Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare
 Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...
 

Asus Transformer Infinity PAD TF700

- - - - -
  • Please log in to reply
154 replies to this topic

#55
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Nici cutia mea nu a avut vreun sigiuliu. Nu am remarcat sa friga incarcatorul, dar de tiuit nu tiuie; e normal sa se incalzeasca cand incarca, dar nu sa friga... Ai incercat sa-l bagi invers in priza ? La tf 101 vibra tableta uneori la incarcare si daca bagam invers incarcatorul in priza se potolea.

#56
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Pai ia uite o coincidenta interesanta: doi useri cu probleme, ambii cu ambalajele desigilate! Sunt sanse mari ca device-urile sa fi fost pasate de la altii care le-au returnat...  La mine si tableta si dock-ul au avut tipla pe ambalaj, sigilata in lateral. Nu stiu cum de le-ati primit asa, mai ales ca pretul lui Infinity este destul de piperat.

#57
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Cutia a avut o tipla pe ea, dar aia nu inseamna sigilat, in 2 minute se tipleaza orice daca ai ce trebuie. Cutie sigilata inseamna ceva care lasa urme la deschidere, nu o tipla pe care o schimbi oricand. Oricum tableta arata neatinsa si pusa bine in tipla ei, fara amprente sau vreo urma de praf; poate asa se trimit acum cutiile...

#58
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
A venit noua tableta, ecranul este mai rau ca la prima din pacate. Are joc aproape peste tot, mai ales in partea de jos intre cele 2 lacasuri pentru tastatura. Are mai putin light bleed ca prima si este c90 fata de c80 (sn).

#59
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Da-le-o de cap pana obtii una buna. Mi se pare total inacceptabil. Scrie-le si pe Facebook sa le bati obrazul!

#60
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Cred ca asa sunt toate. Pacat, chiar nu am ce sa iau altceva. Am pus mana pe un tf300 expus acolo, era teapan dar e un pic diferit la margini. Mi-e lene sa ma duc astazi, abea ma mai gandesc panq maine daca il tin pe asta sau nu.

#61
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Incep sa cred ca cine spune ca are tf700 cu ecran solid, sa nu aiba joc nicaieri, spune povesti... :-D astept un video ca dovada

#62
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Pai aici pe topic nici eu si nici FC72 nu avem probleme cu miscarea ecranului. Iar pe forumul XDA sunt cazuri rare. Poate au livrat naibii un lot aiurea. Tot Asus Romania ar trebui sa raspunda la aceasta dilema...

#63
s1mplu

s1mplu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 06.04.2006
Am trimis aseara un email la service sa vad cum sta treaba. Imi vor schimba incarcatorul.
Posibil sa fie un lot mai prost, si s-au gandit ei, in intelepciunea lor, sa il trimita in europa de est.

Observ ca pe pagina de facebook Asus Romania, nu mai baga pe nimeni in seama de ceva timp. Nu-i frumos, deloc.

P.S. intr-un review pe youtube, ecranul se defecteaza in timpul reviewului. apar 3 dungi. asta da reclama.

Edited by s1mplu, 16 October 2012 - 21:53.


#64
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Nu sunt asa rare cazurile pe xda, sunt care au schimbat 5 si tot asa au primit. Plus cei cu ecranul crapat datorita geamului tensionat si a dockului. Mai sunt si pe alte forumuri, transformerforums.com de exemplu. E loterie, asta care il am acum nu avut nici un crash pana acum, fata de primul care crapa de 4-5 ori pe zi, nici light bleed nu e f mult si nici asa puternic. Dar cred ca nu mai are mult si bag unghia sub ecran in partea de jos ( exagerez un pic )
Si incarcatorul meu frige f tare, dar dupa ce se incarca tableta ramane doar un pic caldut deci nu cred sa fie vreun pericol
Dungile alea cica sunt de laJB, am sesizat si eu de cateva ori si sunt multi care le au.

#65
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,034
  • Înscris: 08.08.2002
Tableta Asus eu n-as cumpara decat de la Emag sa am 30 de zile posibilitatea de returnare daca vine cu pb. sau apar pb. in primele 30 de zile.
Din pacate deocamdata pt. cine vrea o tableta cu Android si FHD alternative nu sunt, ori accepta riscul pb. de QC si de soft de la Infinity ori ajunge la ceva fara FHD.

#66
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
De la ei am eu, nici nu stiam de faza cu 30 de zile lol, credeam ca am doar 10 zile. Sincer mi-e si tarsa sa ma duc sa le schimb ca pe ciorapi, dar daca dupa 35 de zile crapa ecranul ca e aiurea tensionat nu o sa-l repare pe garantie decat contra cost, o sa zica user induced damage si nu ai ce face.

#67
s1mplu

s1mplu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 06.04.2006
Incet, incet, ajung la concluzia ca ar trebui sa ma scap de ea si sa astept pana scoate Google tableta lor de 10''

#68
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,034
  • Înscris: 08.08.2002
Decat sa ajungi cu ea in service la capabili de la Euro Service dupa 2 sapt. de la achizitie nu e mult mai ok sa o returnezi la emag, odată de doua pana esti multumit pe ce ai dat banii (deloc putini pt. o tableta) sau pana te plictisești tu de Asus sau aia de la emag de tine.

@s1mplu pana sa apara noul Nexus vor apare si o gramada de tablete cu W8 (RT/Pro) dar e drept ca din ce am vazut cu display FHD sunt doar modele de top cu preturi care cam sar de 1000$ la noi de €.

Edited by MD, 16 October 2012 - 22:42.


#69
s1mplu

s1mplu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 06.04.2006
Din pacate eu unul, nu am luat-o de la emag. Daca era luata de la ei, cred ca era returnata de mult timp.
Am telefon cu WP 7.5. Nu prea ma tenteaza o tableta cu W8. Ma intreb daca si tableta va fi dependenta de Zune. Pe langa asta, pe tableta as vrea si ceva jocuri, iar Windows Store sta slab la capitolul asta. Poate peste un an va sta mai bine. Cu toate ca, WP se misca excelent, mult mai bine decat Android, m-am cam saturat de el (de acele patrate). Ma gandesc sa imi iau un telefon cu Android. Dar sa nu deviem de la subiect.

#70
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Pai de ce trebuie sa aveti zile de gratie pentru un defect? Reclamatie la ANPC si gata! Daca un produs nu corespunde standardelor de calitate sau are defecte, la revedere...altul sau banii! Perioada de 30 de zile ajuta sa iti primesti si banii inapoi, dar alt produs cred ca poti primi oricand, in asemenea situatii!

#71
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Maine o sa mai incerc, i-mi mai aduc alta. Asta chiar merge foarte bine, nici un crash si este mai fluenta decat prima. Dar partea de jos are 3 puncte fixe, la colturi si la mijloc, iar intre ele geamul este arcuit in sus, am pus muchea unui card pe el si se vede ca e tensionat. Nu ma deranjeaza cu nimic la butonat insa mi-e teama ca in timp se va agrava problema sau va ceda geamul, mai ales ca in timp sigur o sa iau si dock.

#72
s1mplu

s1mplu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 06.04.2006
Am dat un mail la Euro Service Center, sa intreb daca e normal ca displayul sa se miste pe margini. Foarte scurt si fara nici un fel de explicatie mi s-a raspuns, ca e normal sa se miste.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate