Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Storcatorul Rohnson R450

- - - - -
  • Please log in to reply
130 replies to this topic

#127
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
E un storcător cinstit, la prețul său și face ce fac și produse mult mai scumpe. Nici eu nu l-am folosit zilnic, dar a fost folosit destul pe perioada verii. Merge bine, stoarce bine și productiv, nu e zgomotos, se spală ușor, atât că trebuie să tai legumele tari în fâșii relativ subțiri. Cică, cam cât degetul mic de la mână. Eu am băgat și bucăți ceva mai mari/groase și n-au fost probleme.
Mi-ai adus aminte că trebuie să storc niște morcovi cu mere. ;)

#128
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Eu il am pe fratele mai mare ( Vitamax R 450 ) . L-am folosit destul de rar ( maxim o data pe saptamana ) si dupa 1 an ...am descris  aici problema . Nu stiu cum se va rezolva dar impresia de nepoftit pe care am avut-o cand am ajuns cu aparatul in service e de neuitat .

#129
vdingo11

vdingo11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,261
  • Înscris: 24.08.2005
Salutare.
Am un storcator Rohson R450 de 2 ani si 5 luni si nu mai stoarce. Daca il pun fara legume se invarte tot angrenajul, dar cum incep sa pun legume/fructe melcul se invarte dar nu mai stoarce. Am fost cu el in service si mi-a spus ca este dus motorul si ei nu cred ca se mai gaseste.
Aveti ideea daca se gaseste motor pentru inlocuire?
Daca nu care ar fi alternativa mai ieftina pentru un storcator cu presare la rece?
Am gasit intre timp pe net Rohson R452 si R459. Aveti idee care este diferenta intre ele?
Multumesc.

Edited by vdingo11, 06 January 2017 - 11:18.


#130
billyboy

billyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 08.04.2005
Salut! Aveti idee daca gasesc undeva melcul? Din cauza unei montari gresite s-au rupt 4 din urechiusele din partea de jos si acum merge ciudat.

#131
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,724
  • Înscris: 10.12.2006
Vezi de unde l-ai cumparat si intreaba de firma care se ocupa cu serviceul. Aia ar trebui sa aia piese, dar fiind model mai vechi poate nu ai norocul asta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate