituala, decadenta, imoralitatea
ce vezi tu nu-s musulmani normali, ci propagandisti, vanzatori de religie, profitangii
de regula astia ucid musulmanii civilizati si se opun reformelor.

#21
AntilopaBongo

AntilopaBongo

    Lapin Kulta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,456
  • Înscris: 12.10.2012

View PostNarcotango, on 07 ianuarie 2013 - 15:35, said:

Roger.
La tine a ajuns comunicatul ăla că cică primul criteriu de selecție e prostia?

PS Posted Image

Pai ala era primul. Celalalt decurgea firesc. Si mandria e tot rezultanta.
Ai lipsit la multe sedinte deja. Deci nu mai ai nicio sansa, vei fi promovata. Sa stii ca eu am incercat sa te salvez!
Over and out Posted Image

Edited by AntilopaBongo, 07 January 2013 - 15:38.


#22
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012
think, eu ma adresam multimii de conturi facute in 2005 si 2006, fara mai mult de 5 postari la activ, care brusc au manifestat o curiozitate nebuna de a afla cine-i dama asta bine si de consumatie pe nume ashura.
ma gandeam ca poate au o opinie. zici ca n-au? n-au voie? ei, asta da explicatie.

ups, vin si alea tinerele, din 2011.

Edited by nazdaq, 07 January 2013 - 15:42.


#23
Billy

Billy

    Cautator ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,256
  • Înscris: 26.06.2005
Mesaj moderator:


A inceput un an nou. La multa forumeala tuturor!
La fel pentru useri ca si pentru moderatori, pare sa fie un an mai ... greu decat precedentul.
Pe aceasta arie unde sunt moderator, va promit pentru 2013 cat se poate de multa impartialitate si toleranta dar si o si mai ferma intransigenta fata de userii necivilizati.


... incepand din acest moment.

#24
Narcotango

Narcotango

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 581
  • Înscris: 27.12.2012

View PostAntilopaBongo, on 07 ianuarie 2013 - 15:38, said:

Pai ala era primul. Celalalt decurgea firesc. Si mandria e tot rezultanta.
Ai lipsit la multe sedinte deja. Deci nu mai ai nicio sansa, vei fi promovata. Sa stii ca eu am incercat sa te salvez!
Over and out Posted Image

Am impresia că la cazane atmosfera e mai respirabilă decât aici ... Să vezi ce va fi jos după ce ajunge acolo toată șleahta. Posted Image

#25
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012
din care moment, billy? ala de deasupra mea sau ala de sub tine?

#26
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postnazdaq, on 07 ianuarie 2013 - 15:40, said:

think, eu ma adresam multimii de conturi facute in 2005 si 2006, fara mai mult de 5 postari la activ, care brusc au manifestat o curiozitate nebuna de a afla cine-i dama asta bine si de consumatie pe nume ashura.
ma gandeam ca poate au o opinie. zici ca n-au? n-au voie? ei, asta da explicatie.
nu numai ca nu au opinii, insa fara copypaste din imami nu stiu nici ce naiba este aia religie
o turma care adora un om asta-s shia
si fac pe mimosele neprihanite
poarta habar nu are de islam
orice musulman normal la cap ca exista si din acestia, desi se chinuie poarta si cei ca ea sa-i ameteasca cu fatwa si alte rasuciri religioase iti puncta doar atat
sura 2, versetul 195
nu vezi ca nici macar nu citeaza quranul
nu vezi ca bonga mintea cu buna stiinta pe varsta aishei cum ca mohammad nu s-a atins de celelalte neveste desi a avut un copil cu una iar restul musulmanilor taceau in aceasta priviinta iar cu voi se certau pe altele
astia de pe forum sunt mincinosi, fatarnici si propagandisti pe bani.
rolul lor este de a ametii cu minciuni diverse persoane ca sa le converteasca.
o afacere
nimic spiritual, nimic religios

Edited by ThinkAbout, 07 January 2013 - 15:50.


#27
Ascary

Ascary

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 16.01.2007

View PostBilly, on 07 ianuarie 2013 - 15:43, said:

Mesaj moderator:


A inceput un an nou. La multa forumeala tuturor!

salve Billy si bine-ai venit. Vezi ca mi-a dat o tanti o gramada de puncte de penalizare pentr-o gluma acolo.
Poate mai tai din ele (de Dragobete) sa ies si eu mai ieftin ca in ritmu' asta pierde forumu' un user de valoare. :)

View PostNarcotango, on 07 ianuarie 2013 - 15:35, said:


Roger.
La tine a ajuns comunicatul ăla că cică primul criteriu de selecție e prostia?

caprioara ne vrea binele sa stii :)

#28
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

View PostThinkAbout, on 07 ianuarie 2013 - 15:49, said:

daca te enervezi si-ti pierzi controlul pe cuvinte le faci jocul, think.

ridicolul va ucide islamul, nu-i nevoie sa lupti prea inversunat. relax, amuza-te. e loc.

si acum inapoi la topic.

ashura, pentru?

#29
AntilopaBongo

AntilopaBongo

    Lapin Kulta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,456
  • Înscris: 12.10.2012

View PostThinkAbout, on 07 ianuarie 2013 - 15:49, said:


nu vezi ca bonga mintea cu buna stiinta pe varsta aishei cum ca mohammad nu s-a atins de celelalte neveste desi a avut un copil cu una iar restul musulmanilor taceau in aceasta priviinta iar cu voi se certau pe altele
Te referi cumva la mine? Da-mi te rog citatul exact unde am zis asa ceva. Ca n-am zis, ceea ce inseamna ca minti sau esti tu... cam tulburata.
Cat despre "restul musulmanilor", nu stiu ce sa zic, dar te rog sa nu ma incluzi in categoria asta. Nu apartin cultului islamic. E cam a zecea oara cand o spun. Daca e nevoie, mai repet, ca nu toata lumea intelege romaneste, asa cum nu toata lumea intelege.

#30
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View PostAntilopaBongo, on 07 ianuarie 2013 - 15:55, said:

Te referi cumva la mine? Da-mi te rog citatul exact unde am zis asa ceva. Ca n-am zis, ceea ce inseamna ca minti sau esti tu... cam tulburata.
Cat despre "restul musulmanilor", nu stiu ce sa zic, dar te rog sa nu ma incluzi in categoria asta. Nu apartin cultului islamic. E cam a zecea oara cand o spun. Daca e nevoie, mai repet, ca nu toata lumea intelege romaneste, asa cum nu toata lumea intelege.
Iti amintesti cand ai negat ca m-ai insultat pe topicul holocaust si cand ti-am adus citatul te-ai facuta ca ploua?
Iti caut citatul sa-ti arat fatarnicia iar drept dovada ca nu ai caracter o sa-ti arat ca iar te faci ca ploua
Eu nu sunt tulburata, nu pot suporta fatarnicia si minciuna si ipocrizia
Oamenii de acest tip- ca cei ce populeaza fundatiile poarta cunoasterii, taiba si restul au distrus partea asta de lume numita orientul mijlociu

View Postnazdaq, on 07 ianuarie 2013 - 15:52, said:

daca te enervezi si-ti pierzi controlul pe cuvinte le faci jocul, think.

ridicolul va ucide islamul, nu-i nevoie sa lupti prea inversunat. relax, amuza-te. e loc.

si acum inapoi la topic.

ashura, pentru?
Am vazut cu ochii mei acum cativa ani cum isi flageleaza bebelusii si mi-a venit sa urlu de durere
Cu ochi mei nazdaq
Mi s-a intors stomacul pe dos, mai aud si acum urletele copilasului in timp ce-l cresta ta-su.
ashura pentru a comemora cum s-au luptat pentru ciolanul puterii
razboi civil musulman
nu s-a terminat
continua
reeditat in ultimii 1400 de ani

#31
AntilopaBongo

AntilopaBongo

    Lapin Kulta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,456
  • Înscris: 12.10.2012

View PostThinkAbout, on 07 ianuarie 2013 - 16:13, said:

Iti amintesti cand ai negat ca m-ai insultat pe topicul holocaust si cand ti-am adus citatul te-ai facuta ca ploua?
Iti caut citatul sa-ti arat fatarnicia iar drept dovada ca nu ai caracter o sa-ti arat ca iar te faci ca ploua
Eu nu sunt tulburata, nu pot suporta fatarnicia si minciuna si ipocrizia
Oamenii de acest tip- ca cei ce populeaza fundatiile poarta cunoasterii, taiba si restul au distrus partea asta de lume numita orientul mijlociu

Draga, nu imi aminteam sa te fi insultat. De altfel, nici nu te insultasem, am remarcat un comportament pe care il pastrezi si in ziua de azi.
Cu privire la varsta Aishei, poti cauta cat vrei, nu vei gasi. Motivul e simplu: nu m-am exprimat in niciun fel referitor la varsta Aishei. Singurul lucru pe care l-am spus a fost ca atunci speranta de viata era alta, oranduirea sociala era alta si ca nu are sens sa judecam perioada aceea cu niste criterii actuale. Am mai zis si ca dementi sunt cei care vor sa traiasca acum urmand criteriile de atunci. Asta ca sa iti improspatez memoria!

Te rog sa te abtii la comentarii referitoare la caracterul meu. Faptul ca tu te certi cu toata lumea si nu iti mai amintesti cine a zis ce a zis nu are legatura cu caracterul meu.

Vad ca se mai presupune o precizare: nu imi pasa de varsta Aishei. Asta am zis si pe topicul respectiv. Nu consider ca e relevanta varsta ai in contextul intelegerii spiritului religiei islamice. I-am spus si Portii lucrul asta si sigur vei gasi postarea. Ca tu te incapatanezi sa ataci pe toata lumea si sa acuzi pe oricine de minciuna are legatura cu caracterul, e drept. Al tau.

#32
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010

View Postpoarta-cunoasterii, on 07 ianuarie 2013 - 14:59, said:

Am primit mesaj ca ThinkAbout,
Presupun ca mesagerul lui Allah te tot informeaza în legatura cu postarile lui Think, nu? :rolleyes:

#33
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View PostAntilopaBongo, on 07 ianuarie 2013 - 16:26, said:

Draga, nu imi aminteam sa te fi insultat. De altfel, nici nu te insultasem, am remarcat un comportament pe care il pastrezi si in ziua de azi.
ba da, numai ca nu-ti vei recunoaste neam insultele chit ca pot sa ti le repostez de n-shpe mii de ori
caracter de mimosa neprihanita, ea sfanta restul cu carater indoielnic
pattern mental de ja identificat
fuga de responsabilitate
este tipic tie

View PostAntilopaBongo, on 07 ianuarie 2013 - 16:26, said:

Cu privire la varsta Aishei, poti cauta cat vrei, nu vei gasi. Motivul e simplu: nu m-am exprimat in niciun fel referitor la varsta Aishei.
am spus eu ceva de varsta aishei, tu ai spus doar ca mohammad nu a avut copiii cu nici una din nevestele luate dupa khadija lasand oarecum sa se inteleaga ca nu le-ar fi atins
tu sau alter egoul tau tongo.

View PostAntilopaBongo, on 07 ianuarie 2013 - 16:26, said:

Faptul ca tu te certi cu toata lumea
Nu ma cert cu nimeni, ci fac ceva mai mishto, le dovedesc minciuna fatarnicilor
cred ca-i nashpa sa le vare cineva dovezi
ei vor o societate in care minciuna sa le fie crezuta si in care minciuna sa fie ridicata la rang de adevar absolut
de ce vor asta
simplu, pentru ca au mintit enorm si o minciuna genereaza alta iar acum li se surpa esafodajul

#34
AntilopaBongo

AntilopaBongo

    Lapin Kulta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,456
  • Înscris: 12.10.2012

View PostThinkAbout, on 07 ianuarie 2013 - 16:32, said:

ba da, numai ca nu-ti vei recunoaste neam insultele chit ca pot sa ti le repostez de n-shpe mii de ori
caracter de mimosa neprihanita, ea sfanta restul cu carater indoielnic
pattern mental de ja identificat
fuga de responsabilitate
este tipic tie

am spus eu ceva de varsta aishei, tu ai spus doar ca mohammad nu a avut copiii cu nici una din nevestele luate dupa khadija lasand oarecum sa se inteleaga ca nu le-ar fi atins
tu sau alter egoul tau tongo.

Corect, deci nu conteaza cine a spus, ce a spus. Important e sa te certi tu cu cineva si sa insulti.  Fii linistita, esti singura care are un alter-ego. Eu ma descurc mono.
Mimoza, eu? Nu. Caracter indoielnic tu? O fi, ca prea zici cu foc.

#35
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View PostAntilopaBongo, on 07 ianuarie 2013 - 16:36, said:

Corect, deci nu conteaza cine a spus, ce a spus. Important e sa te certi tu cu cineva si sa insulti.  Fii linistita, esti singura care are un alter-ego. Eu ma descurc mono.
Mimoza, eu? Nu. Caracter indoielnic tu? O fi, ca prea zici cu foc.
ba conteaza
musulmanii erau in zona, si ar fi trebuit daca se dovedeau de buna credinta sa scrie
incorect, mohammad a avut un baiat pe nume ibrahim
insa au tacut pentru ca era un adevar incomod, pentru ca oricum nu-i intereseaza, dupa cum am demonstrat deja ca poarta habar nu are sa combata folosind ganduri proprii ci cearceafuri copypaste
habar nu avea de versetul din quran, eu am avut pentru ca dupa ce am vazut pe viu torturarea bebelusilor prietenii mei musulmani mi-au aratat cat de ticniti erau shiiti care practicau asa ceva cu fragmentul respectiv
iar prietenii mei, considera tot ce face poarta prin romania o activitate meschina de vanzare de religie, nicidecum ceva spiritual, nobil s.a.m.d.
aia cu misiunile nobile isi risca viata sa extraga civili din zone de conflict sau sa acorde ingrijiri medicale sau strang bani pentru a hrani oameni aflati intr-o situatie disperata

Edited by ThinkAbout, 07 January 2013 - 16:43.


#36
poarta-cunoasterii

poarta-cunoasterii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 19.01.2012

View PostSophistiKat, on 07 ianuarie 2013 - 16:31, said:

Presupun ca mesagerul lui Allah te tot informeaza în legatura cu postarile lui Think, nu? Posted Image
Nu ma informai si tu intr-o perioada ce mai zicea ea pe ici, pe colo? Fara sa iti fi cerut asta? Posted Image

Edited by poarta-cunoasterii, 07 January 2013 - 16:49.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate