Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Storcatorul Rohnson R450

- - - - -
  • Please log in to reply
130 replies to this topic

#55
apanoiu

apanoiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 10.01.2007
Omega, la slow juicere sunt huromuri rebranduite. Din asta intelegi cat de mult conteaza istoria unei firme de top din sua :)
Beville ar trebui sa fie ok pe fructe, dar slab pe frunze.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2cllhkRBwdA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Azi pt la work fac:
2 porto mici+1/2 lamaie
3 morcovi
o mana mare de menta culeasa din gradina-yummi
3 castraveti mititei
Toate acestea se storc si sucul intra in blender cu 1/2 avocado si o banana

Am facut si ieri si a iesit super bun.
Blenderul da semne de oboseala.... blendtec - pregateste-te!

#56
apanoiu

apanoiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 10.01.2007
Peste tot in lume functioneaza conceptul OEM
EVOLUTION CONCEPT JUICER - SLOW JUICER
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5kVQThoHN3g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

PS. mi-a murit a doua oara sita. Mi-e sila sa ma duc la service la capatul celalalt al bucurestiului :(

#57
daniella22

daniella22

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.07.2007

View Postapanoiu, on 19 mai 2013 - 11:27, said:

Peste tot in lume functioneaza conceptul OEM
EVOLUTION CONCEPT JUICER - SLOW JUICER
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5kVQThoHN3g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

PS. mi-a murit a doua oara sita. Mi-e sila sa ma duc la service la capatul celalalt al bucurestiului Posted Image

View Postapanoiu, on 19 mai 2013 - 11:27, said:

Peste tot in lume functioneaza conceptul OEM
EVOLUTION CONCEPT JUICER - SLOW JUICER
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5kVQThoHN3g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

PS. mi-a murit a doua oara sita. Mi-e sila sa ma duc la service la capatul celalalt al bucurestiului Posted Image
Nu arunci banii pe un Hurom de la Quark?

View Postapanoiu, on 17 mai 2013 - 07:08, said:

Omega, la slow juicere sunt huromuri rebranduite. Din asta intelegi cat de mult conteaza istoria unei firme de top din sua Posted Image
Beville ar trebui sa fie ok pe fructe, dar slab pe frunze.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2cllhkRBwdA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Azi pt la work fac:
2 porto mici+1/2 lamaie
3 morcovi
o mana mare de menta culeasa din gradina-yummi
3 castraveti mititei
Toate acestea se storc si sucul intra in blender cu 1/2 avocado si o banana

Am facut si ieri si a iesit super bun.
Blenderul da semne de oboseala.... blendtec - pregateste-te!
Te rog sa te linistesti cu acest Hurom,nu ma intereseaza!Daca ai bani,cumpara-l!Te-am rugat sa deschizi un topic personal pe tema asta.Vad ca nu te potolesti deloc cu reclama pt Hurom.

Edited by daniella22, 31 May 2013 - 12:32.


#58
apanoiu

apanoiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 10.01.2007
Pentru cei care si-au cumparat acest storcator si sunt nemultumiti deoarece scoate prea multa pulpa comparativ cu slow juicerele de calitate - exista o smecherie care rezolva aceasta problema.

Pt cei care se gandesc sa il cumpere pt a face destul de des suc - am o poza cu a doua sita a aparatului, sita care a cedat din senin.
Mentionez ca folosesc cu grija aparatul, toate produsele sunt taiate mic iar cocosul trece mai intai prin blender.

Daniela te rog sa te linistesti, forumul este liber insa utilizatorii de obicei contribuie cu informatii. Te invit sa oferi si tu informatii pe subiect, in afara de a nominaliza firma care vinde storcatorul concurent(nu strica sa citesti si regulamentul forumului).

Attached Files



#59
geo-b

geo-b

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 16.03.2010
''Pentru cei care si-au cumparat acest storcator si sunt nemultumiti deoarece scoate prea multa pulpa comparativ cu slow juicerele de calitate - exista o smecherie care rezolva aceasta problema.''
Apanoiu ne poti spune care este smecheria? Posted Image

Edited by geo-b, 01 June 2013 - 07:45.


#60
daniella22

daniella22

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.07.2007

View Postapanoiu, on 01 iunie 2013 - 05:40, said:

Pentru cei care si-au cumparat acest storcator si sunt nemultumiti deoarece scoate prea multa pulpa comparativ cu slow juicerele de calitate - exista o smecherie care rezolva aceasta problema.

Pt cei care se gandesc sa il cumpere pt a face destul de des suc - am o poza cu a doua sita a aparatului, sita care a cedat din senin.
Mentionez ca folosesc cu grija aparatul, toate produsele sunt taiate mic iar cocosul trece mai intai prin blender.

Daniela te rog sa te linistesti, forumul este liber insa utilizatorii de obicei contribuie cu informatii. Te invit sa oferi si tu informatii pe subiect, in afara de a nominaliza firma care vinde storcatorul concurent(nu strica sa citesti si regulamentul forumului).
Te rog frumos sa nu imi mai spui "te rog sa te linistesti ca nu face bine forumului!".Eu nu sunt nelinistita ci doar nu-mi place reclama ta mascata la Hurom.
Eu cred ca ai o atitudine chiar nesimtita de acum.Vii si raspunzi la o intrebare pusa de mine,pe pagina mea!Nu-ti place,mergi la tine pe pagina si fa reclama acolo.

View Postapanoiu, on 01 iunie 2013 - 05:40, said:

Pentru cei care si-au cumparat acest storcator si sunt nemultumiti deoarece scoate prea multa pulpa comparativ cu slow juicerele de calitate - exista o smecherie care rezolva aceasta problema.

Pt cei care se gandesc sa il cumpere pt a face destul de des suc - am o poza cu a doua sita a aparatului, sita care a cedat din senin.
Mentionez ca folosesc cu grija aparatul, toate produsele sunt taiate mic iar cocosul trece mai intai prin blender.

Daniela te rog sa te linistesti, forumul este liber insa utilizatorii de obicei contribuie cu informatii. Te invit sa oferi si tu informatii pe subiect, in afara de a nominaliza firma care vinde storcatorul concurent(nu strica sa citesti si regulamentul forumului).
Si te rog sa nu-mi mai spui "Daniela"!Nu vorbesc cu tine personal.Aici comentam obiectiv.Eu nu am ce informatii sa dau pentru ca nu mi-am cumparat un asemenea storcator,nu ai priceput de ce am pus intrebarea sau esti mai greu de cap?

Edited by daniella22, 02 June 2013 - 14:35.


#61
apanoiu

apanoiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 10.01.2007
Modificarea de fapt simuleaza o calitate mai buna a capacului(se poate vedea clar din poze cum arata capacul de la Hurom si cum arata capacul de la Rohnson)
In timpul stoarcerii fortele imping axul melcat in sus iar capacul ar trebui sa il mentina pe pozitii.
dimensiunea saibei mele: ext:15.8xint:8.5xgrosime1.4

La primele utilizari intra mai greu capacul, pana se tocesc rizurile acelea fine de pe spatele axului melcat. Dupa aceea intra natural si sucul iese super.
Eu nici nu il mai strecor(daca il strecor tot mai ramane destul si in strecuratoare, dar diferenta intre saiba si standard este chiar mare)

ma duc sa fac lapte de soia pt saptamana.
Reteta: 200g soia, pusa la umflat 6-8 ore
carnea unei nuci de cocos
apa pana se fac 2 l de lapte
Iese demential cu cocos. Mare atentie ca trebuie blenduit cocosul altfel bye bye storcator

Attached Files



#62
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001
Am o intrebare fiindca ma intereseaza acest model. Unde ati fost cu el la service, il primesc si cei de la care ati cumparat? Eu l-am gasit la Marketonline la un pret de 549 Lei si ar suna interesant.
Legat de rezolvarea cu saiba, ati mai avut ceva probleme de atunci?

Va multumesc.

#63
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001
Taurus Liquajuice cum vi se pare?

#64
apanoiu

apanoiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 10.01.2007
Taurus Liquajuice, dupa design este modelul 2010 al lui Juice Buddy,Rhonson R450 sau cum vrei sa ii spui.
Service-ul de la Rhonson este pe strada Biharia, Complex Metav, zona Baneasa.
Saiba permite o separare mai buna a pulpei dar nu rezolva faptul ca sita este un model nefiabil.
Am schimbat din nou sita :)

#65
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001
Am gasit Taurusul in Cora si m-am uitat putin la sita. Pare a fi mai rezistenta decat cea de la Rhonson, dar nu am vrut sa risc, mai ales ca este destul de scump, 700 RON.

#66
ionuke

ionuke

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.09.2007

View Postapanoiu, on 08 iulie 2013 - 08:59, said:

Taurus Liquajuice, dupa design este modelul 2010 al lui Juice Buddy,Rhonson R450 sau cum vrei sa ii spui.
Service-ul de la Rhonson este pe strada Biharia, Complex Metav, zona Baneasa.
Saiba permite o separare mai buna a pulpei dar nu rezolva faptul ca sita este un model nefiabil.
Am schimbat din nou sita Posted Image

@apanoiu: Mai e in garantie al tau? sitele se schimba pe garantie? eu inca nu am schimbat niciuna, ce-i drept imi dau seama ca ai ramas la fel de entuziast, pe cand la mine s-au mai rarit sesiunile de juicing. ma tem de treaba cu saiba. imi dau seama ca dupa aceea aparatul nu va mai merge calumea fara ea - modificarea asta e un one way trip. cred ca ii si anuleaza garantia. consideri ca cresterea calitatii sucului e destul de mare ca sa merite anularea garantiei?
ma gandeam sa imi iau pe langa un storcator manual pentru ierburi/verzituri. Tu storci si frunze/iarba cu Rohnsonul?

#67
apanoiu

apanoiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 10.01.2007
Aparatul are 2 ani garantie.
De ce sa ii mai scoti saiba? Uzura suplimentara este pe melc, nu pe sita.
Storcatorul este cam varza pe iarba, dar merge cat de cat ok pe spanac. se blocheaza, fata de huromul care merge blana.

Ieri am stors pepene verde(cu tot cu coaja) cu cirese(cu tot cu samburi) si morcovi, 2 litri. yummy!

#68
catalin_barna

catalin_barna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 08.01.2007
Merg ciresele cu tot cu samburi??????Posted Image

#69
apanoiu

apanoiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 10.01.2007
Da, vezi pe youtube, cred ca gasesti pe cheia "cherry hurom"
Sa vezi ce sunte interesant are cand ii sparge :) La pulpa nici nu zici ca au fost samburi :)

#70
ionuke

ionuke

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.09.2007
samburii astia nu contin cianide si alte minuni ca si cei de caise, cad ca este si un comment la video-ul postat de tine care intreaba acelasi lucru. tu ce stii despre asta?
acum ca ma gandesc, oare sitele nu cedeaza la tine si din cauza acestui fel de tratamente mai aspre?

Edited by ionuke, 10 July 2013 - 11:13.


#71
apanoiu

apanoiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 10.01.2007
Chiar si cu cianidele din samburii de caise, acestia sunt in continuare sanatosi(la fel ca si samburii de la mere, ca doar nu scoti samburii la mere inainte de suc...nu?)
Samburii de la cirese sunt moi, nu solicita aparatul.
Primele 2 site au picat pana sa le dau samburi de cirese. Ele sunt agresate mai mult cu morcovii taiati bucati mari dar la mine nu a fost cazul deoarece tai totul in bucati mici.
Vorba aia... suntem prea saraci sa luam lucruri ieftine. Cat de adevarata este aceasta vorba. Este ca la incaltari... sa iti iei Adibas copie ieftina din piata sau Adidas original? Cam asa este si aici la Hurom generatia 4 vs copie de Hurom generatia 1.

#72
ionuke

ionuke

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.09.2007
Hehe, cred ca acum a aparut generatia a 5-a. Apropos de asta, au venit cu o gaselinta noua: au pus un dop pe orificiul de evacuare a sucului, asa incat acesta se aduna in jurul sitei acum. zic ei ca asta reduce si mai mult oxidarea si mareste randamentul de extragere a sucului daca ar fi sa mergem pe sloganele de publicitate. Omega au scos si ei modelul VRT400HDS cu acelasi feature. Nu par sa fi modificat ceva la restul ansamblului. Poate voi incerca si eu sa blochez la Rohnson iesirea aceea sa vad ce se intampla:D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate