Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 

Asus Transformer Infinity PAD TF700

- - - - -
  • Please log in to reply
154 replies to this topic

#37
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Adica ceva similar cu "Delete" de pe tastura PC-ului. Sa stergi literele din fata cursorului, intr-o editare de text.

Edited by Lyvyoo, 08 October 2012 - 10:27.


#38
Barboso

Barboso

    Satir bãtrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Nu ai asa ceva ?
Attached File  android41.png   42.45K   17 downloads
Am vazut ca mai exista si varianta asta:
Attached File  nexusae0_wm_2012-08-29-15.34.jpg   69.19K   14 downloads
Totusi, ce-am vazut eu la Asus Transformer (la mai multe, nu stiu exact modelele) era ca-n prima varianta, atat pe tastatura virtuala cat si pe dock,

#39
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
In prima varianta mi-ai aratat un backspace nu un delete.  Asta spuneam si eu, ca exista backspace dar nu vad delete.

Ca si tastatura, pe langa cea default Asus, am folosit si TouchPal si nici acolo nu am gasit.

#40
s1mplu

s1mplu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 06.04.2006
Pe pagina oficiala de Facebook, Asus Romania, e recomandat de catre ei un service autorizat Asus. EURO SERVICE CENTER. Le-am scris un email cu problema mea. Am primit ca raspuns:

Quote

Nu exista posibilitatea ca Asus sa fi livrat tableta asa. Din poze se observa ca a suferit un soc mecanic. Singura posibilitate sa o fi cumparat asa este doar daca nu era sigilata si socul mechanic a survenit inainte ca tableta sa fi ajuns la dvs. – in acest caz trebuie sa va adresati magazinului de la care ati achizitionat-o (datorita socului mecanic, tableta nu se poate repara in garantie).

Intr-adevar, nu era sigilata cand am cumparat-o. Trecand peste asta, am intrebat apoi in cazul in care de exemplu s-ar defecta display-ul si o trimit in garantie, si vad acea indoitura, vor da vina pe mine, ca am scapat-o pe jos sau am dat cu ea. Iar raspunsul care a venit m-a surprins:

Quote

Daca se defecteaza, noi o trimitem in Cehia la service-ul autorizat pt aceste echipamente, si ei iau decizia daca se repara.

Din pacate, daca tableta se defecteaza, si e o defectiune hardware, va fi trimisa in Cehia. Asta inseamna ca poti ramane fara ea o perioada buna de vreme. Mi se pare foarte aiurea.

#41
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
E si vina ta cumva...in cele 10zile legale trebuia sa fi sesizat o asa indoitura pronuntata, mai ales ca ai cheltuit o anumita suma de bani cu ea si merita o verificare amanuntita. Cel putin in pozele tale se vede destul de urat, nu e un detaliu de finete.

#42
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 06.03.2005
Se pare ca ai avut dreptate cu tasta Delete, pe tastatura fizica nu poti sterge caracterele deja scrise ...ceva nu este in regula.
Tastatura incarca tableta daca sunt interconectate, energia din tastatura se duce automat in tableta pana la epuizarea totala.
In rest pot spune ca modul de utilizare prin atasare pe pad este evident mai comod, simplu, rapid iar intregul ansamblu este mai usor decat un laptop iar autonomia incomparabila.

#43
s1mplu

s1mplu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 06.04.2006
@Lyvyoo stiu ca e si vina mea. acord un oarecare grad de incredere magazinelor. da na, ce sa fac daca suntem o natie de tepari.
am scris acel post mai mult, ca sa informez detinatorii de tablete Asus, ca in cazul in care apare o defectiune hardware si e inca in garantie, nu se repara in tara, ci se trimite in Cehia. consider ca acest lucru e bine de stiu. si important, oarecum.

#44
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Posteaza si pe Facebook-ul Asus faza cu Cehia si vezi ce raspuns primesti. Ar fi interesant de aflat o pozitie oficiala. Oricum, daca folosesc posta aeriana ajunge imediat. Deci nu ar fi mare intarziere. Iar decat sa-si bage unii neavizati copitele pe aici, mai bine sa-ti fie reparata intr-un centru specializat din afara.

#45
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 06.03.2005
Totusi eu cred ca se poate indrepta daca se preseaza usor cu ceva moale tip lemn dar este posibil sa ramana urma, aluminiu nefiind foarte ductil sau maleabil.

#46
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Am primit si eu unul ieri. Am stiut unde sa ma uit si am sesizat ca se misca ecranul in stanga sus, aproape isesizabil, daca nu stiam ce sa caut nu vedeam. Are si light bleed la boot, vreo 4-5 pete de lumina pe margine. In rest e ok, se misca bine.
Exista vreo sansa sa primesc una perfecta sau doar i-mi fac nervi schimband mereu ? Am citit despre cazuri cand la a 5-a schimbare tot cu hibe era.

#47
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
La mine nu se misca ecranul, ca as fi dus-o inapoi. Schimb-o daca tot ai dreptul..

Legat de acele light bleed la boot, exista la toti cred, dar nu apar decat atunci. Ecranul e chiar punctul forte al tabletei.

#48
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
La un film mai intunecat e nevoie de luminozitate mai mare, si o sa se vada aiurea. O sa merg luni cu el, daca nu gasesc unul solid o sa fiu nevoit sa renunt sa sa iau ipad3. Ecranul se lasa la apasare usoara pe margini cam 1mm...

#49
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 06.03.2005
Eu nu am gasit nimic aiurea sau neregula la tableta.Stie cineva cand apare OTA updateul Android 4.1.2 ?

#50
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002
Nici chiar asa deja visam la 4.1.2 cand el inca nu exista nici pe un device lansat oficial, sa apară Nexus-ul întai si pe urma candva anul acesta apare si pe TF700.
FC72 ești printre cei norocoși majoritatea fie nu stiu la ce sa se uite, fie au schimbat 1-2-3 buc. pana au gasit una buna, fie au acceptat-o asa cum e.

Edited by MD, 13 October 2012 - 21:14.


#51
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Sincer parca cu greu i-mi vine sa o dau inapoi, desi ecranul se misca mai mult acum, aproape peste tot cred ca are un mic joc dar mai ales partea de sus, la volum. Acolo face si un mic click si e miscarea cea mai ampla.
Tableta se misca bine, m-a tinut bateria (nu am dock) 11 ore si mai aveam 4%. 8 ore de wifi, ecran 10... regret ca nu am facut o poza, eram rupt de oboseala cand am bagat-o la incarcat. Nu am jucat nimic, doar forumuri, ceva youtube, carti vreo 3-4 ore si frecus cu e-readere sa gasesc ceva ok... sunt foarte multumit de baterie, Senzorul de lumina cand merge perfect cand o ia razna si ma orbeste sau da luminozitatea la minim, probabil am ceva aplicatii care il dau peste cap sau pur si simplu e stricat. Ieri s-a resetat din senin de vreo 3 ori dar cred ca aplicatiile puse de mine sunt principala buba.
Cand l-am primit avea 4.0.3 (xxxxxx.26) si la check update nu vroia sa gasea nimic, asa ca am luat direct 4.1.1 de pe site de la asus, am pus fisierul in radacina (nu am card sd) si la restart la vazut si si-a facut update. Apoi un factory reset si totul a fost ok. Mai agata uneori pe ici pe colo dar in general se misca f bine.

#52
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Eu am mai pus mana si pe alte TF700 si nu se misca ecranul. Mai trage un loz.. E pacat!

#53
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Will do: D
Pacat că nu merge in tapatalk forumul

#54
s1mplu

s1mplu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 06.04.2006
Mda... se pare ca nu sunt singurul care a avut problema cu faptul ca se misca pe margini ecranul.
I se supraincalzeste cuiva incarcatorul? Al meu frige. Din cate tin minte, nu se incalzea asa pana acum. Pe langa asta a inceput sa tiuie. M-a enervat rau de tot treaba asta. Pe langa toate celelalte probleme, a mai aparut si asta. Si asta la doua saptamani de la achizitionare. Asa, ca am fugit cu el in service. Sa rezolve problema cu incarcatorul.
Concluzia la care am ajuns, dupa toata aceasta experienta... acum inteleg mai bine de ce iPad-ul se vinde atat de bine si inca nu are concurent. Ori iti iei una mai ieftina, cu Android, ori mai astepti pana apare una, cu mai putine probleme decat asta. Google lucreaza la o tableta de 10" cu rezolutie de 2,560x1,600, mai mare decat a iPad 3. Sunt curios cat de buna va fi constructia ei. Va fi facuta de Samsung. Dar, probabil pana scoate Google propria tableta high-end, vine "Marul" cu altceva.

Apropo, ca era sa uit. Am contactat magazinul de unde mi-am luat tableta, bineinteles ca nu am rezolvat nimic (nici nu ma asteptam. vroiam sa vad doar ce vor zice). Mi s-a spus ca ei primesc si tablete nesigilate. Adica tableta are tipla  sau cum s-o numi, pe ea, dar cutia nu e sigilata. Mi se pare aiurea, chiar bataie de joc acest lucru (asta daca nu a mintit). Asa oricine poate face orice, inainte de a ajunge la clientul final.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate