Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15,
 La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C
 La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi
 Cum deschid rezervor WC Geberit s...

Folie protectie solara efect mirror

Mașina electrica vs. maș...

Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...
 

Deblocare cont in urma suspendarii executarii silite

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
Niciun răspuns pentru acest subiect

#1
dinu_lucian

dinu_lucian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 26
  • Înscris: 23.09.2009
(Postez acest mesaj in numele unei persoane care nu are acces la internet)

In urma unui credit contractat in anul 2008 cu BCR-Sucursala Braila am ajuns in situatia de a fi executata silit. Am facut contestatie impotriva aceste executari si am obtinut, dupa plata unei cautiuni si invocarea unor motive cum ar fi: divortul de coplatitorul din respectivul contract,neefectuarea partajului, incredintarea celor doi minori din casatoria noastra, problemele de sanatate ale unuia dintre minori, faptul ca pensia alimentara nu imi este platita,ca poprirea s-a facut in mod abuziv, atat de catre banca la care am deschis contul de salariu si unde primesc alocatiile celor 2 minori, cat si de firma la care sunt salariata, INSTANTA A DISPUS: SUSPENDAREA EXECUTARII SILITE IMPOTRIVA MEA, PANA LA SOLUTIONAREA CONTESTATIEI.

In urma celor mai sus mentionate am intampinat 2 probleme majore:
1.Banca la care am contul deschis nu vrea sa imi deblocheze contul, invocand ca sunt scutite de poprire doar veniturile provenite din salariu si alocatiile minorilor;
2.Adresa de ridicare a popririi facuta de Biroul Executorului Judecatoresc catre angajatorul meu cuprinde un art. din Codul de Procedura Civila prin care acesta din urma este obligat sa nu vireze o treime din veniturile mele salariate catre Executor dar sa blocheze aceste sume.

In urma restructurarii, urmeaza sa primesc niste plati compensatorii iar intrebarea mea este cum pot sa beneficiez de aceste sume in conditiile mai sus specificate si evident daca pot beneficia de ele.
Va multumesc!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate