Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 

Șiismul în secolul al III-lea d.H./al IX-lea d.C.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
36 replies to this topic

#19
poarta-cunoasterii

poarta-cunoasterii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 19.01.2012

View PostSophistiKat, on 07 ianuarie 2013 - 01:50, said:

Iarasi delirezi...unde am spus eu ceva de balacareala? Eram curioasa daca te-ai mai destins putin, dar e limpede ca nu! Tu înca confunzi forumul cu academia, lumea virtuala e mai mult un loc de recreatie, nu de studiu...apoi sa nu te mire ca esti luat peste picior! Posted Image
Nu, draguta, desigur, dar ideea e ca daca iti permiti sa fii atat de arogant si inversunat impotriva islamului, trebuie sa ai ceva cunostinte, trebuie sa existe o proportionalitate intre acuzatii si dovezi. Daca nu exista, atunci ori relaxezi tonul, ori ridici stacheta raportat la argumentare. Stiu sa fiu si prietenos si sa ma hlizesc, dar cu prieteni reali, nu cu mujahedini virtuali nemusulmani Posted Image

Edited by poarta-cunoasterii, 07 January 2013 - 02:09.


#20
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
Din islamul shiit, poze despre inalta spiritualitate a automutilarii
[ http://www.martinfrost.ws/htmlfiles/april2008/ashura02.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://4.bp.blogspot.com/_IS7McnQJ1Co/SWS8IX3offI/AAAAAAAABHY/pNaPTnM0-CY/s400/ashura%252008%2520-%25202.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://i.huffpost.com/gadgets/slideshows/15048/slide_15048_210456_large.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Din statul eminamente islamic shiit, cum sa venerezi un conducator mai mult decat pe Dumnezeu punand poze de 30 metri peste tot
Religia si khalashnikovul, un spiritual al religiei pacii si instrumentul de instalare a pacii, adica aducator de moarte=pace vesnica
[ http://graphics8.nytimes.com/images/2007/09/24/world/24iran.600.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Pictandu-l pe lider la dimensiuni uriase
[ http://thechronicleherald.ca/sites/default/files/imagecache/ch_article_main_image/articles/02196385.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


In timp ce unii crapa de foame in Iran si cazut pe strada din prea multa spiritualitate femeile de langa nu-i acorda nici o atentie, pesemne asta-i cultura lor
[ http://1.bp.blogspot.com/_nWpwm6lhWUs/RpWnorqDyzI/AAAAAAAAAJM/JqiM4dotdwM/s320/Homeless%2BChild%2BIran.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://1.bp.blogspot.com/_nWpwm6lhWUs/RpWnxrqDy0I/AAAAAAAAAJU/_ggX88_OLvE/s320/Abandoned%2BChild%2BIran.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012
asta cu pictatu' ayatolahului nu-i idolatrie?

#22
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
Si vin pe forum si ne vand gogosi
Iranienii nu s-au transformat peste noapte, religia i-a adus pe unii in stadiul respectiv
Nu pe toti, altii se lupta sa scape de oranduirea ticaloasa a imamilor
Si vine poarta diafana sa prezinte cat de adevarat, perfect este islamul shiit
Daca  ajung clericii de tipul ayatolahilor sa se infiltreze in romania si sa puna mana pe putere, Ceausescu a fost mic copil.

View Postnazdaq, on 07 ianuarie 2013 - 13:34, said:

asta cu pictatu' ayatolahului nu-i idolatrie?
Au pozele imamilor si mormintele lor si fac pelerinaje si se roaga la poze dupa care-i acuza pe ortodocsii romani de idolatrie
Fatarnici si mincinosi, asa sunt
uite si armata lui Mahdi, imamul ocultat
[ http://i190.photobucket.com/albums/z266/danos714/IRAQ_MAHDI_ARMY_sff-_BAG10906111732.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#23
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010

View Postpoarta-cunoasterii, on 07 ianuarie 2013 - 02:09, said:

Nu, draguta, desigur, dar ideea e ca daca iti permiti sa fii atat de arogant si inversunat impotriva islamului, trebuie sa ai ceva cunostinte, trebuie sa existe o proportionalitate intre acuzatii si dovezi. Daca nu exista, atunci ori relaxezi tonul, ori ridici stacheta raportat la argumentare. Stiu sa fiu si prietenos si sa ma hlizesc, dar cu prieteni reali, nu cu mujahedini virtuali nemusulmani
Mujahedin nonmusulman? Cam fortat conceptul, nu crezi, amice? Mujahedinul e prin excelenta musulman...

Te înseli, mataluta, nu trebuie sa fii un expert în doctrina islamica pt. a te opune acestei religii, în schimb trebuie sa te uiti atent la rezultatele sociale obtinute acolo unde s-a instalat aceasta religie.
La fel, nu trebuie sa fii un expert în doctrine politice ca sa respingi comunismul, e suficient sa citesti putina istorie...

#24
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

View Postpoarta-cunoasterii, on 06 ianuarie 2013 - 22:20, said:


Te-am onorat cam mult cu atentia in conditiile in care nu ai nimic de spus, in fapt. Oricine iti citeste postarile vede cum ataci, nu ai o singura postare fara un atac. Evident, daca iti aduc postarile spui ca glumeai si ca nu am simtul umorului., dar umorul e o conventie, in functie de mediul in care te invarti. Iti repet, ce e amuzant pentru manelisti e dezgustator pentru altii, fiecare se amuza de ceea ce intelege, la nivelul la care intelege. Acum du-te la bascalia ta, noapte buna.

ian spuneți-mi domniile voastre unde anume o iau la bășcălie în posturile astea (de par examplu)

View Postgigel de hohențolărn, on 05 ianuarie 2013 - 13:52, said:

[...]

View Postgigel de hohențolărn, on 05 ianuarie 2013 - 18:03, said:

[...]
pe thinkabout? unde anume o atac, atunci când mă contrazic cu ea? de ce n-o iau la mișto, și nu-i adresez ironii sau mai știu eu ce? hai că vă răspund tot eu. pencă ea e de bună credință, e deșteaptă, isteață, simpatică și un partener de discuții mișto pt că nu folosește o limbă de lemn în exprimare.

voi în schimb jurați după modelu lu băse - n-am lovit băiatu nici cu pumnu-n plex, nici cu palma peste față. și zic VOI, pentru că sunteți VOI, chiar dacă, vezi șpil, poarta-cunoașterii scrie numai de pe un IP. hai serios, și ce, asta nu înseamnă că în spatele ip-ului nu se află întreaga asociație, compusă din nuș câți adepți. o dați pe după deșt în cel mai penibil mod cu putință. vă ascundeți în spatele celui mai jenant limbaj de lemn. și pe cale de consecință vă tratez ca atare. adicătelea vă pot lua numai în neserios.
o sară bună și s-aveți grijă la bască :lol:

View PostThinkAbout, on 07 ianuarie 2013 - 13:32, said:

Din islamul shiit, poze despre inalta spiritualitate a automutilarii
din fericire, decerberaţii ăştia, îşi fac rău lor, şi nu altora. lejeritatea cu care-şi provoacă răul totuşi mă înfioară, prin prisma faptului că fix în 3 litere i-ar durea dacă ar aplica tratamentul asupra altora, într-o formă înzecit mai brutală. când văd asemenea oameni prefer să mă consider un animal, un pluricelular, orice.
sinistre, sinistre poze.....

#25
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010

View Postgigel de hohenţolărn, on 07 ianuarie 2013 - 20:30, said:

lejeritatea cu care-şi provoacă răul totuşi mă înfioară,
E un ritual specific musulmanilor siiti:
The Shi’ite Muslim festival of Ashura, an annual event dedicated to Imam Ali Hussein, the grandson of Muhammad, includes a religious ritual called Matam.
During the last day of the ten-day ritual, the men graduate from slaps on their chests to beating their backs with a Zanjeer, a whip with blades on the ends.
This represents the dedication and loyalty to their leader Ali Hussein, who died for Islam and humanity.

Among other places, the Ashura festival is practiced in Kabul, Britain, India, Pakistan, Iraq and United States.

Festivalul musulmanilor siiti numit Ashura, un eveniment anual dedicat Imamului Ali Hussein, nepotul lui Muhammad, include un ritual religios numit Matam.
În ultima zi a ritualului de zece zile, oamenii trec de la a se bate cu palmele pe piept la lovirea spatelui cu un Zanjeer, bici dotat cu lame pe capete.
Acesta reprezinta devotamentul si loialitatea fata de liderul lor Ali Hussein, care a murit pentru Islam si umanitatate.
(multumiri lui Ali ca s-a sacrificat pt. umanitate Posted Image )

Festivalul Ashura are loc, printre altele, în Kabul, Marea Britanie, India, Pakistan, Irak și Statele Unite.

Ce zici Poarta, nu-i dedici niste multumiri imamului Ali flagelându-ti spatele...în plus din câte vad, britanicii si americanii le permit astora sa-si manifeste nestingherit "devotamentul". Posted Image

Edited by SophistiKat, 07 January 2013 - 21:32.


#26
poarta-cunoasterii

poarta-cunoasterii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 19.01.2012

View PostSophistiKat, on 07 ianuarie 2013 - 21:22, said:

E un ritual specific musulmanilor siiti:
The Shi’ite Muslim festival of Ashura, an annual event dedicated to Imam Ali Hussein, the grandson of Muhammad, includes a religious ritual called Matam.
During the last day of the ten-day ritual, the men graduate from slaps on their chests to beating their backs with a Zanjeer, a whip with blades on the ends.
This represents the dedication and loyalty to their leader Ali Hussein, who died for Islam and humanity.

Among other places, the Ashura festival is practiced in Kabul, Britain, India, Pakistan, Iraq and United States.

Festivalul musulmanilor siiti numit Ashura, un eveniment anual dedicat Imamului Ali Hussein, nepotul lui Muhammad, include un ritual religios numit Matam.
În ultima zi a ritualului de zece zile, oamenii trec de la a se bate cu palmele pe piept la lovirea spatelui cu un Zanjeer, bici dotat cu lame pe capete.
Acesta reprezinta devotamentul si loialitatea fata de liderul lor Ali Hussein, care a murit pentru Islam si umanitatate.
(multumiri lui Ali ca s-a sacrificat pt. umanitate Posted Image )

Festivalul Ashura are loc, printre altele, în Kabul, Marea Britanie, India, Pakistan, Irak și Statele Unite.

Ce zici Gigi, nu-i dedici niste multumiri imamului Ali flagelându-ti spatele...în plus din câte vad, britanicii si americanii le permit astora sa-si manifeste nestingherit "devotamentul". Posted Image


Practica mortificarii trupului a existat si in crestinism, in numar si cu semnificatie sporita. Si acum sunt oameni care merg in genunchi pe drum de munte pana la anumite locuri sfinte, au existat si biciuri, nu e ceva nou in religie, dar, spre deosebire de alte manifestari, in shiism e ceva foarte izolat, rar, neautorizat, insa foarte mediat ca omul prost ce vrea sa vada ... spiritualitate, rugaciuni, recitari, nu, chestii spectaculoase. ..
Sofica, nu e imamul Ali AS, e imamul Hussein, dar in sursele tale totul e dupa ureche.
Poate americanii permit, dar vezi, imamii nostri interzic. Ca nu e islamic. Posted Image

Edited by poarta-cunoasterii, 07 January 2013 - 21:37.


#27
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006
sofico, ăia vor să se bărbierească cu iataganu pe piept şi să-şi julească epiderma. cine eşti tu să le interzici?

@poarta-cunoaşterii? câţi  portari folosiţi contul ăsta? iaca vă-ntreb.
minciuna e islamică?

#28
poarta-cunoasterii

poarta-cunoasterii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 19.01.2012

View Postgigel de hohenţolărn, on 07 ianuarie 2013 - 21:40, said:

sofico, ăia vor să se bărbierească cu iataganu pe piept şi să-şi julească epiderma. cine eşti tu să le interzici?

@poarta-cunoaşterii? câţi  portari folosiţi contul ăsta? iaca vă-ntreb.
minciuna e islamică?

Daca sunt o singura persoana sau o suta, tu oricum nu ai demonstrat ca esti in stare sa faci fata discutiilor argumentate, contributia ta la aceasta sectiune este si va fi doar bascalia.

Eu i-am explicat deja unui moderator cum e situatia si nu e treaba ta. Ne aparam familiile, avem copii, tampiti extremisti vad ca sunt de toate culorile. In Belgia anul trecut un imam shiit a fost ucis din cauza atacului unui salafit extremist si intreaga moschee arsa, desi se afla sub protectie de 2 ani. Surorile noastre shiite au primit amenintari cu bataia, ba chiar si cu moartea. Pentru ca sunt shiite. Evident ca acele persoane au probleme psihice, dar nu se stie niciodata cum evolueaza situatia si ce fatwa mai da un destept de savant salafit si se gaseste vreun tembelut sa puna in aplicare. Agresivitatea verbala e primul pas, in conditii bine alese e foarte usor sa treci si la fapte daca esti bine indoctrinat.

http://news.sky.com/...rticle/16187510
An imam has died at a mosque in Belgium after it was attacked by an arsonist - reportedly as he tried to extinguish the flames.
A man carrying an axe, a can of petrol and Molotov cocktails was reportedly seen at the Shi'ite mosque in Anderlecht, a suburb of Brussels, shortly before 7pm local time.
The man then broke the windows of the mosque and threw the incendiary devices inside, the newspaper Le Soir said.
Police spokeswoman Marie Verbeck confirmed that the imam had died in the fire, but did not disclose his name or provide any further details.
"There is a lot of damage, apparently the entire mosque, or almost the entire mosque, burned down," she said.
Ms Verbeck said one person had been arrested and no one else was being sought in connection with the arson attack.
Le Soir reported that the 47-year-old imam died while trying to put out the blaze.

Edited by poarta-cunoasterii, 07 January 2013 - 22:10.


#29
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

View Postpoarta-cunoasterii, on 07 ianuarie 2013 - 22:09, said:

Daca sunt o singura persoana sau o suta, tu oricum nu ai demonstrat ca esti in stare sa faci fata discutiilor argumentate, contributia ta la aceasta sectiune este si va fi doar bascalia.
serios? :D :D ți-am arătat cel puțin două posturi unde nu există bășcălie. mai citește :D

Quote

Eu i-am explicat deja unui moderator cum e situatia si nu e treaba ta. Ne aparam familiile,
deci sunteți mai mulți. da de ce nu vă faceți fiecare câte-un cont, ca să știm și noi dacă acu vorbim cu tache sau cu lache :lol:

Quote

avem copii, tampiti extremisti vad ca sunt de toate culorile.
i-auzi, vă temeți mai ceva ca caricaturiștii din vest. ce să mai. vezcă paranoia se boală și se tratează la spital de către personal calificat :console:

Quote

In Belgia anul trecut un imam shiit a fost ucis din cauza atacului unui salafit extremist
mișună de salafiți acilea pe forum. sunt sub formă de căcălău nu alta

Quote

Surorile noastre shiite au primit amenintari cu bataia, ba chiar si cu moartea. Pentru ca sunt shiite. Evident ca acele persoane au probleme psihice, dar nu se stie niciodata cum evolueaza situatia si ce fatwa mai da un destept de savant salafit si se gaseste vreun tembelut sa puna in aplicare. Agresivitatea verbala e primul pas, in conditii bine alese e foarte usor sa treci si la fapte daca esti bine indoctrinat.

surorile șiite n-au de ce să se teamă. își pun o burcă-n cap și nu le mai recunoaște nimeni. nimeni nu se pune cu ninja pentru că ninja sunt tari în săbioi și-n karate. despre îndoctrinare mai vorbiți, vă văd cu experiență :D

Quote

The man then broke the windows
păi puteau și ăia să folosească măcar un freebsd ceva


în rest, am înțeles că piromanii din burxel și-au făcut conturi pe softpedia ca să urmărească activitatea musulmilor din românia.
uălelei, cataclismu vine, piromanii, auleo, fugiț' fugiți'.

#30
poarta-cunoasterii

poarta-cunoasterii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 19.01.2012
Daca tu vrei sa fim mai multi , suntem mai multi. Daca vrei o singura persoana, e o singura persoana. Totul e in functie de ce e in mintea ta. Pe mine nu ma deranjeaza.

Te-ai intrebat vreodata de ce pe mine nu ma intereseaza identitatea reala a nimanui de pe forum, dar pe voi da? Pentru ca nu functionati decat exclusiv prin atac la persoana si bascalie si e greu sa faci asta daca nu ai date concrete, asa ca te chinui sa le culegi. Nu mai bine citesti si tu o carte mai serioasa ca sa faci fata discutiilor in loc sa incerci sa iti imbunatatesti strategiile de atac la persoana? Ce zici? Hai, noapte buna, e timp irosit sa te iau in serios.

#31
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010

View Postgigel de hohenţolărn, on 07 ianuarie 2013 - 22:18, said:

surorile şiite n-au de ce să se teamă. îşi pun o burcă-n cap şi nu le mai recunoaşte nimeni.
Iarasi m-ai facut sa ma prapadesc de râs... :roflmao:

View Postpoarta-cunoasterii, on 07 ianuarie 2013 - 22:09, said:

Ne aparam familiile, avem copii, tampiti extremisti vad ca sunt de toate culorile.
Mai, aparator al familiei ce esti, cum crezi ca vin salafitii peste tine daca fiecare din voi îsi face câteun cont separat? La adresa de I.P. nu au acees decât moderatorii si Adminii. Ai dat-o în paranoia!
Si chiar daca vreun salafit ti-ar cunoaste adresa I.P., nici macar atunci nu cred ca e suficient ca sa-ti afle adresa exacta.

În orice caz, eu înca n-am auzit de atacuri teroriste comise de salafiti în România...asa o tinta importanta sunteti voi, Asociatia PC? :rolleyes:

#32
poarta-cunoasterii

poarta-cunoasterii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 19.01.2012

View PostSophistiKat, on 08 ianuarie 2013 - 00:10, said:

Iarasi m-ai facut sa ma prapadesc de râs... Posted Image

Mai, aparator al familiei ce esti, cum crezi ca vin salafitii peste tine daca fiecare din voi îsi face câteun cont separat? La adresa de I.P. nu au acees decât moderatorii si Adminii. Ai dat-o în paranoia!
Si chiar daca vreun salafit ti-ar cunoaste adresa I.P., nici macar atunci nu cred ca e suficient ca sa-ti afle adresa exacta.

În orice caz, eu înca n-am auzit de atacuri teroriste comise de salafiti în România...asa o tinta importanta sunteti voi, Asociatia PC? Posted Image
Cand ai sa ai copii, ai sa intelegi. Bineinteles ca e o posibilitate de 0,0001% si e doar un fel de a vorbi, dar de ce trebuie sa stiti voi neaparat cine cum este? Nu e suspect cand indeletnicirea principala a celor obsedati de identitatea din spatele unui username, TA si Roialu, este numai si numai atacul la persoana? :) Nu e asta un subiect foarte inutil? Hai, mai sunt multe surse de a -ti bate joc de musulmani, lasa identitatea oamenilor si continuati misiunea.

#33
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postpoarta-cunoasterii, on 07 ianuarie 2013 - 21:35, said:

dar vezi, imamii nostri interzic. Ca nu e islamic. Posted Image
Deci fiti va rog atenti la mentalitatea portii.
Au golit religia de orice continut, la modul serios vorbind, intre ei si Dumnezeu neexistand nici o legatura
Imamii au dreptul de a genera principii decretate divine, de unde si aceasta expresie imamii interzic
Musulmanii nu stiu ce este conceptul de Dumneze, nu-l percep nici la nivel abstract, imbibandu-se in filosofia aristoteliana pentru a face fata discutiilor, ori Aristotel nu a fost musulman, nici la nivel spiritual
Islamul este o birocratie, al carei scop este ca o elita sa foloseasca puterea pentru binele personal, in timp ce restului adeptilor li se arunca cat un os.
Mohammad cu cele 11+una concubina a fost mic copil pe langa cei care au urmat
Istoria si cultura islamica a perpetuat si multiplicat tot ce a facut acesta
Califii si apoi sultanii, sau regi ai zilelor noastre sau imamii au sute de neveste
De asemenea elita birocratica are functie de pradator, acumuleaza pentru ea, nicidecum pentru comunitate
Averi fantastice sunt detinute de conducatorii lumii islamice iar cei de care ne amuzam noi pe forum detin conturi de sute de milioane de dolari din jefuirea zakatului, a surselor provenite din administrarea unor bunuri religioase s.a.m.d
Pentru a nu le fi smulse bogatiile din mana s-au inconjurat de o armata in sensul cel mai dur al cuvantului care are libertatea si dezlegarea de a comite orice crime fara a fi pedepsiti.
Pentru ca elita respectiva este incapabila sa investeasca intr-un viitor la fel ca elitele occidentale dar detin totusi capitaluri s-au orientat catre zona de multiplicare cea mai rapida
Astfel, cultivarea, producerea drogurilor in statele lor este facila intrucat nu exista nimeni sa-i stanjeneasca, iar musulmanii dispersati impreuna cu alte categori din statele occidentale se ocupa cu distributia
Banii elitelor s-au intalnit cu interesele crimei organizate si au format entitati noi, care seaca bugetele statelor civilizate si democrate de zeci de miliarde anual pentru a le combate.
Si unde-i Dumnezeu, religia si spiritualitatea in toata aceasta imagine
Nu este decat pe post de amagire si atragere de noi adepti de catre pseudo religiea islamica care este a  imamilior promovata de poarta cunoasterii ori alte fundatii de acest gen
Insa intotdeauna exista opozitie la sistem si s-au trezit cativa musulmani moderati, care au scapat atentatelor imamilor si care au primit protectie de la societatile civilizate sau de la oameni obisnuiti care au inceput la randul lor  sa se trezeasca si sa intrevada intreaga imagine.
Si vor veni reformele, este inerent, iar cei de la fundatia poarta cunoasterii cu promovarea intereselor imamilor pe bani si pe profit vor fi depozitati definitiv in lada de gunoi a istoriei, acolo unde ar fi trebuit sa se gaseasca de la bun inceput.

View Postpoarta-cunoasterii, on 08 ianuarie 2013 - 00:28, said:

Nu e suspect cand indeletnicirea principala a celor obsedati de identitatea din spatele unui username, TA si Roialu, este numai si numai atacul la persoana? Posted Image
Mai fatarnico cand ai atacat persoana mea la modul cel mai josnic si ti-am demonstrat minciuna, ai facut nu la fel ci mai rau, la noi mishtouri la tine ura, o ura profunda viscerala pentru ca-si permit unii sa scoata in lumina cat pe dianafara esti, adica esti o trompeta propagandista, incapabila de a trece fluxul informatiilor prin mintea proprie.
Crezi ca daca pozezi in mimosa neprihanita te crede cineva?
Sau teatrul ieftin pe care-l faceti aici, crezand ca valorati ceva si va protejati identitatea bla, bla,bla
Stati linistiti, avand in vedere legaturile ce se stabilesc intre diferitele fundatii si organizatiile terororiste islamice sunteti sub privirea celor care trebuie
Nu am vazut nici un alt cult pasnic la care sa descinda cei de la DIICOT, exceptand pe spiritualii de la fundatiile voastre si nu am vazut nici un alt cult ai carui membri sa fie expulzati peste hotare pentru planificarea de actiuni teroriste precum cei ce apartin religiei voastre
Nu am vazut niciodata un cleric, popa dalai lama sa ameninte ca arunca in aer, sau sa ceara exterminarea in masa precum o fac imamii vostri
Asa ca pseudovictimizarea ta este de rasul plansului.

Satui si musulmanii de terorism si de sarit in aer s-au apucat sa adune bani si sa faca campanie la televizor indemnandu-i pe musulmani sa nu se mai arunce in aer
Deci daca pana si musulmanii au recunoscut putregaiul, de ce dintre toti, fundatia poarta cunoasterii, ridica la rang imamodivin tot gunoiul, insultandu-ne tot pe noi userii softpediei care criticam raul
In plus madama de la poarta cunoasterii este atat de slab pregatita doctrinar, incat este incapabila sa articuleze un raspuns normal la intrebarile noastre
pentru ea, dupa cum vedeti pe forum islamul, religia la care s-a convertit inseamna a copipastui imamii, intrucat pe ea oricum nu o intereseaza.Daca imamul ii spune sa stea intr-un picior pesemne indeamna turma sa stea intr-un picior.
Oameni depersonalizati cei de la poarta cunoasterii, incapabili de a discuta fundamentele doctrinei islamice, de a oferi raspunsuri simple.
Si aroganti cat cuprinde pentru a-si camufla multiplele lipsuri

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YilPdQ2tVlE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View Postgigel de hohenţolărn, on 07 ianuarie 2013 - 20:30, said:

din fericire, decerberaţii ăştia, îşi fac rău lor, şi nu altora. lejeritatea cu care-şi provoacă răul totuşi mă înfioară, prin prisma faptului că fix în 3 litere i-ar durea dacă ar aplica tratamentul asupra altora, într-o formă înzecit mai brutală. când văd asemenea oameni prefer să mă consider un animal, un pluricelular, orice.
sinistre, sinistre poze.....
Gigele este o chestie interesanta pe forum
Noi impreuna cu musulmanii reformisti ne chinuim sa-i educam, aici acasa la ei
Reusim intr-o mica masura ca ne pun bete in roate imamii si fundatii alde a la toanta cunoasterii, ca un musulman educat scos din turma inseamna reducere de capital
Uite ce au facut in noiembrie nenorocitii in cartierul crestin, ca sa ne arate, ca educatia pe care o diseminam noi nu apara impotriva detonarii unui bloc
momentan, vor muri multi, insa in final ii vom arunca la gunoi
[ http://www.yalibnan.com/wp-content/uploads/2012/10/wissam-hassan-assassination-scene-3-300x206.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Desi racneste poarta & company pe aici, cele mai multe crime impotriva musulmanilor sunt produse de musulmani
Numarul de victime rezultate din conflictul palestiniano israelian, dimpreuna cu cele din razboaiele din iraq si afganistan, nu depasesc nici 1% din victimele rezultate din conflictul fratricid intramusulman
Si folosesc mijloace perfide, teroristii sinucigasi care ucid civili pasnici.

Edited by ThinkAbout, 08 January 2013 - 08:57.


#34
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

View Postpoarta-cunoasterii, on 08 ianuarie 2013 - 00:28, said:

Cand ai sa ai copii, ai sa intelegi. Bineinteles ca e o posibilitate de 0,0001% si e doar un fel de a vorbi, dar de ce trebuie sa stiti voi neaparat cine cum este? Nu e suspect cand indeletnicirea principala a celor obsedati de identitatea din spatele unui username, TA si Roialu, este numai si numai atacul la persoana? Posted Image Nu e asta un subiect foarte inutil? Hai, mai sunt multe surse de a -ti bate joc de musulmani, lasa identitatea oamenilor si continuati misiunea.
nu e bre suspect. ideea e să ştii cu cine dialoghezi. că tongo şi bongo sunt acelaşi user din spatele a două conturi diferite e o treabă, la dumneavoastră-i pe dos. scireţi 50 din spatele unui singur cont. poate-or fi şi oameni de treabă acolea la asociaţie, dar aşa, tuturor li se poate imputa limbaju de lemn de care abuzează unii. mă-nţelegi, eu când ies în vest nu vreau să ies cu buletin de fane spoitoru. dumneavoastră văz că vă face plăcere :lol:

#35
Ascary

Ascary

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 16.01.2007

View Postgigel de hohenţolărn, on 07 ianuarie 2013 - 20:30, said:

pe thinkabout? unde anume o atac, atunci când mă contrazic cu ea? de ce n-o iau la mişto, şi nu-i adresez ironii sau mai ştiu eu ce? hai că vă răspund tot eu. pencă ea e de bună credinţă, e deşteaptă, isteaţă, simpatică şi un partener de discuţii mişto pt că nu foloseşte o limbă de lemn în exprimare.


ma tu te-ai indragostit zi drept ?
(Think  da-i poza baiatului da' vezi nu te juca cu photoshopu' )

View PostThinkAbout, on 08 ianuarie 2013 - 08:53, said:


Nu am vazut nici un alt cult pasnic la care sa descinda cei de la DIICOT, exceptand pe spiritualii de la fundatiile voastre si nu am vazut nici un alt cult ai carui membri sa fie expulzati peste hotare pentru planificarea de actiuni teroriste precum cei ce apartin religiei voastre

dupa cum ti-am mai zis,DIICOT-ul plus SRI se cred mari spioni si cum in Romania nu exista "celule teroriste" musai sa le inventeze ca altfel ii iau americanii la rost:
"mah,voi nu produceti nimic ? un terorist ceva,o vaduva neagra,pai ce hal de aliati ne sunteti voi? "

#36
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012
fundatie straina.................................................................................................................check x 2
bani din surse externe si strict islamice..............................................................................check
presiuni ale ambasadelor straine la autoritati romane pentru recunoastere......................check
presiuni ale acelorasi ambasade asupra muftiului romaniei...............................................check
acuzatii nefondate aduse muftiului romaniei publicate in media.........................................check
crearea de cult paralel cultului oficial islamic in tulcea si constanta...................................check
promovarea unui islam pan-arab, diferit islamului romanesc traditional.............................check
folosirea unor imami neatestati de muftiatul romaniei, scoliti in iordania/arabia saudita.....check
publicarea de carti ce aduc ofensa cultului ortodox roman................................................check
compensatii materiale si financiare pentru convertiri..........................................................check
scoli private islamice..........................................................................................................check
1 bucata vaduva neagra....................................................................................................check
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
rezultate
rata de convertiri dupa stabilizare..........................................................................aproape nula

pentru un randament mai bun recomandam intensificarea jihadului virtual, by all means.

estimare investitie: ESEC TOTAL

Edited by nazdaq, 08 January 2013 - 12:22.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate