Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

Flamingo Park Corbeanca

- - - - -
  • Please log in to reply
204 replies to this topic

#91
ushba

ushba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 28.03.2016

View Postimack1453, on 26 ianuarie 2017 - 10:23, said:


Da, e o solutie "dureroasa" dar eu nu vad alta in caz ca planul A nu functioneaza. Totusi nu m-as grabi sa spun ca sigur nu incep lucrarile pentru utilitati in Martie..Sa mai avem putina rabdare..

Eu personal as folosi cei 5000 Euro pentru a-i da in judecata si a-mi recupera din pierderi.
Dezavantajul ar fi ca as avea intarziere in a face proprietatea locuibila. Avantajul ar fi ca as avea un moral mult mai bun.
Dar acum ca ati adus in discutie planurile B si C ati deschis cutia Pandorei. Va ramane doar sa luptati sau sa plecati capul.

#92
imack1453

imack1453

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 08.12.2005

View Postushba, on 26 ianuarie 2017 - 11:51, said:

Eu personal as folosi cei 5000 Euro pentru a-i da in judecata si a-mi recupera din pierderi.
Dezavantajul ar fi ca as avea intarziere in a face proprietatea locuibila. Avantajul ar fi ca as avea un moral mult mai bun.
Dar acum ca ati adus in discutie planurile B si C ati deschis cutia Pandorei. Va ramane doar sa luptati sau sa plecati capul.

Bun, sa o discutam si pe asta cu datul in judecata. Cat cereti ? 90.000 Euro ? Ok, taxa de timbru e 9.000 Euro + avocatul. Si dupa cativa ani de proces, in cazul fericit ca ati castigat, s-ar putea sa descoperiti ca nu aveti ce lua de la ei. Sa fim seriosi..

Edited by imack1453, 26 January 2017 - 19:02.


#93
mariuszaiet

mariuszaiet

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 07.01.2017
Cum sa dati prieteni voi bani pentru utilitatile promise? E nebunie curata! Incurajati hotii sa prolifereze! Si intrati intr-un cerc vicios din care nu veti mai iesi!e cea mai proasta si nefezabila solutie! Pe teremen scurt si lung! Nu stiu exact profilul cumparator flamingo park, dar cred ca cei care sugereaza astfel de solutii criminale sunt ori foarte bogati si vor sa arunce cu banii, ori sunt nemunciti si atunci iar nu le pasa! Constructorul are obligatia sa va predea la cheie tuturor casele. Decat sa va unitit sa le puneti voi, mai bine va uniti sa va cereti drepturile!ca om in domeniu, va zic ca aveti sanse! Iar preturile mentionate cu cheltuielile de judecata de cineva mai sus sunt exagerate, umflate! Va spun in cunostinta de cauza!e sinucidere curata sa alegeti voi plata unor promisiuni obligatorii!unii merita sa fie jecmaniti daca au astfel de idei, altii chiar nu merita, dar n-au sansa datorita unora cu capul plecat! Scuze daca deranjez pe cineva, dar ca om si profesionist in domeniu mi-am scris punctul de vedere.

Edited by mariuszaiet, 26 January 2017 - 22:32.


#94
mariuszaiet

mariuszaiet

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 07.01.2017
As mai adauga ceva. Se scria ca e superafacere sa-ti faci casa in flamingo park cu 100k, teren cca 500 mp. Si utilitati si facilitati platite, dar replatite de cumparator. Treziti-va, prieteni! Daca erau 500 mp in Bucuresti sau Paris, da, ar fi fost ceva! Dar in lanul ala de secara, la mama naibii in camp, cum poti sa te bucuri ca ai 500 mp si vecinul e fix in coaste? Acolo ar fi trebuit un minimum 2500-5000 mp sa se justifice pretul! E camp, prieteni! E neamenajat, dar nu e nici natura pura! E un santier si niste case gata! E explozie de oferte, mie mi-a placut prezentarea lor pe net, unde sunt minciuni multe! La fata locului, ti-e clar ca nu-ti mai doresti sa te intorci acolo! Si cand auzi ca-ti pui tu singur si utilitati si faci si drumul ca sa aiba bani de buzunar constructorul, pare crepuscular! Unii se vor trezi prea tarziu. Pacat ca trag si pe altii dupa ei. Sinucidere sigura cu gand de colac de salvare! Intrebati juristi, avocati si veti gasi solutii! Si nu mai aruncati bombe cu preturi astronomice, ca sunt unii care nu stiu realitatea si va cred! Si nu e adevarat, aici ar fi problema! Nu acuz pe nimeni direct, dar cred ca sunt si cativa troll la acest topic! Si lumea si-a cam dat seama.unii chiar plang dupa casa si bani. Altii se sinucid metaforic.

#95
cipriantomescu

cipriantomescu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 16.01.2017
Taxa de timbru nu e in nici un caz 10% ,
f) peste 250.000 lei-- 6.105 lei + 1% pentru ce depaseste 250.000 lei.

Iar procesul nu dureaza cativa ani. Si e singura cale de a starpi escrocii.

#96
gabrielapostavaru

gabrielapostavaru

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.12.2016

View Postushba, on 26 ianuarie 2017 - 11:51, said:

Eu personal as folosi cei 5000 Euro pentru a-i da in judecata si a-mi recupera din pierderi.
Dezavantajul ar fi ca as avea intarziere in a face proprietatea locuibila. Avantajul ar fi ca as avea un moral mult mai bun.
Dar acum ca ati adus in discutie planurile B si C ati deschis cutia Pandorei. Va ramane doar sa luptati sau sa plecati capul.

S-o mai spui inca o data, poate aude toata lumea. Asa cum e si normal, unii lupta, altii au ales sa plece capul. Pe modelul " Capul plecat sabia nu-l taie". Patronul e patron si la munca si in treaba personala. Eheee, trebuie coloana vertebrala  pentru "stand up "(chiar si cand e vorba de banii tai), greu de gasit la unii.Posted Image Lasa, mai punem noi putin , sa fie treaba buna. Ce conteaza cat ai platit, ce s-a  semnat, dupa ce dai banii, esti acuzat ca " ai asumat o tranzatie la preturi de Romania, si vii acum cu pretentii??, vrei servicii de Occident?"
Unii mai astepta primavara anului 2017, eu n-am sperante nici cu aia din 2019!

P.S. si eu as folosi cei 5000 euro in in acelasi scop!

A pacalit atata lume, ca vom fi mutati in 2015, chiar nu e de ignorat ( se poate verifica in instanta) . Se stia foarte bine planul. unii au fost folositi pe post de banca. Cu ce investitii a plecat la drum in proiectul asta??? aici a fost pacaleala, ca nu i-a cerut nimeni planul din care sa reiasa aprobarile la utilitatii si fondurile disponibile.

Apoi  pe parcurs, a gasit oameni de ajutor, care i-au mascat planul in fata noastra, a clientilor, si-a gasit pana si administrator, sa-l scape de raspunderea juridica. Drept urmare, Atat timp, cat exista oameni care sa-l ajute si creduli care sa plateasca, vor exista si proiecte ca Flamingo Park. Nu mai vorbesc de cei care tin si vor ramane cu capul plecat.

Edited by gabrielapostavaru, 27 January 2017 - 11:41.


#97
imack1453

imack1453

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 08.12.2005
mda..sa luptam, coloana vertebrala, dam in judecata..vorbe mari..doar de solutii concrete e lipsa..

#98
mariuszaiet

mariuszaiet

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 07.01.2017
Pai dvs voiati felicitari pentru lasitate, pentru complicitate cu ala care va fura, pentru gasirea unei solutii-vis care v-ar rezolva problema, cand nu faceti altceva decat sa va inarautatiti situatia dvs si a celor care n-au ales calea asta? Noi ne spunem parerea obiectiv, daca nu suntem croiti dupa calapodul dvs, inseamna ca zicem vorbe mari si suntem defecti? Avem timp sa va ascultam si in viitorul apropiat cat de inspirat ati fost sa astupati cu banii proprii gaurile facute de un constructor dubios. De obicei, solutiile astea nu functioneaza.

#99
titibos

titibos

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.01.2017
Sa ntrebati muncitori ce lucraza acolo cum lucraza si daca e platiti si cum face treaba.

#100
cipriantomescu

cipriantomescu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 16.01.2017
Cred ca imack se referea la situatia in care Flamingo Park intra in faliment si atunci are dreptate cu acele planuri. Dar nu am ajuns inca acolo. Eu ii multumesc totusi ca scrie aici, pentru ca majoritatea clientilor sunt de acord cu noi dar nu au curaj sa se revolte si sa isi ceara drepturile. Si din cauza acestei atitudini escrocii isi gasesc loc inca printre noi, oamenii de buna credinta.

titibos, orice informatie e binevenita, multumim pentru sustinere. La cat am fost noi furati, e usor sa ne imaginam ca nici pe muncitori nu i-a platit.

#101
imack1453

imack1453

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 08.12.2005
Vad ca multora orgoliul le intuneca judecata in asemenea grad ca nu isi mai recunosc prioritatile cu adevarat. Suntem in punctul A si vrem sa ajungem in B. Care este modul cel mai EFICIENT de a face acest lucru ? Asta e intrebarea la care trebuie sa raspunda fiecare pentru el. Restul sunt vorbe..

Evident ca solutia cea mai buna pentru mine este ca utilitatile sa fie puse la dispozitie de dezvoltator asa cum s-a angajat. Dar daca nu se intampla asa, ce fac ? Refuz sa accept realitatea si inventez solutii aberante ? Sau accept si solutii mai putin placute dar care sunt totusi cele mai eficiente in situatia data ?

Eu nu doresc sa mai postez pentru o perioada. Sper ca in doar cateva luni sa vin cu fotografii dintr-o casa functionala.

Mult succes tuturor indiferent de calea urmata !

#102
cipriantomescu

cipriantomescu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 16.01.2017
Imack, cum adica solutii aberante ? Poate nu ai inteles bine, sunt clienti care au casele platite integral si finalizate dar Flamingo Park prin administratorul Bogdan Popovici refuza semnarea contractului de vanzare cumparare. Incearca sa gaseasca alti cumparatori la un pret mult mai mare si nu vor sa dea nici banii platiti inapoi. In codul penal gasesti descrierea exacta a acestei fapte. In aceste conditii  actiunea in justitie ti se pare aberanta ?

#103
mariuszaiet

mariuszaiet

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 07.01.2017
E bine ca v-ati decis sa nu mai scrieti o vreme, macar nu mai ametiti si creati confuzii printre cei care chiar au nevoie de informatii utile, dle imack. Solutiile dvs mustesc a inconstienta si sunt cel mai prost exemplu. Din punctul meu de vedere. Nici nu s-a pus inca problema falimentului constructorului, daca ar fi si amenintarea asta si unii se gandesc sa mai scoata bani din buzunar, e domeniul absurdului. N-ai cu cine! Oamenii cu creier si care vor sa ia o decizie vor cantari singuri, se vor duce si la fata locului, isi vor pune problema daca vor sa ia plasa si accepta asta din start sau cauta optiuni serioase! E bine de privit situatia pe toate partile si folosite toate opiniile.

View Postcipriantomescu, on 28 ianuarie 2017 - 02:54, said:

Imack, cum adica solutii aberante ? Poate nu ai inteles bine, sunt clienti care au casele platite integral si finalizate dar Flamingo Park prin administratorul Bogdan Popovici refuza semnarea contractului de vanzare cumparare. Incearca sa gaseasca alti cumparatori la un pret mult mai mare si nu vor sa dea nici banii platiti inapoi. In codul penal gasesti descrierea exacta a acestei fapte. In aceste conditii  actiunea in justitie ti se pare aberanta ?

Citesc, credeam ca raul a fost acolo in camp, la fata locului! Observ ca exista un pericol si mai mare in afara de locatie, constructii nefinalizate la timp, lipsa utilitati si lipsa infrastructura! E intentia de inselaciune? Cum adica sa nu se livreze oamenilor casele pentru care au platit? Iar altora nu le pasa, ei tot vor sa sprijine constructorul? E cel mai prost scenariu pe care l-am intalnit. Nu vad ce viitor ar mai putea avea asemenea proiect imobiliar.

#104
cipriantomescu

cipriantomescu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 16.01.2017
Asa cum am mai spus, clientii care cer respectarea obligatiilor contractuale si pentru care au platit, sunt scosi afara din grupurile de discutii si li se refuza semnarea contractelor de vanzare cumparare. Practic li s-au luat banii, s-au construit casele si acum se refuza predarea caselor. Dar nici banii platiti nu sunt returnati.

Edited by cipriantomescu, 28 January 2017 - 10:30.


#105
laura378

laura378

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 27.12.2016
E binevenit acest schimb de opinii, topicul asta are o audienta fantastica. Fiecare citeste si isi trage concluziile. Nu exista vreo ura sau vrajba intre "vecini", fiecare face cum crede ca-i mai bine pentru casa si viitorul lui. Unii inca mai spera, cu toate ca realitatea e sumbra. Altii trec la actiune, aia legala, care considera ca-i reprezinta si ca va ordona lucrurile zapacite de dezvoltator. Sunt deja 5 cu viitoare actiuni, plus unul mai de ceva timp. Unii au ales sa nu se expuna public cu ideile si optiunile alese. Tac si fac. E o varianta. Altii fac si vorbesc. Pana la urma, nu e nimic de ascuns. Lucrurile sunt foarte murdare si putrede si lumea trebuie sa stie.

View Postmariuszaiet, on 28 ianuarie 2017 - 08:56, said:

E bine ca v-ati decis sa nu mai scrieti o vreme, macar nu mai ametiti si creati confuzii printre cei care chiar au nevoie de informatii utile, dle imack. Solutiile dvs mustesc a inconstienta si sunt cel mai prost exemplu. Din punctul meu de vedere. Nici nu s-a pus inca problema falimentului constructorului, daca ar fi si amenintarea asta si unii se gandesc sa mai scoata bani din buzunar, e domeniul absurdului. N-ai cu cine! Oamenii cu creier si care vor sa ia o decizie vor cantari singuri, se vor duce si la fata locului, isi vor pune problema daca vor sa ia plasa si accepta asta din start sau cauta optiuni serioase! E bine de privit situatia pe toate partile si folosite toate opiniile.



Citesc, credeam ca raul a fost acolo in camp, la fata locului! Observ ca exista un pericol si mai mare in afara de locatie, constructii nefinalizate la timp, lipsa utilitati si lipsa infrastructura! E intentia de inselaciune? Cum adica sa nu se livreze oamenilor casele pentru care au platit? Iar altora nu le pasa, ei tot vor sa sprijine constructorul? E cel mai prost scenariu pe care l-am intalnit. Nu vad ce viitor ar mai putea avea asemenea proiect imobiliar.

Bine ca ai avut interesul si mintea buna sa iei informatiile si sa faci ceva util cu ele. Fost, vazut, plecat! ;) altfel, poate te gaseam si pe tine peste cateva luni la categoria tepuiti, ne strigam oful! Altii inca baga capul in nisip. Poate si-l uita acolo, asteptand o realitate de basm.cum au zis si cei de mai sus: cand ai asemenea clienti, nu e pacat sa nu le iei si pielea de pe ei? Ei o cer! Tu le zici ca nu mai vrei sa-ti respecti obligatiile ca dezvoltator, ei striga sus si tare: no problema, avem solutia! Dam noi banii!! Noaptea mintii.

Edited by laura378, 28 January 2017 - 11:18.


#106
ProprietarFlamingoPark

ProprietarFlamingoPark

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.01.2017
buna ziua,

am aflat de la alti vecini din Flamingo Park Corbeanca de existenta acestui topic pe forum si am vrut sa imi exprim si eu parerea pentru cei interesati sa investeasca in acest proiect. Din pacate nu prea mai sunt multe lucruri bune de zis, ceea ce a inceput ca un proiect frumos, cu potential, a ajuns sa reprezinte un dezastru financiar si emotional pentru multi. In ultimile luni au circulat multe mesaje de la diversi proprietari nemultumiti de intarzierile lucrarilor si chiar de la proprietari care se pare ca au fost inselati la actele de proprietate. Ceea ce e foarte grav, nu numai pt ei dar si pentru restul care ne credeam cu acte in regula, dar acum nu mai poti avea incredere ca totul e in regula dpdv juridic. La asa ceva eu unul nu m-am asteptat, am crezut mult timp ca cele mai mari probleme in proiect sunt intarzierile la utilitati si constructii, dar asta aproape ca paleste in fata problemelor juridice, acte false, actionari in instanta etc.

In plus echipa dezvoltatorului Dragos Cinca a inceput o campanie de dezbinare a comunitatii, si asa cum a mai mentionat cineva, cei care sunt nemultumiti, chiar sunt dati la o parte si aratati cu degetul ca si persoane daunatoare proiectului in loc sa li se rezolve pur si simplu problemele. Foarte dezamagitor, moralul in cadrul acestui proiect este foarte prost, toata lumea e nemultumita, stresata si speriata ca au facut o investitie proasta din care nu mai e cale de intoarcere.

Poate ca pe viitor o sa fie mai bine, dar la momentul actual nu as recomanda nimanui sa cumpere ceva la Flamingo Park Corbeanca. Sau poate sunt persoane interesate doar de o investitie pe termen lung si nu ii deranjeaza sa riste si sa mai astepte cativa ani sa se dezvolte zona, asa poate ar fi acceptabil, desi chiar si in conditiile astea, preturile mi se par mult prea mari fata de ce se ofera. Dar ma rog, fiecare cu gusturile si planurile lui, oricum multa bafta tuturor, ca e nevoie.

#107
mariuszaiet

mariuszaiet

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 07.01.2017

View PostProprietarFlamingoPark, on 29 ianuarie 2017 - 14:25, said:

buna ziua,

am aflat de la alti vecini din Flamingo Park Corbeanca de existenta acestui topic pe forum si am vrut sa imi exprim si eu parerea pentru cei interesati sa investeasca in acest proiect. Din pacate nu prea mai sunt multe lucruri bune de zis, ceea ce a inceput ca un proiect frumos, cu potential, a ajuns sa reprezinte un dezastru financiar si emotional pentru multi. In ultimile luni au circulat multe mesaje de la diversi proprietari nemultumiti de intarzierile lucrarilor si chiar de la proprietari care se pare ca au fost inselati la actele de proprietate. Ceea ce e foarte grav, nu numai pt ei dar si pentru restul care ne credeam cu acte in regula, dar acum nu mai poti avea incredere ca totul e in regula dpdv juridic. La asa ceva eu unul nu m-am asteptat, am crezut mult timp ca cele mai mari probleme in proiect sunt intarzierile la utilitati si constructii, dar asta aproape ca paleste in fata problemelor juridice, acte false, actionari in instanta etc.

In plus echipa dezvoltatorului Dragos Cinca a inceput o campanie de dezbinare a comunitatii, si asa cum a mai mentionat cineva, cei care sunt nemultumiti, chiar sunt dati la o parte si aratati cu degetul ca si persoane daunatoare proiectului in loc sa li se rezolve pur si simplu problemele. Foarte dezamagitor, moralul in cadrul acestui proiect este foarte prost, toata lumea e nemultumita, stresata si speriata ca au facut o investitie proasta din care nu mai e cale de intoarcere.

Poate ca pe viitor o sa fie mai bine, dar la momentul actual nu as recomanda nimanui sa cumpere ceva la Flamingo Park Corbeanca. Sau poate sunt persoane interesate doar de o investitie pe termen lung si nu ii deranjeaza sa riste si sa mai astepte cativa ani sa se dezvolte zona, asa poate ar fi acceptabil, desi chiar si in conditiile astea, preturile mi se par mult prea mari fata de ce se ofera. Dar ma rog, fiecare cu gusturile si planurile lui, oricum multa bafta tuturor, ca e nevoie.

E bine sa vezi si vecini mai normali, chiar daca nu mai scrie, poate citeste si vecinul de mai sus. Eu oricum o sa urmaresc topicul asta sa vad fotografiile pe care le-a promis din casa functionala.cred ca o sa astept mult si bine si degeaba!
Cine ajunge pana in lanul de secara, fiti siguri ca nu mai cumpara, poate sa fie doar miere si vorbe bune despre constructor, n-ai cum sa intri in asa ceva! Personal cred ca n-au prea fost vanzari anul trecut pentru acest Flamingo Park, nu era explozie de fundatii ca in celelalte cartiere unde se investeste serios! A fost o iarna blanda, era timp de ridicat case si cand vine zapada sa le termine la interior! Acolo ici colo o casa si vreo fundatie!in ritmul asta ai nevoie de 10 ani sa mai faci alte 20 de case!si vecinii sa tot astepte utilitati si infrastructura oferite de constructor ca in descrierea de pe site.
Nu inteleg de ce nu se unesc TOTI vecinii impotriva acestui constructor dubios. Normal ca el o sa incerce sa- dezbine, ca asa ii tine cu gura mica si sub control! Dar chiar asa fraieri sa fie oamenii astia?pare cartierul groazei.

Edited by mariuszaiet, 29 January 2017 - 15:58.


#108
gabrielapostavaru

gabrielapostavaru

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.12.2016
O mare inselatorie, e tot ce pot sa spun despre acest proiect!
Nici macar curent electric nu exista. Cele doua trei familii mutate, au curent de santier. Oare o fi legal, sa traiesti intr-o casa de lemn si sa ai curent de santier????
Faza 2 electrica, inseamna bani si cine stie cand o fi gata, daca o mai fi vreodata gata.
Si daca te apuci sa vorbesti impotriva, ti-l taie si pe ala. Ramai in camp, pe intuneric. Asa ca pe vremea comunismului.
Daca scrii frumos, poate mai primesti o gresie in baie sa-ti mai dea putina speranta. Depinde pe ce strada alegi sa mergi!!


Multi au ales sa taca, de frica! S-a instaurat teroarea si frica ca ramai cu un credit la banca si cu o casa netrminata in camp. Unii au doar o fundatie de un an sau doi, insa speranta e tot ce le-a ramas!


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate