Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Dieta ketogenica

- - - - -
  • Please log in to reply
1540 replies to this topic

#37
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Am facut acum 18 luni. Acum experimentez diverse :)

#38
pika21

pika21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 02.11.2012
Am inteles si ai folosit keto pentru slabire banuiesc

#39
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Nu chiar, am renuntat la carbohidrati in mare parte si am alergat.

#40
KelCooper

KelCooper

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 01.08.2011
Proxtu copiii sunt ai tai? Daca da sa-ti traiasca si sper din tot sufletul ca nu experimentezi si pe ei ce mananci tu. Sunt frumosi, sincer si ai grija ca numai de tine(de voi parintii) depinde dezvoltarea lor. Ar trebui sincer sa te apuci de citit niste carti mai serioase...

#41
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Mersi de urari, sunt niste nepoti. Din pacate mananca prost, ca majoritatea oamenilor, dar nu ma bag eu in familiile altora :) Citesc carti serioase, scrie de medici, oameni de stiinta etc. Doar infarctul e mai serios decat ei si cartile lor.

#42
pika21

pika21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 02.11.2012
buna asta cu infartul si cartile

#43
pika21

pika21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 02.11.2012
rezultate sau ce mmai mancati

#44
atingere

atingere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 26.05.2007
Eu mai mancam din cand in cand pui grill (supermarket) cu smantana. Imi cam venea rau. E drept, era si cu pielita, ma gandeam sa maresc aportul de lipide, dar cred ca exageram. Am mai incercat migdale crude trase in unt. Odata am exagerat cu cantitatea de unt si mi-a fost rau toata ziua...
Cel mai ciudat la dieta keto e ca trebuie consumata multa apa, mai mult de 2 litri/zi. Eu nu beau asa multa dar pe frigul asta mi se intampla sa am nevoie la toaleta si la 20 min. Daca sunt prin oras, e belea mare!

#45
pika21

pika21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 02.11.2012

View Postatingere, on 13 decembrie 2012 - 23:00, said:

Eu mai mancam din cand in cand pui grill (supermarket) cu smantana. Imi cam venea rau. E drept, era si cu pielita, ma gandeam sa maresc aportul de lipide, dar cred ca exageram. Am mai incercat migdale crude trase in unt. Odata am exagerat cu cantitatea de unt si mi-a fost rau toata ziua...
Cel mai ciudat la dieta keto e ca trebuie consumata multa apa, mai mult de 2 litri/zi. Eu nu beau asa multa dar pe frigul asta mi se intampla sa am nevoie la toaleta si la 20 min. Daca sunt prin oras, e belea mare!
faci ceva sport pentru ca mie imi este greu sa beau 2 l de apa in zilele in care nu fac sport deloc ,dar in zilele in care depun efort consum lejer 3,5l de apa pe zi

#46
atingere

atingere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 26.05.2007
Da, trag de fiare, dar moderat, max 3 sedinte/sapt. Cand mai am chef, alerg 30 min pe banda, dar uneori seara am ameteli, probabil lipsa de glucoza in sange. Nu cred ca ating zilnic pragul de 2L, poate vara. Apropos de hidratare, stie cineva de ce se elimina mult lichid din corp cand umbli afara prin frig nu prea gros imbracat? Mie imi seamana a deshidratare

#47
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Ma indoiesc ca e de la lipsa de glucoza. Mai degraba ceva carente legate de minerale.

#48
Sir_Johnny

Sir_Johnny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,087
  • Înscris: 27.12.2010
Cum sa nu poţi bea 2 l de apă pe zi ? ?!?!!? Cum ?!?!?! Cum ?!?!? ? Cum?!!??! :wallbash:

#49
atingere

atingere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 26.05.2007
iarna se intampla sa beau si numa 0.5L/zi. Pur si simplu nu mi-e sete. O fi vreo afectiune ascunsa, dar nu da nici un semn. sunt sanatos tun, analizele ok.

#50
Sir_Johnny

Sir_Johnny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,087
  • Înscris: 27.12.2010
Poate că nu ştii să măsori apa. 0,5l de apă ar insemna să nu faci pipi deloc, sau doar odata pe zi. :blink:

Eu tocmai am baut 600ml de apa. Mi s-a facut sete de la discutia asta. :eek:

#51
pika21

pika21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 02.11.2012

View Postatingere, on 15 decembrie 2012 - 23:34, said:

iarna se intampla sa beau si numa 0.5L/zi. Pur si simplu nu mi-e sete. O fi vreo afectiune ascunsa, dar nu da nici un semn. sunt sanatos tun, analizele ok.
sa nu ti se para ciudat dar am sa intreb altceva mai bei ,ca tu specifici clar ca bei 0.5 l de apa ,dar nu cumva bei sucuri ,beri ,ceaiuri ,etc alte lichide

#52
atingere

atingere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 26.05.2007
Nu, sunt impotriva sucurilor si a berii la pet. Mai beau ocazional vin de buturuga, mai mult sa scap de el, mi se aduce vreau/nu vreau. Cafeaua zilnica (200 ml) e nelipsita pt mine.
OK, treaba cu 0.5 e mai rara, in zilele ploioase. Singura explicatie pt mine ar fi ca inspirand aerul umed, corpul nu mai elimina apa prin respiratie, se conserva. O alta chestie, nu inteleg de unde are corpul atat lichid de eliminat prin urina cand e frig si umblu mai subtire imbracat. Elimin cantitati pe care... nu le recunosc ca le-as fi acumulat prin hidratare

#53
pika21

pika21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 02.11.2012
nu stiu ce sa spun ,retii apa :) glumesc ,chiar nu stiu ce sa zic

#54
nandrolon

nandrolon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 18.04.2010
Sorry de bump, voiam sa-mi povestesc si eu experienta cu dieta keto: In timpul sarbatorilor m-am ingrasat vreo 5 kg, lucru care m-a ofticat maxim. Mai tinusem si inainte, insa nu foarte serios, doar ca de data asta m-am luat foarte in serios si de pe 2 ianuarie m-am pus pe dieta, scopul meu fiind sa dau jos cele 5 kg luate + alte 4, asta pana sa incep din nou lucrul. Nu stiu cat de reliable e sursa, insa eu mi-am luat informatiile de aici si a fost ok. Cert e ca:
- am baut 4 litri de apa pe zi;
- am facut minim 60-70 de minute de cardio pe zi;
- am mancat ce am vrut duminica;
...iar astazi, 21 ianuarie 2013, de la 105 kg am ajuns la 96 (asta dupa ce ieri a fost zi de incarcare, deci sunt full de apa);

Stiu ca de acum o sa fie un pic mai greu, insa m-am hotarat sa ajung la 90, sper ca pana la sfarsitul lui februarie.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate