Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Cum sunt instare musulmani sa omoare asa pe fratii lor?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
315 replies to this topic

#37
poarta-cunoasterii

poarta-cunoasterii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 19.01.2012
Ce bine va simtiti sa generalizati si sa tratati orice musulman ca pe un terorist... Dar oare asta va arata superioritatea sau va manifestati la fel de barbar precum cei pe care ii acuzati? Adevaratii teroristi, cei care intr-adevar sunt de blamat si care nu reprezinta toti musulmanii, au facut la fel ca voi. Au generalizat si au considerat toti americanii vinovati de faptele unora sau de ceea ce a ajuns la urechile lor ca fiind faptele unor americani. Prin ce va deosebiti? Ura, generalizare, opacitate, lupta constanta impotriva gandirii si judecatii corecte, nepartinitoare. Pacat.

#38
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
Posted Image
Hi hi hi hi...nu arata ura sau terorism ci arata ca putem glumi pe timpul asta de aberatii.
Nu de alta dar tre` sa fi destul de idiot sa crezi ca daca te explodezi in piata publica ajungi in rai si primesti 72 de fecioare
Hi hi hi...ala nu-i rai este bordel si poti primi 1000 daca poti sa le platesti daca nu-i sparlesti unuia portofelu` ceea ce-i mai de preferat decat sa te detonezi de nebun omorand nevinovati
Voi nu aveti simtul umorului, va este frica sa trageti si un vant in timpul rugaciunii...atat de habotnici ati ajuns...

Edited by ThinkAbout, 06 October 2012 - 23:49.


#39
poarta-cunoasterii

poarta-cunoasterii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 19.01.2012

View PostThinkAbout, on 06 octombrie 2012 - 23:47, said:

Posted Image
Hi hi hi hi...nu arata ura sau terorism ci arata ca putem glumi pe timpul asta de aberatii.
Nu de alta dar tre` sa fi destul de idiot sa crezi ca daca te explodezi in piata publica ajungi in rai si primesti 72 de fecioare
Hi hi hi...ala nu-i rai este bordel si poti primi 1000 daca poti sa le platesti daca nu-i sparlesti unuia portofelu` ceea ce-i mai de preferat decat sa te detonezi de nebun omorand nevinovati
Voi nu aveti simtul umorului, va este frica sa trageti si un vant in timpul rugaciunii...atat de habotnici ati ajuns...

Ai putea glumi in acelasi fel pe tema Holocaustului? Chestia cu '' ...doar glumim'' e o scuza de moment, folosita atunci cand vezi ca nimeni nu se amuza.
PS Ti-am mai zis ca detonatii nu-s din traditia noastra shiita.

Edited by poarta-cunoasterii, 06 October 2012 - 23:58.


#40
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

View Postpoarta-cunoasterii, on 06 octombrie 2012 - 19:09, said:

Ce bine va simtiti sa generalizati si sa tratati orice musulman ca pe un terorist... Dar oare asta va arata superioritatea sau va manifestati la fel de barbar precum cei pe care ii acuzati? Adevaratii teroristi, cei care intr-adevar sunt de blamat si care nu reprezinta toti musulmanii, au facut la fel ca voi. Au generalizat si au considerat toti americanii vinovati de faptele unora sau de ceea ce a ajuns la urechile lor ca fiind faptele unor americani. Prin ce va deosebiti? Ura, generalizare, opacitate, lupta constanta impotriva gandirii si judecatii corecte, nepartinitoare. Pacat.
unde-s generalizările bre? unde-s acuzațiile? parol, acilea nu generalizez vreo ceva și nici nu suntem la parchet să ne ocupăm cu acuzații, martori, jurați și mai știu eu ce. meri la piață și ia-ți vreo trei kile de umor, poate așa-ți mai descrețești și dumneata fruntea când postezi acilea. înțeleg din cele spuse de dvs că adevărații teroriști reprezintă pe unii musulmani? că zisărăți că nu pă toți. deci pe unii tre să-i reprezinte... ciudat aș spune, pt că-mi pare că teroriștii nu reprezintă o religie or niște oameni, ci reprezintă niște scelerați.

ș-apoi, chiar de-am generaliza, generalizările astea conduc la bancuri, glume, caterincă. nasol, compară asta cu mațe-n paișpe zări detonate la metrou, kalașnikoave descărcate-n nevinovați șamd. tre să fii complet tembel să pui în balanță astea două comportamente.

View PostThinkAbout, on 06 octombrie 2012 - 23:47, said:

Hi hi hi hi...nu arata ura sau terorism ci arata ca putem glumi pe timpul asta de aberatii.
Nu de alta dar tre` sa fi destul de idiot sa crezi ca daca te explodezi in piata publica ajungi in rai si primesti 72 de fecioare
și dacă le-ar primi, numa un cretin are impresia că le-ar satisface p-alea șaptejdoo în condițiile în care în viața asta cu trup prin care curge sânge n-a pupat nea terorică măcar vro duduie pe obraz :D
oricum, e o tâmpenie să te gândești că spiritele ar avea un soi de viață sexuală. pt asta-i musai nevoie de chestii d-astea lumești :lol:


Quote


si poti primi 1000 daca poti sa le platesti
ai pus virgula sub ț. așa e, duduile tre plătite de către ăștia. că de cucerit nici nu-ncape vorbă. femeile apreciază bărbații deștepți cu simțul umorului, sensibili da puternici, șamd. unu care vrea să-și arunce mațele în aer nu-i puternic pt că-i laș, nu-i sensibil pt că-i scelerat, n-are umor pt că-i redus la cap. șamd. singura lui șansă e să capete vreo 2-3 poli să-și perimită s-o plătească pe vreuna, săraca de ea.

View Postpoarta-cunoasterii, on 06 octombrie 2012 - 23:57, said:

Ai putea glumi in acelasi fel pe tema Holocaustului? Chestia cu '' ...doar glumim'' e o scuza de moment, folosita atunci cand vezi ca nimeni nu se amuza.
PS Ti-am mai zis ca detonatii nu-s din traditia noastra shiita.
adică înțeleg că ce se petrece acu, prin denigrările astea ale lu mohamed & șit e echivalent cu un soi de holocaust? whoow, just whow!!

ș-acu la p.s. ce faci, arunci mâța-n ograda suniților? ăia sunt cu detonările? nu scelerații? ce faci bre, șhia = rulz, suni = șit? :D
adică ce, suniții nu-s oameni, că așa zici tu?

#41
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View Postpoarta-cunoasterii, on 06 octombrie 2012 - 18:09, said:

Asadar va astept, conform pretentiilor lansate de dvs, ca aveti cunoastere in domeniu, sa imi demonstrati unde se vorbeste de aceasta abrogare a versetului in doctrina shiita. Un sfat, nu va obositi sa cautati, nu exista. Probabil ce ati selectat dvs e valabil in cazul unei interpretari sunnite, nici macar in cazul tuturor interpretarilor sunnite.

O mentiune, crestinii si evreii nu snt necredinciosi, ci Oamenii Cartii.

Draga mea , tu nu vezi padurea de copaci ! Principiul abrogarii sta scris de mai multe ori  alb pe negru in Quran dar voi shia nu il recunoaste-ti !
Sau voi aveti un altfel de Quran ? Nu e de mirare ca sunni nici nu vor sa auda de voi si va urati si bateti ca chiorii ( cacofonie intentionata ) pe motiv religios !

16:101. Când Noi înlocuim un semn cu un alt semn – și Allah știe mai bine ceea ce pogoară! –, ei zic: „Tu ești numai un născocitor!(165)” Însă cei mai mulți dintre ei nu pricep(166).
2:106. Dacă Noi anulăm(72) un verset sau îl facem uitat, aducem altul mai bun decât el sau asemenea lui. Nu știi că Allah este cu putere peste toate?

#42
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostThinkAbout, on 06 octombrie 2012 - 23:47, said:

Posted Image
Hi hi hi hi...nu arata ura sau terorism ci arata ca putem glumi pe timpul asta de aberatii.
Nu de alta dar tre` sa fi destul de idiot sa crezi ca daca te explodezi in piata publica ajungi in rai si primesti 72 de fecioare
Hi hi hi...ala nu-i rai este bordel si poti primi 1000 daca poti sa le platesti daca nu-i sparlesti unuia portofelu` ceea ce-i mai de preferat decat sa te detonezi de nebun omorand nevinovati
Voi nu aveti simtul umorului, va este frica sa trageti si un vant in timpul rugaciunii...atat de habotnici ati ajuns...
Numarul de 72 imi da de gandit. Intrucati in Kabbalah sunt tot 72 de nume ale lui Dumnezeu, sunt 72 de ingeri benefici si 72 malefici...Posted Image

Edited by mario_bril, 07 October 2012 - 10:05.


#43
poarta-cunoasterii

poarta-cunoasterii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 19.01.2012

View Postgigel de hohenţolărn, on 07 octombrie 2012 - 09:38, said:


adică înţeleg că ce se petrece acu, prin denigrările astea ale lu mohamed & şit e echivalent cu un soi de holocaust? whoow, just whow!!

ş-acu la p.s. ce faci, arunci mâţa-n ograda suniţilor? ăia sunt cu detonările? nu sceleraţii? ce faci bre, şhia = rulz, suni = şit? Posted Image
adică ce, suniţii nu-s oameni, că aşa zici tu?

Ura fata de un anumit grup de oameni se manifesta identic. Ce s-a intamplat cu evreii in trecut se intampla si cu musulmanii acum. De aceea am facut analogia.

Shiitii nu au traditia detonarilor, atacurilor sinucigase, uciderii civililor intr-un conflict. Toate aceste povesti de care ai auzit sunt provocate numai si numai de sunnitii extremisti, adica de cei din gruparea salafita si aceasta pentru ca doctrinar, in gruparea lor, exista sheici care spun ca sunt intemeiate islamic aceste actiuni. Noi NU avem in traditia noastra hadithurile si interpretarile pe care ei le invoca pentru a justifica, de exemplu, atacurile sinucigase din Israel sau uciderea civililor acolo. Vezi fatwa lui Qaradawi aparuta in acel context ca cei care se sinucid in acest fel sunt martiri. Daca savantii nu ar da aceste verdicte, nici musulmanii simpli nu ar recurge la astfel de actiuni. Pentru ca noi nu avem intemeiere in doctrina, savantii nu pot da aceste verdicte si de aceea nu au aparut dintre noi genul acesta de idioti. In Iraq shiitii sunt pana acum ucisi zilnic in astfel de atacuri sinucigase de catre salafiti. Ati auzit vreodata un shiit sa faca acelasi lucru? Oricat de disperat ar fi, nu recurge la aceasta pentru ca e intrerzis in religia noastra si savantii sustin unanim aceasta. Intre sunniti si shiiti exista multe lucruri comune, dar si unele diferite. In aceasta diferim.

View Postmario_bril, on 07 octombrie 2012 - 10:04, said:

Numarul de 72 imi da de gandit. Intrucati in Kabbalah sunt tot 72 de nume ale lui Dumnezeu, sunt 72 de ingeri benefici si 72 malefici...Posted Image

Nimeni nu stie absolut nimic despre rai decat ca nu cunoaste comparatie cu nimic din lumea aceasta, asadar totul se reduce la simboluri care iti dau idee despre ceva, nu la lucruri concrete intelese conform realitatii din lumea aceasta.

View Postmihaela5, on 07 octombrie 2012 - 09:52, said:


Draga mea , tu nu vezi padurea de copaci ! Principiul abrogarii sta scris de mai multe ori  alb pe negru in Quran dar voi shia nu il recunoaste-ti !
Sau voi aveti un altfel de Quran ? Nu e de mirare ca sunni nici nu vor sa auda de voi si va urati si bateti ca chiorii ( cacofonie intentionata ) pe motiv religios !

16:101. Când Noi înlocuim un semn cu un alt semn – și Allah știe mai bine ceea ce pogoară! –, ei zic: „Tu ești numai un născocitor!(165)” Însă cei mai mulți dintre ei nu pricep(166).
2:106. Dacă Noi anulăm(72) un verset sau îl facem uitat, aducem altul mai bun decât el sau asemenea lui. Nu știi că Allah este cu putere peste toate?

Chiar nu ati fost atenta la detaliile repetate ale postarii mele sau raspundeti doar ca sa raspundeti? Cel putin nu fiti atat de agresiva daca nu cunoasteti si nici nu receptati un mesaj foarte explicit in mod corect.
Unde v-am intrebat eu de principiul abrograrii? Sigur ca si shiitii accepta principiul abrograrii in Coran, desi cu baze mai stricte decat in sunnism.

Eu v-am intrebat, unde, cu referire la ACEST verset, in tafseerurile shiite se spune, se aduce dovezi ca ar fi fost abrogat si inlocuit. Nu avem asa ceva. Nici macar la sunniti nu exista consens cu privire la aceasta, unii savanti spun ca a fost abrograt, altii ca nu, iar la noi si sufiti e unitate de opinie: NU a fost abrogat.

#44
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postpoarta-cunoasterii, on 07 octombrie 2012 - 11:38, said:

Nimeni nu stie absolut nimic despre rai decat ca nu cunoaste comparatie cu nimic din lumea aceasta, asadar totul se reduce la simboluri care iti dau idee despre ceva, nu la lucruri concrete intelese conform realitatii din lumea aceasta.
Tocmai de aceste SIMBOLURI discutam. :)

#45
poarta-cunoasterii

poarta-cunoasterii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 19.01.2012

View Postgigel de hohenţolărn, on 07 octombrie 2012 - 09:38, said:

unde-s generalizările bre? unde-s acuzaţiile?

Ma tratezi ca pe un terorist indiferent de ceea ce iti explic si afirm. Pentru tine e amuzant, pentru mine e obositor sa darami prejudecatile oamenilor in fiecare zi si sa trebuiasca sa te explici si sa negi lucruri care nu au nici o legatura cu tine.

View Postmario_bril, on 07 octombrie 2012 - 11:42, said:

Tocmai de aceste SIMBOLURI discutam. Posted Image
Da, am inteles si am confirmat.

#46
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View Postpoarta-cunoasterii, on 07 octombrie 2012 - 11:41, said:

Ura fata de un anumit grup de oameni se manifesta identic. Ce s-a intamplat cu evreii in trecut se intampla si cu musulmanii acum. De aceea am facut analogia.
Analogia este total gresita. Evreii erau muuult mai cuminti ca musulmanii. Nu au facut niciodata scandal ca vor sinagogi peste tot, nu au facut demonstratii violente, nu au facut pe misionarii, etc. Nu mai incerca sa va dati loviti, ca rad si curcile. Evreii NU i-au urat pe crestini, ceea ce nu se poate spune despre musulmani. Stiu, o sa imi zici ca iar generalizez, ca cutare secta nu face asta , etc. Dar cand sunt sute de exemple care te contrazic, nu mai conteaza.

#47
poarta-cunoasterii

poarta-cunoasterii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 19.01.2012

View Postlucifer76, on 07 octombrie 2012 - 12:10, said:

. Evreii NU i-au urat pe crestini, ceea ce nu se poate spune despre musulmani. Stiu, o sa imi zici ca iar generalizez, ca cutare secta nu face asta , etc. Dar cand sunt sute de exemple care te contrazic, nu mai conteaza.

Nu conteaza daca evreii sau musulmanii intr-adevar ii urasc pe crestini, ci ce cred crestinii despre aceasta si care e discursul oficial impotriva lor, discurs care modeleaza opinia publica si se transforma in adevar, cel putin in mintea creatorului sau. Dovada. Ia adu-ti aminte prin cate au trecut evreii din partea crestinilor si cum tinutul islamic era un refugiu pentru ei, datorita tolerantei? Acum, pentru ca exista un nou tap ispasitor si o noua tinta pentru a dirija ura oamenilor, incepe sa se uite ce se spunea in ultimele (multe) secole despre evrei, cat de rai, intoleranti, parsivi etc erau comparativ cu musulmanii care erau de preferat, pe vremea aceea, evreilor. Oamenii, victimele se schimba, dar mentalitatea si manifestarile nu.
Sute comparat la un miliard... ba da, conteaza.

Edited by poarta-cunoasterii, 07 October 2012 - 12:43.


#48
poarta-cunoasterii

poarta-cunoasterii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 19.01.2012

View Postmario_bril, on 07 octombrie 2012 - 11:42, said:

Tocmai de aceste SIMBOLURI discutam. Posted Image

Despre paradis si simboluri aveti aici o explicatie foarte clara, din perspectiva islamica, dincolo de discutiile ridicole care s-au purtat aici despre fecioare si un paradis inteles in sens fizic.[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OkbOGNzR99s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#49
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postpoarta-cunoasterii, on 06 octombrie 2012 - 23:57, said:

Ai putea glumi in acelasi fel pe tema Holocaustului? Chestia cu '' ...doar glumim'' e o scuza de moment, folosita atunci cand vezi ca nimeni nu se amuza.
PS Ti-am mai zis ca detonatii nu-s din traditia noastra shiita.
Da mai pot glumi
Itic si Strul erau prieteni. Moare Strul in Holocaust ai Itic vrea si el sa-i publice necrologu` la prima vizita de intoarcere in Romania si se duce la mica publicitate sa dea un ferpar.
Scrie unu` lung de tot de cum i-a fost confiscata averea, cum i-au iesit deshtele prin pantofi de la mers pe jos in transnistria si de la cum a murit de la foame frig si boala.
Functionara ii spune:
- Se taxeaza la cuvant.
Itic se gandeste si scrie: "Strul mort, vand Trabant"...

Edited by ThinkAbout, 07 October 2012 - 16:51.


#50
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Antisemito!!!

#51
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postpoarta-cunoasterii, on 07 octombrie 2012 - 11:44, said:


Ma tratezi ca pe un terorist indiferent de ceea ce iti explic si afirm.
Asta-mi aminteste de un banc legat de preconceptia legata de teroristi.
Mohammed intra in clasa I, la scoala:
- Cum te numesti? intreaba invatatoarea.
- Mohammed... raspunde copilul.
- Aici suntem in Franta, nu exista Mohammed. De acum inainte numele tau va fi Jean-Francois, ii raspunde invatatoarea.
Seara, ajunge Mohammed acasa...
- Cum a fost prima zi de scoala, Mohammed? il intreba mama.
- Numele meu nu este Mohammed, suntem in Franta, iar numele meu, de acum inainte, este Jean-Francois.
- Aoleu, iti este rusine de numele tau, vrei sa iti faci de ras parintii, mostenirea ta, religia ta?
Sa iti fie rusine Mohammed!!! dupa care ii trage o mama de bataie.
Apoi mama il cheama pe sotul ei, pentru a-i trage si acesta o mama de bataie.
Merge a doua zi Mohammed la scoala. Cand il vede invatatoare cu atatea vanatai pe el, il intreaba:
- Ce ai patit micutul meu Jean-Francois?
- Ei bine, doamna invatatoare, la nici doua ore dupa ce am devenit francez am fost atacat de doi musulmani!

Edited by ThinkAbout, 07 October 2012 - 17:12.


#52
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

View Postpoarta-cunoasterii, on 07 octombrie 2012 - 11:41, said:


Ura fata de un anumit grup de oameni se manifesta identic. Ce s-a intamplat cu evreii in trecut se intampla si cu musulmanii acum. De aceea am facut analogia.
eu nu degeaba ți-am spus că unii au nevoie de nițcai 2-3 clase-n plus, bașca niște kile de cultură șamd. nu țiu minte ca evreii să se fi manifestat violent de-a lungu timpului, să ardă steagurile și simbolurile țărilor care-i primeau, să-și detoneze mațele prin piațete or prin gări, șamd.
ș-apoi dumneata confuzi ura cu miștoul. eu nu urăsc pe nimeni, n-am nicio treabă cu musulmanii, de fapt n-am cu oamenii de bine. eu am ceva cu scelerații, și cred că de ei și de prostani tre făcut mișto. ce mi-e becali, ce mi-e un retardat care crede că rolul femeii se reduce la ploduit, la satisfăcut bărbatul preț de 2-3 secunde cât își face ăsta treaba, și-n restu timpului să poarte burka și eventual să nu iasă din casă.

Quote

Shiitii nu au traditia detonarilor, atacurilor sinucigase, uciderii civililor intr-un conflict. Toate aceste povesti de care ai auzit sunt provocate numai si numai de sunnitii extremisti,
ei nu-mi spune, când apare un banc cu mahomed șiiții ăștia râd în hohote, ca dumneata cred. :lol:

Quote

Noi
dragul meu, dumneata nu ești noi. ești TU. :lol:



Quote

Daca savantii nu ar da aceste verdicte, nici musulmanii simpli nu ar recurge la astfel de actiuni.
dacă "savanții" zic că muslimii tre să mânce rahat, ce fac muslimii simpli? mănâncă?:D și nu mă refer la rahatu turcesc.
nu de alta, da de mii de ori mi se pare mai ok să mânci rahat, decât să-ți zbori mațele la metrou sau mai știu eu unde.
justificările astea penibile pt acțiunile unor scelerați nu sunt altcumva decât penibile ;)




Pentru ca noi nu avem intemeiere in doctrina, savantii nu pot da aceste verdicte si de aceea nu au aparut dintre noi genul acesta de idioti. In Iraq shiitii sunt pana acum ucisi zilnic in astfel de atacuri sinucigase de catre salafiti. Ati auzit vreodata un shiit sa faca acelasi lucru? Oricat de disperat ar fi, nu recurge la aceasta pentru ca e intrerzis in religia noastra si savantii sustin unanim aceasta. Intre sunniti si shiiti exista multe lucruri comune, dar si unele diferite. In aceasta diferim.


Quote

Nimeni nu stie absolut nimic despre rai decat ca nu cunoaste comparatie cu nimic din lumea aceasta, asadar totul se reduce la simboluri care iti dau idee despre ceva, nu la lucruri concrete intelese conform realitatii din lumea aceasta.
păi de par examplu ce simbolizează șaptejdoo de virgine? hai s-avem rezon, de parcă omul religios de rând ar fi vreun soi de obsedat sexual, nu alta.

View PostThinkAbout, on 07 octombrie 2012 - 16:50, said:

Da mai pot glumi
Itic si Strul erau prieteni. Moare Strul in Holocaust ai Itic vrea si el sa-i publice necrologu` la prima vizita de intoarcere in Romania si se duce la mica publicitate sa dea un ferpar.
Scrie unu` lung de tot de cum i-a fost confiscata averea, cum i-au iesit deshtele prin pantofi de la mers pe jos in transnistria si de la cum a murit de la foame frig si boala.
Functionara ii spune:
- Se taxeaza la cuvant.
Itic se gandeste si scrie: "Strul mort, vand Trabant"...
bucurești, pe vremea comuniștilor.
ștrul e luat de securitate și băgat la beci. cafteală, bătaie, cafteală, bătaie. după 3 zile îi dau drumu, îl lasă pe magheru întins lat. taman p-acolea trecea și ițic, și-l vede pe ștrul în halul în care se afla.
- ce faci acilea ștrul?
- nu te cunosc, nu spun nimic
- ștrul, sunt eu ițic
- nu te cunosc, nu spun nimic
- ștrul, am fost colegi la aușviț, ce naiba, ce pățiși
- eheee, ce vremuri

View Postpoarta-cunoasterii, on 07 octombrie 2012 - 11:44, said:

Ma tratezi ca pe un terorist indiferent de ceea ce iti explic si afirm. Pentru tine e amuzant, pentru mine e obositor sa darami prejudecatile oamenilor in fiecare zi si sa trebuiasca sa te explici si sa negi lucruri care nu au nici o legatura cu tine.
nu bre :lol:
nu înțeleg ce prejudecată tre să dărâmi. ești cumva terorist? nu, atunci ce-ți pasă ție de ce cred oamenii despre teroriști? :lol:

#53
dyana25

dyana25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,584
  • Înscris: 05.08.2008

View PostThinkAbout, on 06 octombrie 2012 - 23:47, said:

Nu de alta dar tre` sa fi destul de idiot sa crezi ca daca te explodezi in piata publica ajungi in rai si primesti 72 de fecioare

Să ştii că eu m-aş exploda în piaţa publică în speranţa că aş primi 72 de bărbaţi pentru isprava mea. Dar n-aş vrea să fie virgini :D.

#54
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postgigel de hohenţolărn, on 07 octombrie 2012 - 17:24, said:

păi de par examplu ce simbolizează şaptejdoo de virgine? hai s-avem rezon, de parcă omul religios de rând ar fi vreun soi de obsedat sexual, nu alta.
Pai scrie in Quran despre alea 72 ca vor fi date de soatze,ca au partea ochiului foarte alba si partea neagra foarte neagra si ca au sanii rotunjiti si toate is la fel de tinere...sunt neprihanite si desavariste...niciodata atinse.

View Postdyana25, on 07 octombrie 2012 - 17:30, said:

Să ştii că eu m-aş exploda în piaţa publică în speranţa că aş primi 72 de bărbaţi pentru isprava mea. Dar n-aş vrea să fie virgini Posted Image.
Yo nu m-as exploda ca nu am chef sa fac dragoste imprastiat...cine stie pe unde aterizeaza punctul G....poate in freza unui stomatologPosted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate