Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Cum sunt instare musulmani sa omoare asa pe fratii lor?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
315 replies to this topic

#307
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

 poarta-cunoasterii, on 19 octombrie 2012 - 21:41, said:

Stiu, bineinteles. Nu am personalizat nimic, am dat si eu de pe site-ul ales de Pisica si alte informatii. Da, imi plac, vrei sa te invit? Uite, am sa lansez curand o invitatie generala la Gaudeamus. Ne intalnim acolo daca vrei. Vezi ca eu nu am zis nici ca sunt arabist, nici ca nu. Dar te las sa fabulezi dupa pofta inimii.
As veni da`s in Liban ca eu nu fabulez, insa te invidiez.
Tu o sa ai parte de carti interesante, cu autografe de la autori, o sa te plimbi printre standuri si o sa-ti clatesti ochii in atata frumuseste iar eu stau pe bombe.
Am organizat si noi aici, in 2009 cu ocazia declararii Beirutului drept capitala mondiala a culturii.
A vorbit in deschidere Amr Moussa.
Bucura-te de targul de carte si dupa aceea deschide un topic special pe softpedia despre manifestare in sine, pune-ne si noua poze.
Uite-l pe Moussa vorbind in deschidere despre cultura si literatura araba, este mai slaba poza ca am luat-o cu telefonul.
[ http://i1144.photobucket.com/albums/o490/sun_solstice/th_Img476.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by ThinkAbout, 19 October 2012 - 22:16.


#308
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
Uite ca se mai intampla si miracole, crestinul a scapat de atentat.
Dumnezeu sa-i odihneasca in pace pe restul.
Acum au inceput impuscaturile intre nebuni.

#309
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
Azi poporul face dreptate.
Au inceput ocuparea guvernului furat de partidu lu dumnezeo aka hezbollah care cu 11% la alegeri si  arme a daramat guvernul legal ales de popor acum un an cerand teroristilor sa se dezarmeze sau sa se care in Iran
Partidu lu dumnezeo hezbollah a crezut ca  prin teroare atentate rapiri si ucideri poate ingenunchia un popor
Crestini si musulmani impreuna se lupta impotriva emanatiei shiite teroriste ca sa arate ca teroristii merita sa fie aruncati la lada de gunoi a istoriei.
Cand toate astea vor fi incheiate vom arata lumii intregi ce inseamna extremism islamic, noi crestinii impreuna cu musulmanii pasnici.

Edited by ThinkAbout, 21 October 2012 - 15:30.


#310
perpetumobile

perpetumobile

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,762
  • Înscris: 20.09.2009

 ThinkAbout, on 21 octombrie 2012 - 15:28, said:

Azi poporul face dreptate.
Au inceput ocuparea guvernului furat de partidu lu dumnezeo aka hezbollah care cu 11% la alegeri si  arme a daramat guvernul legal ales de popor acum un an cerand teroristilor sa se dezarmeze sau sa se care in Iran
Partidu lu dumnezeo hezbollah a crezut ca  prin teroare atentate rapiri si ucideri poate ingenunchia un popor
Crestini si musulmani impreuna se lupta impotriva emanatiei shiite teroriste ca sa arate ca teroristii merita sa fie aruncati la lada de gunoi a istoriei.
Cand toate astea vor fi incheiate vom arata lumii intregi ce inseamna extremism islamic, noi crestinii impreuna cu musulmanii pasnici.

De israelienii ai uitat sau ei sunt "neutrali"?

 Ragalie, on 21 octombrie 2012 - 13:19, said:

Corect.

Da insa ai ideie ce are asta cu subiectul discutii?  Domnul Mizrahind este mester in deviarea subiectelor.  Inca putin va ajunge si la istoria budismului.

#311
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
1 milion de oameni crestini, musulmani, druzi, armeni uniti sa alunge hezbollah, aceasta marsava organizatie terorista a iranului, cea mai scarboasa organizatie terorista creata vreodata.
Oameni simpli vor sa ocupa parlamentul, guvernul numai ca sa stie ca picioarele scarboase ale teroristilor hezbollah care au vandut libanul iranului sa nu mai calce acolo in aceste institutii care poarta sfintenia poporului libanez care nu are religie ci este o suma de religii, care vrea pace cu toata lumea.

Edited by ThinkAbout, 21 October 2012 - 15:55.


#312
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

 ThinkAbout, on 21 octombrie 2012 - 15:28, said:

Cand toate astea vor fi incheiate vom arata lumii intregi

Daca...deocamdata declaratii sforaitoare si ecologice

#313
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

 abbulafia, on 21 octombrie 2012 - 15:53, said:

Daca...deocamdata declaratii sforaitoare si ecologice
Eu inteleg ca te mananca invidia, te mananca multe, insa noi  acum schimbam istoria si scapam de teroristii de la hezbollah, pe tine propriile esecuri, nerealizari si frustrari necorectate prin munca te vor urmari toata viata.
Deci ceea ce pentru tine este declaratie sforaitoare pentru alte popoare inseamna reabilitare de adevar si justitie

#314
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

 From 21 octombrie 2012 - 15:28:

Azi poporul face dreptate.
Au inceput ocuparea guvernului furat de partidu lu dumnezeo aka hezbollah care cu 11% la alegeri si  arme a daramat guvernul legal ales de popor acum un an cerand teroristilor sa se dezarmeze sau sa se care in Iran

ocuparea cu ce ? cu armele? cu vorbele?
11% au fost sustinuti de crestini,da de crestini, parte in acest guvern si in politica lui.
ce tot vorbesti aici de ocuparea guvernului ? A parlamentului ?
Daca se fac alegeri, hizbullah castiga majoritar iar cei ce vor sa ocupe guvernul vor ocupa Champs Elisse.....alaturi de marii fugitivi ce si-au pus la adapost averea si fundul.

Edited by abbulafia, 21 October 2012 - 16:34.


#315
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

 abbulafia, on 21 octombrie 2012 - 16:24, said:

ocuparea cu ce ? cu armele? cu vorbele?
11% au fost sustinuti de crestini,da de crestini, parte in acest guvern si in politica lui.
ce tot vorbesti aici de ocuparea guvernului ? A parlamentului ?
Daca se fac alegeri, hizbullah castiga majoritar iar cei ce vor sa ocupe guvernul vor ocupa Champs Elisse.....alaturi de marii fugitivi ce si-au pus la adapost averea si fundul.
Abbu nu-mi face placere sa-ti raspund da` trebuie.
Oamenii s-au potolit, au transmis mesajul poporului  si teroristii de la hezbollah au inteles.Acum intra in scena politicienii
Daca puneau oamenii mana pe arme se transformau in jeguri ca si hezbollah.
Noi cei antihezbollah nefiind jeguri, vom restabili democratia ce ne-a fost furata cu mijloacele democratiei care sunt non violente prin definitie.
O sa fie de durata, dar este singura cale justa.
11% au fost sustinuti hezbollah de shiiti lor, nu mai bate moneda cu crestinii ca nu poti nici macar pronunta partidul alcatuit din crestini respectiv Tayyar al Watani al 7orr dapa`i sa pricepi doctrina.
Daca fac alegeri...alegerile au fost facute si le-a castigat alianta dreptei crestine si musulmanilor proocidentali asa ca afirmatia ta este o ineptie.
Cat priveste fuga lui Saad ca vad ca repeti cu obsesie motto-ul teroristilor de la hezbollah tre` ca-ti spun si un alt punct de vedere.
Cand tatal lui a murit, a inceput revolutia cedrilor si armata siriana a fost alungata dupa 30 de ani de ocupatie a libanului din tara.
Asta-i si motivul pentru care Rafiq a murit, lucra impreuna cu CS al ONU la o rezolutie in acest sens.
Daca Saad ramane in tara si este omorat, este motiv de razboi civil si ar incepe unul, daca ar fi omorat pentru ca populatia este frustrata ca teroristii hezbollah au furat puterea.
Acum ce-i de preferat, sa para unu` fugitiv in ochii celor saraci cu mintea sau sa se salveze vieti?
Cat priveste scindarea crestinilor in doua, doar nu era sa-i lasam pe hezbollah sa puna mana pe stat si sa zburde de capul lor.
In cele mai importante puncte le-a dat in cap Aoun (crestin cu ei in guvern, adica nu i-a lasat sa fure cum doreau nici sa-si numeasca oamenii prin ce servicii doreau nici sa deturneze infrastructura critica si sa o aserveasca iranului pentru a purta un razboi de proximitate cu israelul) in altele Mikati (sunnit nu i-a lasat sa opreasca tribunalul international special pentru liban care-i incrimineaza tot pe ei) iar in rest conclucrarea libanezilor proocidentali a fost de bun augur intrucat, au avertizt europa de atentatele teroriste pe care hezbollah le pregateste , unii fiind prinsi, altii au mai scapat, aia de la burgas.
Asa ca insultele tale care scot in evidenta ca ai limbaj care-mi aduce aminte de tzata veta si invidia ta pe oricine face bani din munca si este si generos cu altii nu-mi spun decat un singur lucru.Mie si restului cititorilor.

#316
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
Lebanese policemen clash with angry mourners who are preparing to storm the Lebanese government offices of HEZBOLLAH after the funeral of slain intelligence officer Wissam al-Hassan in Beirut October 21, 2012. (Reuters)
[ http://rt.com/files/news/lebanon-hassan-funeral-rally-885/lebanese-policemen-angry-preparing-663.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Lebanese policemen clash with angry mourners who are preparing to storm the Lebanese government offices of HEZBOLLAH after the funeral of slain intelligence officer Wissam al-Hassan in Beirut October 21, 2012. (Reuters)
[ http://rt.com/files/news/lebanon-hassan-funeral-rally-885/lebanese-policemen-angry-tried.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Angry protesters attempt to storm the Lebanese government offices of HEZBOLLAH after the funeral of slain intelligence officer Wissam al-Hassan in Beirut October 21, 2012. (Reuters)
[ http://rt.com/files/news/lebanon-hassan-funeral-rally-885/angry-attempt-lebanese-offices-215.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

The coffins of top intelligence chief General Wissam al-Hassan and his bodyguard, arrive to downtown Beirut on October 21, 2012. (AFP Photo / )
[ http://rt.com/files/news/lebanon-hassan-funeral-rally-885/coffins-intelligence-general-wissam.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

People gather holding flags as members of the Internal Security Forces carry the coffin of slain intelligence officer Wissam al-Hassan in Martyrs' Square in downtown Beirut. (Reuters / Jamal Saidi )
[ http://rt.com/files/news/lebanon-hassan-funeral-rally-885/holding-internal-forces-carry.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Supportors of the March 14 movement, which opposes the Syrian regime of President Bashar al-Assad, storm the govermental palace (occupied by HEZBOLLAH) in Beirut after the funeral of top intelligence chief General Wissam al-Hassan(ANTIHEZBOLLAH) and his bodyguard, in downtown Beirut, on October 21, 2012. (AFP Photo / Joseph Eid)
[ http://rt.com/files/news/lebanon-hassan-funeral-rally-885/march-syrian-president-govermental.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate