Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun
 

Allview Speed City

- - - - -
  • Please log in to reply
271 replies to this topic

#91
mishu6969

mishu6969

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 04.03.2011

View Postawlex, on 18 martie 2013 - 20:51, said:

a testat cineva si http://www.mediagala...roid-4-0-4  ?
eu as renunta la speed city pentru ea are si GPS si 3G ... dar e mai slabuta la ram si memorie ... ce ziceti ?
Eroare 404 la mediagalaxy... Cred ca te referi la Allview AX2 Frenzy. E o tableta care iti ofera mai multa mobilitate si mai putina performanta comparativ cu Speed City. Si mie mi-a trecut prin minte, ca optiune fata de Vonino Orin S sau Allview Speed City. Insa mi-am dat seama ca nu o sa folosesc nicina dintre facilitatile pentru care este recomandata aceasta tableta: 3G si GPS...
Altfel spus, daca esti interesat de 3G si de GPS este o alegere foarte buna.

#92
alexutzlovesol

alexutzlovesol

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 15.01.2012
Va salut, as fii interesat sa cumpar si eu aceasta tableta. Am o intrebare, se poate folosi in timp ce este la incarcat? Si sa ruleze ok...pentru ca am si un telefon cu Android si nu prea il pot folosi in timp ce este la incarcat, apas cu degetul undeva si telefonul ia alta comanda.
Multumesc.

#93
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 09.04.2005
Din experiența mea vei ajunge s-o folosești doar când este la încărcat :)
După 3 luni bateria mai ține cam 5 minute!
Ecranul s-a umflat și se dezlipește pe lateral.
Aștept să văd ce vor face cei din service.

#94
Cisskoice

Cisskoice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 25.11.2007

View Postgepres, on 05 aprilie 2013 - 17:59, said:

Din experiența mea vei ajunge s-o folosești doar când este la încãrcat :)
Dupã 3 luni bateria mai ține cam 5 minute!
Ecranul s-a umflat și se dezlipește pe lateral.
Aștept sã vãd ce vor face cei din service.
Eu o folosesc regulat la facultate sa scriu cursirile..pana acum nu da semne de slabire a bateriei..(6 ore lejer fara wireless, cu tastatura conectata) probabil la tine este vorba ori de un defect de fabricatie al bateriei, ori de mediul in care o folosesti. Si nefolosirea indelungata poate dauna bateriei..am avut 2 telefoane nokia care dupa cateva luni de repaos, atunci cand le-am incarcat, bateriile s-au facut balon.. exista pericolul chiar sa explodeze. In cazul tau, poate a fost uitata printr-un depozit in conditii improprii.. bafta la service!

#95
alexutzlovesol

alexutzlovesol

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 15.01.2012
Multumesc, dar m-am razgandit, o sa cumpar Vonino Orin S... este mult mai buna si hardware si software.

#96
cricri51

cricri51

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 30.07.2008
Eu o am de 28 de zile (inca 2 ca sa o schimb!). Ca idee... vezi la resigilate. De la lansare si pana acum (4-5 luni?) si doar OPT resigilate la vanzare (in conditiile in care pana ieri era cea mai vanduta tableta de 7"). Eu am vrut sa o schimb - si inca mai am 2 zile de gandire! - cu o e300  + 100 lei sau vonino speed star + 150 lei /vreau 7" si nu mai mult. E300 are peste 100 resigilate, iar orin e abea la inceput. Pro pentru orin: 16 g memorie, camera suplimentara, procesor (n-am testat!). Pe speed city am cca 7 ore e-book,  peste 4 ore net wifi cu tot tacamul, navigare+ clipuri, in plus net 3g cu E220 necuprins in lista de modemuri compatibile, dar perfect functional voda pre paid cu ppp widget (3-3'5 ore modem+tableta!).
Ma mai gandesc o zi daca schimb cu vonino speed star s. As face-o doar pentru rezolutia ecranului. Pe  mea, dupa cca 2 ore de 800x400, simt nevoia de ceva mai bun! Dar merita +150? Ma mai gandesc!!!!!!!


Eu o am de 28 de zile (inca 2 ca sa o schimb!). Ca idee... vezi la resigilate. De la lansare si pana acum (4-5 luni?) si doar OPT resigilate la vanzare (in conditiile in care pana ieri era cea mai vanduta tableta de 7"). Eu am vrut sa o schimb - si inca mai am 2 zile de gandire! - cu o e300  + 100 lei sau vonino speed star + 150 lei /vreau 7" si nu mai mult. E300 are peste 100 resigilate, iar orin e abea la inceput. Pro pentru orin: 16 g memorie, camera suplimentara, procesor (n-am testat!). Pe speed city am cca 7 ore e-book,  peste 4 ore net wifi cu tot tacamul, navigare+ clipuri, in plus net 3g cu E220 necuprins in lista de modemuri compatibile, dar perfect functional voda pre paid cu ppp widget (3-3'5 ore modem+tableta!).
Ma mai gandesc o zi daca schimb cu vonino speed star s. As face-o doar pentru rezolutia ecranului. Pe  mea, dupa cca 2 ore de 800x400, simt nevoia de ceva mai bun! Dar merita +150? Ma mai gandesc!!!!!!!
Bugetul a fost tableta+cablu OTG + husa - 500.
Despre situatia apas A si ea executa B, probabil este vorba de incarcator, nu e cel original, chinezksmele "baga" paraziti. Am patit-o si eu si l-am aruncat in secunda 2!  Am ramas doar cu cablul, partea de "bagat in priza" probabil este acum pe fundul Oltului (eram in deplasare cand s-a intamplat si uitasem incarcatorul original acasa).


#97
axellred

axellred

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 18.07.2008
...Si totusi chiar si Vonino Speedstar S are, la E-mag, 43 de retururi, si din cate am inteles problema la ea ar fi durata de functionare a bateriei....Posted Image

Edited by axellred, 07 April 2013 - 13:36.


#98
nykushor

nykushor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 09.01.2012
E plin de vonio pe emag la produse resigilate
eu zica ca e mai buna allview speed city am obtinut cu ea 10 ore pe baterie sau cel putin asa scria acolo

#99
mad_ady

mad_ady

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.04.2008
Salutare.

Am și eu un Allview Speed City și am reușit să-l rootez ieri. Pentru detalii puteți vedea aici ce trebuie făcut: http://adrianpopagh....speed-city.html

Ca hardware e decent cu excepția unghiului de vizualizare al ecranului - e destul de neplăcut...
Spor!

#100
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 09.04.2005
Tableta mea a ajuns în service, "baterie explodată" spun ei, de fapt doar umflată cât să deformeze ecranul și s-o facă de nerecuperat, probabil o vor schimba. Poate-mi dau un Nexus :)

#101
GOLDENGPU

GOLDENGPU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.04.2013
Salut , am si eu o problema cu tableta mea care e blocata la logoul cu robotelul alb si nu pot scapa de el pentru ca tableta sa booteze normal! I-am facut si factory reset si wipe si tot nimik! :(
Poate ma poate ajuta cineva cu un rom pentru ea :(
HELP!

#102
GOLDENGPU

GOLDENGPU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.04.2013
AJUTATIMA SI PE MINE VA ROG! :( AM ALLVIEW SPEED CITY SI E BLOCATA LA ROBOTELUL ALB! NU BOOTEAZA! IAM FACUT SI WIPE SI FACTORY RESTORE SI DEGEABA!

#103
iceboy2010

iceboy2010

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 13.09.2011
Nu va mai cumparati produse  Allview , sunt doar niste gunoaie , am avut tableta in service de 2 ori si umreaza a 3-a oara .Prima data se bloca si scotea sunete ciudate , a doua oara nu mai initializa sistemul de operare , iar acum se incarca cand vrea ea si nu e incarcatorul de vina , plus ca bateria cand atingea 50% inceapa display-ul sa faca urat. Regret cei 500 de lei care i-am dat , nu stiu ce a fost in capul meu.

#104
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007
Ce rom ai folosit de ai ajuns aici? Daca a luat-o razna de una singura (nu cred) poti apela la garantie (nici ei nu vor crede)...

Edited by c14h3r, 13 April 2013 - 18:39.


#105
GOLDENGPU

GOLDENGPU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.04.2013
nu am folosit nici un rom! e stock! doar am instalat o app care a dato peste cap! poti face rost de un rom pt ea?

#106
chflorin

chflorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,001
  • Înscris: 11.01.2011
Daca mai e in garantie trimite-o la service. Daca nu , trimite e-mail la Allview si cere firmware original. Mai e si varianta asta (nu recomand)  , pe riscul tau  : http://androidgeek.r...city-t1032.html

#107
GOLDENGPU

GOLDENGPU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.04.2013
Trebuie resoftata 100% pt ca nu ai ce ii mai face...mai astept cu rabdare sa vedem ce mai spun si alti useri :((

#108
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007
O simpla aplicatie, aka apk, nu-ti da peste cap boot-ul... Deci ceea ce ai facut tu este experinta cu ROM pentru orice altceva mai putin tableta ta... Desigur, daca ai Allview Alldro 3 speed, problema asta poate apare si fara sa instalezi nimic. Doar te uiti la ea si pac... e moarta... Chestie de garantie (doar daca e ce am spus mai sus: adica allview alldro 3 speed)... Sau de proprietar (simpatii/antipatii software in functie de sprancene si gropitele din obraji).
Am vazut si am sters... Apeleaza la garantie.

Edited by c14h3r, 13 April 2013 - 19:43.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate