Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Asus Transformer Infinity PAD TF700

- - - - -
  • Please log in to reply
154 replies to this topic

#145
paul kupas

paul kupas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 01.12.2006

View Posts1mplu, on 24 martie 2013 - 23:09, said:

Am inteles. Se prinde bine tableta de dock? Daca o deschid, inchid, nu risc sa raman cu tableta in mana.
Se siguranteaza fara probleme, doar ca trebuie impins butonul de blocare pana la capat de cursa.

#146
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 21.03.2004

View PostLyvyoo, on 25 martie 2013 - 10:12, said:

Tableta se prinde foarte ok de dock, insa la mine mai trebuie sa "confirm" cu degetul inchiderea acelui comutator, caci apasarea tabletei in dock nu duce dispozitivul de blocare pana la capat. Singura micuta problema ar fi faptul ca dock-ul este mai usor decat tableta si mai greu in partea de sus, iar peste un anumit unghi, ansamblul va cadea pe spate. Dar acest unghi maxim de stabilitate in general este multumitor, mai ales ca unghiul de vizibilitate nu pune probleme.

Curios este faptul ca in Romania nu a prins prea bine TF700. Pe xda sunt enorm de multi utilizatori, forumul dedicat tabletei fiind foarte populat. Poate si pretul a fost un impediment + notorietatea Samsung venita din zona telefoanelor. Si daca spune cineva ca e scumpa, ii aduc aminte ca un Samsung S3 care este telefon, costa 1900 de lei, un Htc One 3000 de lei, un S4 la fel, un LG Optimus 500E etc.

Problema este legata de calitatea asamblarii, eu vroiam o astfel de tableta dar datorita problemelor de calitate am renuntat.

#147
paul kupas

paul kupas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 01.12.2006

View PostHavoc, on 28 martie 2013 - 15:37, said:


Problema este legata de calitatea asamblarii, eu vroiam o astfel de tableta dar datorita problemelor de calitate am renuntat.
Din cate am inteles versiunea Champagne Gold este produsa in alta locatie decat versiuna Amethyst Grey si intro serie mult mai redusa: 1 tableta CG la 10 AG. Se pare ca si controlul de calitate este superior. E nu m-am lovit (din fericire) de problemele raportate de marea majoritate a posesorilor de AG legate de asamblare, light bleading, etc. Chiar nu am ce sa-i reprosez. Din acest motiv mi-am si permis sa o deblochez + rootez.

#148
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Parca a primit update la Android 4.1, nu ? Acum vad ca varianta de 32GB Wi-Fi costa 2150 de lei http://www.prostore....source=price-ro

#149
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
4.2 chiar. La update-uri, cel putin pana acum, a stat extraordinar, aproape la fel ca Nexus.
Ma mir cum a revenit pe stoc. Astia de la Asus spuneau la call center ca nu mai aduc in Romania.

Pe de alta parte, dupa update-ul la 4.2 (nu stiu daca e coincidenta sau nu) tastatura a incetat sa mai functioneze. Toate porturile merg, bateria se incarca si incarca la randul ei tableta, numai ca tastele sunt moarte, inclusiv beculetul de la Caps Lock. Am incercat inclusiv un Wipe Data (resetarea totala) si nicio schimbare. Asta e caz de service. Dar cum tastatura nu se mai gaseste in RO, sa vad ce solutie o sa aiba oamenii.

In caz ca va apar si voua niste dungi orizontale pe ecran, din cand in cand, trebuie bifat ceva in setarile de dezvoltator. Daca intereseaza pe cineva, ii spun.

Edited by Lyvyoo, 01 May 2013 - 08:03.


#150
paul kupas

paul kupas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 01.12.2006

View PostLyvyoo, on 01 mai 2013 - 07:52, said:

4.2 chiar. La update-uri, cel putin pana acum, a stat extraordinar, aproape la fel ca Nexus.
Ma mir cum a revenit pe stoc. Astia de la Asus spuneau la call center ca nu mai aduc in Romania.

Pe de alta parte, dupa update-ul la 4.2 (nu stiu daca e coincidenta sau nu) tastatura a incetat sa mai functioneze. Toate porturile merg, bateria se incarca si incarca la randul ei tableta, numai ca tastele sunt moarte, inclusiv beculetul de la Caps Lock. Am incercat inclusiv un Wipe Data (resetarea totala) si nicio schimbare. Asta e caz de service. Dar cum tastatura nu se mai gaseste in RO, sa vad ce solutie o sa aiba oamenii.

In caz ca va apar si voua niste dungi orizontale pe ecran, din cand in cand, trebuie bifat ceva in setarile de dezvoltator. Daca intereseaza pe cineva, ii spun.
Eu am facut update la 4.2.1 si nu am nici un fel de probleme nici cu tastatura nici cu dungile orizontale.

#151
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Am uitat sa spun ca s-au miscat repede cu tastatura la garantie. Am depus-o la service-ul din Pipera si mi-a venit intr-o saptamana din Cehia, prin DHL. A fost o chestie de hardware, nu de software.

Edited by Lyvyoo, 22 May 2013 - 21:05.


#152
rasputinz

rasputinz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.11.2007
Ola :D,

Ma gandesc ca ma puteti ajuta putin. Caut un dock Champagne pentru  TF700T sa il cumpar de la un magazin din Ro. Stie cineva cumva? Sunt dispus sa astept si o comanda, daca e nevoie.

Multumesc,
Marius

#153
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Intreaba pe la magazinele care au tableta pe stoc.

#154
rasputinz

rasputinz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.11.2007

View PostLyvyoo, on 26 iulie 2013 - 13:11, said:

Intreaba pe la magazinele care au tableta pe stoc.

Am facut asta. Nu e nicaieri de gasit.
Ma poate ajuta cineva ? Chiar ma itnereseaza sa o cumpar ...

#155
mariuscarunta

mariuscarunta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 21.03.2007

View PostLyvyoo, on 01 mai 2013 - 07:52, said:

4.2 chiar. La update-uri, cel putin pana acum, a stat extraordinar, aproape la fel ca Nexus.
Ma mir cum a revenit pe stoc. Astia de la Asus spuneau la call center ca nu mai aduc in Romania.

Pe de alta parte, dupa update-ul la 4.2 (nu stiu daca e coincidenta sau nu) tastatura a incetat sa mai functioneze. Toate porturile merg, bateria se incarca si incarca la randul ei tableta, numai ca tastele sunt moarte, inclusiv beculetul de la Caps Lock. Am incercat inclusiv un Wipe Data (resetarea totala) si nicio schimbare. Asta e caz de service. Dar cum tastatura nu se mai gaseste in RO, sa vad ce solutie o sa aiba oamenii.

In caz ca va apar si voua niste dungi orizontale pe ecran, din cand in cand, trebuie bifat ceva in setarile de dezvoltator. Daca intereseaza pe cineva, ii spun.

Salut ,  poti sa imi dai un link cu update-ul la 4.2 , ca eu nu il gasesc ?
Merci.

View Postpaul kupas, on 22 mai 2013 - 21:02, said:


Eu am facut update la 4.2.1 si nu am nici un fel de probleme nici cu tastatura nici cu dungile orizontale.

Salut , poti sa imi spui te rog o adresa unde gasesc un update la 4.2.1  ? Merci.

Edited by mariuscarunta, 18 December 2013 - 23:07.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate