Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

Caravana demnitatii - film

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
26 replies to this topic

#1
poarta-cunoasterii

poarta-cunoasterii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 19.01.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nN_yLS05FwY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Astazi, 3 ianuarie, se fac 40 de zile de la martirajul imamului Hussein AS si ne reamintim de vizita facuta de restul familiei Profetului sawas, care a ramas in viata, dupa perioada de intemnitare la Damasc, de catre tiranul Yazeed, la mormintele martirilor cazuti in lupta de la Karbala.

Acest film ne prezinta ceea ce s-a întâmplat dupa martiriul imamului Hussein bin Ali bin Abi Talib (Pacea fie asupra sa!), în lupta de la Karbala, în ziua de 10 Muharram, anul 61 hijri. Atunci sora sa, Zainab, si fiul sau, imamul Zain Al Abidin (Pacea fie asupra lor!), cu toate femeile si copiii din neamul lui Muhammad (Pacea si binecuvântarea fie asupra sa si asupra familiei sale curate!) care nu au fost ucisi, au fost lua‏ti captivi si dusi în condi‏tii dificile si umilitoare la palatul lui Yazid. In timpul acestei captivitati, în drumul caravanei spre Damasc, Zainab a înfruntat cu rabdare si înt‏elepciune tirania si nedreptatile celor afla‏ti în slujba conducatorului, demonstrând prin constan‏ta si taria sa de caracter ca martiriul imamului Hussein (Pacea fie asupra sa!)
a avut loc pentru a îndrepta calea gresita pe care se afla poporul bunicului sau, Profetul Muhammad (Pacea si binecuvântarea fie asupra sa si a familiei sale curate!). Ea a devenit astfel femeia care a avut puterea de a transforma o caravana a umilint‏ei într-o caravana a demnitatii.
Povestirea cont‏ine, în general, scene verificate istoric, în baza dovezilor din mai multe cart‏i redutabile, si a fost acceptata de savant‏ii din Iran, Liban, Siria si Egipt. Despre detaliile povestirii exista opinii diverse.

#2
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012
tot in acelasi spirit de mediatizare a islamului, "charlie hebdo" va publica o biografie "halal" a lui mahomed ABSOLUT confirmata de teologi islamici de frunte.

va reamintesc ca in noiembrie 2011 dupa publicarea unor caricaturi cu mahomed sediul acestui ziar satiric a fost incendiat, situl sau piratat iar redactorul sau amenintat cu moartea.

tot articolul aici http://www.rtl.fr/ac...omet-7756410981

[ http://paladin.typepad.com/files/i5hizfjkhfpskhebdo.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

View Postpoarta-cunoasterii, on 03 ianuarie 2013 - 01:20, said:

Povestirea cont‏ine, în general, scene verificate istoric, în baza dovezilor din mai multe cart‏i redutabile, si a fost acceptata de savant‏ii din Iran, Liban, Siria si Egipt. Despre detaliile povestirii exista opinii diverse.
casă vezi. în general scenele sunt verificate istoric, da-n particular, sunt nişte scorneli de doi bani. dovezile apar în neşte cărţi redutabile, iar savanţi care-şi pun parafa şi se jură pă mă-sa cum că e adevăru gol prostuţ se găsesc prin iran şamd. şi trag nădejde că-ş pe ştatele de plată ale ayatolahului lu peşte, om cu frica lui mohamed dar fără frică de penibil.

care-va-să-zică, cacavana demnităţii e adevăru absolut, parafat de nea ahmadinejad, mare om, mic caracter -_-
savanţii care zic că n-a fost aşa, jihadu dur şi crunt să pice asupra lor, şi chinurile groaznice să le străbată fiinţa, aşa cum a şi zic profetu mohamed belicosu, pacea fie asupra lui. căci aşa cum săracul are nevoie de bani, aşa şi belicosul e însetat după pace. -_-

#4
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postpoarta-cunoasterii, on 03 ianuarie 2013 - 01:20, said:


Astazi, 3 ianuarie, se fac 40 de zile de la martirajul imamului Hussein AS si ne reamintim de vizita facuta de restul familiei Profetului sawas, care a ramas in viata, dupa perioada de intemnitare la Damasc, de catre tiranul Yazeed, la mormintele martirilor cazuti in lupta de la Karbala.
De fapt au murit pentru ca shiiti au fost niste tradatori.
De-a lungul istoriei au fost tradatorii perfecti, de unde si autoflagelarea din ziua de ashura.
Singurul lucru care va intereseaza pe toti este parlita de putere de a conduce o masa de musulmani indoctrinati
Si cu asta s-a spus totul
Nu exista farama de onestitate, de spiritualitate in niste tradatori
Ce se naste din pisica soareci mananca.

#5
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

View PostThinkAbout, on 03 ianuarie 2013 - 11:39, said:

De fapt au murit pentru ca shiiti au fost niste tradatori.
De-a lungul istoriei au fost tradatorii perfecti, de unde si autoflagelarea din ziua de ashura.
Singurul lucru care va intereseaza pe toti este parlita de putere de a conduce o masa de musulmani indoctrinati
Si cu asta s-a spus totul
Nu exista farama de onestitate, de spiritualitate in niste tradatori
Ce se naste din pisica soareci mananca.
dădei like da nu merge să mai dau înc-o dată. nu se poate, tre să subscriu cu ambele mâini :D

#6
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postpoarta-cunoasterii, on 03 ianuarie 2013 - 01:20, said:

a avut loc pentru a îndrepta calea gresita pe care se afla poporul bunicului sau, Profetul Muhammad (Pacea si binecuvântarea fie asupra sa si a familiei sale curate!).
calea a fost dintotdeauna una gresita, nu poti indrepta ceva stramb
istoria confirma asta prin nenumaratele crime, prin construirea unei comunitati islamice lipsite de orice valoare a demnitatii umane
asta va lipseste cu desavarsire
vindecarea poate fi posibila, insa nicidecum imami promovati de tine nu sunt acei vindecatori ci opusul lor

#7
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

View Postpoarta-cunoasterii, on 03 ianuarie 2013 - 01:20, said:

Profetul Muhammad (Pacea si binecuvântarea fie asupra sa si a familiei sale curate!)
asta cu_curatul va trebui sa ne-o explici si noua...are si familie necurata mohamed ala, sau e vorba de intreaga sa familie dupa baia saptamanala?

#8
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postnazdaq, on 03 ianuarie 2013 - 11:47, said:

asta cu_curatul va trebui sa ne-o explici si noua...are si familie necurata mohamed ala, sau e vorba de intreaga sa familie dupa baia saptamanala?
versetul 33:33 din quran este invocat de shiiti pentru dinastia divina regala
nu vezi ca ei se raporteaza la un om mohammad si nicidecum la allah
crestinism reciclat, unde Isus este inlocuit de mohammad si familionul
insa omul Isus a lasat sfaturi bune, nu a indemnat la ridicarea imoralitatii si grotescului uman la rang de sfintenie.

#9
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012
think, deci exista si parte necurata a familiei lui mohamed?

#10
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

View Postnazdaq, on 03 ianuarie 2013 - 12:03, said:

think, deci exista si parte necurata a familiei lui mohamed?
crecă mahomed avea şi el o mamă. care mamă trecea şi ea lunar prin perioada aceea a lunii. care perioadă, murdară-i considerată de cretini, şi cât se poate de firească şi normală de către oamenii normali.

#11
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postnazdaq, on 03 ianuarie 2013 - 12:03, said:

think, deci exista si parte necurata a familiei lui mohamed?
o -ho-ho-ho
s-au certat pe cine sa ia puterea cu mortul neingropat
revin cu traduceri din diverse carti mai pe seara, acum am putina treaba si materialul este destul de stufos.

#12
adiseni

adiseni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 09.12.2007
M-am uitat la film si mi-a placut.

#13
poarta-cunoasterii

poarta-cunoasterii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 19.01.2012

View Postadiseni, on 03 ianuarie 2013 - 12:43, said:

M-am uitat la film si mi-a placut.

Multumim!

#14
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

View Postpoarta-cunoasterii, on 03 ianuarie 2013 - 18:23, said:


Multumim!
finalemnte, recunoscurăţi că steţi mai mulţi. fu greu?

#15
adiseni

adiseni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 09.12.2007
Ca ortodox ce ar trebui sa fac? Sa-i omor pe toti musulmanii care imi ies in cale?
Cu ce mi-au gresit? Dar tie?

#16
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postadiseni, on 05 ianuarie 2013 - 13:12, said:

Ca ortodox ce ar trebui sa fac? Sa-i omor pe toti musulmanii care imi ies in cale?
Cu ce mi-au gresit? Dar tie?
Tie nu, fata de Hussein au gresit, au tradat si asa a fost masacrat familionul
Filmul este fals
Nu trebuie sa-i omori ci doar sa-i dezveti sa nu mai minta.
De la acceptarea adevarului incepe vindecarea societatii.

#17
Narcotango

Narcotango

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 581
  • Înscris: 27.12.2012

View Postadiseni, on 05 ianuarie 2013 - 13:12, said:

Ca ortodox ce ar trebui sa fac? Sa-i omor pe toti musulmanii care imi ies in cale?
Cu ce mi-au gresit? Dar tie?

Nu, e suficient să-i batjocorești, să-i insulți. Să-i reduci pe toți la terorism și burkă. Să râzi de ei. Să faci mișto de credința lor. Chestii din astea, C-așa dovedește europeanu' creștin că-i mai civilizat ca musulmanul.

Edited by Narcotango, 05 January 2013 - 13:19.


#18
beku111

beku111

    Membru legendar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,452
  • Înscris: 06.12.2012
Nu, e suficient să-i batjocorești, să-i insulți.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate