Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15,

La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...
 Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C

La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...
 Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi

Cum deschid rezervor WC Geberit s...

Folie protectie solara efect mirror
 Mașina electrica vs. maș...

Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...

Abonamentul ADAC. Merita?🤨

Buton alarma neidentificata Logan...
 

Nu stiu ce sa aleg

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,424
  • Înscris: 05.09.2005
Va salut pe toti! Sunt intr-o mare delima! As dori sa imi iau o cartela de internet pentru ipad insa inca nu sunt decis ce sa aleg. Am optat intre ORANGE  si DIGI mobil. Ideea este ca fiecare dintre cei doi au avantaje si dezavantaje. La rds este acoperirea ceva mai mica decat la orange, iar la Orange este pretul un pic mai mare, insa as mai avea avantajul de faptul ca este pre pay . Din punct de vedere a eficientei mie imi trebuie si mult trafic dar si o acoperire foarte ok. In general folosesc ipadul pentru streaming ( gen voyo) si pupa mult trafic. In plus, de multe ori am treaba prin zona muntilor ( Vatra Dornei, Gura Humorului) unde spre ex RDS-ul din cate am ineles nu are acoperire prea buna. Asadar, ce sa aleg? As dori o parere obiectiva!

Edited by a_d_y, 26 September 2012 - 15:25.


#2
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,023
  • Înscris: 08.06.2003
RDS ofera microSIM-uri ? Posted Image
Ca daca nu va trebui sa decupezi manual SIM-ul clasic...


In rest, pe scurt : la Orange acoperire mult mai mare a teritoriului, viteze în rural de pâna la 14Mbps (pe când nu trebuie uitat ca la RDS înca sunt zone de 3G-only 384Kbps, vezi aici), iar în orase de pâna la 21Mbps (sau chiar DC-HSPA+ 42Mbps daca ai noul iPad si optiunea de Internet Prepaid 15€ cu 8GB) pe când la RDS ai avea maxim 14Mbps (desigur toate aceste viteze nu sunt decât teoretice)... Avantajul major la Orange fata de RDS ramâne totusi deci acoperirea mult mai extinsa (însa trebuie vazut daca în zonele în care calatoresti tu cel mai des Digi ofera o acoperire cât de cât OK, este posibil sa da).

Edited by Cosconor, 26 September 2012 - 15:02.


#3
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
Adi, cred ca e foarte clar care e varianta cea mai potrivita: Orange. :)

#4
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,269
  • Înscris: 24.01.2008
N-am avut probleme cu netul mobil de la Voda acolo unde zici tu - Vatra Dornei si Gura Humorului.
De fapt, singurul loc unde-am avut probleme a fost undeva pe la Voineasa, unde nici Orange n-avea semnal nici de telefon  -  indiferent de retea (proprietarul pensiunii avea Orange) trebuia mers la vreo 500 de metri de pensiune ca sa poti suna.

Cu Digi n-am avut semnal la Moeciu/Bran...

Cu Orange a fost jale in Bucuresti; dupa cateva luni am aruncat modemul intr-un sertar (n-am reusit sa reziliez contractul, pe care l-am platit degeaba pana la finalizare) si mi-am facut abonament la Voda.

#5
Krisler12

Krisler12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 21.04.2009
http://forum.softped.../#entry12013512

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate